Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:42

Ubój rytualny " Ekolodzy " i tu pytam Was co będą jeść nasze dzieci , z czego będziemy inwestować w ich naukę - są granice których rolnik nigdy nie przekraczał bo zawsze żył z naturą i nigdy nie robił nic w jej prawom a jeśli tak to po to by żyć ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 11:11
  •  

#42 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:54

Ubój rytualny

- Zakaz uboju rytualnego miałby zrekompensować eksport żywego bydła. Będzie to miało katastrofalne skutki. Turcy już zadeklarowali, że wywiozą od nas całe bydło i dobrze za nie zapłacą. Jeśli tak by się stało, to w krótkim czasie zniknie z rynku kilkaset ubojni wołowiny, bo nie będzie czego ubijać – uważa Witold Choiński.

i jak to interpretować, bo mi się wydaje że tak czy tak będzie zbyt na bydło?

#43 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:21

Ubój rytualny Jaki zbyt? Przeciez coraz trudniej jest transportowac żywiec. Kolejni idioci szykują poprawki żeby zakazac długiego transportu.

#44 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:44

Ubój rytualny Przecież lepiej wieść w chłodni niż żywe, ale cóż trzeba jakoś radzić.
Transport żywych zwierząt jet możliwy, ale kosztowny(zezwolenia, świadectwa zdrowia, postoję) wiec o tyle mniej dostanie polski rolnik.
Zwierzęta i tak będą zabite w sposób rytualny ale po długiej męczarni.
Kolejny (głupi, chory, idiotyczny, bezsensowny) sukces ekologów.
Zakładając że Turcy będą chcieli od nas kupować w taki sposób, a nie od krajów które betą tolerować taki ubój.
Osobiście hodowałem już konie, trzodę, teraz bydło. Ciekawe na co teraz przejdę (bydło to już chyba ostatnie zwierzęta na wsi)

#45 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:07

Ubój rytualny Wczoraj był u nas handlowiec z jakiejś firmy i 12 byków chciał kupic od nas. Cena jaką powiedział to 13.80 po ubojowo. I powiedział że od poniedziałku cena już na pewno nieznacznie spadnie. Ponieważ żydzi już nie będą u nich bili .

Edytowany przez Dawido1352, 04 styczeń 2013 - 23:08.

#46 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 styczeń 2013 - 09:04

Ubój rytualny

Jaki zbyt? Przeciez coraz trudniej jest transportowac żywiec. Kolejni idioci szykują poprawki żeby zakazac długiego transportu.

yoda- wejdzie przepis- wejdą obejścia - powstaną w połowie drogi stacje przeładunkowe i przewoźnicy będą tam zrzucać bydło a drudzy je ładować A koszt transportu wzrośnie albo i nie bo dzięki takim rozwiązaniom przewoźnicy może coś oszczędzą A zwierzęta jak się męczyły tak będą się męczyć nadal z tym że bardziej Ekolodzy jak byli naiwni tak będą nadal ale będą zasypiać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku

#47 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 10:51

Ubój rytualny Panowie jest jeszcze jedna kwestia, transport ćwierci jest tańszy od transportu żywca i ta różnica będzie wyciągnięta z naszej kieszeni... a po drugie nie wiem czy rzeźnie na zachodzie są przygotowane do zwiększonych ubojów...

#48 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:09

Ubój rytualny Źeźnie są na to napewno przygotowane bo to toche napewno ich sprawka

#49 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:55

Ubój rytualny moi zieleni ekolodzy a kto was tak faktycznie finansuje , jestescie oddzialami europejskich formacji , czy we wszystkich krajach w ktorych dzialacie wprowadziliscie zakaz uboju rytualnego , jak sie orientuje to w 22 krajach UE jest prowadzony taki uboj , nie chodzi czasem o kase jak wycykac polaczkow i przejac nasze rynki zbytu a wy jestescie tylko MARIONETKAMI ,

#50 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:20

Ubój rytualny ekolodzy + nasi rządzący to naprawde zgrany duet który dzała w tej sprawie tak prężnie , że aż idzie w pięty .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:26

Ubój rytualny Trzeba będzie zadzwonić do inspekcji weterynaryjnej które przepisy ich obowiazują http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/prof-czaplinski-uboj-rytualny-jest-w-polsce-dozwolony,41080.html
NAPIS ćWICZEBNY

#52 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:32

Ubój rytualny @EppS o tym mówiłem kilka razy. Wystarczy odpowiednie rozporządzenie i po sprawie. Tusk nie jest głupi i nie odpuści kasy którą zarabia rząd na uboju rytualnym. A plotki które chodzą o obniżkach rozpuszczają same ZM żeby mieć powód do obniżek.

