Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7341 nieoryginalne części

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:02

Zetor 7341 nieoryginalne części Ludzie sorry ale co za glupoty pisze autor tematu !!! Nikt nie mowi ze marka zetor nie wprowadzi na rynek bubla producent jak kazdy inny. Poprostu faktycznie moze miales pecha i taki sie tobie trafił i trzeba z tym sie pogodzic :) Ale gorsza głupota jest to ze po 9 latach zorientowales sie ze masz wstawione slabe czesci i liczysz ze ktos poniesie za to odpowiedzialnosc :) Rozumiem jak to bylo by w okresie gwarancji i producent by sie wymigiwal :) Z nowymi ciagnikami tak jest ludzie maja gorsze przypadki w okresie objetym gwarancja i sa problemy z udowodnieniem kto jest winny :) A co do popsucia zdrowia to zetor zabije cie smiechem bo ty jako konsumet po 9 latach mozesz sie domagac :) a sorry nie masz zadnych praw :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7341 nieoryginalne części Dzisiaj, 13:04
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:56

Zetor 7341 nieoryginalne części oryginalne czesci maja na opakowaniu napis pdc- reszta to zamienniki, dawny zetor to skladal sie z czesci z czechoslowacji, wegier,rumunii a mimo to jest nie do wykonczenia. moj ma pewnie z 10 razy wiekszy przebieg i nic w skrzyni nie bylo robione.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 23:05

Zetor 7341 nieoryginalne części Dokładnie Zico, ale niech próbuje jag go stac.

#24 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 12:08

Zetor 7341 nieoryginalne części No zico a niby skąd maiłem wiedzieć po kupnie ciągnika ze ma nieoryginalne części w środku? Dla własnej przyjemności miałem go rozkręcać i patrzyć co tam jest. Mój przypadek nie jest pierwszym tego typu, po prostu ludzie nie zwracają na to uwagi i sadza no rozleciał się no to trudno trzeba naprawić i jeździć dalej...

#25 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:16

Zetor 7341 nieoryginalne części Wiesz nie ma zabardzo co sie wczuwac temat ale jescze cos napisze :)1 Jak to lozysko trzymalo 9 lat to niebylo takie slabe i przy montazu pewnie tez nie bylowidac ze cos jest nie tak z nim . 2 Napewno przez jakis czas jezdziles z uszkodzonym lozyskiem i tez teraz czesci gorzej wygladaja moze cos pukalo wylo ale najczesciej sie sprawe olewa dopoki nie stanie calkowicie ciagnik !!! Główna przyczyna u ciebie to lozysko a jak dla mnie lozyska to ciezki delikatny temat dobrze ze niemasz prasy sipmy to bys producenteta gonił z kijem :) jak w okresie gwaracji niema kto naprawic :)

#26 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:22

Zetor 7341 nieoryginalne części po łożysku nie było śladu w skrzyni a w serwisie w Koszalinie usłyszałem ze te skrzynie wytrzymują po 10 lat bez tego łożyska :blink: niestety nie da się pracować bez niego bo zmienia się wzajemne położenie walków i wbijanie biegów jest bardzo uciążliwe

#27 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:08

Zetor 7341 nieoryginalne części moje pytanie jakie są objawy wybitego łożyska czy skrzynia staje czy słychać jakieś stuki jaki koszt naprawy i jaki rodzaj masz skrzyni. Na razie moim przekroczyłem 1600 mtg powiem że się nic na razie nie dzieje, ale u mechanika u nas widziałem już takiego i też miał 1200mtg tez coś w skrzyni ale co to nie wiem, po świętach się go zapytam. Raczej taka awaria to chyba nie ma związku z eksploatacją tylko słaba jakość części. Czy skrzynia tutaj jest taka sama jak w 7340

#28 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:45

Zetor 7341 nieoryginalne części skrzynia jest zsynchronizowana bez połówek , objawy zgrzyty miedzy 4 a 5 biegiem , szarpanie przy ruszaniu brak płynnej zmiany biegów słychać szum podczas pracy ale nie u każdego u mnie było słychać koszt ok 6 tys. zł. jeśli się w porę skapniesz to będzie cie to kosztować 3.5tys. Ten model powyżej 2002 roku ma taka przypadłość, że wytrzymuje do 2000 mtg i remont skrzyni, a no moje części były identyczne jak zamienniki w sklepie...

