Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Super Z056 luźny pas młocarni

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TheFuner

TheFuner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:16

Bizon Super Z056 luźny pas młocarni Mimo kupienia nowego pasu chociaż ani mm nie różni się od starego 3 letniego i mimo napięcia na maxa można ręką przekręcić koło.I dodatkowo po założeniu nowego pasa i skręceniu wszystkiego coś cyka;) Proszę o szybką profesjonalną odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Super Z056 luźny pas młocarni Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:20

Bizon Super Z056 luźny pas młocarni Możliwości jest kilka, ale najprawdopodobniej jest to łożysko oporowe w piaście na jednym z kół, częściej siada to na odrzutniku słomy, wtedy tarcze koła się rozsuwają i pas robi się za długi. Sprawdź czy jak ustawisz obroty młocarni na najwyższe to czy pas równa się z kołem pasowym tym na odrzutniku a najlepiej jak by wystawał nad koło ze dwa milimetry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:52

Bizon Super Z056 luźny pas młocarni jeśli łożysko bedzie dobre to tak jak kolega wyzej mowi pas bedzie wystawał ponad talerze około 2-3mm. w moim bizonie miałem podobny problem, po rozkreceniu i skreceniu nadal nie mogłem uzyskać obrotów, okazało sie ze widełki miałem lekko wykręcone i własnie to robiło różnice aż 300obrotów. możliwe jest tez w twoim przypadku ze koło zaciera o jarzmo i stąd ten dziwny dźwięk
ArturKowalewo