michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

michal71096    5

Słyszałem kiedyś że była taka sama sprawa z jakąś odmianą gęsi. Polska wprowadziła zakaz już nie wiem czy uboju czy chodowli więc polacy zaczeli ściągać ją z węgier i jest tak do dziś. A ile węgry zarobią przez to lepiej nie liczyć. I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Odnośnie gęsi to jest zakaz na tucz na stłuszczone wątroby.Ptak jest unieruchomiany i na siłę jest karmiony- napycha się żarcie do wola podobnie jak pakuje kiełbase do jelita.Jest to potworne cierpienie dla ptaka,nienaturalnie stłuszczone wątroby chorują i bolą,były na fermach przypadki popelłniania przez gęsi samobójstw(tłukły łbem o coś twardego).Też choduję różne zwierzaki,nie jestem wegetarianką,ale uważam,żeby przed śmiercia jednak były one pozbawione świadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

zapominacie o tym jak to wyglada w naturze .... watpie aby lis zagryzajacy gęś albo wilki krowe ją wpierw ogłuszyły .... moim zdaniem następowało to gorzej niż w uboju rytualnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Jaka to jej różnica jak za kilka minut będzie wisieć na haku w chłodni. A Turki i tak będą jeść mięso z takiego uboju, a na bydle znów zarobią wszyscy oprócz polskich rolników.

Tak jak z końmi zrobili że w Polsce nie ma koni, a Włosi i tak jedzą koninę. Konie ktoś hoduje i na tym zarabia. Ekolodzy odnieśli sukces, bo zrobili kilka reportaży.

Bydło jest to ostatnie zwierzę na którym zarabia wieś, więc trzeba zepsuć jego cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Ci ekolodzy to według mnie to po prostu durnie. Niech się wezmą za ważniejsze sprawy. Ja nie widze nic złego w tym uboju rytualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Wczoraj przyszedł mi styczniowy numer TAP i tam jest artykuł na ten temat. Jest tam taki nagłówek "Ubój rytualny wbrew prawu" i zaraz krotki wstęp: "Ubój rytualny jest niezgodny z ustawą o ochronie zwierząt - orzekł 27 listopada Zbigniew Cieślak, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Co to oznacza dla polskiej branży mięsnej?"

 

Wychodzi na to że będzie powrót do sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
kokoman0    305

Od wczoraj obowiązuje oficjalnie w Polsce zakaz uboju rytualnego. Teraz pozostaje tylko czekać na skutki tej decyzji. i miejmy nadzieje, że szybko wejdzie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt znosząc ten zakaz.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/uboj-rytualny-w-potrzasku,41013.html

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ciekawe że ekolodzy niezainteresuja sie przyżądzaniem krabów jak je sie żywce do wrzątku wrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

" Ekolodzy " i tu pytam Was co będą jeść nasze dzieci , z czego będziemy inwestować w ich naukę - są granice których rolnik nigdy nie przekraczał bo zawsze żył z naturą i nigdy nie robił nic w jej prawom a jeśli tak to po to by żyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

- Zakaz uboju rytualnego miałby zrekompensować eksport żywego bydła. Będzie to miało katastrofalne skutki. Turcy już zadeklarowali, że wywiozą od nas całe bydło i dobrze za nie zapłacą. Jeśli tak by się stało, to w krótkim czasie zniknie z rynku kilkaset ubojni wołowiny, bo nie będzie czego ubijać – uważa Witold Choiński.

 

 

i jak to interpretować, bo mi się wydaje że tak czy tak będzie zbyt na bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jaki zbyt? Przeciez coraz trudniej jest transportowac żywiec. Kolejni idioci szykują poprawki żeby zakazac długiego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Przecież lepiej wieść w chłodni niż żywe, ale cóż trzeba jakoś radzić.

Transport żywych zwierząt jet możliwy, ale kosztowny(zezwolenia, świadectwa zdrowia, postoję) wiec o tyle mniej dostanie polski rolnik.

Zwierzęta i tak będą zabite w sposób rytualny ale po długiej męczarni.

Kolejny (głupi, chory, idiotyczny, bezsensowny) sukces ekologów.

Zakładając że Turcy będą chcieli od nas kupować w taki sposób, a nie od krajów które betą tolerować taki ubój.

Osobiście hodowałem już konie, trzodę, teraz bydło. Ciekawe na co teraz przejdę (bydło to już chyba ostatnie zwierzęta na wsi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Wczoraj był u nas handlowiec z jakiejś firmy i 12 byków chciał kupic od nas. Cena jaką powiedział to 13.80 po ubojowo. I powiedział że od poniedziałku cena już na pewno nieznacznie spadnie. Ponieważ żydzi już nie będą u nich bili .

Edytowano przez Dawido1352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jaki zbyt? Przeciez coraz trudniej jest transportowac żywiec. Kolejni idioci szykują poprawki żeby zakazac długiego transportu.

yoda- wejdzie przepis- wejdą obejścia - powstaną w połowie drogi stacje przeładunkowe i przewoźnicy będą tam zrzucać bydło a drudzy je ładować A koszt transportu wzrośnie albo i nie bo dzięki takim rozwiązaniom przewoźnicy może coś oszczędzą A zwierzęta jak się męczyły tak będą się męczyć nadal z tym że bardziej Ekolodzy jak byli naiwni tak będą nadal ale będą zasypiać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Panowie jest jeszcze jedna kwestia, transport ćwierci jest tańszy od transportu żywca i ta różnica będzie wyciągnięta z naszej kieszeni... a po drugie nie wiem czy rzeźnie na zachodzie są przygotowane do zwiększonych ubojów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

moi zieleni ekolodzy a kto was tak faktycznie finansuje , jestescie oddzialami europejskich formacji , czy we wszystkich krajach w ktorych dzialacie wprowadziliscie zakaz uboju rytualnego , jak sie orientuje to w 22 krajach UE jest prowadzony taki uboj , nie chodzi czasem o kase jak wycykac polaczkow i przejac nasze rynki zbytu a wy jestescie tylko MARIONETKAMI ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ekolodzy + nasi rządzący to naprawde zgrany duet który dzała w tej sprawie tak prężnie , że aż idzie w pięty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj