Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#241 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:08

Ubój rytualny

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

Tłuste dziczki splądrowały sąsiadowi 0,5ha pszenicy ozimej nim zauważył, spędziłem 5 wieczorów na zwyżce aby ochronić uprawę, nie było kominka ani chłodnej wódeczki, za każdym razem rolnik pytał: przyjdziesz i jutro? Sterotyp się nie sprawdził.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 05:14
  •  

#242 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:32

Ubój rytualny Oni dążą do tego aby ud*pić rolnika tak jak te uboje ,papiery rolnik to powinien w polu robić a nie kur w papierach ciągle siedzieć jeszcze.Jeszcze chcą dochodowy zrobić i ud*pić rolnika nie dość ,że i tak oszukują rolnika na każdych produktach.

Edytowany przez ziom343, 12 lipiec 2013 - 08:33.

#243 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:49

Ubój rytualny w PO nie będzie dyscypliny w głosowaniu.
wypowiedz Halickiego w internecie czy Tuskowi zależy na uboju
,,Nie jest to kluczowy gospodarczy projekt"

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#244 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:52

Ubój rytualny No cóż, zbrodni na Wołyniu nie chcą nazwać ludobójstwem a o zwierzęta się martwią...

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#245 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:52

Ubój rytualny Pewnie nie dopuszczą....ludzie co i kto nami rządzi teraz aż się nie chce słuchać...

#246 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:59

Ubój rytualny właśnie było głosowanie.
nie będzie uboju rytualnego
to sk.......syny jak się nie którzy posłowie cieszyli.

Edytowany przez matingus, 12 lipiec 2013 - 12:00.

#247 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:01

Ubój rytualny Przed chwilą oglądałem debate w sejmie Niestety ubój rytualny zakazany ;[
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#248 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:11

Ubój rytualny Śmieszne jest to, że zwierzęta potraktowano lepiej niż wymordowanych na Wołyniu.
W rolnictwie siła!!! :)

#249 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:16

Ubój rytualny prawo jest teraz takie.za zabicie zwierzęcia idzie się siedzieć,a za zabicie człowieka tylko w zawieszeniu.

#250 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:33

Ubój rytualny Posłowie nigdy nie mieli żadnych kontaktów ze zwierzętami i to właśnie oni decydują o ich losach. Śmiech na sali i tyle.

Edytowany przez mlodyhef, 12 lipiec 2013 - 12:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:34

Ubój rytualny Panowie ja wiele byczków nie mam ale zawsze coś tam i chętnie zamiast pisania jak to źle rządzą to bym im chętnie to pokazał no bo jeśli my sobie tutaj piszemy to oni tego nie przeczytają ale jak byśmy się wzięli i wyszli na ulice to w końcu by nas musieli wysłuchać, nie pierwszy raz to pisze ale jakoś we Francji rolnicy potrafią wywalczyć o swoje więc może i my spróbujmy bo nasi dziadkowie walczyli o wolną Polskę a teraz nas żywcem sprzedadzą!!!

Do władz AF- może to wy którzy skupiacie tu wielu rolników włączycie się w organizację takiego protestu

#252 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:38

Ubój rytualny a największe związki od kiedy dostają kase od rządu mają nas gdzieś

#253 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:41

Ubój rytualny Bez przesady, świat się nie zawali. U mnie w okolicy za byka MM płacą 7,50 z VAT. Słyszałem od handlarza, że bydła brakuje, a jest na niego popyt. Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego. Moim zdaniem zakłady mięsne powinny zająć się promocją wołowiny w kraju przez co powinno wzrosnąć spożycie, które wynosi ok. 2 kg na osobę. Ale czy zakładowi się chce? Wiem, że łatwiej ubić i sprzedać tusze, ale przy jakimś kryzysie czy wprowadzeniu ceł importowych np. przez Turcję jest "wentyl bezpieczeństwa" w postaci rynku krajowego. Kumpel był we Francji i tam mięso jest ładnie zapakowane, jest napisane z jakiej rasy, jaki element, co można z niego przyrządzić i przykładowy przepis na danie. W Polsce - wołowina z kością i bez kości i to jeszcze z 10-cio letniej krowy gdzie mięso jest gumowate. Jest fundusz promocji mięsa wołowego. Nie mówię, że wołowinkę trzeba jeść codziennie ale na początek przy okazji świąt, jakichś imprez okolicznościowych czy coś w tym stylu. Trzeba przekonać konsumenta, że jest to mięso smaczne i łatwe w przyrządzeniu. Wiem,że początki są trudne ale warto coś w tej materii robić a nie tylko narzekać

Edytowany przez leghorn, 12 lipiec 2013 - 12:47.

#254 Share Mark85

Mark85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:54

Ubój rytualny Jakoś mozna było przewidziec ze ta ustawa nie przejdzie, za duzo szumu medialnego sie zrobiło. Wołowina na polskim rynku sie nie przyjmie za droga jest a przeciętny konsument coraz biedniejszy szuka tańszego mięsa. Pozostaje szukac nowych rynków zbytu i dalsza promocja na Europe ale rząd sie powinien bardziej do tego przykładac a nie tylko producenci.
Łatwo zakazac uboju a losem rolnika juz nikt sie nie przejmuje.Obecny rząd rolnictwo i jego problemy ma głeboko w nosie a nie tedy droga, ze niby ceny duktuje rynek itd. ale w innych krajach unii sprawa wyglada zupełnie inaczej rządy dbają o swoje rolnictwo bo wiedzą ze to lezy w interesie danego panstwa a u nas podejscie jest takie: niech sobie głupi chłopi sami radzą i niech nie chcą za wiele i tak zyje im sie dobrze mamy na głowie wazniejsze sprawy niz rolnictwo.
Tylko ze te rolnictwo jest kręgosłupem polskiego gospodarki.
Mówiecie zeby zrobic strajk jak we Francji. W Polsce pewnie skończyło by sie to wiezieniem dla rolników i zajęciem gospodarstw w celu pokrycia wyrządzonych strat.

Edytowany przez Mark85, 12 lipiec 2013 - 13:10.

#255 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:00

Ubój rytualny leghorn - ludzie w polsce są za biedni na wołowine i nie ma tradycji jedzenia tego mięsa co bys nie wymyslił to wolimy kurczaki,wieprzki itp. Nawalacie na rzad a jaki mcie wybór? na kogo zagłosować? jak tylko PO było za?? Kaczor ma przysłoniety umysł od nienawisci do ruskich i innych wyznań on dopiero zniszczyłby polskiego ronika , Palikot czy SLD ? to kpina nie są przygotowanie do przejecia władzy jedynych normalnych wywalają od siebie czyli kalisza. Jak zwykle potraktowano nas jak WIESNIAKÓW uwazam że nie można dac sobą pomiatać jeżeli zostawimy to tak jak teraz to ockniemy się jak nie bedzie nas stac na spłate kredytów a zachodni farmerzy wykupia nas za bezcen !!!!!!!!!!

#256 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:04

Ubój rytualny

Bez przesady, świat się nie zawali. U mnie w okolicy za byka MM płacą 7,50 z VAT. Słyszałem od handlarza, że bydła brakuje, a jest na niego popyt. Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego. Moim zdaniem zakłady mięsne powinny zająć się promocją wołowiny w kraju przez co powinno wzrosnąć spożycie, które wynosi ok. 2 kg na osobę. Ale czy zakładowi się chce? Wiem, że łatwiej ubić i sprzedać tusze, ale przy jakimś kryzysie czy wprowadzeniu ceł importowych np. przez Turcję jest "wentyl bezpieczeństwa" w postaci rynku krajowego. Kumpel był we Francji i tam mięso jest ładnie zapakowane, jest napisane z jakiej rasy, jaki element, co można z niego przyrządzić i przykładowy przepis na danie. W Polsce - wołowina z kością i bez kości i to jeszcze z 10-cio letniej krowy gdzie mięso jest gumowate. Jest fundusz promocji mięsa wołowego. Nie mówię, że wołowinkę trzeba jeść codziennie ale na początek przy okazji świąt, jakichś imprez okolicznościowych czy coś w tym stylu. Trzeba przekonać konsumenta, że jest to mięso smaczne i łatwe w przyrządzeniu. Wiem,że początki są trudne ale warto coś w tej materii robić a nie tylko narzekać

jak bydło będzie po 4,50 z Vat to też się świat nie zawali

"Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego" - czyli wg ciebie to małe ilości

Bydła brakuje - ciekawe gdzie? i czemu cena taka niska skoro jest taki popyt

A bez eksportu z tą naszą wołownią się ugotujemy - bo cena dobrej wołowiny w sklepie musi kosztować min. 28-30 zł na którą zwykłego zjadacza chleba nie stać nawet w święta

Edytowany przez marekg23, 12 lipiec 2013 - 13:07.

#257 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:22

Ubój rytualny Teraz, moim skromnym zdaniem, niech ta cała sprawa z ubojem ucichnie a stopniowo cena będzie się stabilizować jak i zwyżkować.

Dostaliśmy po d*pie nie ma co ; / zobaczymy jaka cena będzie z końcem, roku wtedy szykuje mi się spora partia do sprzedania.

#258 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:23

Ubój rytualny No to panowie przyznać się: który debil głosował na PIS i PO?? PSL to sprzedajne k... ale przynajmniej jako tako dbają o interes rolnika.

Co do wołowiny na polskim rynku: kogo stać zapłacić 35zł za 1kg dobrej wołowiny? Można za te pieniądze kupić 2,3kg piersi z kurczaka - ile obiadów więcej...

leghorn - za MM można było dostać 9 zł. To o 1,5zł więcej niż teraz ale skoro lubisz pracować za darmo....

#259 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:25

Ubój rytualny Niech robią tak dalej , a w końcu przyjdzie taki dzień że wszystkich solidarnie wywalimy z sejmu na taczkach , najpierw prostesty przeciw sprzedaży gruntów obcokrajowcom , teraz rytualny . Widać po rolnikach jakie są nastroje w kraju , dużo już nie trzeba...

Wołowina sprzedawana w naszym kraju to przede wszystkim krowy , gorsze jałówki i byki. Najlepszy towar szedł na export .

Edytowany przez mickas092, 12 lipiec 2013 - 13:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:26

Ubój rytualny Witam panowie ja od początku roku nie kupowałem już byczków i widzę że już nie będę ostanie 80 szt. pójdzie na rzeź bo przy obecnych cenach ten biznes staje się nie opłacalny :( i zostanie sama produkcja roślina i trzeba będzie sobie szukać pracy :(