michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Arma    4

co innego jest uwolnienie kwoty mlecznej czy cukrowej gdzie tu chodzi tylko o to, aby rolnik dostał po du..ie i na to na pewno nigdy się nie zgodzę i jak trzeba będzie, to pierwszy pojadę na warszawę, a co innego ubój rytualny, Mnie nauczono w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, do tej pory byłem zawsze przeciw ekologom, bo widziałem, że z takim podejściem w Polsce się nic nie zbuduje, ale w tym przypadku jestem przypadkowo z nimi po jednej stronie. Jakoś mój szacunek do zwierząt i nie zadawanie im cierpień większych niż jest to konieczne z racji ich przeznaczenia na mięso nie przeszkodził mi być człowiekiem w miarę majętnym i zadowolonym z życia. Takie same wartości będę przekazywał dzieciakom, takie same stosuję do ludzi, może dlatego jestem lubiany i nie traktuję życia jako pasma wielkich cierpień i wyrzeczeń. Po pierwsze trzeba być człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50 krów mlecznych + opasy+ trzodę i nie będę narzekał nawet jak bydło będzie po 5 zł. Przeżyłem świnie po 3,2 przeżyję i bydło po 5. A przypisywanie mi, że jestem terrorystom ekologicznym - przepraszam, to nie mój poziom.

 

Ciekawe czy przeżyjesz mleko po 80 gr jak kiedyś ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Dziwna ta dyskusja i już niestety bwzcelowa.

To całe zamieszanie z ubojem rytualnym zostało wykożystane przeciwko nam - rolnikom. Tylko mała część bydła była ubijana w sposób rytualny ale całe to zamieszanie pozwoliło wszystkim zakładom obniżyć ceny. Duża w tym zasługa środowisk ekologicznych, ale nie tylko. Sytuacja wygląda trochę tak jakby nikt wcześniej nie wiedział, że bydło jest zabijane. I proszę nie krzyczcie, że napisałem o ekologach. Bardzo łatwo jest nakręćić smutny filmik z ubojni i przedstawiać go odbiorcom z twierdzeniem jakie to okrutne. Niestety ale ubojnia to nie jest wesołe miejsce.

Przeciwnicy uboju rytualnego moglibysię zastanowić nad położeniem hodowców zanim zaczną wygłaszać swoje opinie.

Powiem na przykładzie mojego ojca. Właśnie ma do sprzedania 7 sztuk bydła. Maksymalna cena jaką mu zaproponowano to 6 zł za kilo żywca. Jeszcze rok temu nie było problemu sprzedać powyżej 7 zł czy nawet 7,5 za kilo. Czyli strata na sztuce wynosi około 1000 zł razy 7 to już trochę kasy. Jeżeli ktoś jeszcze nie może sobie tego wyobtazić to tak jakby pracować 2 lata z myślą o cowitej zapłacie a przy kasie się okazuje że dostajesz 15% mniej.

 

I jeszcze mnie dziwi wyciąganie hasła "humanitaryzm" w stosunku do zwierząt. NIe jestem zwolennikiem męczenia zwierząt, ale humaintaryzm odnosi się jak nazwa wskazuje do ludzi.

 

PS Brawo dla moderatora za hiperaktywność. Postaraj się bardziej to może dostaniesz jakieś odznaczenie.

Edytowano przez Suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

Ja mam 50 krów mlecznych + opasy+ trzodę i nie będę narzekał nawet jak bydło będzie po 5 zł. Przeżyłem świnie po 3,2 przeżyję i bydło po 5. A przypisywanie mi, że jestem terrorystom ekologicznym - przepraszam, to nie mój poziom.

 

Arma czyli ty tego nie odczuwasz bo masz dochodu z innych źródeł a postaw się na miejscu tych co np po likwidowali trzodę i z modernizowali obory na bydło opasowe i jest to ich jedyny dochód a czy ubój rytualny czy z ogłuszaniem to tak czy tak jest to mordowanie taka jest kolej że tak było jest i będzie

i co myślicie że teraz będzie lepiej ? teraz bydło będą ładować na ciężarówki i wieść bug wie gdzie

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja bydła nie mam,ale jak pare lat temu świnie spadły na trójke z hakiem to nie przypominam sobie pomocy ze strony hodowców bydła. Raczej uśmieszki i przechwałki ile to z byka zostaje. Sąsiad hodowca bydła mówi, że cena nie jest zła, byle dalej nie spadała.Za szybko przyzwyczailiście się do 8 i się do niej cały czas odnosicie. Ktoś wkleił dane z cenami sprzed roku. 30 gr różnicy. Sięgnijcie pamięcią po ile było bydło jak kupowaliście cielaki z których macie teraz byki. Pewnie taniej niż dziś, więc głowy do góry, będzie dobrze. Te cielaki co teraz wstawiacie może sprzedacie po 5 a może po 10. Takie czasy, że pewne jest tylko jedno, to na końcu.

Co do uboju, to chyba co niektóre kraje mają za dużo pieniędzy że takie rytuały uprawiają. Ale skoro tak muszą i koniecznie chcą te pieniądze zostawić w Polsce, to troche nierozsądne im na to nie pozwolić. Przecież i tak będą to robić . Ale skoro nie przeszło, to organizacje i fundusz niech myślą co dalej bo po tym całym szumie medialnym wątpliwe żeby dało się coś w tej sprawie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja byłam i jestem przeciwko takiemu ubojowi bez ogłuszania i uważam, że niekoniecznie akurat ten zakaz przyczynia się do spadku cen. Może jednak stało się dobrze i to inne państwa piwinny wziąść z nas przykład i takiego uboju zakazać.

Pojawiła się też wcześniej taka wypowiedź, że nie obchodzi kogoś jak ginie zwierzę tylko ważne że dostanie kasę. Trochę mnie dziwi takie podejście, bo ja nie chciałabym, aby moje zwierzaki ginęły w męczarniach, były źle traktowane, katowane lub nieodpowiednio transportowane. Oczywiście pieniądze za nie są ważne i potrzebne, ale skoro u mnie krzywdy nie miały i żyły w odpowiednich warunkach to niech tak będzie do ich końca.

 

Ktoś tutaj pisał wcześniej o uszanowaniu innych religii i zwyczajów. Ok zgoda tylko kto np. w krajach Arabskich gdzie wyznają Islam szanuje w pełni choćby chrześcijan?? Turcy itp. powoli ogarniają Europę, w Niemczech jest ich pełno, nawet jeśli chodzi o przestepczość to w ponad ośmiuset przypadkach to Turcy są sprawcami a w nieco ponad dwustu Polacy - czytałam o tym artykuł w pewnym czasopiśmie rolniczym. Więc pytam jakim prawem my mamy aż tak szanować ich kulturę czy zwyczaje, gdy oni wobec nas gdybyśmy zasiedlali ich kraj sami zastosowaliby na nas "ubój rytualny" za to że nosimy krzyżyk na szyi lub wogóle tylko za to że jesteśmy innego wyznania. Ciekawe czy oni wprowadziliby ubój z ogłuszeniem bo my tak chcemy?

 

Co do cen one zawsze się wahają. Pojawiło się BSE był problem, pojawiła się pryszczyca i znów było szaleństwo, teraz bój o ubój.

Do wyższych cen łatwo się przyzwyczaić i gdy nagle spadną z różnych powodów jest wielki narzekanie. Podobnie z rzepakiem przez dwa lata była cena 2tys/tona, obecnie u mnie jest 1620/t i już każdy przelicza jak to mało płacą, a że kilka lat wcześniej był po 900 to już zapomnieli.

Pewien rolnik narzekał u nas, że nie opłaca się chować świń, bo one takie tanie i trzeba dokładać. No to ja się pytam jemu po co w takim razie trzyma te 12 macior i tuczniki od nich skoro mu się nie opłaca?? Nie odpowiedział mi na to pytanie.

 

W każdym razie ubój rytualny już zakazany i myslę, że trzeba poczekać trochę na stabilizację i przestać narzekać, bo wielu narzeka, ale mimo to rozwija się i idzie do przodu.

  • Like 2

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cena wagi żywej z grudnia 2012 oscylowała powyżej 8zl teraz powyżej 6zl więc cena spadła o ok 2zl/kg a nie 30gr

 

Bez przesady ;

teraz za ładnego mm można dostać 7,60 a w grudniu było max 8,20 , a to jest raptem 60 groszy

 

@ kAROLCIA jak się wiążesz emocjonalnie ze swoimi zwierzętami to trzymaj je do starości i naturalnej śmierci , żadne zabijanie nie jest humanitarne

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Ceny spadły od stycznia nie dlatego, że wprowadzono ubój rytualny, ale dlatego, że korekta nastąpiła na całym świecie od Australii po USA

Nie płaczcie więc, że to, że cena spadła to wina uboju rytualnego bo to jest kolosalne oszustwo. Nie piszcie też,, że już wiecie jak wpłynie to na cenę, bo jak do tej pory nie wpłynęło na cenę ( cena spadła procentowo tyle, ile spadła na całym świecie, nic więcej)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Cena wagi żywej z grudnia 2012 oscylowała powyżej 8zl teraz powyżej 6zl więc cena spadła o ok 2zl/kg a nie 30gr

Przecież podałem tabelkę ceny z lipca tamtego roku...

 

Ceny w różnych miesiącach też różnie się kształtują więc Grudzień na pewno nie będzie równy Lipcowi.

 

Ceny w latach też będą się różnić ale zawsze jest coś takiego w rynku, że w niektórych miesiącach ceny są wyższe a w innych niższe.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Popieram Karolcię w całej rozciąglości. @mariuszd93 Jeśli zwierze jest Twoje to nie znaczy że możesz je dręczyć jak chcesz. Wiesz jak trenowano nazistów? brano małe kotki i kazano im wyłupiać a to oko a to obciąc ucho a to ogon i tak dalej... a potem im wmówiono że Polacy to przecież też nieludzie i też można z nimi robić wszystko... wiesz z historii do czego to doprowadziło... To że żydzi mają taki zwyczaj od 2tysięcy lat nie znaczy wcale że my tu w Polsce mamy ich zwyczaje tolerowac na własnej ziemi. Nawet dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

 

 

@ kAROLCIA jak się wiążesz emocjonalnie ze swoimi zwierzętami to trzymaj je do starości i naturalnej śmierci , żadne zabijanie nie jest humanitarne

Gdybym miała być aż tak emocjonalnie związana z moimi zwierzętami to wolałabym wogóle ich nie trzymać niż przeznaczać na rzeź a wiadomo też, że nie stać mnie na trzymanie dla hobby większej ilości zwierząt. Wyjątkiem dla mnie ze zwierząt hodowlanych jest koń i ten na pewno ma u mnie dożywocie.Jednak nic mi nie szkodzi, aby dobrze traktować te które mam, bo lubię zwierzęta a na to co może dziać się w niektórych rzeźniach niestety nie mam wpływu, ale zawsze mam nadzieję, że nie było tak źle jak miałam okazję zobaczyć na niektórych filmikach na YT.

Wiadomo żaden ubój nie jest przyjemny, ale są takie "milsze" dla oka i takie bardzo drastyczne.

  • Like 1

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bez przesady ;

teraz za ładnego mm można dostać 7,60 a w grudniu było max 8,20 , a to jest raptem 60 groszy

 

@ kAROLCIA jak się wiążesz emocjonalnie ze swoimi zwierzętami to trzymaj je do starości i naturalnej śmierci , żadne zabijanie nie jest humanitarne

 

 

 

Ciekawe gdzie teraz dają 7,60 za dobrego MM jakoś takich cen w cennikach dużych zakładów nie widać cena max 6.70 więc nie wiem skąd wy bierzecie te ceny chyba z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@marekfarmer u nas są wyzsze ceni niż u was. Większa konkurencja bo w promieniu 30 km mam 2 firmy co skupują a w promieniu 60 km będzie ich już ze 6 albo i wiecej np : Agrostar , Świderski , Łmeat Łuków, Wierzejki , Kościesza i pare innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

co innego jest uwolnienie kwoty mlecznej czy cukrowej gdzie tu chodzi tylko o to, aby rolnik dostał po du..ie i na to na pewno nigdy się nie zgodzę i jak trzeba będzie, to pierwszy pojadę na warszawę, a co innego ubój rytualny, Mnie nauczono w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, do tej pory byłem zawsze przeciw ekologom, bo widziałem, że z takim podejściem w Polsce się nic nie zbuduje, ale w tym przypadku jestem przypadkowo z nimi po jednej stronie. Jakoś mój szacunek do zwierząt i nie zadawanie im cierpień większych niż jest to konieczne z racji ich przeznaczenia na mięso nie przeszkodził mi być człowiekiem w miarę majętnym i zadowolonym z życia. Takie same wartości będę przekazywał dzieciakom, takie same stosuję do ludzi, może dlatego jestem lubiany i nie traktuję życia jako pasma wielkich cierpień i wyrzeczeń. Po pierwsze trzeba być człowiekiem.

dla mnie to jedno i to samo z tego mam dochód i z tego więc nie gadaj takich bzdur... nauczono Cię w domu że zwierzęta też czują? to powiedz mi jak wygląda u Ciebie załadunek trzody?? prosisz ją o wejście na transport czy wganiasz a jak uparta to wciągasz za ucho i ogon? wtedy dla Ciebie wszystko jest ok?? zwierzę nie cierpi przy tym? jaki masz system hodowli krów na łańcuchach?? nie ograniczasz im wolności? na pewno nie cierpi przy tym krowa? psa trzymasz luzem czy na uwięzi? więc teraz odpowiedz sobie na jedno główne pytanie czy nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt?? a jeszcze chciałem się zapytać jak walczysz z myszami? mszycą? słodyszkiem? chowaczem i innymi szkodnikami? trujesz je? przecież te stworzonka też czują...

a jeszcze jedno przeze mnie to Ty lubiany nie jesteś :D

ubój z ogłuszeniem i bez to praktycznie to samo tylko teoria jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zajrzałem do faktur i w tamtym roku o tej porze za hfy dostałem od 7.20 do 7.50netto. Za mm 7.60-7.80 netto. Krowy hf 5.50netto. W grudniu hfy 7.80netto mm 8.20netto. W styczniu hf 7.50netto mm 7.80netto. Krowy hf 5.5 netto. W maju byki mm 6.70-7netto. Krowy hf 5.30 netto. Teraz mam 4 byki mm (w tym 1 bbb) i 2 krowy hf. Propozycje to 6.50-7.20netto za byki i 5.50netto za krowy. (wszystkie byki które sprzedawałem ważyły 700-900kg. Krowy 600-800kg.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Ceny spadły od stycznia nie dlatego, że wprowadzono ubój rytualny, ale dlatego, że korekta nastąpiła na całym świecie od Australii po USA

Nie płaczcie więc, że to, że cena spadła to wina uboju rytualnego bo to jest kolosalne oszustwo. Nie piszcie też,, że już wiecie jak wpłynie to na cenę, bo jak do tej pory nie wpłynęło na cenę ( cena spadła procentowo tyle, ile spadła na całym świecie, nic więcej)

Witam wiesz ile kosztuje kilo byka w Irlandii tyle co u nas tylko ze w euro co ty wiesz kolego jak z co niektórych tacy dobrodzieje to oddawajcie to co wyprodukujecie za darmo przecież tyle głodu na świecie

  • Like 1

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy ktoś wie jak wyglada taki prawdziwy uboj rytualny ?!?? moze i nie..... oni bardziej szanuja to zwierze niz przy uboju zwyklym. jest 2 ludzi: jeden odprawia modlitwy a drugi jednym szybkim cieciem zalatwia sprawe. smierc nastepuje brdzo szybko. mie ma zadnych meczarni ani tortur. te filmiki co puszczaja wszedzie nagrali jacys .......... w rzezni w ktorej nie przestrzegali zasad uboju rytualnego. w porzadnym zakladach odbywa sie to inaczej.

 

najgorsze jest w polsce brak stabilności rynku skupu i sprzedazy. kupujesz cielaka bardzo drogo i nie masz pojecia za ile go sprzedasz za 2 lata. a takie gwaltowne wahania niczemu nie pomagaja. byla juz nadzieje ze dzieki rytualnemu ubojowi te ceny troche sie ustabilizuja i beda trzymac na stalym poziomie.

kupuje sie cielaka za ponad 1 tysiac a za dwa lata sprzedajesz go i okazuje sie ze wychodzi w dobrych warunkach na zero, bo jak sobie policzysz to co zjadl, prace, a niekiedy leczenie nie zarobiles na nim wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Witam wiesz ile kosztuje kilo byka w Irlandii tyle co u nas tylko ze w euro co ty wiesz kolego jak z co niektórych tacy dobrodzieje to oddawajcie to co wyprodukujecie za darmo przecież tyle głodu na świecie

zgadzam się, ale to zupełnie inny temat - czy zaprzeczasz, że ceny na rynkach światowych spadły o 20% w pół roku? Jaki na to miał wpływ zakaz uboju rytualnego w Polsce bo według mnie żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

kol@Arma tu nie ma z kim dyskutowac ,nic nie dociera do ich glow,widzie tylko jeden ze cena spadla i wyje a poza tym to juz calkowicie pokazali jakim wyzutym z elementarnych wartosci czlowiekiem jest polski rolnik ,najlepsze jest to ze sa i tacy co wmawiaja ze taki uboj nic nie jest gorszy od uboju z ogluszeniem-szczyt hipokryzji i zaklamania w imie mamony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

dla mnie to jedno i to samo z tego mam dochód i z tego więc nie gadaj takich bzdur... nauczono Cię w domu że zwierzęta też czują? to powiedz mi jak wygląda u Ciebie załadunek trzody?? prosisz ją o wejście na transport czy wganiasz a jak uparta to wciągasz za ucho i ogon? wtedy dla Ciebie wszystko jest ok?? zwierzę nie cierpi przy tym? jaki masz system hodowli krów na łańcuchach?? nie ograniczasz im wolności? na pewno nie cierpi przy tym krowa? psa trzymasz luzem czy na uwięzi? więc teraz odpowiedz sobie na jedno główne pytanie czy nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt?? a jeszcze chciałem się zapytać jak walczysz z myszami? mszycą? słodyszkiem? chowaczem i innymi szkodnikami? trujesz je? przecież te stworzonka też czują...

a jeszcze jedno przeze mnie to Ty lubiany nie jesteś :D

ubój z ogłuszeniem i bez to praktycznie to samo tylko teoria jest inna...

 

Ograniczenie wolności zwierzęcia nie oznacza zadawania mu cierpienia i nie wyjeżdżaj mi tu ze słodyszkiem, bo nikt nie mówi, że bydła,świń czy słodyszka nie należy zabijać.Jak byś wolał umrzeć - dostać strzał w głowę czy mieć poderżnięte gardło i 3 minuty w pełni świadomie patrzeć co z ciebie wylatuje- tylko szczerze. Większość rolników to wielcy katolicy - co niedzielę zapier..ją do kościoła i kłaniają się wpas kacabanom - i dla tych wielkich katolików cierpienie zwierząt nie ma znaczenia, dla nich bez różnicy czy będzie zabite tak czy tak...

z taką mentalnością zawsze będziemy kundlami europy z mentalnością murzynów niewolników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

dla mnie to jedno i to samo z tego mam dochód i z tego więc nie gadaj takich bzdur... nauczono Cię w domu że zwierzęta też czują? to powiedz mi jak wygląda u Ciebie załadunek trzody?? prosisz ją o wejście na transport czy wganiasz a jak uparta to wciągasz za ucho i ogon? wtedy dla Ciebie wszystko jest ok?? zwierzę nie cierpi przy tym? jaki masz system hodowli krów na łańcuchach?? nie ograniczasz im wolności? na pewno nie cierpi przy tym krowa? psa trzymasz luzem czy na uwięzi? więc teraz odpowiedz sobie na jedno główne pytanie czy nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt?? a jeszcze chciałem się zapytać jak walczysz z myszami? mszycą? słodyszkiem? chowaczem i innymi szkodnikami? trujesz je? przecież te stworzonka też czują...

a jeszcze jedno przeze mnie to Ty lubiany nie jesteś :D

ubój z ogłuszeniem i bez to praktycznie to samo tylko teoria jest inna...

 

 

dobrze mówisz kolego popieram ciebie !!!

bo nie wierzę że są osoby które ani razu nie uderzyły zwierzęcia bo po prostu się nie da bo różne są tego sytuacje nie mówię o bez celowym biciu lecz zasłużonym

Edytowano przez Jakub667
Ortografia
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

W Suwalskich Zakładach Drobiarskich był przeprowadzany ubój rytualny i hodowca nie miał z tego tytułu żadnej większej kasy. Znajomy opowiadał mi o tym jak się to odbywało, tak to śmiesznie opowiadał całe te rytuały, modlitewki, muzykę czy pierwsza krew właściwie kapała na "święty piasek". Jeśli źle kapała to kurczak szedł na bok i trafiał na "taśmę dla niewiernych" a i przy koszernej taśmie kobieta nie mogła pracować.

 

Właśnie ze względu na takie absurdy dobrze że w Polsce obowiązuje zakaz uboju rytualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Nie ma o czym mówić, za ubojem jest garstka rolników wespół w zespół z właścicielami zakładów mięsnych, przeciwko jest 65% rolników i ponad 70% ludzi w miastach, jako, że mamy demokrację, mniejszość nie może narzucać większości swojego zdania, nawet jeśli się z nim nie zgadza.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak byś wolał umrzeć - dostać strzał w głowę czy mieć poderżnięte gardło i 3 minuty w pełni świadomie patrzeć co z ciebie wylatuje- tylko szczerze.

 

Za dużo filmów się naoglądałeś gdzie od kulki w łeb ofiara ginie w 2 sekundy... Nawet postrzał w głowę jest bolesny i często umiera się długo. Żeby szybko umrzeć trzeba odciąć dopływ tlenu do mózgu - im szybciej tym szybsza śmierć. Jak to zrobić? Przed spuszczenie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj