Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#541 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:37

Ubój rytualny zajrzałem do faktur i w tamtym roku o tej porze za hfy dostałem od 7.20 do 7.50netto. Za mm 7.60-7.80 netto. Krowy hf 5.50netto. W grudniu hfy 7.80netto mm 8.20netto. W styczniu hf 7.50netto mm 7.80netto. Krowy hf 5.5 netto. W maju byki mm 6.70-7netto. Krowy hf 5.30 netto. Teraz mam 4 byki mm (w tym 1 bbb) i 2 krowy hf. Propozycje to 6.50-7.20netto za byki i 5.50netto za krowy. (wszystkie byki które sprzedawałem ważyły 700-900kg. Krowy 600-800kg.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 11:12
  •  

#542 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:37

Ubój rytualny

Ceny spadły od stycznia nie dlatego, że wprowadzono ubój rytualny, ale dlatego, że korekta nastąpiła na całym świecie od Australii po USA
Nie płaczcie więc, że to, że cena spadła to wina uboju rytualnego bo to jest kolosalne oszustwo. Nie piszcie też,, że już wiecie jak wpłynie to na cenę, bo jak do tej pory nie wpłynęło na cenę ( cena spadła procentowo tyle, ile spadła na całym świecie, nic więcej)

Witam wiesz ile kosztuje kilo byka w Irlandii tyle co u nas tylko ze w euro co ty wiesz kolego jak z co niektórych tacy dobrodzieje to oddawajcie to co wyprodukujecie za darmo przecież tyle głodu na świecie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#543 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:20

Ubój rytualny a czy ktoś wie jak wyglada taki prawdziwy uboj rytualny ?!?? moze i nie..... oni bardziej szanuja to zwierze niz przy uboju zwyklym. jest 2 ludzi: jeden odprawia modlitwy a drugi jednym szybkim cieciem zalatwia sprawe. smierc nastepuje brdzo szybko. mie ma zadnych meczarni ani tortur. te filmiki co puszczaja wszedzie nagrali jacys .......... w rzezni w ktorej nie przestrzegali zasad uboju rytualnego. w porzadnym zakladach odbywa sie to inaczej.

najgorsze jest w polsce brak stabilności rynku skupu i sprzedazy. kupujesz cielaka bardzo drogo i nie masz pojecia za ile go sprzedasz za 2 lata. a takie gwaltowne wahania niczemu nie pomagaja. byla juz nadzieje ze dzieki rytualnemu ubojowi te ceny troche sie ustabilizuja i beda trzymac na stalym poziomie.
kupuje sie cielaka za ponad 1 tysiac a za dwa lata sprzedajesz go i okazuje sie ze wychodzi w dobrych warunkach na zero, bo jak sobie policzysz to co zjadl, prace, a niekiedy leczenie nie zarobiles na nim wcale.

#544 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:05

Ubój rytualny

Witam wiesz ile kosztuje kilo byka w Irlandii tyle co u nas tylko ze w euro co ty wiesz kolego jak z co niektórych tacy dobrodzieje to oddawajcie to co wyprodukujecie za darmo przecież tyle głodu na świecie

zgadzam się, ale to zupełnie inny temat - czy zaprzeczasz, że ceny na rynkach światowych spadły o 20% w pół roku? Jaki na to miał wpływ zakaz uboju rytualnego w Polsce bo według mnie żaden.

#545 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:13

Ubój rytualny kol@Arma tu nie ma z kim dyskutowac ,nic nie dociera do ich glow,widzie tylko jeden ze cena spadla i wyje a poza tym to juz calkowicie pokazali jakim wyzutym z elementarnych wartosci czlowiekiem jest polski rolnik ,najlepsze jest to ze sa i tacy co wmawiaja ze taki uboj nic nie jest gorszy od uboju z ogluszeniem-szczyt hipokryzji i zaklamania w imie mamony,

#546 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:19

Ubój rytualny

dla mnie to jedno i to samo z tego mam dochód i z tego więc nie gadaj takich bzdur... nauczono Cię w domu że zwierzęta też czują? to powiedz mi jak wygląda u Ciebie załadunek trzody?? prosisz ją o wejście na transport czy wganiasz a jak uparta to wciągasz za ucho i ogon? wtedy dla Ciebie wszystko jest ok?? zwierzę nie cierpi przy tym? jaki masz system hodowli krów na łańcuchach?? nie ograniczasz im wolności? na pewno nie cierpi przy tym krowa? psa trzymasz luzem czy na uwięzi? więc teraz odpowiedz sobie na jedno główne pytanie czy nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt?? a jeszcze chciałem się zapytać jak walczysz z myszami? mszycą? słodyszkiem? chowaczem i innymi szkodnikami? trujesz je? przecież te stworzonka też czują...
a jeszcze jedno przeze mnie to Ty lubiany nie jesteś :D
ubój z ogłuszeniem i bez to praktycznie to samo tylko teoria jest inna...

Ograniczenie wolności zwierzęcia nie oznacza zadawania mu cierpienia i nie wyjeżdżaj mi tu ze słodyszkiem, bo nikt nie mówi, że bydła,świń czy słodyszka nie należy zabijać.Jak byś wolał umrzeć - dostać strzał w głowę czy mieć poderżnięte gardło i 3 minuty w pełni świadomie patrzeć co z ciebie wylatuje- tylko szczerze. Większość rolników to wielcy katolicy - co niedzielę zapier..ją do kościoła i kłaniają się wpas kacabanom - i dla tych wielkich katolików cierpienie zwierząt nie ma znaczenia, dla nich bez różnicy czy będzie zabite tak czy tak...
z taką mentalnością zawsze będziemy kundlami europy z mentalnością murzynów niewolników.

#547 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:25

Ubój rytualny

dla mnie to jedno i to samo z tego mam dochód i z tego więc nie gadaj takich bzdur... nauczono Cię w domu że zwierzęta też czują? to powiedz mi jak wygląda u Ciebie załadunek trzody?? prosisz ją o wejście na transport czy wganiasz a jak uparta to wciągasz za ucho i ogon? wtedy dla Ciebie wszystko jest ok?? zwierzę nie cierpi przy tym? jaki masz system hodowli krów na łańcuchach?? nie ograniczasz im wolności? na pewno nie cierpi przy tym krowa? psa trzymasz luzem czy na uwięzi? więc teraz odpowiedz sobie na jedno główne pytanie czy nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt?? a jeszcze chciałem się zapytać jak walczysz z myszami? mszycą? słodyszkiem? chowaczem i innymi szkodnikami? trujesz je? przecież te stworzonka też czują...
a jeszcze jedno przeze mnie to Ty lubiany nie jesteś :D
ubój z ogłuszeniem i bez to praktycznie to samo tylko teoria jest inna...

dobrze mówisz kolego popieram ciebie !!!
bo nie wierzę że są osoby które ani razu nie uderzyły zwierzęcia bo po prostu się nie da bo różne są tego sytuacje nie mówię o bez celowym biciu lecz zasłużonym

Edytowany przez Jakub667, 14 lipiec 2013 - 15:31.
Ortografia

#548 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:03

Ubój rytualny

W Suwalskich Zakładach Drobiarskich był przeprowadzany ubój rytualny i hodowca nie miał z tego tytułu żadnej większej kasy. Znajomy opowiadał mi o tym jak się to odbywało, tak to śmiesznie opowiadał całe te rytuały, modlitewki, muzykę czy pierwsza krew właściwie kapała na "święty piasek". Jeśli źle kapała to kurczak szedł na bok i trafiał na "taśmę dla niewiernych" a i przy koszernej taśmie kobieta nie mogła pracować.

Właśnie ze względu na takie absurdy dobrze że w Polsce obowiązuje zakaz uboju rytualnego.

#549 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:10

Ubój rytualny Nie ma o czym mówić, za ubojem jest garstka rolników wespół w zespół z właścicielami zakładów mięsnych, przeciwko jest 65% rolników i ponad 70% ludzi w miastach, jako, że mamy demokrację, mniejszość nie może narzucać większości swojego zdania, nawet jeśli się z nim nie zgadza.
pozdrawiam

#550 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:55

Ubój rytualny

Jak byś wolał umrzeć - dostać strzał w głowę czy mieć poderżnięte gardło i 3 minuty w pełni świadomie patrzeć co z ciebie wylatuje- tylko szczerze.

Za dużo filmów się naoglądałeś gdzie od kulki w łeb ofiara ginie w 2 sekundy... Nawet postrzał w głowę jest bolesny i często umiera się długo. Żeby szybko umrzeć trzeba odciąć dopływ tlenu do mózgu - im szybciej tym szybsza śmierć. Jak to zrobić? Przed spuszczenie krwi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:17

Ubój rytualny masz na to jakieś dowody, że podcięcie gardła przyśpiesza śmierć czy tak tylko sobie śpiewasz? Chętnie się z nimi zapoznam.

Edytowany przez Arma, 14 lipiec 2013 - 17:19.

#552 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:24

Ubój rytualny Powiedz mi dlaczego przy np wypadkach gdzie ucięta zostaje noga i uszkodzona tętnica udowa śmierć następuje w kilkanaście sekund? Bo to właśnie wykrwawienie jest najszybszą śmiercią. Możesz sobie uszkodzić żyły i wtedy trwa to długo ale przy przecięciu dużej tętnicy - raz dwa i po temacie. Biologię chyba miałeś...

#553 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:26

Ubój rytualny

Za dużo filmów się naoglądałeś gdzie od kulki w łeb ofiara ginie w 2 sekundy... Nawet postrzał w głowę jest bolesny i często umiera się długo. Żeby szybko umrzeć trzeba odciąć dopływ tlenu do mózgu - im szybciej tym szybsza śmierć. Jak to zrobić? Przed spuszczenie krwi.

a ziemia jest plaska i nie krazy wokol slonca.ps a co ci przeszkadza zeby to wykrwawienie odbywalo sie kiedy zwierze jest nieprzytomne??

Edytowany przez szmergiel, 14 lipiec 2013 - 17:30.

#554 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:34

Ubój rytualny A może ktoś ma wiarygodne dane jaka część mięsa z uboju rytualnego wędruje na nasz (wewnętrzny) rynek ?

#555 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:46

Ubój rytualny W Polsce mięso halal jest nie potrzebne bo mało jest islamu i żydkow a jeżeli chodzi o Niemcy to nawet jak oni zabiją dla swoich potrzeb to tam połowa to Turcy . Poza tym jak ja rolnik polski bede zarabiał tyle co niemiecki to możecie mnie porównać dać zakazy i nakazy dzisiaj mnie okradziono!!! I oszukano .

#556 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:49

Ubój rytualny No dobra-wszyscy wiedzą ile to mięsa z uboju rytualnego szło na eksport a nikt nie wie ile idzie go na rynek wewnętrzny ?

#557 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:52

Ubój rytualny masz 400ha i wrzeszczysz ze cie okradzino i oszukano??? pochwal sie ile nachapales sie z prowow i innych dotacji skoro masz wszystkie maszyny nh,jak nie umiesz utrzymac sie z takiego arealu to na etat.typowy przyklad polskiego nienazatego chlopa

Pisz sprawdzone rzeczy,a taki post brzmi już jak prowokacja do kłótni. Odpuść trochę

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 lipiec 2013 - 18:15.

#558 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:07

Ubój rytualny najwięcej krzyku narobiły zakłady mięsne bo biorą za takie mięso kosmiczne ceny bo żydki ortodoksyjne nie mają już gdzie kupować i pociągnęli za sobą rolników (zmową obniżyli ceny) a my na agrofoto już ile dni się ze sobą żremy , ceny wrócą tylko trzeba trochę poczekać aż branża mięsna osuszy łzy i poszuka nowych odbiorców

#559 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:10

Ubój rytualny a cię to boli że ktoś uczciwą pracą się dorobił ma to ma jest to jego sprawa i umie myśleć to i bierze pieniądze z prow bo co ma dużo ha to mu nie wolno on tak samo za*******la i jak mówi to co wie

Edytowany przez Marcin91, 14 lipiec 2013 - 20:29.
wulgaryzmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:26

Ubój rytualny

Nie ma o czym mówić, za ubojem jest garstka rolników wespół w zespół z właścicielami zakładów mięsnych, przeciwko jest 65% rolników i ponad 70% ludzi w miastach, jako, że mamy demokrację, mniejszość nie może narzucać większości swojego zdania, nawet jeśli się z nim nie zgadza.
pozdrawiam

Jak telewizja pokazuje ubój tylko ze zlej strony i nagranie nie pochodzące z naszych ubojni to co się dziwić że ludzie są przeciw gdyby znali prawdę i dwie strony to by było inaczej a tymi sondażami możesz mydlić oczy naiwnym wiele razy one w ogóle mijały się z prawdą więc dla mnie takie zamawiane sondaże są warte tyle co papier w toalecie.

Wartość eksportu mięsa koszernego oraz halal pochodzących z polskich zakładów wyniósł 2,55 mld euro w 2012 roku.

Edytowany przez marekfarmer, 14 lipiec 2013 - 18:43.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje