Skocz do zawartości

Zdjęcie

7211 wyciek tylna pokrywa silnika

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 21 grudzień 2012 - 11:13

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Witam,
Robię remont kapitalny po wymianie simeringu uszczelniaczy pokrywy tylnej i złożeniu maszyny kapał mi olej z simeringu na wale z tyłu. Po rozpołowieniu nic nie zauważyłem dekiel tylny wyosiowany równo względem wału brak zniszczenia uszczelniacza gładź na wale lux. Wymieniłem raz jeszcze simering uszczelki pokrywy i wraz jest to samo kapie co robić? Simering oryginał zetor taki brązowy jakaś rada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7211 wyciek tylna pokrywa silnika Dzisiaj, 20:04
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 11:55

7211 wyciek tylna pokrywa silnika A robiłeś szlif wału.Jeżeli nie to może być wydarta panewka.Jak robiłeś szlif i wał jest ciasny nie ma żadnego luzu to być może jest na pęknięta obudowa. :( A może trzeba simering wkleić na silikon. :huh: A sprawdź jeszcze czy nie masz dużego luzu osiowego na wale i simering po wciśnięciu sprzęgła nie ma za malej krawędzi styku z wałem. :D

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 12:10

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Mechanik opowiadał mi o podobnym przypadku w takim samym Zetorze i po wymianie 3 simeringów pojechali do sklepu z częściami od samochodów i sprzedawca znalazł im identyczny uszczelniacz od jakiegoś samochodu i po założeniu tego jest super. Uszczelniacze które kupowali były w cenach od 18-31 zł a ten kosztował 64 zł, ale podejrzewam że to jest dla Ciebie nic w porównaniu do pracy jaką podejmujesz przy rozkładaniu ciągnika.

#4 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 21 grudzień 2012 - 13:25

7211 wyciek tylna pokrywa silnika ja tak mialem w 5211 i tez kupulem w sklepie z takimi czesciami na wymiar,jak sie nie myle to dali mi dwukierunkowy i jest ok ze 4lata a wal orginal 12000motogodzin.
Zetor Team.

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 15:49

Witam,
Robię remont kapitalny po wymianie simeringu uszczelniaczy pokrywy tylnej i złożeniu maszyny kapał mi olej z simeringu na wale z tyłu. Po rozpołowieniu nic nie zauważyłem dekiel tylny wyosiowany równo względem wału brak zniszczenia uszczelniacza gładź na wale lux. Wymieniłem raz jeszcze simering uszczelki pokrywy i wraz jest to samo kapie co robić? Simering oryginał zetor taki brązowy jakaś rada?

Witam
Miałem u siebie tak samo,wymieniłem dwa simeringi na niby oryginalne GUFERO i po dobrym rozgrzaniu silnika olej leciał.Po demontażu też specjalnych oznak zużycia nie było widać ,wydaje mi się ,że guma była nieodpowiednia i pod wpływem temperatury robiła się za miękka i nie uszczelniała.
Cudowałem różnymi sposobami,sprawdziłem luz na panewce ,wypolerowałem dokładnie gładź wału ,przesunąłem na nowe miejsce i to samo leci. Dało mi to do myślenia i pojechałem do sklepu gdzie kupuję części i zacząłem porównywać ten stary Gufero co był przed wymianą,ten nowy co ciekł i te co w sklepie były. Po dokładnym przyjrzeniu się stary był z innej formy i inną czcionką oznaczenia napisane były,w nowym jodełka była taka drobna a w starym bardziej gruba.
I poszperałem w sklepie i znalazłem dokładnie taki wyglądem jak był ten na początku założony. I teraz najlepsze ,że sam w to nie wierzyłem ,że bedzie dobrze i po montażu odpaliłem silnik jeszcze na wózku przed zjeżdżaniem go ze skrzynią i chodził tak ze 3 godziny porządnie się rozgrzał i nic sucho. Po roku użytkowania stwierdzam zero wycieku i jednak tamte poprzednie musiały być albo z wadliwej gumy a nawet śmiem twierdzić ,Ze jakaś PODRÓBKA GUFERO. Gdzieś już komuś pomagałem w podobnym problemie ,i kupił on teraz simering firmy CORTECO i przeciek zniknął.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 21:00

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Koledzy nie ma żadnych luzów wszystko git a wał obracał się w rękach ślicznie, nie było to miejsce szlifowane na wale, nie ma wyżłobień jedynie ślad po starym jest simering ciemniejsze a nowy lekko chodził w innym miejscu. Ale ten simering miękki był kupiłem jakiś japoński teraz czarny 2 stronny. Zobaczymy co będzie. Dam znać.

PS. Japoński simering dwustronny pomógł więc problem z głowy:D

Edytowany przez center, 23 grudzień 2012 - 16:13.

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:40

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Ja jeszcze proponuję przy montażu dobrze posmarować go olejem, bo na sucho kilka pierwszych minut jego pracy może być krytyczne dla niego i znacznie skrócić jego żywot.

To tylko taka mała sugestia, ale dodam jeszcze że pamietam czasy jak w tego typu uszczelnieniach skracało się sprężynki przez ich roz, a potem skręcanie, co czasami pomagało ale czasy były "inne".
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 13:21

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Za wcześnie się cieszyłem Panowie... znów lekko się poci kropki kilka plamek jest co za ciort? co mu nie tak....?

