Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#661 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 lipiec 2013 - 11:41

Ubój rytualny leghorn - jesteś aż taki naiwny czy tylko takiego udajesz? I niby jak ta policja ma to sprawdzić? Być przy uboju i oglądać? Wtedy wszystko będzie TIP TOp a jak sobie pójdą to dalej robota na akord i aby szybciej Takie są fakty i widocznie nigdzie nie pracowałes jesli nie wiesz jak to wygląda w praktyce W tym przypadku rózni się to od fuszerek na budowie czy fabryce że cierpi zwierzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 09:53
  •  

#662 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 13:54

Ubój rytualny

Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego.

Po 1 źle napisałeś mój nick
Po 2 to myślę, że nie reszta a jakaś część rolników. Na pewno nie ma tyle miejsc ubojni rytualnej żeby każdy mógł tak sobie oddawać.
EDIT: no i myślę, że więcej jest takich rolników którzy nie oddaliby na ubój rytualny.

Nazywanie kogoś ekoterrorystą jest nie na miejscu. Najpierw przeczytajcie definicje ekoterroruzmu.
Arma po prostu wyrażał swoje zdanie (co prawda dostał bana widocznie złamał regulamin).
Ale chodzi mi jedynynie o nazwanie go "ekoterrorystą" i to jeszcze przez moderatora...

EDIT:

leghorn - jesteś aż taki naiwny czy tylko takiego udajesz? I niby jak ta policja ma to sprawdzić?

Wystarczy, że TV się tym zainteresuje nakręcić reportaż pod przykryciem z ukrytymi kamerami.
Wtedy właściciel ubojni się schowa, a odpowiednie służby zareagują żeby wyjść z twarzą.
Zawsze tak jest po takich reportażach ( i nie chodzi mi tylko o ubojnie ale ogólnie jak są jakieś przekręty)

EDIT2 :

poczekam miesiąc jak bydło spadnie o kolejną złotówke czy nie zmienisz zdania, no chyba że bydło masz dla rekreacji i sprzedajesz np jedną szt na pół roku

A ja czekam zobaczymy jakie ceny będą we wrześniu.

Edytowany przez d___b, 19 lipiec 2013 - 14:12.

8bdb4a7a95566.jpg

#663 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 14:09

Ubój rytualny

Ja rozmawiałem ze swoimi handlarzami, którzy ode mnie biorą byki to oni też twierdzą, że cena niestety spadnie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby selekcja gospodarstw, które chcą aby ich zwierzaki trafiały na ubój rytualny, a które nie. Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego. Ceny nie spadną, ekoterroryści będą w połowie zadowoleni, rolnicy również, kraje, które biorą od nas mięso nadal będą je brały, a rząd nie wyjdzie na takie marionetki (chociaż i tak nimi są) i grałaby gitara.

Ale, pomarzyć można. <_<

No jeszcze nie słyszałem żeby handlarz mówił że cena wzrośnie :D nauczcie się sprzedaży a nie musicie o cene się martwić :rolleyes:

#664 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 17:24

Ubój rytualny A skąd ta pewność? Moim zdaniem to będzie wręcz cud jak dopuszczą taki ubój dla mniejszości religijnych. Tu rządzi polityka
@maroon: a pamiętasz aferę w Constarze?

Edytowany przez leghorn, 19 lipiec 2013 - 17:28.

#665 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:42

Ubój rytualny

Po 1 źle napisałeś mój nick
Po 2 to myślę, że nie reszta a jakaś część rolników. Na pewno nie ma tyle miejsc ubojni rytualnej żeby każdy mógł tak sobie oddawać.
EDIT: no i myślę, że więcej jest takich rolników którzy nie oddaliby na ubój rytualny.

Ad.1. Nie zrobiłem tego specjalnie.
Ad.2 i 3. Tu mamy po prostu inne opinie.

No jeszcze nie słyszałem żeby handlarz mówił że cena wzrośnie :D nauczcie się sprzedaży a nie musicie o cene się martwić :rolleyes:

Też prawda, ale akurat jeden z nich by mnie nie oszukał, za długo się z nim znam ;)

a pamiętasz aferę w Constarze?

Przypomnij o co chodziło.

#666 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:48

Ubój rytualny

A skąd ta pewność? Moim zdaniem to będzie wręcz cud jak dopuszczą taki ubój dla mniejszości religijnych. Tu rządzi polityka
@maroon: a pamiętasz aferę w Constarze?

Po pierwsze to może i owszem - po prowokacji jakiejś jednostkowe przypadki się wykryje ale to jest norma w większości ubojni więc nie ukróci się tego procederu A co do Constaru to wszystkich uniewinniono a produkcja została wznowiona , podobnie jak w niedawnym słynnym takim przypadku To wystarczy za komentarz w całej tej sprawie I razi tylko ta obłuda i nagonka na ubój rytualny który spowoduje tylko spadki cen a w niczym nie poprawi losu zwierząt

#667 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:10

Ubój rytualny Spadek cen jest tylko i wyłącznie wywołany przez właścicieli ubojni, którzy chcą powrotu tego uboju bo na tym procederze trzepali zajefajną kasę. @maroon: jeżeli znasz takie przypadki to podziel się nimi

#668 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:17

Ubój rytualny @leghorn
Że mieli z tego dobrą kasę to fakt i właśnie dlatego była lepsza cena , czy to tak trudno zrozumieć? :P
Jak ty bierzesz za dorosłego byka dobrą kasę to i za cielaka nie szkoda dobrze zapłacić ,

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#669 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:22

Ubój rytualny http://www.portalspo...nego,88464.html jeszcze coś próbują

#670 Share kolega1975

kolega1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 19:52

Ubój rytualny Każdy chce zjeść mięsko - nawet Żyd i Muzułmanin ;)
Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 14:48

Ubój rytualny Zachęcam wszystkich za i przeciw ubojowi rytualnemu do przeczytania artykułu w nto NOWA TRYBUNA OPOLSKA z dn.26 lipca 2013 str.16-17 -KURY ŚPIEWAJĄ W KLATKACH- artyku dostępny jest również na stronie www.nto.pl

#672 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 23:45

Ubój rytualny

Spadek cen jest tylko i wyłącznie wywołany przez właścicieli ubojni, którzy chcą powrotu tego uboju bo na tym procederze trzepali zajefajną kasę.

Znajomy mówił jak bydło szło dla żydków, to mieli z tego podwójną kasę. Żydkii brali same przody byków do trzeciego żebra, a płacili za całego. Cale zady zostawały, więc reszty można się domyśleć.
Nie wiem, jak w innych stronach, ale u nas w podlaskim już bydło spadło na łeb na szyję i nadal jest tendencja spadkowa. Na chwilę obecną jak dostanie się 5zł/kg to trzeba skakać z radości. Nie rozumiem tych, którzy piszą, że "cena nie spadnie" Niech przyjadą do nas to im się rozjaśni!!

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#673 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:28

Ubój rytualny @JPH2: daj link bezpośredni

#674 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:49

Ubój rytualny Moim zdaniem teraz cena powinna już odbić, w całym zamieszaniu związanym z ubojem rytualnym zyskały tylko ubojnie, które wykorzystały moment i obniżyły ceny..... Co do samego uboju rytualnego to najwięcej mają do powiedzenia osoby, które wogóle nie mają żadnego pojęcia o rolnictwie i pochodnych gałęziach takich jak ubój zwierząt. Większość tych pseudo ekologów to ludzie opłacani przez tzw. mafie które zarabiają na tym, teraz oczywiście większość ludzi na forum napisze, że to głupoty itp, ale taka jest smutna prawda. Elektrownie są złe i zabijają środowisko, ubój rytualny to barbarzyństwo, w takim razie wszystkim wielkim rycerzom tych wartości proponuję odwiedzić zwykłe rodziny w Polsce, które ciężko pracuję na roli przestawiły się na produkcję bydła mięsnego i teraz krew ich zalewa jak po 1,5-2 latach mają zwierzęta na sprzedaż i przy obecnych cenach w niektórych rejonach Polski muszą dopłacić do interesu, bo dostaną 5,5 zł/kg i w naszym kraju nigdy nie będzie dobrze, póki nie będzie prostych i przejrzystych zasad. Stacje benzynowe mają oddgórnie narzucone wysokości marży maksymalnej na litr paliwa, to dlaczego w rolnictwie też nie można ustalić zakresu cen w oparciu o światowe trendy i ceny mięsa na giełdach... wszystko można zrobić, ale po co ? zawsze i tak ucierpią tylko Ci zwykli rolnicy

#675 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 27 lipiec 2013 - 11:32

Ubój rytualny Nie tylko bydło dostało cenowo w łeb,u nas rzepak po 1200,pszenica paszowa 600,a żytko 450...i weź sie nastaw na cokolwiek to zawsze w d*pę dostaniesz,a laicy widzą jak nam sie świetnie powodzi bo mamy DOPŁATY!!

#676 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 27 lipiec 2013 - 11:37

Ubój rytualny Jaka ekologia?, jakie prawa zwierząt? tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę bo przecież jakoś nikt nie protestuje przeciwko rzeczywistym cierpieniom zwierzaków bo czymże jest ten moment przecięcia tętnicy (w którym to momencie wytwarzane są takie ilości adrenaliny że zwierzak zapewne bólu jako bólu nie odczuwa) w porównaniu ze stresem nagonienia do samochodu, transportu nierzadko trwającego 10 godzin i dłużej (u mnie z Wielkopolski są gdzieś w Tatry wiezione byczki) czasem w temperaturze 30 stopni w cieniu, po kilkanaście blisko tonowych, przerażonych zwierząt na jednym samochodzie często bez łyka wody, potem rozładunek - prądem, rurą przez łeb, albo z kopa w najczulsze miejsca (wiem co mówię pracowałem na terenie zakładów mięsnych...) i oczekiwanie... stłoczone tak że palca między nie się nie da wetknąć - tu jest cierpienie i tu jest pole do popisu ale w tym nie ma kasy, więc po co Niemiaszki, Pepiczki a nie zdziwiłbym się gdyby i Ruskie maczali w tym paluchy mają płacić naszym "pro ekologom". Teraz już zacierają ręce i otwierają ubojnie u siebie... bo Żyd czy muzułmanin i tak kupi se koszerną wołowinkę i zapłaci przy tym słono lecz niestety już nie nam... A naszym zwierzakom polepszy się? Zmieni się tylko to że będą miały 2-3 krotnie dłuższą podróż do miejsca swojego przeznaczenia... ale za to będziemy się mogli chwalić nowoczesnym, proekologicznym i ...biedniutkim krajem.

pozdro

Edytowany przez kalar, 27 lipiec 2013 - 11:49.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#677 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 12:42

Ubój rytualny leghorn- postaram się to zrobić ale jak wróci mój spec komputerowy, bo faktycznie nie wrzucili tego artykułu na stronę a szkoda .

jeszcze ewentualnie mozna do autorki tekstu Iwony Kłopockiej-Marcjasz maila wysłać aby go przesłała iklopocka@nto.pl bo ja dopiero w poniedz będę próbować

#678 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:21

Ubój rytualny @kalar podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami.
@JPH2 faktycznie nie ma jeszcze tego artykułu na stronie nto.Czytałam go wczoraj w wersji tradycyjnej(gazeta,taka z kiosku:)).

#679 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:39

Ubój rytualny

Nie wiem, jak w innych stronach, ale u nas w podlaskim już bydło spadło na łeb na szyję i nadal jest tendencja spadkowa. Na chwilę obecną jak dostanie się 5zł/kg to trzeba skakać z radości.

Nie wiem gdzie sprzedajesz i i jaki towar masz ale mieszkam w podlaskim a do Łomży mam rzut kamieniem i z takimi cenami nie spotkałem się. Mało tego wiem, że przy swoim towarze jaki posiadam bite 7 zł wezmę.
Cena jest spadkowa to fakt a 5 zl może za perfidnego hf dają. Tyle odnośnie tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:43

Ubój rytualny Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi