Buszido007

Opryskiwacz 300l/10m

Polecane posty

POL1    28

Z 10 metrowymi lancami już nikt nie kupuje.Przeważnie schodzą 12/400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie poszukuje opryskiwacza 300/10 (mały areał, uprawa warzywnicza, pozatym pasował by pod ścieżki) ile za takie używane cudo trzeba uszykowac?? najlepiej gdyby był to pilmet. ewentualnie 400/12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Ja mojego sprzedałem za 550 ale była beczka dziurawa , pompa do wymiany i rozdzielacz do wywalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Aktualizujemy dane :

Pilmet 412 LM : szerokość belki 12m, wydajność pompy 85l/m, cena : cena 4850,00 zł + 23 % VAT do końca stycznia, potem zmiana cen.

Krukowiak Optimal 400/10 : szerokość belki 10m, wydajność pompy 60l/m, cena : 5 007 zł brutto, od 07-01-2013 - 5 207 zł brutto.

Biardzki 300l : szerokość belki 10m, wydajność pompy 120l/m, cena : 2000zł.

Biardzki 400l: szerokość belki 10m, wydajność pompy 120l/m, cena : 2200zł.

Jar-Met 300l; szerokość belki 10m, wydajność pompy 100l/m, cena : 2200zł netto.

Jar-Met 400l: szerokość belki 10m, wydajność pompy 100l/m, cena : 2320zł netto.

Czekam jeszcze na odpowiedzi od : Woprola , Ursusa i Burego.

Chciałbym się coś dowiedzieć o jakości i wykonaniu opryskiwaczy przez firme BURY,ponieważ niektóre podzespoły są takie same jak w Pilmecie dlatego skłania mnie cos właśnie do nich.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Ja brałbym PILMETA , mam takiego [termit 417 ,400l /10m] już kilkanaście lat i żadnych większych problemów ,ale teraz mam go do sprzedania gdyż mam zamówiony ciągany , lecz ze względu na ograniczone fundusze stać mnie tylko na takiego z firmy TADLEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Nawet przystępna cena za Pilmeta.

No nie wiem - po doliczeniu do ceny netto podatku vat wychodzi 5965.5zł. :/

Mam pytanie :

Dlaczego w tej ofercie : http://www.maszynyfa...olowe_k_39.html

Opryskiwacz Eco jest tańszy od Perkoza o 4 tyś?

W czym tkwi róznica?

W pompie?

Druga sprawa : Macie jakieś wiadomości na temat opryskiwaczy Renal?

Jak się sprawują?

Jak są wykonane?

Pozdrawiam!

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

inna pompa jak widać i rozdzielacz w perkozie masz stało ciśnieniowy no i za markę trzeba zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

no i za markę trzeba zapłacić

 

Tu bym się mógł spierać.

Natknąłem się ostatnio na opryskiwacze firmy AKPIL.

Cena 300l/10m = 3600zł Brutto.

Cena 400l/10m = 3800Brutto.

Porównując to do BUREGO który za samą belke roboczą 10m i pompe Zete 70 chce 3400zł NETTO!!(tak wynika z przesłanego mi cennika)

Daje mi to wiele do myślenia.

Jesli dostane pozytywną odpowiedź od firmy AKPIL odnośnie ceny 400l/10m (chodzi mi o potwierdzenie tego co jest w cenniku na stronie) to bez zastanowienia biorę w marcu AKPIL'a i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Witam!

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak jest z jakością u Tad-Lena.

Dziś dostałem cennik tego producenta i okazało się , że opryskiwacz 400l z belką 10m z pompą o wydajności 60l kosztuje 1772zł BRUTTO!

Dlaczego jest on taki tani?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na 20H i na razie urwałem jedną końcówkę z dyszami po za tym nic tylko olej w pompie wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

A do krukowiaka optimal 400/10 można do kopić hydrauliczną stabilizację belki?

Niestety nie wiem, ponieważ interesowała mnie wersja podstawowa tego opryskiwacza , która nie obejmuje stabilizacji :/

Powiedzcie mi coś o Tad-Lenach i Akpilach.

W przyszłym tygodniu lub za dwa tygodnie jade do dealerów Tad-Len'a i Akpil'a pytać o ceny , specyfikacje itp. dlatego chcę wiedzieć o nich jak najwięcej.

Każdy szczegół jest dla mnie ważny!

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

W TAD-LENIE hydrauliczna stabilizacja belki kosztuje 1000zł . Sam mam taką zamówioną w swoim. Co ciekawe mój sąsiad zmienił PILMETA na TAD-LENA tylko większego i z hydrauliką i wypasionego. MA go już 2 lata i jest zadowolony. Ja postawiłem na tadlena a jak będzie to zobaczymy. POWODZENIA W WYBORZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

W TAD-LENIE hydrauliczna stabilizacja belki kosztuje 1000zł . Sam mam taką zamówioną w swoim. Co ciekawe mój sąsiad zmienił PILMETA na TAD-LENA tylko większego i z hydrauliką i wypasionego. MA go już 2 lata i jest zadowolony. Ja postawiłem na tadlena a jak będzie to zobaczymy. POWODZENIA W WYBORZE.

A jaką pojemność ma zamówiony przez Ciebie Tad-Len?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Na początku miałem brać taki 500l zawieszany ale ostatecznie zamówiłem ciągany 1000l . O tą stabilizacje hydrauliczną trzeba pytać gdyż nie mają w cenniku który przysyłają na meila tak samo jest ze zbiornikami mają dwa rodzaje a w ofercie tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Ja w cenniku który mi przesłali mam model TL400 z pompą 60l/min pojemność zbiornika 400l tylko nie wiem jaka długa jest belka robocza . Pisze , że jest herbicydowa - nie wiem co mam przez to rozumieć.Może Wy wiecie?

Cena za niego jest podejżanie niska bo tylko 1700zł wiec nie wiem co o tym myśleć ;/

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Zerknołem do cennika zawieszanych i moge stwierdzić że musisz patrzeć na TL 412. To jest 400l z belką 12m. Podstawowa cena to 2730 zł brutto do 3665 brutto . Cena zależy od wykonania . JAK COŚ TO PISZ długo ten temat studiowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Zerknijcie tylko na te zdjęcie :

bez-tytulu.png

Zwróćcie uwagę na pierwszy opryskiwacz od góry (TL400).

Dlaczego w miejscu gdzie powinna byc podana szerokość robocza opryskiwacza pisze "herbicyd".

Bo np. z modelu TL412 można wywnioskować że opryskiwacz ma pojemność 400l i belke 10m.

To w Tl400 będzie 400l i 10m?

Jak myślicie?

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Pisałem CI że musisz patrzeć na TL 412 !!!!! to co ty podajesz 400 z belką herbicydową to do sadu a nie jak myślisz błędnie że to jest 10m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

romet737,Faktycznie, nie przeczytałem dokładnie twojego poprzedniego postu, sorki :)

A możesz mi coś powiedzieć na temat awaryjności i jakości wykonania tych opryskiwaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Ja dopiero czekam na swojego ,ale długo zbierałem info na temat opryskiwaczy różnych firm i wybrałem TAD-LENA . TY nie sugeruj się mną ale myśle że warto to przemyśleć . :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj