Zaloguj się, aby obserwować  
kyllee

PFHBiPM badanie zawartości ciał ketonowych w mleku

Polecane posty

Fabian    1

Mam pytanie dotyczące obliczania przeciętnej wydajności w stadzie dla jednej krowy. Jak to dokładnie się oblicza, od niedawna mam ocenę i jestem ciekaw jak to liczą? Bo widzę, że to całkiem co innego niż wydajnośći laktacyjne.

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcz20    0

Co masz na myśli pytając o przeciętną wydajnosc dla jedne krowy w stadzie? Jeżeli chodzi o dobowe wydajności ( z próbnego doju) to w zalezności od metody oceny to:

Metoda AT4 ilość mleka z jednego doju razy 2 i masz mleko dobowe.

Metoda A4 i A8 mamy dwa pomiary mleka podczas doby więcej suma z dwóch pomiarow daje łączno wydajnosć mleka dla danej krowy dobową.

Wydajność laktacyjna dla danej krowy to nic innego jak ilość mleka z próby z poprzedniego miesiaca i ilośc mleka z obecnej próby) podzielona przez dwa co daje średnią i mnożona przez ilośc dni w miesiacu, i tak przez cały okres doju aż do uzyskania tzw. laktacji 305 dniowej a dalej całej laktacji aż do zasuszenia.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

Dodam, że trwają prace nad wyliczaniem wydajnosci laktacyjnej w oparciu o krzywą laktacji danej sztuki - co jest najbardziej zbliżone do rzeczywistości

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Mam pytanie dotyczące obliczania przeciętnej wydajności w stadzie dla jednej krowy. Jak to dokładnie się oblicza, od niedawna mam ocenę i jestem ciekaw jak to liczą? Bo widzę, że to całkiem co innego niż wydajnośći laktacyjne.

Za grudzień dałeś daną ilość mleka od krów jakie masz na stadzie, zasuszone wchodzą również, żeby było łątwiej liczyć np 30tys litrów od 60krów, to średnia za ten miesiąc od jednej krowy to 500litrów, jak przez 12 miesięcy tak sie utrzyma to wydajność 6tys z obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

dziękuje za odpowiedzi, a przedewszystkim stolarz88, o to mi właśnie chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chce wiedzieć czy do określonego dnia maja ruje a co do tej ciąży to tez ale nie wiem czy to by zdało egzamin zawsze może zostać ciałko żółte przetrwale i wynik będzie zakłamany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy mi się wydaje, czy na hodowcy online jest już podsumowany 2012r odnośnie wydajności krów będących pod oceną: średnia dla Polski 7396kg, dla mazowieckiego 6923kg, także jest co robić, żeby przynajmniej średnia w kraju łapać.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj