Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#361 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:18

Ubój rytualny

A ja czytam wiadomości i jednego nie rozumiem:

Ludzie z partii chłopskiej PSL (którzy żądzą) mają pretensję do PiS. Jest to chyba przypadek na skalę światową gdzie rolnicy nie mają pretensji do rządzących tylko do partii opozycyjnej i jej przesyłają sztuczną krowę zamiast zrobić to Piechocińskiemu i Tuskowi. Co telewizja robi z mózgami rolników nie wiem. Za taką postawę PiS zyskał mój głos. Bardzo proszę kogoś mądrego o odpowiedź.

Druga sprawa, odbiorcy się znajdą, rolnik sobie poradzi.

PSL to najbardziej obłudne ugrupowanie i mam nadzieję, że pewnego dnia rolnicy, przejrzą na oczy. A z tym ubojem wcale nie chodziło o rolników, tylko o interesy właścicieli ubojni, kolesi PSL-owców. Jest ich kilkudziesięciu, a chcieli manipulować całym społeczeństwem i zarabiać krocie na średniowiecznym barbarzyństwie, hańbiąc nasz kraj.

dokladnie kolego.ludzie sa zmanipulowani i wiekszosc wypowiedzi o tym swiadczy,sprawdzilem i jest tak ze w niemczech jest mozliwy uboj rytualny ale na potrzeby wlasne a ie na export a tu ciagle gadanie ze teraz wszedzie beda tak ubijac i exportowac do ickow,prawda jest tez ze jednak muzlumanie po czesci akceptuja rownolegle ogluszanie,niestety po wpisach widac jaki jest polski rolnik,na portalch nierolniczych od wczoraj tez gorace dyskusje i zdania zgola inne (czesto niepochlebne)o rolnikach ktorzy akceptuja ten proceder.tyle lat nie bylo tego problemu w polsce icki nie miay takich wplywow,ustawa z 2004 byla ewidentnym przykladem lobbyngu,.a tutaj cos dla tych zwolennikow do obejrzenia

Edytowany przez szmergiel, 13 lipiec 2013 - 09:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 01:47
  •  

#362 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:44

Ubój rytualny Tak sobie czytam i czytam. Na pewno w Polsce łatwo jest manipulować ludźmi i tu każdy mi przyzna rację.
Mnie jedno tylko boli. Nie ważne jaka partia czy PIS(porównałbym do choroby dżumy) , PO(cholera), PSL (prostytutka), RP (głupota) to od 10lat widzę te same twarze którzy nic dobrego nie robią (jednym słowem nie znają się)tylko pensję.
Dla mnie system naszej władzy powinien się zmienić (mniej posłów (nowe twarze), brak senatu, brak biur poselskich, system głosowania do wyborów itp.)
A jeśli chodzi o ubój rytualny - był do przewidzenia.

#363 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:58

Ubój rytualny Oczywiście, ze w polityce powinny być zmiany. Powinno sie wpuścić ludzi nowych, ale mądrych.

Nie dajcie soba manipulować!!
W rolnictwie siła!!! :)

#364 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:05

Ubój rytualny kolego a widziałeś jak głosował Tusk?? był za ubojem rytualnym... a cały PIS SLD i Ruch Palikota przeciw... wielcy ekolodzy... bardziej unijni niż unia... po prostu teraz widać komu zależy na dobru polskiego rolnika... cały PSL jednogłośnie był za ubojem i tylko oni się martwią o nas... a jeśli ktoś tu twierdzi że 30% eksportu to mało to niech sprzedaje zboża 30% taniej ciekawe jaki wtedy będzie taki mądry i czy różnice zobaczy

#365 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:16

Ubój rytualny

Ludzie z partii chłopskiej PSL (którzy żądzą) mają pretensję do PiS. Jest to chyba przypadek na skalę światową gdzie rolnicy nie mają pretensji do rządzących tylko do partii opozycyjnej i jej przesyłają sztuczną krowę zamiast zrobić to Piechocińskiemu i Tuskowi. Co telewizja robi z mózgami rolników nie wiem. Za taką postawę PiS zyskał mój głos. Bardzo proszę kogoś mądrego o odpowiedź.

