Skocz do zawartości

Zdjęcie

taran wodny

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 00:37

taran wodny witam jestem ciekaw czy z kolegów próbował coś takiego zbudować . a jeśli tak to jak mu się to sprawuje jakich użył materiałów jakie zawory ,od czego . jaka minimalna różnica poziomów aby to cudo zadziałało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
taran wodny Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:33

taran wodny różnica poziomów podobno ok. metra wystarcza. jak nie masz koło siebie rzeki z takim spadkiem na krótkim odcinku to raczej nie opłacalne, bo wydajność też mała. a do czego chcesz to użyć? jak wysoko podać wodę?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 17:41

taran wodny na początek do podlewania ogródka warzywnego pompowałbym wodę do beczki a potem dalej . mam koło domu dwa strumyki które na odcinku 5 m mają spadek około 80 cm ,może udał by się spiętrzyć wodę do 1 m ale to max .docelowo woda miała by popłynąć na wysokość max 10 m .myślałem zaraz za taranem zamontować hydrofor i z niego pobierać jak to by wypaliło z hydroforem to bym podłączył poidła dla krów . to wtedy bym miał spore oszczędności na wodzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 19:22

taran wodny Nie chodzi o to abyś spiętrzał strumyk ,trzeba wodę wprowadzić do rurociągu przynajmniej 1 metr wyżej niż wypływ ale to trochę mało najlepiej żeby to było przynajmniej kilka metrów,działa to tak że na dole wypuszcza się wodę z tego rurociągu , gdy nabierze rozpędu zamyka się zawór powoduje to wzrost ciśnienia i otwarcie innego zaworu i wpompowanie do innej rury ,spada ciśnienie zawór się zamyka , a otwiera sie zawór który wypuszcza wodę i cały cykl powtarza sie wielokrotnie ,można w ten sposób przepompować wódę nawet 10 metrów wyżej od ujęcia ale przy tym systemie bardzo dużo wody wylewa sie dolnym zaworem i marnuje

#5 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 19:40

taran wodny bardzo mała sprawność jest tego tarana ale plus taki że praca nic nie kosztuje. tarana możesz użyć do pompowania wody do jakiegoś zbiornika, i wtedy z tego zbiornika grawitacyjnie podlewać ogródek czy napełniać poidła. Jeżeli chcesz robić hydrofor to gra nie warta świeczki. lepiej pompę od hydrofora daj od razu w strumyk. kiedyś na elektrodzie było fajnie opisane o taranie wodnym ale nie mogę znaleźć.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:33

taran wodny jak to działa do doskonale wiem tylko nie wiem czy mi wystarczy to 80 cm spadku i że około 5% wody pompuje się dalej a reszta wraca do strumyka . 200 m dalej na rzece jest stary tartak na wodę nie działający dłużej jak mogę pamiętać została po min tylko tama z rużnicą poziomów około 3 m . to trochę za daleko duże koszta rur a i wandali i złodzieji w mojej okolicy nie brakuje

Edytowany przez kamis, 25 grudzień 2012 - 13:10.