Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:24

Ubój rytualny Mickas, częściowo tak częściowo nie - w Polsce jest sprzedawane mięso z rytualnego, bez oznaczenia. Nie ma możliwości sprawdzenia czy jest to z rytualnego czy nie. Było o tym głośno.
I jeszcze jedna uwaga a właściwie sprostowanie stwierdzenia,że w Stanach Zjednoczonych ubój rytualny nie ma miejsca.Jest to nieprawda.
Amerykańska ustawa o humanitarnym uboju za humanitarne metody uboju uznaje (art. 1902) (a) ubój z użyciem urządzeń do ogłuszenia, a także ( B) ubój zgodnie z wymogami religijnymi wiary żydowskiej lub jakiegokolwiek innego wyznania, które zalecają metodę uboju, gdzie zwierzę traci świadomość w wyniku braku dopływu krwi do mózgu po szybkim i jednoczesnym przecięciu tętnic szyjnych ostrym narzędziem i odpowiednie obchodzenie się po uboju.
http://www.animallaw...7usca1901.htm#§
Nieporozumienie mogło się wziąć stąd, iż PETA jakiś czas temu doprowadziła do zamknięcia jednej z większych ubojni koszernych (Agriprocessors) w wyniku ujawnienia wielu nieprawidłowości oraz okrucieństwa procesu uboju. Nie jest to jednak równoznaczne z zaprzestaniem stosowania uboju koszernego bez ogłuszenia w rzeźniach amerykańskich.

Edytowany przez Arma, 14 lipiec 2013 - 21:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 19:48
  •  

#582 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:39

Ubój rytualny @arma na każdy post masz jakąś odpowiedz,nie chcę się kłócić bo nie o to chodzi.właśnie dostałem wiadomość że cena bydła spada o 20-30gr,owszem to nie koniec.pewne źródło.
jeśli chcesz to ci sprzedam byczki obojętnie czy to rytualnie czy nie ile mi za nie dasz.są to sm,lm ncb,w tym roku ma do sprzedania jeszcze 20szt.
wiesz ile tracę.
po handlujemy

Edytowany przez matingus, 14 lipiec 2013 - 21:40.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#583 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:43

Ubój rytualny

bo przecież "tylna" część zwierzęcia jest nieczysta.

Nie masz racji. Jest jak najbardziej czysta po właściwym sprawianiu zadów. Ze względu na wysokie koszty praktykuje się to chyba tylko w Izraelu.

#584 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:46

Ubój rytualny O losie ilu tu jest "głupio mądrych" wielu z Was ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytałem 10 stron Waszych postów i co nie którzy naprawdę nie powinni tu się wypowiadać. Nie będę cytował bo nocy zabarkowało by mi na to a napinać atmosfery nie ma co.
Powtórzę tylko jeszcze raz co w poprzednim poście napisałem. Cały ten burdel z ubojem powinien jak najszybciej ucichnąć a każdy na tym zyska. Kto troszkę w tym siedzi będzie wiedział o co chodzi, nie będę pisał eposu by kilku osobom "głupio mądrym" wytłumaczyć na czym to polega. Trzeba dalej żyć, gospodarzyć !
Dodam tylko, że moja gospodarka opiera się wyłącznie na hodowli opasów i ani myślę z tego rezygnować.

#585 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:53

Ubój rytualny

O losie ilu tu jest "głupio mądrych" wielu z Was ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytałem 10 stron Waszych postów i co nie którzy naprawdę nie powinni tu się wypowiadać. Nie będę cytował bo nocy zabarkowało by mi na to a napinać atmosfery nie ma co.
Powtórzę tylko jeszcze raz co w poprzednim poście napisałem. Cały ten burdel z ubojem powinien jak najszybciej ucichnąć a każdy na tym zyska. Kto troszkę w tym siedzi będzie wiedział o co chodzi, nie będę pisał eposu by kilku osobom "głupio mądrym" wytłumaczyć na czym to polega. Trzeba dalej żyć, gospodarzyć !
Dodam tylko, że moja gospodarka opiera się wyłącznie na hodowli opasów i ani myślę z tego rezygnować.

jak żyć
koniec
Jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nie pisz nic +1 punkt ostrzeżeń za post nic nie wnoszący do tematu.

Edytowany przez MAT912, 14 lipiec 2013 - 22:18.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#586 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:58

Ubój rytualny

Ktoś podał tabele w której zanotowano niewielki spadek cen miesa za tone, pochodzi prawdopodobnie z GUS'u lub Ministerstwa Rolnictwa i nie odnosi się do cen żywca - jest bezużyteczna. Wielkorotnie weryfikowałem dane Ministerstwa R... i średnie ceny skupu były poniżej tych, które oferowano na rynku.

Po pierwsze te ceny to są średnie więc w twoim regionie może być drożej w innym taniej.
Po drugie podałem tabelkę i była też cena za kilogram żywca..

8bdb4a7a95566.jpg

#587 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 22:04

Ubój rytualny @Arma dzięki za link. Jak mówiłem wcześniej informacje z Ministerstwa Rol.. mnie nie przekonują. Ponadto artykuł jak ktoś słusznie zauważył ma błędy rzeczowe i zauważam jeden merytoryczny "Średnio za kilogram eksporterzy płacili wtedy 2,64 euro". W najbliższym czasie spróbuje skonfrontowac artykuł z danymi z min rol'u. Według tego artykułu to powinienem miec wizyty z pytaniami o bydło. Według danych przyrost wartości eksportowanej wołowiny to nieco ponad 3% , uwzględniąjąc inflacje powinno wyjsc jeszcze na plus. Więc skąd spadki cen i brak popytu na bydło ?
Chciałbym, że by było tak jak jest to przedstawione. Statystka... Kreatywnosc... Cel: podtrzymanie dobrych nastrojów
Dlaczego nie eksportujemy wszystkiego do Finlandi lub Luksemburgu ? Płacą najwięcej.

Jedno jest pewne, zakaz uboju rytualnego zmniejsza grono potencjalnych odbiorców > Mniejszy popyt > Niższa realna cena

#588 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 23:30

Ubój rytualny w czwartek[nie mialem zludzen ze uboj przejdzie] dostalem 7,2 brutto za sm[25% hf] od ostatniej sprzedazy prawie 500 zl/szt mniej ,czy 3 min dluzej cierpienia byka tego jest warte-dla mnie nie ,choc na niejednej ubojni bylem i na krew dosc sie napatrzylem, taki los zwierzecia i na razie nic go nie zmieni, widok to nie jest przyjemny i wrazliwi ludzie nie powinni go ogladac.
wolowina tanieje, bo co sie dzieje w krajach muzulmanskich chyba widzicie-a to najwieksi konsumenci miesa wolowego[ wieprzowiny-przynajmniej teoretycznie-nie jedza]muzulmanow jest okolo 1,2 mld a zydow 12 mln[ z tego ponad polowa nie przestrzega zasad koszernosci]. do tego europa w kryzysie -popyt spada,produkcja wzrosla[ chyba pamietacie te miliony zl wydane na promocje wolowiny w mediach] i ludzie dali sie zlapac na produkcje wolowiny a wszystko co UE promuje w normalnym swiecie jest g...o warte, a teraz placz
eksport na zachod europy rosnie bo tam przeciez mieszka kilkanascie mln muzulmanow ,a ze u nas tanio to interes kwitnie, jak nie tu dostanie byk kose to tam,do tego luksusowy"autokar' i pare setek km-co na to EKOLODZY.

zapomnialbym o swiadkach jehowy-oni tez praktykowali uboj rytualny B) -tez ich parenascie mln w europie mieszka.

jaro -te rzesze zydow zamieszkuje polske tylko w wyobrazni antysemitow[kilku w tym temacie tez sie wypowiadalo], w krakowie nieraz 7 nie moglo sie zebrac do modlitwy, teraz to centrum miedzynarodowego biznesu wiec kilkunastu sie zbierze.realnie to gdzies do 10 tys mieszka.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#589 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 07:45

Ubój rytualny jeśli ktoś ma facebooka to można zobaczyc jak to się zaczeło,nie wiem czy tym organizacjom prozwierzęcym ktoś z biznesu np.mięsnego podsunął ten temat,czy może jakiś antysemita ale to one rozkręciły ten temat,kilka tysięcy osób pisało listy do posłów w sprawie zakazu aż to tak się skończyło,z tego co czytam następnym punktem jest cyrk bez zwierząt(z tym się też zgadzam),polowania,skaryszew(bardzo było głośno),psy na łańcuchach,interwencje w gospodarstwach-zagłodzone krowy i konie,to wszystko widzą miastowi,często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli!!!zapomniałam jeszcze że szykują projekt aby konie uznać za zwierze do towarzystwa(koniec uboju)

#590 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:09

Ubój rytualny http://akcjonariatob...o_eksportu.html
Wartość eksportu mięsa koszernego oraz halal pochodzących z polskich zakładów wyniósł 2,55 mld euro w 2012 roku. oto źródło tych informacji

I tak utrzymanie zakazu uboju rytualnego w Polsce nic nie da i nie poprawi cierpienia tych zwierząt bo pojadą one za granice w wielogodzinnym transporcie już jeżdżą i tą zostaną zabite rytualnie więc robicie tylko wielką krzywdę tym zwierzętom i Polsce .
Jak dla mnie wszyscy przeciwnicy uboju rytualnego działają na szkodę państwa Polskiego w wysokości 2,55 mld euro.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:35

Ubój rytualny Nie ten link podałeś, w tym wyczytałem niewiele:

"zmniejszą się nadwyżki rynkowe większości produktów roślinnych, a także zwierzęcych, co będzie ograniczało możliwości eksportu produktów rolnictwa. Eksport produktów przetworzonych nadal będzie się zwiększał, ale jego dynamika również zmaleje. Spośród produktów zwierzęcych zwiększy się eksport większości pozycji, z wyjątkiem żywych zwierząt (szczególnie trzody chlewnej)".

Nie ma tam takich informacji, które podałeś w swoim poscie

Edytowany przez KRISTOFORn, 15 lipiec 2013 - 08:51.

#592 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:41

Ubój rytualny http://www.polityka....d#ixzz2Z63zvWpV

#593 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:44

Ubój rytualny Raczej transport żywności to nie żywe byki.
A mięso w chłodniach i inne produkty. A 2.55mln z uboju rytualnego hmmm trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie teraz działo.
Będzie 0mln z uboju rytualnego to znajdą nowe rynki i sytuacja się unormuje.

często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli

A mnie to nie dziwi i żadnej manipulacji nie ma w tych artykułach
1 sprawa koleś trzyma zwierzęta cały rok na powietrzu krowy z głodu w zimie jedzą gałęzie i padają czy to jest normalne twoim zdaniem.
A i gdyby ktoś pisał o zimnym chowie tak istnieje takie coś ale trzeba karmić
2 sprawa antybiotyki jedzie reporter do farmy udaje sprzedawce tych leków no i co wychodzi z tego każdy pyta normalnie jakby nigdy nic. A później się wirusy na te antybiotyki uodparniają bo nie dość, że stosują gdy nie potrzebnie to jeszcze czasami zbyt duże dawki. Niektóre antybiotyki działają pozytywnie na wzrost i dlatego tak się dzieje.

O reputacje trzeba dbać i trzeba być uczciwym. A jak kasa zasłania klapki na oczy to tak jest później kontrolę i sprawy z sądzie. Sami sobie taki los sprawiają nie uczciwi hodowcy.
Najgorsze, że takie przypadki wpływają też na reputacje tych uczciwych farmerów

http://www.tvn24.pl/...era,334114.html

http://www.tvn24.pl/...oby,335278.html

Przepraszam za offtop ale musiałem napisać.

Edytowany przez d___b, 15 lipiec 2013 - 08:44.

8bdb4a7a95566.jpg

#594 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 09:58

Ubój rytualny eksport się nie zmniejszy bo przecież sami tego nie zjemy. Pytanie tylko po jakiej cenie będzie sprzedana ta wołowina.

#595 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2013 - 11:49

Ubój rytualny Antybiotyki nie zwalczają wirusów w roli ścisłości. Tak mi się wydaje, że spadek cen był spowodowany zniżkami na światowych rynkach, a także obniżki miały spowodować presję na posłach aby ten ubój zalegalizować. Trzeba trochę poczekać, pewnie ceny się ustabilizują. Zresztą jak ceny jeszcze spadną to ludzie przestaną zajmować się chowem tych zwierząt, a to oznacza koniec niektórych zakładów mięsnych. To jest właśnie kapitalizm. Nikt i nic tego nie zmieni

Edytowany przez leghorn, 15 lipiec 2013 - 11:57.

#596 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:10

Ubój rytualny

jeśli ktoś ma facebooka to można zobaczyc jak to się zaczeło,nie wiem czy tym organizacjom prozwierzęcym ktoś z biznesu np.mięsnego podsunął ten temat,czy może jakiś antysemita ale to one rozkręciły ten temat,kilka tysięcy osób pisało listy do posłów w sprawie zakazu aż to tak się skończyło,z tego co czytam następnym punktem jest cyrk bez zwierząt(z tym się też zgadzam),polowania,skaryszew(bardzo było głośno),psy na łańcuchach,interwencje w gospodarstwach-zagłodzone krowy i konie,to wszystko widzą miastowi,często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli!!!zapomniałam jeszcze że szykują projekt aby konie uznać za zwierze do towarzystwa(koniec uboju)

Z tymi koniami to pojechałaś - niby dlaczego koniec uboju? Z głodzeniem zwierząt ok- masakra - z tym że dziwią mnie takie przypadki bo przecież takie zagłodzone zwierze to nic innego jak strata dla jego właściciela więc dziwi mnie to trochę Czemu jeszcze nie wspomniałaś o klatkach dla kur i tuczu gęsi? To dopiero jest horror dla zwierzęcia bo trwa całe jego życie a nie tylko kilka minut przy uboju Co do psów na łańcuchach to przecież już weszły w życie jakieś zmiany w tym temacie - oby to się nie skończyło wzrostem pogryzień dzieci bo jakiś właściciel po kilku mandatach spuści takiego psa a z braku pieniędzy nie ma na przykład na ogrodzenie - powinien tu być jakiś okres przejściowy aby ludzie mogli się z tym zapoznac i miec czas na zmiany wieloletnich przyzwyczajeń

#597 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 14:55

Ubój rytualny mnóstwo ludzi uważa (na facebooku)że my rolnicy to bezduszni sadyści,tak jak pisałam wcześniej to organizacje szykują plan odnośnie np.koni i patrząc na to co stało się pare dni temu(ubój ryt)uda im się

#598 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 15:42

Ubój rytualny Nic się nie uda, jeżeli rolnicy coś zrobią, bo jak będziemy siedzieć przed monitorem i pisać, to pewnie to wejdzie w życie. Konie mnie nie interesują, bo mam tylko hobbystycznie, ale wójek żyje z koni na rzeź. Unia "chce" rozbudować Polską wieś, a polityka państwa to niszczy. Dosłownie czarna dziura.

#599 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 17:09

Ubój rytualny http://www.portalspo...zszy,88311.html

"Poziom cen zbytu zależy od cen w eksporcie mięsa wołowego, które były wyższe niż przed rokiem"
"Eksport mięsa wołowego wynosił 81,5 tys. ton i był zbliżony do poziomu z analogicznego okresu 2012 r., a jego wartość wzrosła o ok. 8 proc. (do 278,1 mln EUR) - wynika z Raportu rolnego przygotowanego przez ekspertów Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej."

To chyba jednoznacznie przesądza,że zakaz uboju rytualnego nie miał wpływu na ceny wołowiny.

Edytowany przez Arma, 15 lipiec 2013 - 18:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 19:29

Ubój rytualny nie ma??
u mnie w rejonie chyba jest najtansze bydło bo hf ok 6-6.4 mieszance do 6.8 tydzien temu, dzisiaj dzwoniłem i cena spada, jutro będzie wiadomo na ile w tym tygodnu, także się nie ździwie jak hfy będą za 5.5 za 2 tygodnie wiec nie pierd*ol glupot tylko weź się z robote a jak nie masz co robić to przyjedź dam Ci widełki i masz do posprzątania cielakom ...na głębokiej ściółce....