michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

kozulek2    228

Tak ty jak sprzedasz trefny traktorek to strasznie się martwisz co nabywca z nim przejdzie .Od nas wymagasz żebyśmy płakali na skupie jak dostajemy kasę za swój trud ,my w przeciwieństwie do ciebie przynajmniej ciężko pracujemy i stwarzamy jako takie warunki zwierzakom -bo tyle możemy zrobić .Każda śmierć jest zła , skoro taki z ciebie obrońca to żryj trawę a nie mięso bo to hipokryzja nic więcej - nic takiego nie obchodzi los zwierzęcia bo ty go na oczy nawet nie widziałeś i nie ty o niego dbałeś , mało tego tacy sami mordują świnki i udają niby świętych.

 

Prowokowanie do kłótni +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

znasz kogos komu sprzedalem trefny traktor???jezeli nie to co gadasz,skad wiesz co robie ,myslisz ze tylko mam traktory? zwierzeta mialem do 2007r.teraz tylko warzywa i zboze wiec dlaczego sadzisz ze nic nie pracuje co??? ps juz raz ci napisalem ze jestes za [słowo usunięte] zeby pojac o co w tym chodzi wiec lepiej juz daj spokoj (wiesz co to mieso koszerne i jak sie je uzyskuje????????????)jak sie dowiesz to wtedy napisz cos madrego .Ja jem zwykle

 

Obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzezeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

szmergiel lepiej bym tego nie napisała :) mam krówki i byczki ale jestem przeciwna ubojowi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Skoro tak się martwisz o zwierzaki to nie powinieneś jeść wcale mięsa. Świnię prądem porażą i szlachtują , kurze u*ierdolą łeb siekierą bez znieczulenia i skubiemy , byka ogłuszą - czasem na tyle słabo że nie rożni się to niczym od uboju rytualnego. Wszystko to jeden c*uj.

 

Po to są takie zwierzęta hodowane żeby potem je zjeść lub sprzedać , ty pewnie po każdym sprzedanym ciągniku dzwonisz co tydzień i pytasz jak się sprawuje czy masz to w d*pie ??

Bo ja jak sprzedam byka to martwię się tylko czy kasa będzie w terminie na koncie , reszta mi lata .

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

szmergiel - a gdzie byłeś ze swoim oburzeniem i mądrymi uwagami kiedy w Polsce pojawił się nie tak dawno problem co zrobić ze zwierzęciem ,które uległo wypadkowi np krowa ze złamaną nogą lub pies potrącony przez auto. W obu przypadkach zwierzęta przez kilka godzin lub dni leżąły i cierpiały męki. I co ?Gdzie są w takich przypadkach ci obrońcy zwierząt ,przeciwnicy uboju rytualnego? Tu ich sumienie nie rusza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak grochem o sciane, nic nie rozumie kolejny,znowu mi kaze nie jesc miesa. idzcie juz lepiej do obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Szmergiel... a już miałem pytać o traktor ale skoro masz wywalone skąd na ów traktor wezmę kasę to i ja Ci powiem tyle: mniej rolnik ma kasy - mniej kasy masz Ty.

 

Icki i reszta zapewnią sobie koszerne z innych krajów. Zwierzęta z Polski będą cierpiały transport i i tak zdechną przez podcięcie gardła. Jedyne co się zmieni to grubość i tak wątłego portfela polskiego rolnika. A Niemiec ręce zaciera.... Swoją drogą ciekawe ile nasi dostali w łapę za ten cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak grochem o sciane, nic nie rozumie kolejny,znowu mi kaze nie jesc miesa. idzcie juz lepiej do obory.ps jezeli porownujesz rzecz typu ciagnik samochod (kawalek metalu) do zwierzecia zyjacego (czujacego i widzacego) to pozostaje mi tylko zacytwac pewien tekst z polskiego filmu(wypowada ja Zbigniew Zapasiewicz) "NIE MA W SLOWNIKU LUDZI KULTURALNYCH SLOW NA TYLE OBELZYWYCH ABY OPISAC PANA ZACHOWANIE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

czy wy wszyscy juz tak glupi jestescie jak osly,po pierwsze w Polsce od stycznia byl zakaz uboju rytualnego i co tak ceny spadly,nikt nie kupowal?????co???(uboj byl i bedzie ale normalny a nie to bestialstwo)po drugie tez trudno wiekszosci pojac ze tylko zydki walczyly o to zeby nadal tak bestialsko mordowac te zwierzaki bo tylko u nich i muzulmanow maja takie zwyrodniale obyczaje(przeciez wszedzie ubija sie najpierw ogluszajac zwierzaka tylko dla tych dwoch nacji musi byc bez),jezeli dla was (pseudo rolnikow) co hoduja zwierzeta nie ma znaczenia jak moski je szlahtuja to obejrzyjcie sobie film na youtube,a jezeli nawet to wam nie przemowi do rozsadku to nie dziwie sie rolnik (nie kazdy) jest przez wiekszosc traktowany jak prostak i cham bo jak inaczej nazwac takiego czlowieka co tak morduje zwierzyne -icek da pare zlotych to kit niech nawet spala zywcem grunt zebym obore postawil.de..le.ps.kozulek ja nawet patrzec nie moge na takiego lewaka bo mam mdlosci. jak sie czyta ja niektorzy dbaja o swoja zwierzyne jak jest w oborze to lepiej jak o zone (witaminki,pasze ,teksty zeby zwierzat nie stresowac) ALE TYLKO WTEDY JAK TO ZWIERZE DAJE KASE!!!!!,JAK JUZ WEZMIESZ DO REKI MONETE PSEUDO ROLNIKU TO TA KROW I BYCZEK TAK DBANY NIC CIE NIE OBCHODZI!!!???? HIPOKRYCI!!!

 

 

widac ze o cenach nie masz zielonego pojęcia aaa poleciała w dół o 2 zł

ciekawe co powiesz jak zamist 1 tony pszenicy przy cenie 800-900 zaczniesz raptem dostawac po 600 ciekawe czy wtedy bedziesz tak samo pisał ze ceny nie spadły i nikt nie kupował. Trzeba z czegoś żyć i nie mozna trzymac w nieskończoność tych sztuk.

mówisz ze zydki i muzułmanie tak walczyli. Moze i tak ale myślisz że to coś dla nich zmieni ???????? oni i tak kupią to co chcą gdzie indziej czyli na zachodzi. W Francji czy innych krajach zwieksza sie eksport takiego mięsa czyli poprostu robią to gdzie indziej i żadnej sztuki przez to nie uratujesz ze unas tego nie bedzie. Ba nawet przeciwnie często zwiększymy cierpienie bydła ponieważ dobre sztuki będą unas kupować tanio i wozić do naszych sąsiadów i tam zrobią to co trzeba. A w trakcie transportu te zwierze przjedzie dużo więcej niż przy samym uboju

i nie pisz takich bzdur

o wszystko trzeba zadbac inaczej na swoje sie nie wyjdzie

spróbuj nie zadbac o swoje zboże nie dac oprysków aaa czy bedziesz miał dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@Hereford - nie mówię żeby jeść codziennie ale np. od święta (zawsze to coś), ludzie biedni - zgodzę się ale na fajki za 13 zł dziennie to ma ale 30-40 zł raz na miesiąc na wołowinę to nie ma, co? :lol:

@marekg23 - 7,50 a 4,50 to spora różnica, 30% to sporo ale pomyśl jakby te 30% mogło być zjadane w PL, u mnie w okolicy ludzie wygodni, prod. roślinna i praca w mieście najczęściej na urzędach więc sam rozumiesz, co do ceny to zakłady mięsne chcą jak najwięcej zarobić na tym zamieszaniu stąd obniżka cen w skupie; u mnie max płacili 8 zł/kg (pośrednik), 9 mało realne

@sylwekbarca2: nie, nikt ich nie wziął pod uwagę bo urzędasy się pomylili, w 2004 nie powinno dojść do wydania rozporządzenia dotyczącego uboju rytualnego. Takich po prostu mamy urzędasów

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak może być te 30% zjadane w PL jak są tańsze mięsa typu wieprzowina i drób? Fajki to używki - często ludzie wolą gorzej zjeść a np dużo wypić lub zapalić. Z tym nie wygramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pozostaje tylko pytanie - co będzie teraz ? Ci rolnicy którzy rozwijali bądź rozpoczynali hodowlę bydła mięsnego 1,5- 2 lat temu ( tak jak ja ) wtopili i to nieźle. Przeliczałem koszty remontu obory i budynków, pasz, paliwa itp. to na chwilę obecną z dorosłego byka zostaje mi ok. 800 zł - beznadzieja. Cała ta afera tylko daje mi odczuć po kieszeni. Cała przyszłość mojej hodowli wisi teraz na włosku. Jest cudownie po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w grudniu za hfy dostałem od biernackich po 7.80netto. Za kolory płacili wtedy do 8.50netto i kasa w 3 dni. A teraz za mięsne maksymalnie 7zł netto. I przelewy przeciągają ponad miesiąc. Inne zakłady płacą jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@pawelol111: wieprzowina i drób na co dzień, wołowina od święta. Wiem, że nie wygramy ale warto spróbować. W latach 80 spożycie było na możliwym poziomie ale afera z BSE....

@peterg14: bo tyle faktycznie zostaje, no może 1000 max, jak rozmawiałem z jednym doradców to mówił żeby się utrzymać z bydła mięsnego to trzeba sprzedać min. 30 byków rocznie

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Pozostaje tylko pytanie - co będzie teraz ? Ci rolnicy którzy rozwijali bądź rozpoczynali hodowlę bydła mięsnego 1,5- 2 lat temu ( tak jak ja ) wtopili i to nieźle. Przeliczałem koszty remontu obory i budynków, pasz, paliwa itp. to na chwilę obecną z dorosłego byka zostaje mi ok. 800 zł - beznadzieja. Cała ta afera tylko daje mi odczuć po kieszeni. Cała przyszłość mojej hodowli wisi teraz na włosku. Jest cudownie po prostu.

Będzie coraz gorzej bo na rynek będą wchodziły opasy które ludzie powstawiali do szop, stodół itp... co najgorsze za małe cielaki płacili prawie 2tyś


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Nawet mnie nie strasz :P Nie no zobaczę jak to będzie wyglądało. Najgorsze, że kupiłem 11 cielaków i nie wiem czego się w ogóle spodziewać, najwyżej znajdę kupca na sztuki 250-320 kg a jak i to nie wypali to niestety przestanę hodować opasy bo jakoś nie chce mi się niecałe dwa lata za 800 zł na sztuce pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie wiem czy nawet tyle zostanie. No chyba że zboże spadnie na 400zł wtedy będzie można się odbić zwiększając przyrosty przez większą ilość paszy treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

A komu możemy za to podzienkowac naszym kochanym polityka i wyborca ilu rolników odwróciło się od PSL-u dali się zwieść innym partią a wszystkim powtarzam ze jak PSL o nas nie zadba to już żadna inna partia. Trzeba ich rozliczyć przy urnach albo bez ogródek ruszyc na Warszawe nawet ciężkim sprzętem.

Sam sprzedawałem cielaki do dlaszej hodowli nie miałem problemu ze zbytem a teraz to już nikt niechce czeka mnie inwestycja w dobudówkę do obory żeby to wszystko pomieścić i na końcu grosze dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Płaczecie jak zawsze, a karawana dżon dirów jak jechała tak będzie jechać. Myślicie że zakłady będą marchew kupować by przetrwać. Jak było tak będzie nic tu się nie zmieni.

 

Płaczecie jak zawsze, a karawana dżon dirów jak jechała tak będzie jechać. Myślicie że zakłady będą marchew kupować by przetrwać. Jak było tak będzie nic tu się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kolego ciągniki to za unijne kasę są jak ty jeździsz stara 60 to nie am się co dziwić że ci żal d*** ściska kto jestw stanie kupić nowy ciągnik za własną kasę ? wszytsko kredyt lub prow

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Takiego sku.......nstwa jak dzisiaj w sejmie to chyba nigdy w tv nie widziałem banda ekologów ,pedałów,postkomuchów ipisiorów napluła w twarz wszystkim rolnikom hodowcą .Ale czym ja się martwię tera kolej na hodowców koni rzeżnych na świniarzy przyjdzie pora dopiero w 2015 {jeśli jacyś zostaną} Ale chłop i tak był jest i będzie głupi i głosuje na obrońców tradycyjnej polskiej wsi z Prawa I Sprawiedliwości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Spokojnie, znajdą się odbiorcy na zwierzaki.

Pyszne, zdrowe - szybko znajdą rolnicy rynek.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj