Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:35

Ubój rytualny

niby 30% to tylko na ubój rytualny, tylko że to mięso dla rzeźni było 5 razy więcej warte niz to co idzie normalnie, bo obrobił 20 - 30 szt a dostał kase jak za 100 szt a więc ile nakładu pracy itp mniej.

a ile z tego miał rolnik? 2 złote więcej? I to było ok?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 17:50
  •  

#442 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:36

Ubój rytualny

Na wp piszą że Kalemba to Trybunału poda głosowanie. Niech mu się noga podwinie.

na wstępie rolnik 1973 co temat na czasie to ty masz najwięcej do powiedzenia,choć nie wiesz co to hodowla bydła mięsnego.
są na forum ludzie co warzywnicy,ale o hodowli widzą więcej ten co hoduje zwierzęta.ktoś do tej główki im coś nakład i piszą co nie prawda.

czy patrzył ktoś na wypowiedź Kaczki na temat hodowców bydła mięsnego.powiedział po głosowaniu,,to kilka procent mniej w sondażach w skali kraju"
przyjdzie kolej na bydło mleczne,producentów zboża i oczywiście na warzywników.
teraz widać że ma w głowie tylko katastrofę smoleńską,a więcej to tylko GO interesuje.
pisząc cwaniacy z zakładów mięsnych może tacy są na pewno,tylko jak turek brał to cena była,a teraz to tylko ochłapy nić więcej.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#443 Share rad626

rad626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:37

Ubój rytualny a niby po co niemcy maja eksportować mieso koszerne przeciez rodowitych frycow jest tylko płowa, reszta to turcy i inni obcokrajowcy co sie zajadaja koszernym

#444 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:39

Ubój rytualny Swoja drogą Kalemba ma prawo wydać rozporządzenie na zniesienie zakazu o uboju rytualnym bez żadnego głosowania w sejmie :)))

#445 Share rad626

rad626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:41

Ubój rytualny to dlaczego jeszcze tego nie zrobił??

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 lipiec 2013 - 21:01.
Cytowanie poprzedniego posta

#446 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:41

Ubój rytualny Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.
Ale Polska to już taki Kraj gdzie zwierzę jest ważniejsze od Człowieka i nic na to się niestety nie poradzi

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#447 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:43

Ubój rytualny już raz to pisałem ale znowu napisze. Te parę zakładów które robiły ubój rytualny ustalały ceny dla innych. Reszta żeby coś kupić musiała trzymać poziom. A w te spadki nie wierzę bo wybrakowane krowy których żaden arab nie tknie są cały czas w cenie.

#448 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:43

Ubój rytualny

Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.
Ale Polska to już taki Kraj gdzie zwierzę jest ważniejsze od Człowieka i nic na to się niestety nie poradzi

Bredzisz

#449 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:54

Ubój rytualny
rad626 - Dobre pytanie dlaczego jeszcze tego nie zrobił miejmy nadzieje że to zrobi i nie będzie się przejmować garstką pseudo obrońców zwierząt

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#450 Share bask

bask

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:54

Ubój rytualny

Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.

Jesteś idiotą.

Kolega dostaje 2 dni urlopu na uspokojenie.

Edytowany przez razor275, 13 lipiec 2013 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:57

Ubój rytualny

rad626 - Dobre pytanie dlaczego jeszcze tego nie zrobił miejmy nadzieje że to zrobi i nie będzie się przejmować garstką pseudo obrońców zwierząt

Garstka to jest tych którzy chcą zalegalizować to zwyrodnialstwo, ponad 75społeczeństwa jest przeciw, w tym ponad 65 rolników, do której to licznej grupy i ja się zaliczam, a PSL już nigdy nie otrzyma mojego głosu.

Edytowany przez Arma, 13 lipiec 2013 - 20:58.

