Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#641 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 12:39

Ubój rytualny

Możesz wierzyć lub nie trzymam byki i zagłosowałbym za zakazem uboju rytualnego

poczekam miesiąc jak bydło spadnie o kolejną złotówke czy nie zmienisz zdania, no chyba że bydło masz dla rekreacji i sprzedajesz np jedną szt na pół roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 16:51
  •  

#642 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:42

Ubój rytualny A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

Przegiąłeś, + 10% i ban na 7 dni.

#643 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 19:52

Ubój rytualny Nie wiesz chyba co piszesz nie każdy ma kilkadziesiąt lub kilkaset hektarów i z 15 ha. nie da się dziesięć srok za ogon ciągnąć i jak ktoś postawi na jeden kierunek to debil znaczy się?

#644 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:17

Ubój rytualny Pazerni na kasę Ci co postawili na jeden profil produkcji ?? To sie nazywa UKIERUNKOWANIE jeśli nie wiesz . Fakt ,można kręcić parę kierunków ale skumaj że nie u każdego jest zbyt na buraki ,zboża , mleko , bydło i ch*j wie co jeszcze. Nie każdy ma tak dobre gleby żeby pozwolić sobie siać raps czy buraka. Więc nie pier*ol że ludzie są pazerni na kasę tylko nie każdy ma możliwości i nie każdemu sie chce pilnować kilku kierunków bo nadzwyczajnie możne nie mieć takich możliwości .

#645 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:29

Ubój rytualny nie ma co biadsolic, raczej trzeba pomyslec nad kampania promocyjna wołowiny
wstyd aby statystyczny POLAKzjadałtylko 2kg rocznie
jak to moze byc ze turek czy arab ma pieniadze aby kupic importowane wiele kilometrów a POLAK w polsce nie moze?
na moje to na przeciagu roku-dwoch cena wróci
ukierunkowanie to szansa a nie pazernośc

#646 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:34

Ubój rytualny Trzeba wprowadzić nowość, choć już spotkałem się: "Kebab z wołowiną lepszy niż z baranem" :)
Wieczny kawaler ;)

#647 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:38

Ubój rytualny

A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

Przestań wreszcie pier%%lić te swoje mądrości inaczej , tylko ty masz słuszne teorie a cała reszta świata to debile , tak wynika z twoich wypowiedzi :D :P
jak nie masz nic mądrego do powiedzenia , to nie pisz , jak cie nie obchodzi że ktoś traci , to zachowaj to dla siebie ,
Większość rolników zajmuje sie tym co się choć trochę opłaca i każdy grosz się liczy , to nie hobby tylko tylko gra o tytule BYĆ ALBO NIE BYĆ , ty nie piszesz jak byś miał za wiele do czynienia z rolnictwem
i zgadnij kogo obchodzą twoje teorie????? :P

może zamknąć ten temat na jakiś czas...........

Edytowany przez mariuszd93, 18 lipiec 2013 - 20:47.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#648 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:53

Ubój rytualny Ludzie ja nie wiem nad czym płaczecie, rzepak potaniał, pszenica też spadła, żyto to już całkiem poleciało na łeb, nie będzie dopłat do buraków ani limitów na mleko... Czy to też wina zakazu uboju rytualnego??? Ta ustawa jest po prostu świetnym pretekstem do obniżki cen. Dzisiaj w radiu słyszałem wypowiedź rabina który stwierdził, że ten zakaz dotknął tak naprawdę ok 20 rodzin ortodoksyjnych żydów mieszkających w Polsce.... Czy to aż taki duży rynek? Na eksporcie tak na prawdę zarabiały ubojnie a Wam zostawały ochłapy, Poza tym jeśli inne kraje przejmą "koszerne" i muzułmańskie rynki to zrobi się dziura i popyt na tradycyjne mięso z ogłuszonego przed śmiercią zwierzęcia.... Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....
Tak na marginesie, jak czytam wypowiedzi niektórych użytkowników to mam wrażenie, że gdyby to miało wpływ na wzrost ceny to by nawet cyjankiem te krowy karmili, albo pryskali nim swoje uprawy....

#649 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:59

Ubój rytualny

.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne

Takie przykłady można mnożyć a pół banki to jeszcze mało w okolicy mam lepszego smerfa. Wiem , że ostro stado zredukował i sprzętu sprzedał, spłacił zadłużenie i przędzie może na 40 krowach może nawet mniej ale przędzie a nie 100 i więcej bujać się chciał. Taki Banah, może niektórzy kojarzą pana największe hodowca bydła mlecznego w podlaskim, ten właśnie otworzył kolejną oborę na ponad 100 szt a ogólnie ma ponad 300 jak nie więcej. Ten niech się buja ale nie zwykły rolnik ze średnią krajową.

Jestem ukierunkowany na jeden typ hodowli i całe szczęście. Obowiązków mam co nie miara przy opasach ale to porównać do krówek to jest cały pikuś. I teraz się przekwalifikować ? H@ H@ bo cena bydła spadła ? Jaki i spadła taki i wzrośnie kwestia czasu. Może nie będzie tak fajnie i kolorowo jak było końcem zeszłego roku ale będzie na pewno opłacalny interes. Gryźć i wkurzać mogą się na to chwilę tylko Ci, którzy sprzedają byka/byki teraz 5, 10 i więcej. Dostaną w kość i tu ukłon, że trafili w tak kiepskie ceny/czasy. Zimową porą będę miał większą partię do sprzedania i jeżeli wtedy cena będzie nadal taki kiepska jak teraz a nie daj Boże jeszcze gorsza to niech mnie szlag i tego posta ale szczerze wątpię w to! Tyle lat w opasy się bawię i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

#650 Share Jurniczek

Jurniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:05

Ubój rytualny Ja się wcale nie dziwie że Żydzi chcą by krew zeszła z całego zwierzaka a mięso było pełnowartościowe.Żydów nie trzeba uczyć co mają robić oni wiedzą najlepiej.Tak na marginesie to większość polaków jakby mogła to tego rolnika by zabiła z zazdrości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:02

Ubój rytualny Myśłałam,że b. wartościowy i pouczający post kolegi młodegohefa zmieni zapatrywania niektórych forumowiczów, ale widzę że niektórzy w ogóle nie dorośli umysłowo do pewnych spraw.Od samego poczatku podejście do problemu uboju rytualnego, ceny itp dwóch osób b. mi się nie podobało i teraz jedna z nich odsłoniła swoje prawdziwe oblicze, jednak dobrze rozgryzłam osobnika.W jego wypowiedziach lanie wody, doprawione popisami erudycji, stworzenie obrazu człowieka inteligentnego. I co powoli wyłazi z jego postów? EGOIZM DO n"tej potęgi! PROSTACTWO! Człowieku krytykujesz ,że hodowcy bydła to pazerni bezduszni ludzie, nie zwracasz uwagi na wyjaśnienia typu mariuszd93, i co najważniejsze w twojej filozofii życia to jest aby tobie było dobrze , i wszystko ci zwisa a drugi niech zdycha, a w przypadku uboju zwierząt to coś ckliwy się robisz jak wiesz że od tysięcy lat człowiek zabijał zwierzęta.No tym swoim ostatnim postem to mnie zszokowałeś.

#652 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:16

Ubój rytualny nie wiecie że bogaty biednego nie zrozumie. Też bym chętnie posiał rzepak pszenicę. Ale niestety żeby utrzymać 60szt bydła muszę się dobrze wywijać na 25ha średniej i słabej klasy.

#653 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 lipiec 2013 - 00:48

Ubój rytualny

Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....

O ile dobrze pamiętam to właśnie ustawa legalizująca ubój została odrzucona więc do prezydenta nic nie dotrze.

Temat zostaje otwarty, mam nadzieje że rozmowa nareszcie wróci na dobrą drogę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#654 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 06:09

Ubój rytualny Rzeczywiście masz racje,

#655 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 lipiec 2013 - 07:18

Ubój rytualny

Ludzie ja nie wiem nad czym płaczecie, rzepak potaniał, pszenica też spadła, żyto to już całkiem poleciało na łeb, nie będzie dopłat do buraków ani limitów na mleko... Czy to też wina zakazu uboju rytualnego??? Ta ustawa jest po prostu świetnym pretekstem do obniżki cen. Dzisiaj w radiu słyszałem wypowiedź rabina który stwierdził, że ten zakaz dotknął tak naprawdę ok 20 rodzin ortodoksyjnych żydów mieszkających w Polsce.... Czy to aż taki duży rynek? Na eksporcie tak na prawdę zarabiały ubojnie a Wam zostawały ochłapy, Poza tym jeśli inne kraje przejmą "koszerne" i muzułmańskie rynki to zrobi się dziura i popyt na tradycyjne mięso z ogłuszonego przed śmiercią zwierzęcia.... Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....
Tak na marginesie, jak czytam wypowiedzi niektórych użytkowników to mam wrażenie, że gdyby to miało wpływ na wzrost ceny to by nawet cyjankiem te krowy karmili, albo pryskali nim swoje uprawy....

Na eksporcie zarabiały ubojnie ale ten eksport był - Teraz będzie nadal z tym że zarobią nasi sąsiedzi - a my dostaniemy dokładnie o tyle mniej o ile więcej będzie kosztował transport polskich zwierząt do zagranicznych ubojni Co do tego karmienia cyjankiem to pewnie nie wiesz że kurom nioskom w pewnym okresie dosypuje sie do karmy trochę trucizn aby spowodować jednoczesne przepierzanie całego stada? Raczej to nie cyjanek ale arszenik jeśli się nie mylę - też cię to szokuje?

Edytowany przez maroon, 19 lipiec 2013 - 07:18.

#656 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:25

Ubój rytualny http://wiadomosci.ga...lodz#BoxWiadTxt
Niemcy znajdą sobie innego dostawcę

#657 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 09:39

Ubój rytualny wczoraj byli u mnie po byka i gadałem z kolesiami o uboju.
Tak prawdę mówiąc to i tak nikt nie ogłusza bydła a ubój przez poderżnięcie gardła to szybsza i łagodniejsza smierć , bo strzałem w gloweto często jest tak że trzeba 2 albo i 3 razy walić zanim zwierze padnie bo każde ma inną czaszkę itp.
I ktory jest bardziej humanitarny - ten przy którym zwierze praktycznie po pociągnięciu nożem zdycha czy ten co przy którym zwierzę zdycha nawet 10 minut....
Żaden ubój nie jest przyjemny dla wzroku, ja nie lubię widoku krwi i nawet jak w domu jest ubijana świnia itp to po prostu odchodzę bo mi się nie dobrze robi, mimo ze widziałem nie raz a gdzie taki ekolog co zwierzecia na oczy nie widział tylko jakies filmiki w internecie....

#658 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 10:23

Ubój rytualny Ja rozmawiałem ze swoimi handlarzami, którzy ode mnie biorą byki to oni też twierdzą, że cena niestety spadnie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby selekcja gospodarstw, które chcą aby ich zwierzaki trafiały na ubój rytualny, a które nie. Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego. Ceny nie spadną, ekoterroryści będą w połowie zadowoleni, rolnicy również, kraje, które biorą od nas mięso nadal będą je brały, a rząd nie wyjdzie na takie marionetki (chociaż i tak nimi są) i grałaby gitara.

Ale, pomarzyć można. <_<

#659 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 10:24

Ubój rytualny @Mikruss: jeżeli tak się faktycznie dzieje jak piszesz to powinieneś zgłosić to na policję albo do pow. lek. wet. Co do walenia 2 czy 3 razy w łeb to może i zależy od twardości czaszki ale pierwszorzędną sprawą jest odpowiedni sprzęt do oszołamiania. Wiem bo byłem przy oszałamianiu 2 szt., jałówka dostała 2 razy a byk 2 razy i 22 razy siekierą (to jest mała masarnia). W innym zakładzie wystarczył tylko 1 raz (duża ubojnia). Jeżeli taki ubój będzie przywrócony to tylko i wyłącznie na potrzeby mniejszości religijnych więc o eksporcie można zapomnieć.
http://wiadomosci.ga...u.html#TRrelSST
http://wiadomosci.ga...lodz#BoxWiadTxt

Edytowany przez leghorn, 19 lipiec 2013 - 10:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 19 lipiec 2013 - 11:41

Ubój rytualny Spokojnie najpierw zalegalizują ubój wyłącznie na potrzeby mniejszości religijnych a potem na eksport. :) :) :) :)

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje