Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#321 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:13

Ubój rytualny A dlaczego twierdzisz że blokady nie przejdą ? No chyba że wolicie patrzeć jak nas wszystkich zniszczą zamiast wyjść w końcu na ulice POŁĄCZMY W KOŃCU SIŁY I POKAŻMU IM ŻE NIE BĘDĄ ROBIĆ CO IM SIĘ ŻYWNIE PODOBA i nie chodzi mi tylko o byki ale o całą polityką rolną

ZADEMONSTRUJMY W KOŃCU SWOJĄ SIŁE ŻEBY SKOŃCZYLI NAMI POMIATAĆ!!!

Czerwony kolor czcionki zostaw moderatorom

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 21:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 03:00
  •  

#322 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:15

Ubój rytualny ciekawe jak by wpuścił jakiegoś byka do sejmu,to by go zabili z ogłuszaniem czy bez.jestem ciekaw. :D

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#323 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:17

Ubój rytualny Przecież tam cały Sejm bydła i jeden byk więcej na nich wrazenia by nie zrobił :D

#324 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:18

Ubój rytualny Musimy się zastanowić czy możemy poprawić istniejąca sytuacje a jak tak to w jaki sposób w końcu my na tym cierpimy.

#325 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:25

Ubój rytualny

Wogole nie masz pojecia jak to sie odbywa a nie jestes za bo cie nazwa odstarasza, juz widze jak polacy ogłuszaja zwierze, gdzie rzeźnicy robią na akort albo za 8 zł na godzine, co trzecia sztuka moze jest ogłuszona aa tak wszystko zabiajaja jak leci. Jak kiedys byla afera ze swiniami ze na żywca wrzucali do wyparzarki. Prawda jest jedna ze nie wszystkie gospodarstwa to przetrwają.

takiego zwyrodnialca, który żywcem wrzucał zwierzę do wrzątku własnoręcznie i z przyjemnością bym wybebeszył. Jak byłem dzieciakiem, uderzyłem cielaka łańcuchem - do dzisiaj pamiętam, jak dziadek przyje..ł mi batem po goleniach i zapytał:" I co boli? A widzisz, jego też boli." Ale to był prawdziwy rolnik, który kochał swoje zwierzęta, dzisiaj rolnik liczy mamonę i ma w du..ie czy byk trafi żywcem do wrzątku czy będzie konał w innych męczarniach.

#326 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:27

Ubój rytualny mickas092 dobrze gadasz
weź cie sobie na you tube po patrzcie czym ubój rytualny się różni od tego zwykłego bo ja widziałem

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 21:31.
Ortografia

#327 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:28

Ubój rytualny Bo rolnik ma dzieci i musi myśleć. Kiedyś wieprzkowi w łeb dali - podzielili na ośmiu aby trochę okrasić kartofle było czym. Teraz samo jedzenie to za mało. Rolnik nie dopilnuje jak zdechnie jego zwierze. Od tego są odpowiednie instytucje.

#328 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:29

Ubój rytualny @Arma, masz rację. Spora część osób tu piszących chce uboju rytualnego, ale tak na serio chodzi wszystkim o opłacalność hodowli bydła. Prawie wszyscy uwierzyli, że innego wyjścia nie ma.

#329 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:30

Ubój rytualny

Musimy się zastanowić czy możemy poprawić istniejąca sytuacje a jak tak to w jaki sposób w końcu my na tym cierpimy.

Ale na czym cierpisz bo nie rozumiem. Skoro ceny na rynkach światowych spadają po wzrostach w ubiegłym roku, to dlaczego dajesz sobie wmawiać, że te spadki to efekt zakazu uboju rytualnego. Pofatygowałeś się chociaż sprawdzić jak kształtują się ceny na świecie? Wszędzie spadło o 20% od stycznia. Dociera czy nie dociera? Ja sprzedawałem świnie po 3,5 a potem poleciały na 5 i co, mam sobie podciąć żyły? taki zawód.Albo sam otworzę zakład mięsny, albo będę zależny od złodziei z zakładów zewnętrznych.

#330 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:35

Ubój rytualny 30% eksportu wołowiny to bydło z rytualnie urżniętym łbem. Jeśli łeb urżniemy nierytualnie to takowego byka nie zechcą. Chyba oczywiste jest że tą lukę zapełnią w innym kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Ubój rytualny Poki zwierze jest w gospodarstwie to niczego mu nie brakuje i kazdy rolnik stara sie zeby żyło mu sie komfortowo , po to się chowa zwierze żeby je sprzedać,a sprzedaje sie na mięso.
Najśmieszniejsze jest to ze te zwierzeta co mialy by byc zabijane rytualnie to nigdy nie trafią do polaków na talerze, w polsce jezeli ktos juz kupuje wołowine to ze starej schorowanej krowy a nie wysoko mięsnego byka, bo taka tylko zostaje na polski rynek, co lepsze idzie na eksport.

#332 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Ubój rytualny też bym wolał żeby w każdym powiecie była rzeźnia i tam trafiało bydło z okolicy i jak naj mniej cierpiało. Ale to nie możliwe wszystkie małe zakłady w okolicy upadły. Zostało w kraju kilka dużych zakładów które biją na eksport. Nie ma eksportu nie ma ceny. Zanim wymyślili ten ubój rytualny byki były po 5zł i teraz ta cena wróci.

#333 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:37

Ubój rytualny

A dlaczego twierdzisz że blokady nie przejdą ? No chyba że wolicie patrzeć jak nas wszystkich zniszczą zamiast wyjść w końcu na ulice POŁĄCZMY W KOŃCU SIŁY I POKAŻMU IM ŻE NIE BĘDĄ ROBIĆ CO IM SIĘ ŻYWNIE PODOBA i nie chodzi mi tylko o byki ale o całą polityką rolną

ZADEMONSTRUJMY WKOŃCU SWOJĄ SIŁE ŻEBY SKOŃCZYLI NAMI POMIATAĆ!!!

blokady jeszcze nie teraz,bo wypowiedziach co nie których to widzę że mają za dobrze.
jeśli głód dotrze do d..y to rolnicy się zjednają,ale to jeszcze musi trochę potrwać.
ja jestem za blokadami puki jeszcze jest co blokować.
a tak na marginesie cena żyta ma spaść do 480zł,a pszenicy do 700zł.co to będzie się działo.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#334 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:38

Ubój rytualny kolego @Arma nie ma z kim dyskutowac ,moze kilku rozumie reszta ma klapki na oczach.ps.podzielam twoje poglady

Edytowany przez szmergiel, 12 lipiec 2013 - 21:39.

#335 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:40

Ubój rytualny

@Arma, masz rację. Spora część osób tu piszących chce uboju rytualnego, ale tak na serio chodzi wszystkim o opłacalność hodowli bydła. Prawie wszyscy uwierzyli, że innego wyjścia nie ma.

A wiecie chociaż za ile te ku..y z zakładów mięsnych opylają wołowinę na rynki muzułmańskie? O tym k..a Izdebski i cała ta banda mięsna zapimniała powiedzieć, rolnik dostał 7,5 a sprzedawali z przebitką x 7-8, rolnik jest dla nich nikim, jest na końcu łańcuszka,ale kiedy trzeba walczyć o interesy rzeźni to potrafią rolnikom wmawiać, jak to oni dbają o nasze interesy. Co nie mogliby sprzedawać wołowiny kupowanej po 7 zł w cenie 28 na rynku wewnętrznym czyli na 4-krotnej przebitce? Nienażarte pazerne sępy. Na szczęście ceny wołowiny nie spadną bo od razu pojawi się popyt zza granicy.

#336 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:41

Ubój rytualny Jeżeli ustawa byłaby przegłosowana to cena może poszła by w góre przynajmniej moim skromnym zdaniem i jeżeli mógłbym coś z tym zrobić to chciałbym aby za moją pracę dostać więcej niż obecnie dlatego napisałem. Jeżeli nie będe mógł nic zrobić to o przyszłości narazie ciężko rozmawiać.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 22:31.

#337 Share Arma

Arma

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:45

Ubój rytualny

blokady jeszcze nie teraz,bo wypowiedziach co nie których to widzę że mają za dobrze.
jeśli głód dotrze do d..y to rolnicy się zjednają,ale to jeszcze musi trochę potrwać.
ja jestem za blokadami puki jeszcze jest co blokować.
a tak na marginesie cena żyta ma spaść do 480zł,a pszenicy do 700zł.co to będzie się działo.

Co znaczy ma spaść - wróżka jesteś czy Jackowski?
Wiele razy miało spadać i rosło miało rosnąć i spadało. Zboże jeszcze na polu, jak przyjdą deszcze to gó.o z twoich przepowiedni będzie.Póki co zboże stoi na polu więc po co już stękasz, że będzie po 480??

Jeżeli ustawa byłaby przegłosowana to cena może poszła by w góre przynajmniej moim skromnym zdaniem i jeżeli mógłbym coś z tym zrobić to chciałbym aby za moją pracę dostać więcej niż obecnie dlatego napisałem. Jeżeli nie będe mógł nic zrobić to o przyszłości narazie ciężko rozmawiać.

ale w jaki sposób cena miałaby iść do góry w Polsce, skoro ceny wołowiny spadają na całym świecie (mam nadzieję,że to tylko korekta)? Wytłumacz mi to proszę.

#338 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:46

Ubój rytualny a po ile będzie jak teraz jest po 600 i paszarnie nie chcą brać bo czekają na żniwa.

#339 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:47

Ubój rytualny Czyli uważasz że ta ustawa nie miała wpływu na cene ? Obyś miał rację

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:50

Ubój rytualny

Ktoś wam nieźle namącił w łepetynach, zapewne to cwaniaacy z zakładów mięsnych, skupujący od nas mięso po 7,5 a sprzedający po 35 (miernej jakości, bo najlepsze mięso idzie na eksport) , nie dajcie im się nastawić, to właśnie baronowie milionerzy mięsni są odpowiedzialni za górki i dołki świńskie, za to, co się działo z polskim mięsem w Czechach i tak dalej...To zakłady mięsne stracą łatwy zarobek, a nie rolnicy, będą musiały zejść z marży i to ich strasznie boli, jednocześnie podjudzają nas, bo nie każdy rolnik ogarnia w skali makro flow towaru aż do momentu sprzedaży u odbiorcy końcowego. Nie pierd..cie,że Niemcy przejmą rynek, Niemcy biorą z Polski i jest git, kto wam nawtykał bajek, że w Niemczech jest ubój rytualny? Ja wiem jak jest w Niemczech - ubój rytualny jest tylko na potrzeby lokalnej społeczności wyznaniowej. tylko gmina żydowska/muzułmańska może wystąpić o POZWOLENIE na ubój, podaje tam ilość mięsa w kg i urzędnik wydaje zgodę, a następnie sama ilość uboju jest kontrolowana. Nie ma tam uboju rytualnego na eksport - dotarło to do waszych głów czy nadal będziecie śpiewać tak jak zranieni mięsni baronowie? To samo w Austri, to samo w Słowacji... Nie pierd..cie farmazonów za Izdebskim, że wołowina będzie wywożona i szlachtowana zagranicą skoro tam rytualny to promil i o który wystąpić mogą wyłącznie członkowie gminy wyznaniowej. Nastraszyli was./nas (mnie nie, bo doskonale wiem jacy mafiosi siedzą w zakładach mięsnych) i próbują wykorzystać strach i niepewność. A ceny wołowiny spadają na całym świecie, na giełdzie w Chicago http://wyborcza.biz/...YEAR,LINE,.html spada od stycznia i jest to korekta po kilkumiesięcznym wzroście w ubiegłym roku. Także głowa do góry, jak zjadą z ceną cwaniaki z zakładów mięsnych na rynku lokalnym, to popyt znacznie wzrośnie, ale oni są pazerni jak chol..ra i to dlatego tak wyją jak te bidne zarzynane żywcem bydło.

Jak myślisz Turcy i Żydzi nagle przestaną jeść mięso? Kto zapełni tą lukę jak nie konkurencja z zachodu.
A odnośnie cierpienia naszego bydła, to słyszałem rozmowę właściciela jednego z okolicznych zakładów. Oni tak łatwo zysków nie stracą, wiozą co lepsze sztuki ponad 200 km na Litwę ubijać w systemie halal. Nie ma co, byczki cieszą się na taką przejażdżkę...
A żeby było śmieszniej koszty tej przejażdżki oraz pobytu na "wczasach" ponosi rolnik. Jednym słowem: PARANOJA.