PSL to najbardziej obłudne ugrupowanie i mam nadzieję, że pewnego dnia rolnicy, przejrzą na oczy. A z tym ubojem wcale nie chodziło o rolników, tylko o interesy właścicieli ubojni, kolesi PSL-owców. Jest ich kilkudziesięciu, a chcieli manipulować całym społeczeństwem i zarabiać krocie na średniowiecznym barbarzyństwie, hańbiąc nasz kraj.

1
Czytasz czytasz i nic nie rozumiesz po 1 PSL nie rządzi tylko jest koalicjantem . To tak samo jak z uczniem i nauczycielem niby uczeń ma jakieś prawa ale i tak zawsze nauczyciel ma najwięcej do powiedzenia i wyjdzie na jego, PSL dba o swoje tyłki rozumiem ich jak bym był politykiem pewnie też bym sie nie wychylał. Zawsze mówię postaw sie na czyimś miejscu , większość ludzi jest jak mój dziadek zawsze mówi "skur****** nie dadzą zarobić" , a ja mówię ze jak ty byś miał ubojnie też byś zdzierał bo wątpie żebyś dawał zarabiać rolnikom a sobie tylko żeby ci wystarczyło, jak byś był politykiem też byś obsadzał znajomch rodzinę gdzie sie da , dla ja zawsze mówię nie moje małpy nie mój cyrk
A jak chcesz coś zmieniać to zmieniaj a nie bądź kolejnym Polakiem który aby siedzi i narzeka jak mu źle a nic nie robi z życiem
A tak wgl za mali jesteśmy żeby zrozumieć co sie tam dzieję .
Ludzie maja pretensje do PIS'u ale ci co na niego głosowali bo jeździł po wsi zbierał głosy jaki on to nie rolniczy a jak trzeba było zagłosować za rolnikiem to odpad , A tak wgl to jak siedzi z rodziną na tarasie i wpierdziela grilowana wołowinę to czy kupuje z rytualnego uboju czy nie raczej sie nad tym nie zastanawia i teraz zagłosował jak mu wygodniej
Tusk nie wprowadził dyscypliny w głosowaniu więc głosowali jak chcieli , tylko to było głupie bo to był projekt koalicji , i tu sie rozczarowałem
A co do PSL co biedni mogli zagłosowali za ale jak mówiłem jest uczeń i nauczyciel

2
Wgl jesteś rolnikiem utrzymujesz sie sam z tego czy rodzice pomagają masz prod, mięsną tak wgl że piszesz że dadzą sobie rade. Pewnie rolnik da sobie rade tylko jak zawsze dostanie po d*pie i znowu będzie musiał kombinować ,

3
To ostatnie to pojechałeś po całości

#366 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:45

Ubój rytualny dobroc zwycierzyła oby kasa coraz mniej ludzi do postaci gówna poniżała nie dla uboju rytualnego

biela nie chce kupować byków tylko jałówki i krowy. U biernackich też ograniczyli ubój.

he he a biernacki to tak ceniony jest w mojej okolicy ze ho ho

#367 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:51

Ubój rytualny reputacji nie mają dobrej ale w ostatnim czasie na moim terenie to oni cene dyktowali ale od stycznia coraz słabiej płacą i nie chcą już gotówką płacić a przelewy przeciągają.

#368 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:07

Ubój rytualny Niech najpierw zrobią tak żeby w polsce kazdego bylo stać codzinnie jeść wołowine jak to ma miejsce w szwecji albo szwajcari a pozniej niech wymyslaja zakazy. Ci co sa przeciwko ubojowi to nigdy w zyciu na oczy nie widzialo byka ani krowy, o robocie nie wspomne, i nie jedza mięsa, niby maja własne zdanie ale przy okazji klapki na oczach lub sa debilami że myslą ze ROLNIK na tym nie straci. Tym samym niemcy i francja już sie z nas smieją a ich farmerzy zacierają ręce jak żydki dołoża jeszcze do mięsa gdy im zacznie brakować. PSL juz w nich zwątpiłem, obsadzają całe rodziny na stołeczkach ale jak przyjdzie co do czego to są za rolnikami, gdyby nie oni to juz dawno kursu by nie bylo i bysmy 1000zl miesiecznie od osoby placili.

#369 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:37

Ubój rytualny Masz rację Hereford,może hodowcom postawa PiS da do myślenia.P.s byki w lubelskim 7.70 max.

#370 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:39

Ubój rytualny Dobrze mówi Baartekk polać mu ;]

Edytowany przez synproboszcza, 13 lipiec 2013 - 11:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:52

Ubój rytualny Kolega Baartekk się myli, nie lać mu :P O co ty walczysz? o rytualny czy o kasę. Na tym wzsystkim cierpi kilkanaście ubojni a obniżkami żywca obarczany jest jak zwykle hodowca. Pośrednik w tym łańcuszku nigdy nie traci.
Pamiętajcie o tym.Wiele decyzji politycznych jest oderwanych od rzeczywistości, a co do uboju w innych krajach to już w temacie było opisywane.

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 lipiec 2013 - 12:04.

#372 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:02

Ubój rytualny słuszna uwaga... zawsze rolnik płaci za złe decyzje polityków...
PS.:Dlaczego sejm jest okrągły? a widzieliście kiedyś kwadratowy cyrk :D

Edytowany przez lukasz19899, 13 lipiec 2013 - 12:05.

#373 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:05

Ubój rytualny

Kolega Baartekk się myli, nie lać mu :P na tym cierpi kilkanaście ubojni a obniżkami żywca obarczany jest hodowca. Pośrednik w tym łańcuszku nigdy nie traci.
Pamiętajcie o tym.

Niby czemu sie myli ? Pośrednik nie ,co najwyżej bedzie miał mniejszy dochód . Co do ubojni i rolników to sie zgadzam

#374 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:09

Ubój rytualny

A własnie za taką postawę PIS stracił mój głos i każdego rolnika będę namawiał aby nie głosował na PIS Większość PO głosowała za ubojem Gdyby w PIS nie było dyscypliny którą złamali tylko dwaj posłowie znający się dziwnym trafem na rolnictwie to ubój mógłby przejść Więc jest to wina PIS-u przede wszystkim Natomiast po wczorajszym głosowaniu mój głos zyskała Solidarna Polska - opozycja, która jednak głosuje w sprawach ważnych dla gospodarki Polski tak jak powinna Co do PSL to chyba każdy wie jaki wałki kręcą Co do średniowiecznego barbarzyństwa i hańbienia Polski to gdzie byłeś w czasie gdy ubijano bydło rytualnie? Pewnie 95 % społeczeństwa nie wiedziało o tym że Polska jest w ten sposób "hańbiona" dopóki w mediach nie zaczęto o tym mówić I to jest właśnie manipulacja A PIS po prostu przeliczył i wyszło mu że więcej jest wrażliwych mieszczuchów niż pokrzywdzonych rolników więc nas skreślili

#375 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:12

Ubój rytualny

Ci co sa przeciwko ubojowi to nigdy w zyciu na oczy nie widzialo byka ani krowy, o robocie nie wspomne, i nie jedza mięsa, niby maja własne zdanie ale przy okazji klapki na oczach lub sa debilami że myslą ze ROLNIK na tym nie straci.

Masz tu wyzwiska od debili, spora część osób w sejmie ma potężne gospodarstwa ( są w zasadzie tylko właścicielami ), krowy to z pewnością każdy widział, a zakaz uderza nie w rolników, a hodowców bydła. To jest spora różnica.

#376 Share bask

bask

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:21

Ubój rytualny

Niech najpierw zrobią tak żeby w polsce kazdego bylo stać codzinnie jeść wołowine jak to ma miejsce w szwecji albo szwajcari a pozniej niech wymyslaja zakazy. Ci co sa przeciwko ubojowi to nigdy w zyciu na oczy nie widzialo byka ani krowy, o robocie nie wspomne, i nie jedza mięsa, niby maja własne zdanie ale przy okazji klapki na oczach lub sa debilami że myslą ze ROLNIK na tym nie straci. Tym samym niemcy i francja już sie z nas smieją a ich farmerzy zacierają ręce jak żydki dołoża jeszcze do mięsa gdy im zacznie brakować. PSL juz w nich zwątpiłem, obsadzają całe rodziny na stołeczkach ale jak przyjdzie co do czego to są za rolnikami, gdyby nie oni to juz dawno kursu by nie bylo i bysmy 1000zl miesiecznie od osoby placili.

Jesteś idiotą czy idiotę udajesz. Skąd twierdzenie, że ci co sprzeciwiają się ubojowi rytualnemu nie widzieli krowy na oczy ani nie jedzą mięsa. Sam jestem hodowcą (30 szt. bydła mlecznego), ale jestem za całkowitym zakazem tego uboju. Nie wmawiaj innym, że przeciwko temu ubojowi są tylko wegetarianie (wg. różnych danych przeciwko temu ubojowi jest ok. 70 -80 % społeczeństwa). Obecie jest możliwe pozbawienie życia zwierząt w miarę humanitarnie tzn. z prawidłowo wykonanym pozbawieniem świadomości poprzez ogłuszenie, a żydki i muzułmanie niech uprawiają swoje średniowiczne zabobony ale u siebie.

#377 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:24

Ubój rytualny czemu ci co tak placza za zakaz zly nie wspomna ze przed 2004 nie bylo uboju rytualnego i jakos nikt z glodu nie umarl,a i jeszcze jedno ,mampropozycje dla tych co tak jecza o kase :ile chcecie kasy patnej gotowka i siadac na fotel dentystyczny, bedziemy 3 min rwac zeby kombinerkai (tyle ponoc trwa agonia zwierzakow) bez znieczulenia tylko najpierw zwiazemy delikwenta lancuchem,jezeli po takim zabiegu nadale bedzie taki delikwent za ubojem rytualnum to kasa na stol i padam do nog z poklonem

#378 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:30

Ubój rytualny Taki mały offtop, ale w temacie:

"pogląd ten zyskał na popularności w Europie w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy to pod wpływem hitlerowskiej propagandy..."

źródło:
http://wpolityce.pl/...dla-nas-szokiem
W rolnictwie siła!!! :)

#379 Share bask

bask

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:37

Ubój rytualny

czemu ci co tak placza za zakaz zly nie wspomna ze przed 2004 nie bylo uboju rytualnego i jakos nikt z glodu nie umarl,a i jeszcze jedno ,mampropozycje dla tych co tak jecza o kase :ile chcecie kasy patnej gotowka i siadac na fotel dentystyczny, bedziemy 3 min rwac zeby kombinerkai (tyle ponoc trwa agonia zwierzakow) bez znieczulenia tylko najpierw zwiazemy delikwenta lancuchem,jezeli po takim zabiegu nadale bedzie taki delikwent za ubojem rytualnum to kasa na stol i padam do nog z poklonem

Dzięki Szmergiel. Bardzo dobre porównanie. Różnicę w zabijaniu z ogłuszaniem i bez można porównać do operacji ze znieczuleniem i bez. Niektórzy tu twierdzą, że dla zabijanego zwierzęcia to bez różnicy, proponuję takim żeby przy operacji poprosili o brak znieczulenia, zobaczymy wtedy czy jest różnica czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:40

Ubój rytualny @kristoforn: hodowców bydła jest niewielu. Wyjaśnij różnice między chowem a hodowlą! Pewnym rozwiązaniem jak myślę byłoby gilotynowanie zwierząt. W przypadku ptaków to proste ale przy bydle to już niekoniecznie