Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik w t25

119 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:47

Rozrusznik w t25 No to ładnie. Teraz wiemy, że tę część instalacji masz sprawną, bez spadków napięć.
Dokonaj regulacji wspomnianą śrubką na zapalonym silniku.
Upewnij się tylko, że da się nią kręcić. Że nie stanęła.
I reguluj tak by się znaleźć w tolerancji podanej powyżej i dokonaj pomiaru przy obciążeniu, aby napięcie nadal było w normie.

A dlaczego wychylenie się amperomierza na 25A ma świadczyć, że jest dobrze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik w t25 Dzisiaj, 14:00
  •  

#82 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:49

Rozrusznik w t25 Akumulatory naładowane maksymalnie

#83 Share wilczur

wilczur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 24 luty 2013 - 20:49

Rozrusznik w t25 Akumulatory prosto ze sklepu, nie ładowałem ich, są w stanie jak je przywiozłem tydzień temu.

Światła mam jeszcze nie podpięte, mam podłączone około 50% instalacji bo najważniejsze było dla mnie zapalanie, oświetlenie zeszło na kolejną sobotę po uporaniu się z zapalaniem i ładowaniem.

Popróbuję podziałać tą śrubką, może będzie lepiej jak ją wkręcę.

A jak sprawdzić te diody bez udziału świateł i gdzie się one znajdują? (regulator mam nowy, elektroniczny taki wygląd jak można spotkać po aukcjach)

Edytowany przez wilczur, 24 luty 2013 - 20:55.

#84 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:59

Rozrusznik w t25 wychylenie amperomierza po odpaleniu na 25 pokazuję że alternator dodrze ładuję.Mój w zimie po podgrzaniu na świecy przechodzi miedzy 25-50 i spada pomału do zera a ładowanie ma 14,3 na światłach 14,5 i alternator od oryginalny tylko regulator od fiata 126

#85 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:15

Rozrusznik w t25 To znaczy, że akumulator po rozruchu jest rozładowany. W cale nie oznacza, że zawsze ma tyle wskazywać. Może się wychylić tylko nieznacznie.
A tak duży prąd ładowania jest nie zdrowy, ale akurat z tym nic nie można zrobić.

#86 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:56

Rozrusznik w t25 Zgadza się ale to jest chwilowy prąd i amperomierz pokazuję że alternator daję porządny prąd.W bizonie tez tak mam po opaleniu wskaźnik wskakuję nie daleko 50 ale akumulatory to tylko 70 AH ale zaraz spada pomalutku do zera.A akumulatory mam jak go tylko 6 lat temu kupiłem z nimi.

#87 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 marzec 2013 - 17:53

Rozrusznik w t25 Panowie, co jest...?
Rozrusznik oryginalny, jak mu sie chce, to odpala bed dekompresji, a jak mu się nie chce, to albo nie wyrzuca, albo wyrzuca a nie kręci, albo wyrzuci a po chwili kręci, a dzisaiaj tak zrobił, że jak wcisnąłem odprężnik, to przewinął raz wałem i zaczął tak mulić i wolno obracać, tylko było słychać ząbki po kolei jak przesuwa (jakby miał zwarcie wewnętrzne).

Wygląda mi na cewkę. Wymieniać, czy naprawiać?

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 04 marzec 2013 - 18:07.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#88 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2013 - 20:42

Rozrusznik w t25 Koledzy problem z kolei z moim Władkiem :/ jak zwykle rozruch... Mam rozrusznik Magnetona, odpalał całą zimę super i bez zarzutu w duże mrozy.
Siadam pare dni temu, -5 na polu, przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci jak "zmulony" a po wrzuceniu kompresji tak tyka. No ale jakoś jeszcze odpalał tylko było co raz to gorzej :/
Teraz wgl nie chce reagować. Wygląda mi to na stacyjke (montowałem nową kiedyś w lato), bo gdy teraz przekręcam to nie kręci wgl. Docisnąłem kluczyk, powantowałem na boki, zaczął kręcić ale tyka cały czas i nie idzie jak powinien... Zauważyłem, że na tym odlewie stacyjki takie dziwne pęknięcia się zrobiły i grzeje sie...

Nie chce kupić kolejnej stacyjki made in china-3 odpalenia i ni ma tylko coś, co mi posłuży dłużej :/

Co byście polecili zrobić? Albo ewentualnie jakie bd inne przyczyny tego, że rozrusznik tyka? Stacyjke jeszcze jedną dziadowską zamówie z ciekawości, czy to o stacyjke chodzi (choć raczej tak) ale chciałbym to później przerobić na coś trwałęgo-sami rozumiecie... ;)
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#89 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:56

Rozrusznik w t25 zbyszekbrzuze jak dostaniesz części to naprawiaj elektromagnes a jak nie to zakładaj nowy.
Vladimir weź na krótko spróbuj aby wyeliminować rozrusznik.

#90 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:20

Rozrusznik w t25 @zbyszekbrzuze prawdopodobnie wypalone styki włącznika elektromagnetycznego.
@Vladimir to nie stacyjka.
Obydwaj spróbować zapalić na rozruszniku na krótko. Na dwa sposoby.
Wyeliminować problemy z rozładowanym akumulatorem i i złymi stykami na połączeniach głównoprądowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:48

Rozrusznik w t25 I jednak tak jak myślałem była to wina stacyjka :) pali już na dotyk ale jeszcze sie Was spytam: czym moge zastąpić te nowe stacyjki? Da sie zamontować ten przycisk od C360 bez kombinowania z kablami? Albo co byście polecili? Bo dostać jakąś oryginalną z Władka będzie chyba ciężko?

#92 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:58

Rozrusznik w t25 Możesz zastąpić włącznikami od c 360 od rozrusznika tylko musisz dać dwa do świecy i rozrusznika.

#93 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2013 - 19:15

Rozrusznik w t25 Podłącz świecę oddzielnie i rozrusznik oddzielnie na te przyciski od c-360 i będziesz mieć spokój ze stacyjką. Chociaż te oryginalne nie ma się ich co czepiać chodzą ćwierć wieków i dalej nic im nie jest.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#94 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:02

Rozrusznik w t25 Koledzy możecie mi podpowiedź które przewody (jaki kolor) pod który włącznik? Z tego co widziałem to te włączniki od C360 mają tylko 2 styki więc trzeba będzie odpowiednio zlutować pare kabli pod 1-wszy i drugi styk-wie ktoś które gdzie? Będę wdzięczny ;)

No i powiedzcie mi, czy te włącznik (bo stoją po 6zł na allegro) od C360 wytrzymują dłużej niż te stacyjki?

#95 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 09:58

Rozrusznik w t25 W oryginale był przekaźnik rozrusznika który odciążał styki stacyjki dzięki temu stacyjka żyła wiele lat.
Włączniki rozrusznika C-360 są dość trwałe, ale nie wiem czy wytrzymalsze od stacyjki. Na pewno tańsze więc wymiana nie jest kosztowna ani kłopotliwa.
Stacyjka całkiem się rozsypała? Zrób tylko włącznik rozrusznika, a świecę żarową pozostaw włączaną na stacyjce.
Zaopatrz się w schemat instalacji to będziesz wiedział co z czym łączyć. Ciotka Google ma parę schematów.

#96 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:05

Rozrusznik w t25 Wiele lat to żyła ale fabryczna stacyjka-z nowymi się dzieje co sie dzieje, a przekaźnik jak najbardziej jest.
Mam schemat w książce i na Google też jest, ale czy to problem spytać kogoś kto to przerabiał co i jak podłączyć? Gdybyś wiedział to zamiast tamtych 2 zdań byś napisał co i jak.
W miejsce stacyjki wole te 2 wciskane przyciski zrobić-przynajmniej klucz już nie będzie wisiał i zapominał sie nie bd

Edytowany przez Vladimir, 12 marzec 2013 - 23:16.

#97 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:18

Rozrusznik w t25 Po co cytujesz mojego posta? I to jeszcze nieprzydatnego?
A zawarłeś informacje co do instalacji w ciągniku czy oryginalna? Który rok i wersja? Stacyjkę demontujesz całkowicie?
Trudno pomóc w ciemno.
Masz schemat to masz dużo.

#98 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:05

Rozrusznik w t25 Bo sie do niego odnosiłem... Dobra spokojnie
Wszystko w oryginale, Władek T25A, jest z 1995r., stacyjka na 5 styków.
No jak byście mi doradzali? Wymieniłem już chyba ze 2 w ciągu 3 lat, bo dużo w zimie ciągnika używam na odśnieżanie usługowe i może przez to sie przepalają. Te włączniki od C360 ponoć lepsze no więc chciałbym z nimi spróbować...
Wiecie jak te kable pospinać? W sensie który kolor pod który styk?
I jak sprawdzić działanie świec? Wykręcić je i sprawdzić czy sie czerwone robią? Bo nie zauważam poboru prądu kiedy przekręcam stacyjke w pozycje grzania...

#99 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:44

Rozrusznik w t25 Ale mi chodzi o fakt cytowania posta poprzedzającego. Chciałem tylko przypomnieć zanim odpowiednie osoby się tym zainteresują. Ale widzę nie zrozumiałeś mojej sugestii. :(
Jeśli masz schemat do twojej wersji ciągnika to wrzuć, nie chciał bym się opierać na kolorystyce przewodów starej wersji, bo nie wiem czy czegoś nie zmienili.
Stacyjkę pozostawisz czy demontujesz całkowicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:18

Rozrusznik w t25 A w tym sensie-dzięki. Rzadko na forum dawniej bywałem i pozapominałem reguły...

A więc mam schemat ale to ta niby oryginalna instrukcja i nie wiem czy tyczy sie akurat idealnie nowej wersji (pewnie nie, bo wiele elementów mam innych niż w starszych typach) ale stacyjki i przewodów raczej tak. A gdybym cyknął zdjęcie teraz podłączonej stacyjki? Właśnie stacyjki chciałbym sie pozbyć... Choć jeśli te włączniki z C360 będą siadać to pewnie wróce do oryginalnej stacyjki