#9 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:13

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Zostaw go może mu przejdzie to znaczy może się uszczelniacz ułoży.Ja bym tak pojeździł z miesiąc i patrzył co dalej.

#10 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:35

7211 wyciek tylna pokrywa silnika kolego 22 mth i nic się nie układa jak rozgrzeje się olej to wali miska zajechana od spodu cała... od tego otworu wali po misce na środku i kapie.
FOTY:
1. miska http://www.fotosik.p...7c75fe16d2.html
2. miska http://www.fotosik.p...2ee0f0ad72.html
3. dym z silnika taki kolor powinien mieć na dotarciu ? http://www.fotosik.p...7c75fe16d2.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:46

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Jak co się ułoży? To co w każdym przypadku uszczelniacz typu zimering ma się układać? Bzdura. Albo trzyma albo nie. Szukaj dalej. Albo wyciek jest z innego miejsca albo z jakiegoś powodu zimering nie wyrabia. Nie osiowość, wyrobienie przylgi, albo kiepska jakość.
Sprawdź może da się zmienić miejsce współpracy uszczelniacza z walem jeśli jest wyrobiony. Jeśli nie to pomaga skrócenie sprężyny lub kupienie uszczelniacza sporo droższego lepszej jakości.
KPK Kumurun Team

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:28

7211 wyciek tylna pokrywa silnika @seweryn20 miałem tak z c 330 z przodu na kole zwariować szło z pięć nowych uszczelniaczy ze 3 tulejki i na koniec nowe koło i co d*pa blada ciekła dalej.Po jakimś czasie ułożył się jakoś uszczelniacz i był spokój.Może też być mikro pęknięcie w obudowie i też puszcza.To są jaja.
@center Co do kopcenia to jeżeli robiłeś pompę i sprawdzałeś wtryski to tylko pozostał za wczesny wtrysk paliwa o ile zrobiłeś fotkę na rozgrzanym silniku.

#13 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:54

7211 wyciek tylna pokrywa silnika kolego wtryski nówki, pompa rok temu robiona, pluje olejem z odmy do tego czasami a jak rozgrzeje się jak by mnie deko.

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:51

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Weź zrób znak na pompie i bloku najlepiej wąskim przecinakiem punkt.Popuść pompę i delikatnie cofnij górą od silnika i sprawdź.Znak będzie w razie czego punktem do powrotu w to samo miejsce.

#15 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:32

7211 wyciek tylna pokrywa silnika ok sprawdzę to jeszcze. Ale co zrobić z tym zygającym olejem z uszczelniacza?

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:02

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Kup jeszcze raz nowy dobry uszczelniacz, np firmy Corteco.

Edytowany przez zorzyk2, 30 grudzień 2012 - 16:05.

#17 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:20

7211 wyciek tylna pokrywa silnika Znalazłem coś takiego Corteco o wymiarach 120*140*13,5/15,5. Jest to uszczelniacz z kauczuku fluorowego o odrzutniku dwukierunkowym przygotowany do pracy w wysokich temperaturach. co myślicie cena to 145zł ale może warto?

#18 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 13:14

7211 wyciek tylna pokrywa silnika W tym http://www.agrofoto....prawie-silnika/ temacie kolega @KOSTEK12 też miał problem z uszczelnieniem wału. Okazało się ,że trafił na tą podróbę gufero. Kupił później ten simering CORTECO i wyciek zniknął. Niewiem jak jest teraz musiał byś go zapytać. Ja mam natomiast teraz oryginał GUFERO i nic nie cieknie, w zetorze mam go dopiero rok , ale taki sam mam w C355 i już 7 lat i nie widzę żadnego wycieku . Gufero rok temu kosztował w sklepie gdzie kupuje cześci 13 zł. Poszukałem zdjęcia i zobacz sobie i porównaj czy też czasem nie trafiłeś na ten bubel. http://www.fmix.pl/s...745-i-c360.html

Edytowany przez Radekk, 31 grudzień 2012 - 13:18.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#19 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:44

7211 wyciek tylna pokrywa silnika kurcze ja na to nie natrafiłem ale wydaje mi się że mój simmering nie miał tych otworków do okoła. gufero 1 wargowy a corteco 2 wargowy. Kupię rozbiorę zobaczymy

RADEK jak możesz odezwij się na gg.

Edytowany przez center, 02 styczeń 2013 - 16:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:24

W tym http://www.agrofoto....prawie-silnika/ temacie kolega @KOSTEK12 też miał problem z uszczelnieniem wału. Okazało się ,że trafił na tą podróbę gufero. Kupił później ten simering CORTECO i wyciek zniknął. Niewiem jak jest teraz musiał byś go zapytać. Ja mam natomiast teraz oryginał GUFERO i nic nie cieknie, w zetorze mam go dopiero rok , ale taki sam mam w C355 i już 7 lat i nie widzę żadnego wycieku . Gufero rok temu kosztował w sklepie gdzie kupuje cześci 13 zł. Poszukałem zdjęcia i zobacz sobie i porównaj czy też czasem nie trafiłeś na ten bubel. http://www.fmix.pl/s...745-i-c360.html

Radek jeśli możesz odezwij się na gg