#53 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:38

Ubój rytualny To specjalnie robią ponieważ w polsce na dzień dzisiejszy przemysl rolniczy jest chyba najlepiej rozwinięty ze wszystkich przemysłów i to jeszcze chcą wykończyć :)

#54 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:53

Ubój rytualny punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ten kto uwaza ze to humanitarne powinien wejsc do tej klatki i sie usmiechnąc do rzezaka jak bedzie wiadomo co robił na yotube są filmiki jak sie odbywa normalny ubój z ogłuszaniem i rytualny i jest wielka różnica sam odstawiam byki nawet do rzezni co ubija rytualnie i nie jestem z tego dumny na szczescie już sie tego w Polsce nie robi dziwią mnie niektórych rolników wypowiedzi co na codzien opiekują sie tymi zwierzetami ze to im wsi jak on zginie tylko kasa sie liczy ekolodzy może to też dla kasy zrobili ale ich bedą postrzegali jako bohaterów w słusznej sprawie a was jako.. sami sobie odpowiedzcie .

#55 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 14 styczeń 2013 - 12:47

Ubój rytualny Nawet w agrobiznesie powiedzieli o zakazie uboju rytualnego i wielkich stratach. http://www.rp.pl/artykul/965509.html
Brawo dla psl parti która wielce troszczy się o rolników. http://www.stefczyk....ywan,4868339953
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#56 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:38

Ubój rytualny a ogłuszanie jest takie bardzo humanitarne?? rozmawiałem kiedyś z rzeźnikiem i mówił mi, że zdarzają się przypadki, które musi strzelać kilka razy aby taki byk padł.....żadne zabijanie nie jest cacy, ale ktoś kiedyś powiedział, że zwierzęta maja nam służyć- mięsem, skórą i pracą.....i chyba miał racje

#57 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:26

Ubój rytualny

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ten kto uwaza ze to humanitarne powinien wejsc do tej klatki i sie usmiechnąc do rzezaka jak bedzie wiadomo co robił na yotube są filmiki jak sie odbywa normalny ubój z ogłuszaniem i rytualny i jest wielka różnica sam odstawiam byki nawet do rzezni co ubija rytualnie i nie jestem z tego dumny na szczescie już sie tego w Polsce nie robi dziwią mnie niektórych rolników wypowiedzi co na codzien opiekują sie tymi zwierzetami ze to im wsi jak on zginie tylko kasa sie liczy ekolodzy może to też dla kasy zrobili ale ich bedą postrzegali jako bohaterów w słusznej sprawie a was jako.. sami sobie odpowiedzcie .

Jak masz taki emocjonalny stosunek do zwierząt to dlaczego w ogóle je sprzedajesz? :P Przecież twój pupilek zostanie zjedzony :P . Ja hoduję bydło tylko dla kasy i nie sądzę żeby to robiło różnicę bykowi jak zostanie zabity .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#58 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 10:43

Ubój rytualny na szczescie uboju rytualnego już nie ma w Polsce a na pytanie po co sprzedaje? no dla kasy a co mysałeś ze ty tylko płacisz rachunki a ze zostanie zjedzony mój zwierzak to wiadome nie trzymam byków dla zabawy jak już ubijac to humanitarnie a nie podporządkowywać sie fanatykom religijnym bo oni tak chcą problemy trzeba rozwiązywać a nie udawac ze jest cacy jedni muzułmanie dopuszczają ogłuszanie i jest git

#59 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 styczeń 2013 - 11:47

Ubój rytualny Ubój rytualny istnieje od baaaaaaaardzo dawna i dopiero teraz jakimś czub%om to przeszkadza . Po to się hoduje zwierzęta żeby je zjeść . A to nie żadni fanatycy co preferują taki ubój tylko ludzie wierni tradycjom , nie obracają się jak wiatr zawieje jak niektórzy w tym temacie

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 12:30

Ubój rytualny a czy ja gdzies napisałem ze miesa sie nie powinno jesc ? sam sie nie obracaj jak wiatr wieje i wracaj do jaskini i czuba to sobie szukaj w rodzinie i zacznij od siebie jak powiedział jeden polityk rolnik jest od siania i orania a nie od mądrowania i sie wypowiadania w twoim przypadku trzeba mu przyznac racje bo jak coś palniesz to smiech na sali i sam dobrze wiesz ze racja jest po mojej stronie a pleciesz głupoty zyj sam ze sobą chociaż w zgodzie jak nie potrafisz z naturą rolnicy teraz sobie pracuja na wizerunek człowieka poczciwego nie psuj tego bo to trudno potem odpracowac

Edytowany przez spokokoko, 15 styczeń 2013 - 19:28.