#29 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:33

Zetor 7341 nieoryginalne części nie wiem kolega ma z 2004 przerobił już 4500 mtg na razie ok mechanika pytałem właśnie najgorzej z 2002r zetor był na granicy upadłości i podobno siupy robili tego co robił to wałki chińskie włożone dali teraz oryginalne ale za części dali 2 tyś na Słowacji nie wiem czy wszystkie, no zobaczymy jak u mnie będzie najlepsze ze jak czyściłem go i wszedłem pod kabinę i jak odkręcałem dekiel żeby zobaczyć czy luz jakieś są to nic jak się pociągnie to nie ma a na wałku nabity znak zetora a na tym deklu to pisze zetor proxima. Jak mówię mam ponad 1,6 tyś mtg a co będzie dalej to ciężko wyczuć na razie biegi wchodzą jak w masełko. Moje pytanie to czy awaria postępowała z czasem czy nagle

#30 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 19:39

Zetor 7341 nieoryginalne części Nagle się rozleciało wszystko, no wiadomo ze łożysko może się zacierało z 5mtg, u mnie nie ma żadnych znaków ani numerów na wałkach gdzieś tam jest link ze zdjęciem wałka

Edytowany przez Ostry773, 01 styczeń 2013 - 19:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:00

Zetor 7341 nieoryginalne części i teraz pytanie jaki na przyszłość ciągnik kupić aby chodził i się nie popsuł zaraz teraz widzę że silniki to chodzą ok ale najgorzej to skrzynie, widać po kupnie trzeba sprawdzić cały traktor , na placu go rozkręcić i sprawdzić jakie ma bebechy. Mam pytanie do kolegi z jakiej miejscowości ci mechanik robił skrzynie, dobty jest?

#32 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:05

Zetor 7341 nieoryginalne części Mechanik bardzo dobry ma doświadczenie 30 lat w tym fachu jeśli mam jakiś remont ciągnika to tylko do niego. Gdy zadzwoniłem do niego od razu mi powiedział ze się rozleciało łożysko za 15zł...i jaki będzie tego koszt. A miejscowość to Niegardów

#33 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:01

Zetor 7341 nieoryginalne części to twój ten zetorek stał z tym przednim tuzem, bo podobał mi się bardzo miałem ochotę w nocy go odkręcić. Co do mechanika gość jest świetny naprawdę potrafi naprawić wszystko i tak ze zaraz się nie spierniczy

#34 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:15

Zetor 7341 nieoryginalne części Czytając temat z czystej ciekawości, bo też mam zetora tylko trochę innego i starszego uderzyła mnie jedna rzecz; przez ponad 30 postów nikt nie wspomniał o oleju, wychodząc z założenia że tylko części są winne. A jak z wymianą oleju powinny być już cztery, kontrola stanu, nie mieszanie z olejami innych ciągników itp. Idąc dalej moim tokiem myślenia, jeżeli chciałbyś cokolwiek udowodnić ZETOROWI to powinieneś robić wszystkie przeglądy (gwarancyjne i pogwarancyjne) okresowe i wymiany płynów w autoryzowanej stacji i mieć na to papiery. A tak poza tym może i trafiły ci się części marnej jakości.

#35 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:12

Zetor 7341 nieoryginalne części wymiana oleju w skrzyni co 1200mtg mechanik mi mówił że na pierwszy rzut oka części się diametralnie różnią od oryginału

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:33

Zetor 7341 nieoryginalne części Lecz nie rzadziej niż co 2 lata, bo niestety olej się starzeje i traci swe właściwości. Tak z innej beczki ciekawe czy właściciel zachodniego ciągnika odważył by się jeździć bez wymiany przez 10 lat.

#37 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 12:42

Zetor 7341 nieoryginalne części Tak to właśnie ta maszyna tam stała:P Olej wymieniany systematyczne ale nie prze serwis gdyż przez okres gwarancji zrobiłem niecałe 100mtg i był wymieniony później jakoś przy 1000 wymieniałem. dwa razy strzelił mi węzę w redliniarce wiec był dolany świeży, przyczepy mam swoje iec o mieszaniu oleju nie ma mowy

#38 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:26

Zetor 7341 nieoryginalne części sorki za odgrzebywanie ale trafiłęm przypadkiem na tem temat. Chyba twój zetorek jakis felrny albo za mało mu dałes popalić :) Mój z 2004r z maja juz 5000mth kiedy nie miałe lekko bo był głownym koniem pociagowym. Odpukac jak do tej pory bez wiekszej awarii poza pekniętym wałkiem w pompie wtryskowej jak miałchyba ze 2 tys mth (jakas wada skaza wałka) Tak do tej pory same d*perelki. teraz w sumie smiga tylko w opryskiwaczu i lekkich pracach transportowych, zgrabiarce, przewracarce ale godziny leca i dalej chodzi :)

#39 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:22

Zetor 7341 nieoryginalne części u mnie to główny ciągnik i dochodzę do wniosku ze właśnie nadaje się do opryskiwacza przewracarki itp w sumie do ciężkich prac się nie nadaje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:34

Zetor 7341 nieoryginalne części dlaczego ? U mnie obrabiał 40ha orał, siał upr-siew, nawozy 1500l,, ładowacz,, prasa i dawał rade. jakbym nie kupił wiekszego to pewnie juz by był oz nim cienko bo miałby z 8000mth :)