Polecane posty

Ostry773    5

po łożysku nie było śladu w skrzyni a w serwisie w Koszalinie usłyszałem ze te skrzynie wytrzymują po 10 lat bez tego łożyska :blink: niestety nie da się pracować bez niego bo zmienia się wzajemne położenie walków i wbijanie biegów jest bardzo uciążliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moje pytanie jakie są objawy wybitego łożyska czy skrzynia staje czy słychać jakieś stuki jaki koszt naprawy i jaki rodzaj masz skrzyni. Na razie moim przekroczyłem 1600 mtg powiem że się nic na razie nie dzieje, ale u mechanika u nas widziałem już takiego i też miał 1200mtg tez coś w skrzyni ale co to nie wiem, po świętach się go zapytam. Raczej taka awaria to chyba nie ma związku z eksploatacją tylko słaba jakość części. Czy skrzynia tutaj jest taka sama jak w 7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

skrzynia jest zsynchronizowana bez połówek , objawy zgrzyty miedzy 4 a 5 biegiem , szarpanie przy ruszaniu brak płynnej zmiany biegów słychać szum podczas pracy ale nie u każdego u mnie było słychać koszt ok 6 tys. zł. jeśli się w porę skapniesz to będzie cie to kosztować 3.5tys. Ten model powyżej 2002 roku ma taka przypadłość, że wytrzymuje do 2000 mtg i remont skrzyni, a no moje części były identyczne jak zamienniki w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem kolega ma z 2004 przerobił już 4500 mtg na razie ok mechanika pytałem właśnie najgorzej z 2002r zetor był na granicy upadłości i podobno siupy robili tego co robił to wałki chińskie włożone dali teraz oryginalne ale za części dali 2 tyś na Słowacji nie wiem czy wszystkie, no zobaczymy jak u mnie będzie najlepsze ze jak czyściłem go i wszedłem pod kabinę i jak odkręcałem dekiel żeby zobaczyć czy luz jakieś są to nic jak się pociągnie to nie ma a na wałku nabity znak zetora a na tym deklu to pisze zetor proxima. Jak mówię mam ponad 1,6 tyś mtg a co będzie dalej to ciężko wyczuć na razie biegi wchodzą jak w masełko. Moje pytanie to czy awaria postępowała z czasem czy nagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

Nagle się rozleciało wszystko, no wiadomo ze łożysko może się zacierało z 5mtg, u mnie nie ma żadnych znaków ani numerów na wałkach gdzieś tam jest link ze zdjęciem wałka

Edytowano przez Ostry773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i teraz pytanie jaki na przyszłość ciągnik kupić aby chodził i się nie popsuł zaraz teraz widzę że silniki to chodzą ok ale najgorzej to skrzynie, widać po kupnie trzeba sprawdzić cały traktor , na placu go rozkręcić i sprawdzić jakie ma bebechy. Mam pytanie do kolegi z jakiej miejscowości ci mechanik robił skrzynie, dobty jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

Mechanik bardzo dobry ma doświadczenie 30 lat w tym fachu jeśli mam jakiś remont ciągnika to tylko do niego. Gdy zadzwoniłem do niego od razu mi powiedział ze się rozleciało łożysko za 15zł...i jaki będzie tego koszt. A miejscowość to Niegardów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to twój ten zetorek stał z tym przednim tuzem, bo podobał mi się bardzo miałem ochotę w nocy go odkręcić. Co do mechanika gość jest świetny naprawdę potrafi naprawić wszystko i tak ze zaraz się nie spierniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czytając temat z czystej ciekawości, bo też mam zetora tylko trochę innego i starszego uderzyła mnie jedna rzecz; przez ponad 30 postów nikt nie wspomniał o oleju, wychodząc z założenia że tylko części są winne. A jak z wymianą oleju powinny być już cztery, kontrola stanu, nie mieszanie z olejami innych ciągników itp. Idąc dalej moim tokiem myślenia, jeżeli chciałbyś cokolwiek udowodnić ZETOROWI to powinieneś robić wszystkie przeglądy (gwarancyjne i pogwarancyjne) okresowe i wymiany płynów w autoryzowanej stacji i mieć na to papiery. A tak poza tym może i trafiły ci się części marnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wymiana oleju w skrzyni co 1200mtg mechanik mi mówił że na pierwszy rzut oka części się diametralnie różnią od oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Lecz nie rzadziej niż co 2 lata, bo niestety olej się starzeje i traci swe właściwości. Tak z innej beczki ciekawe czy właściciel zachodniego ciągnika odważył by się jeździć bez wymiany przez 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

Tak to właśnie ta maszyna tam stała:P Olej wymieniany systematyczne ale nie prze serwis gdyż przez okres gwarancji zrobiłem niecałe 100mtg i był wymieniony później jakoś przy 1000 wymieniałem. dwa razy strzelił mi węzę w redliniarce wiec był dolany świeży, przyczepy mam swoje iec o mieszaniu oleju nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

sorki za odgrzebywanie ale trafiłęm przypadkiem na tem temat. Chyba twój zetorek jakis felrny albo za mało mu dałes popalić :) Mój z 2004r z maja juz 5000mth kiedy nie miałe lekko bo był głownym koniem pociagowym. Odpukac jak do tej pory bez wiekszej awarii poza pekniętym wałkiem w pompie wtryskowej jak miałchyba ze 2 tys mth (jakas wada skaza wałka) Tak do tej pory same d*perelki. teraz w sumie smiga tylko w opryskiwaczu i lekkich pracach transportowych, zgrabiarce, przewracarce ale godziny leca i dalej chodzi :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

u mnie to główny ciągnik i dochodzę do wniosku ze właśnie nadaje się do opryskiwacza przewracarki itp w sumie do ciężkich prac się nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dlaczego ? U mnie obrabiał 40ha orał, siał upr-siew, nawozy 1500l,, ładowacz,, prasa i dawał rade. jakbym nie kupił wiekszego to pewnie juz by był oz nim cienko bo miałby z 8000mth :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

No bo to nie te "Zetory" co były wcześniej, mam tez 5245 z 1991 roku jak do tej pory wymieniłem tylko czujnik temperatury i zrobiłem hamulce i to wszystko ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego a 7341 nie polecił bym nikomu i wszystkich nowych zetorów we forterrze u znajomego model 125 oberwało kliny na wałku przekaźnika mocy w redliniarce struik 3 rzędowej to są żarty... A i jeszcze na wiosnę tego roku wymieniłem turbinę bo się rozsypała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj