Gość Profil usunięty

obora na 50 krów mlecznych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Interesuje mnie koszt budowy obory uwięziowej na 50 krów mlecznych. Obora miała by 14m szerokości i 35m długości, bez młodzieży. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wolno stanowiskowa albo na rusztach będą droższe czy tańsze?

 

że co byki? JAŃCZAK

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

mam 2 metry szerszą w planach i mam zrobiony kosztorys na 450 000 ale myślę że w równych 400000 może się uda zmieścić bo dużo sam będę robił przy budowie czyli dach (konstrukcja i pokrycie), instalacja elektryczna i hydrauliczna, wrota oraz wygody stanowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Ja doje te krowy .Kolega hoduje byki i powiem że niema żle .A dwóch gospodarzy z gminy z nowymi oborami ,już popłyneli na licytacje .Czasy są trudne dużo wiary w marzenia

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam jeszcze takie pytanie opłaca kupywać się 3 i 4 klase ziemi za 30tysięcy za 1hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Mysleze około 1 200 000 zł moze nawet wiecej zalezy jakie wyposazenie jaka hala udojowa czy robot do doju bo to podnosi koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swath14    6

mój wujek ma oborę na ok 90 sztuk , ładna otynkowana wyciąg do gnoju automatyczny , dojarka jest przewodowa i coś zabulił ok 350-410 tys , a budowana byla w 09r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja doje te krowy .Kolega hoduje byki i powiem że niema żle .A dwóch gospodarzy z gminy z nowymi oborami ,już popłyneli na licytacje .Czasy są trudne dużo wiary w marzenia

 

Oj zgadza się zgadza. Znam takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myfarm2000    0

Obora o wymiarach 24x30 z konstrukcji stalowej z halą udojową na 8 szt ( używana ), calutka z płytą szambem, obora na płytkiej ściółce wypychanej ciągnikiem koszt 650 tys na tip top :)

wchodzi 40 dojnych sztuk i 30 młodzieży

Edytowano przez myfarm2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Na temat kosztów nie będę się tu rozpisywał, bo kosztorys kosztorysem a życie i tak robi inaczej. Ale z doświadczenia mogę powiedzieć tak. Wybudowałem 2 obory wolnostanowiskowe. Pierwszą udało mi się postawić o ok.25% taniej niż było wyliczone w kosztorysie. trwało to na pewno troszkę dłużej ale robiąc co się da własnymi siłami można ciąć koszty. Co do 2 budynku popełniłem najgorszy błąd w moim życiu i stawiałem budynek na środki UE. Założony budżet w kosztorysie starczył na zamknięcie budynku, plus elektrykę, hydraulikę, tynki i częściowo glazura i terakota. A wiec dodam iż obora budowana była z myślą o "młodzieży" a wiec nie ma w niej hali udojowej. Niemożność zmieszczenia się w kosztach wynikła z konieczność kupowania materiałów budowlanych z certyfikatem. A wiec jeśli myślicie o budowie budynku na fundusze stanowczo odradzam, w przypadku takiej inwestycji zapomnijcie że będziecie mogli wykonać coś we własnym zakresie. Jedyny plus takiej budowy to taki iż w obora o wymiarach 60x32m został wybudowany w 3miesiące, a ja jako inwestor nie martwiłem się o ekipę, o to aby ekipa miała z czego budować itp.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Witam. Jaka byłaby suma kosztów budowy obory na 50sztuk krów. Chodzi mi o to że po jednej byłyby krowy dojne a naprzeciw jałówki i krowy cielne. Tam też byłaby porodówka. Chodzi mi o poradę jaki system wybrać i jaki będzie koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

ja gdzieś czytałem że powinno liczyć się 10tys na stanowisko... ale sądze że da radę zrobić to taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

400-500 tysięcy lekką ręką z wyposażeniem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Przymiezam sie do budowy obory uwieziowej na jakies 52sztyki 26 jedna strona 26 druga strona stanowisk, mysle na sciólke to zrobic o wymiarach 12x34m +18m na płute gnojową. Obora ma byc na same dojne sztuki, młodziez i cielaki trzymał bym w obecnych budynkach. dodam ze dobudowal bym ja do małego budynku gdzie mam zrobiony odbiór mleka i jest tam jeszcze pomieszczenie socjalne wiec nie musze wydzielac miejsca na to. Wiekszosc prac wykonał bym we własnym zakresie.Czy radzicie mi postawic to innym sposobem na tzw rusztach-szambie, czy wolnostanowiskowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

skoro budujesz już oborę to czemu nie zrobisz większej aby miec wszystko w jednym budynku a nie biegac po paru żeby wszystko obrządzić?? ja teraz przymierzam sie do budowy obory i będę robił 15x50 wszystko w jednym budynku 35 krów i reszta młodzież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

ech po pierwsze koszt budowy bo fundusz ograniczony z powodu iz 2 lata temu zakupiłem 15ha ziemi bo ten typ co od niego dzierzawiłem namyslił sie sprzedac a ze było pod nosem i siedlisko przez miedze to 350tys. zł poszło a z 20-paru dojnych ciezko sie wyrobic od wypłaty do wypłaty :huh: a ze mam juz zrobiony odbiur zajazd z drogi bez utwardzania autostrady po podworku pod mleczarke :rolleyes: pomieszczenie na zbiornik 3-4m i take socjalne pomieszczenie 5-4m wiec straczy miejsca na przewodowke itd wiec pare tys na zrobienie tego od nowa zostaje w keszeni. Chciałem rozbudowac stara obore ale ona stoi przy drodze i po zgłebieniu tematu to ona stoi 1-1.5m w pasie drogowym (stare budownictwo bez planow na oko na siedlisku ktore kupiłem razem z ziemia) wiec niema szans...! ale na młodziez sie nada bez wiekszej dokładki bo juz troche ja ogarnełem ;) ooo rozpisałem sie :blink: wiec chce tylko postawic budynek na same dojne no i moze czesc jałowek... i tak mnie ciekawi koszt pi razy dzwi, sciany z pojedynczego pustaka, wiezba dachowa drewno + jakies docieplenie ze wzgledow finansowych tak jak wyzej pisałem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

to gratuluje zakupu ziemi :D ja mogę Ci powiedziec tak jak ja liczyłem u siebie podwójna ściana, ocieplenie to pianka wiem że styrodur będzie o połowe taniej używany zbiornik nowa przewodówka i zgarniacz obornika drewniana więźba dachowa (mam swój las) dach pokryty blachą trapezową majster to całkowity koszt ok 400 tys. zaznaczam że materiał sam bede szukać i nagocjować ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

ooo 400tys :blink: to nie mało... no ja mysle robic w swoim zakresie prawie wszystko bo do dachu bym jakiegos "fachowca"zaprosił... ;) razem z ziemia tez kupiłem troche lasu wiec na dach potzrebne by mi były tylko krokwie reszte łaty itd bu ucioł swoje... dojarke przewodowa bym narazie sobie odpuscił "pomeczył" by sie bankowa ^^ a jak myslisz o zgarniaczu obornika tym "szynowym" bo niektorzy mowia ze zima jak obornik przymarza to wyłamyje sie "łapa"zgarniajaca :wacko: a mysle o takim ze wzgledu na ograniczone mniejsce za obora (18m a obora 34m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

dojarka przewodowa moze byc uzywana zawsze to mniejszy koszt a wygoda niesamowita naprawde to podstawa bo codziennie masz dużo lżej, w tym koszcie obory to msz wliczonego majstra 70 tys i tak to jest tani majster bo inni chcieli ponad 100 tys za budowe obory i płyty gnojowej ale jak dużo zrobisz sam to te pieniądze zostaną np na przewodówkę a zgarniacz jest ok sam mam w oborze którą wczesniej modernizowałem tylko to co jest na wierzchu trzeba przykryć słoma (ciuki) i folią (np z bel) i wyczyscic łapy po wypchnięciu obornika i obora jak masz scielic słoma z beli to musi miec szerokość 15 m bo musisz miec wygode wstawic z tylu bele i jeszcze chodzic z aparatami a buduje sie na lata Ci co budowali na 14m teraz żałują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem co to za gospodarz musi być, żeby mu obornik wewnątrz obory zamarzł :P . Mam dwa podsufitowe zgarniacze szynowe i nic się z nimi nie dzieje, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, szczególnie, że wcześniej był wyciąg łańcuchowy, wtedy to była męka ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  
       
    • Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj