Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekB

jarekB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 12:01

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Witam,
Posiadam w/w ciągnik od kilku miesięcy. Mam pytanie odnośnie odpalania w niskiej temperaturze. Nie odpala w okolicach -10'C. Na lekkim mrozie jeszcze jakoś odpali. Akumulator jest ok. W kolektorze ssącym siedzi świeca płomieniowa / tląca (jak kto woli) i jest sprawna. Podniosłem maskę i okazało się że przewód zasilający prądem zaworek paliwa do świecy był odłączony. Podłączyłem jak należy ale dalej jest to samo. Zaworek pracuje, świeca także a dalej nie ma poprawy. Czy jest jakaś procedura odpalania zimą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Dzisiaj, 03:44
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 13:23

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Możesz go wspomóc jeszcze trochę samostartem tylko uważaj bo jak za dużo tego pryśniesz to może nawet tłok pęknąć ale po pryśnięciu w filtr powietrza ciągnik raz przekręci wałem i zapala. Przynajmniej u mnie tak jest. No i dobrze naładowany akumulator to podstawa.

#3 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 14:14

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą tylko nie zapomnij o wyciągnięciu filtra jak chcesz samostartem palić, lepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie na początku podpompować pompką ręczną jak to nie pomoże możesz spradzić czy pompka podaje paliwo pózniej ewentualnie filtr paliwa bo raczej on jest zalepiony ewentualnie czy daje paliwo na wtryski
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#4 Share jarekB

jarekB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 14:18

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Ok sprawdziłem dokładniej świecę i okazuje się że jest w niej jakiś tłoczek ze śrudką regulacyjną. Znajduje się w samej świecy w kanaliku paliwowym w miejscu gdzie dokręca się przewód paliwowy. Jak dmucham ustnie w ten kanał paliwowy to nie ma przejścia, ale jak zaciągam powietrze do siebie i znowu dmucham to czuję ruch tego tłoczka i przez chwilę jest przejście. Czy to nie jest jakiś zaworek zwrotny? Czy on puszcza paliwo dopiero na gorącą święcę czy jest uszkodzony i cały czas blokuje przepływ? Tłoczek da się wykręcić, jest on mosiężny i nie wygląda na uszkodzony. Nie mogę sprawdzić przepływu paliwa na wykręconej świecy z kolektora bo jak mi się paliwo zapali to spłonę...

Podaję numer świecy:
010122342611V
W necie nie mogę nigdzie takiej znaleźć. Może są jakieś zamienniki?

tylko nie zapomnij o wyciągnięciu filtra jak chcesz samostartem palić, lepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie na początku podpompować pompką ręczną jak to nie pomoże możesz spradzić czy pompka podaje paliwo pózniej ewentualnie filtr paliwa bo raczej on jest zalepiony ewentualnie czy daje paliwo na wtryski

Cały system związany ze świecą jest sprawny. Paliwo dochodzi ale nie przechodzi przez świecę.
Firma świecy to oczywiście BERU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:01

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Zaworek powinien sie otwierac dopiero po całkowitym nagrzaniu świecy

#6 Share jarekB

jarekB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 09:44

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Wyjąłem ten zaworek. W zasadzie nie jest on tam aż tak potrzebny gdy przy odpalaniu czeka się aż kontrolka świecy zgaśnie. Wtedy świeca jest już rozgrzana i można kręcić - podawać paliwo na świecę. Dziś sprawdzę czy to coś dało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:07

Deutz-Fahr DX 4.51 - nie odpala zimą Jeżeli nie będzie zaworka, to podczas normalnej pracy silnika na świecę cały czas pójdzie paliwo!!!

Dodaj odpowiedź