#452 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:58

Ubój rytualny prawda jest taka że duże ubojnie od kilku miesięcy wywożą za południową granice bydlo i tam ubijają, kto nie wierzy to trudno ale ja to wiem od kierowców co jeżdżą z takimi zwierzętami ...
Arma 2 zł na kilogramie to mało??
to jest jakieś 25 % więcej niż obecnie więc się nie pogrążaj, bo nie tylko rolnik więcej dostawał, ale też wypłata osób pracujących na masarni była czasami podwójna a pracowali tylko w dzień na jedną zmianę i tylko w okreslonych godzinach - znajomy pracuje w jednej rzeźni i mi opowiadał co i jak, a te pseudo filmiki ekologów to nie wiem skad wynajdują.
Poza tym ubój był bardzo szczegółowo nadzorowany z zewnątrz każdej sztuki, nie było mowy o pomyłce jakiejs w "sztuce zabijania" czy też poźniej przy obróbce mięsa.

Edytowany przez Mikruss, 13 lipiec 2013 - 21:03.

#453 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:00

Ubój rytualny On nie bredzi! On bardzo dobrze gada.
Albo cała Unia albo nikt!
Jak już w niej jesteśmy to nie bądźmy inni! Oni mogą a my nie?! Bo co, jak nie u nas to u innych, a jak wiadomo jak u nas to i kasa dla nas :D

#454 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:00

Ubój rytualny Ludzie zrozumcie że w dobrze wykonanym uboju rytualnym dla zwierzaka to jest chwila i sie nie męczy , A zakłady i tak nie bedą ogłuszać bo ich na to nie stać a jak bedą musialy to beknie za to hodowca , beda robić na akord byle więcej 8 na 10 szt i tak pewnie źle ogłuszą więc bedzie tak jak bez zakazu tylko że hodowcy na tym stracą
@szmergiel myślisz że mi to sprawia przyjemność jak chodzi sie koło byka 2 lata dba o niego a potem tak kończy , ale nie stać nas na zakaz, więc albo ja albo oni wybieram mnie , a sa inne rozwiązania niż prosty zakaz , nalepiej zakazać i mieć problem z głowy , tylko że przez ten zakaz wyjdzie więcej gów** niz bez , poczekaj aby trochę zobaczysz bedzie afera za afera

#455 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:02

Ubój rytualny

Garstka to jest tych którzy chcą zalegalizować to zwyrodnialstwo, ponad 75społeczeństwa jest przeciw, w tym ponad 65 rolników, do której to licznej grupy i ja się zaliczam, a PSL już nigdy nie otrzyma mojego głosu.

na twoim miejscu to bym głosował na ruch palikota i owszem na grocką.......................................................................daj luzu.

Edytowany przez matingus, 13 lipiec 2013 - 21:03.

#456 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:05

Ubój rytualny Nie wiem skąd te nieroby biorą te procenty ze 70 % ludzi jest przeciw, chyba dlatego że ludzie mają taki obraz stworzony przez media , gdyby jednak sie troche dokształcili i zobaczyli ile polskich rolnikow bedzie z tego powodu cierpieć to napewno by zmienili zdanie, dodatakowy fakt ze w UE jest to legalne.
Nie wiem czemu Kalemba tego nie zrobil ale wiem napewno że ma do tego prawo.

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:10

Ubój rytualny Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?
Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.
Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

#458 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:11

Ubój rytualny Media pokazują tylko to ze zlej strony i taki obraz dostaje społeczeństwo i niema się co dziwić że jest przeciwna bo sam jestem przeciwny takiemu zabijaniu jak pokazywali w TV ale zapewne to są wyjątki gdzie takie rzeczy się dzieją . Ale mieli to zaostrzyć i większy rygor ale i tak się to nie podoba co poniektórym. Miejmy nadzieje że ktoś się opamięta i Zalegalizuje ubój w Polsce ja nie rozumie w końcu jesteśmy w UE to powinny obowiązywać przepisy UE a nie że u nas jest niedozwolone jakoś inne przepisy musimy się dostosowywać do przepisów UE a w sprawie uboju nie ciekawe dlaczego tak jest.

#459 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:13

Ubój rytualny

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?
Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.
Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

a dasz te sto punktów,to ci powiem.......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:16

Ubój rytualny Udziel tylko jednoznacznej odpowiedzi to wystarczy, ponieważ ta dyskusja już do niczego już nie prowadzi.