Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:37

Ubój rytualny Czytając powyższe posty zastanawiam się o cel jaki chcecie osiągnąć. Z wielu opracowań i informacji do których ma się dostęp choćby w necie i można wyczytać:
Dopuszczenie uboju rytualnego rozporządzeniem, wbrew ustawie o ochronie zwierząt, naruszyło konstytucję - uznał Trybunał Konstytucyjny

Zatem co ma do tego Minister Rolnictwa czy tam ludzie jakiegoś tam pokroju??? Może jedynie brak zapobiegliwości.
Został popełniony błąd w formie zezwolenia na ubój rytualny.
Teraz rozgorzała batalia czy cierpienie zwierząt podczas uboju bez wcześniejszego ogłuszenia nam się opłaca.
Ta ustawa nie tylko utrudniła życie mniejszościom religijnym ale i firmom eksportującym wołowinę głównie do turcji. Zakłady mięsne nie walczą o NASZ interes ale o swój, nie szukali i nie szukają innych rynków zbytu, a przecież na rynku w wspomnianej turcji jesteśmy od 2010 czyli od czasu jak wykryto u nich pryszczycę.

Teraz ubój rytualny jest kojarzony tylko z cierpieniem zwierząt na którym da się nieźle zarobić. Cała ta dyskusja przerodziła się w batalię o swoje JA, nie wiem czy jeszcze da się dyskutować merytorycznie na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 22:00
  •  

#222 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 15:40

Ubój rytualny Trybunał Konstytucyjny Trybunałem Konstytucyjnym, on nie ma nic wspólnego z rolnictwem. Moim zdaniem właśnie Minister rolnictwa i ludzie związani z tym sektorem gospodarki powinni się najwięcej wypowiadać na tematy dotyczące rolników, a nie prawnicy, biurowcy itd, co nigdy krowy na żywo nie widzieli.

Ta ustawa nie tylko utrudniła życie mniejszościom religijnym ale i firmom eksportującym wołowinę głównie do turcji. Zakłady mięsne nie walczą o NASZ interes ale o swój, nie szukali i nie szukają innych rynków zbytu, a przecież na rynku w wspomnianej turcji jesteśmy od 2010 czyli od czasu jak wykryto u nich pryszczycę.

A rolnicy walczą o SWÓJ interes, a nie firm eksportowych i zakładów mięsnych.

Teraz ubój rytualny jest kojarzony tylko z cierpieniem zwierząt na którym da się nieźle zarobić. Cała ta dyskusja przerodziła się w batalię o swoje JA, nie wiem czy jeszcze da się dyskutować merytorycznie na ten temat.

Ja tak tego nie widzę. W zasadzie to żyję tylko z produkcji bydła mięsnego, nie na dużą skalę i dlatego każdy grosz się liczy. Teraz ceny od dłuższego czasu są słabe. I teraz stoję przed wyborem czy mam być za dobrem dla zwierząt, które i tak zostaną zabite i tak, i sprzedam bydło przy gorszych cenach, czy zwierzęta będą zabijane bez ogłuszania, a cena się polepszy? I tak nie widzę tego, jak zwierzęta idą na rzeź więc mi wszystko jedno.

#223 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:01

Ubój rytualny Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

#224 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:38

Ubój rytualny To że Polska będzie zwyrodniałą matką dla swoich dzieci (rolników ) nie zmieni faktu że ubój będzie dalej przeprowadzany. Niestety kas żądzi światem i biznesem rolnictwo już teraz też jest biznesem i jeżeli będzie sie nam podcinać skrzydła to zawsze będziemy zašciankiem Europy . Chyba że Dagmarka ma takie samo zdanie jak Sztur w komedii "sexmisja" jak powiedział " musimy iść na wschód tam musi być jakaś cywilizacja" . Widzieliście kiedyś fajną śmierć?!! Nie ma takowej . Każdy kto znas trzyma zwierzaki dla kasy jest zwyrodnialcem czerpiemy zyski z niewinnych zwierzątek.
A ja mam na wykarmieniu pokaźna rodzinę lubię swoją robotę , biorę dopłaty jak każdy rolnik podkreślam ROLNIK ! Inwestuje , ale też żyje dobrze i nie chce rezygnować z mego życia dla idei i dla Włochów,Słowaków... Itp. Zarobią wszyscy oprócz nas ludzie opamietajcie sie!! Taki jest świat

#225 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:47

Ubój rytualny Jak nie bedzie uboju u nas bedzie poza granicami kraju !! Jak by nie patrzeć - d*pa zawsze z tyłu. Nie zarobi Polak zarobi niemiec , litvus , słowak i C*UJ tyle można powiedzieć w tym temacie. W*urwia mnie ten temat niezmiernie gdyż po raz kolejny patrzy się na c*uj wie co zamiast na interesy osób przy uboju pracujących jak i rolników, a także wpływy do budrzetu Skoro jesteśmy w tej j*banej ue to niech zakaz bedzie na wszystkie kraje albo wcale .

Nie trzymam byków po to żeby ladnie wyglądały tylko mam mieć z tego kasę i mam gdzieś jak zginie .
[słowo usunięte] i inni nieogarnięci w temacie tak jak @dagmarka niech zajmą się myśliwymi - dlaczego ginie niewinna zwierzyna która od setek lat zajmuje swoje naturalne tereny i praktycznie nikomu nic nie wadzi ??

Obrażanie innych użytkowników.
Panuj nad językiem!

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 lipiec 2013 - 21:13.

#226 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:54

Ubój rytualny Ja bym proponował karmić pisowców suchymi ziemniakami, kaszą i szczawiem aż coś im dojdzie do głowy, bez kultury zabierał bym z talerzy przy ich obiadach porcję mięsa niech żrą suchy ryż a co :D .
Gdy zapytałem znajomego pisowca rolnika o ubój rytualny oczywiście wymyślał o męczęniu się zwierząt, ale zapytałem go co robił jak ostatnio bił świnie zamknął jadaczke i sobie poszedł :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#227 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:28

Ubój rytualny

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

coś nie wiele wiemy o rolnictwie? :D
a wiesz czemu ten dziczek taki tłusty? bo całe noce ryje kukurydze i ziemniaki :D
zostaniemy wyparci z rynku a zwierzęta i tak będą zabijane rytualnie ,tylko nie u nas...co to da ? nic :D

Edytowany przez kozulek2, 11 lipiec 2013 - 21:34.

#228 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:32

Ubój rytualny

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

widzę,albo jesteś wegetarianka lub ekolog.na co innego to mi na myśl nie przychodzi.może to jakaś z miasta co nie wie o co chodzi,a pisze.
jak w tej chwili biją byki nie rytualnie.straciliśmy tylko rynki zbytu,trudno to będzie odbudować.
POLSKA musi się zawsze wyrywać przed szereg innych krajów wspólnoty.

Edytowany przez matingus, 11 lipiec 2013 - 21:37.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#229 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:52

Ubój rytualny A może niektórym panom z ul.Wiejskiej i osobą będących przeciw ubojom rytualnych nie smakuje polskie mięso , podobno sa patriotami, może wolą argentyńską wołowinę :D cielęciny chyba też nie ruszą :D
Ogłośmy jakąś akcję typu "żryj suchary i kinder mleczną kanapkę, tym co nie dają byka walnąć w czapkę " :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#230 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:57

Ubój rytualny musimy zafundować dagmarce wycieczkę do rzeźni niech zobaczy że ubój nie rytualny nie jest wcale bardziej humanitarny od rytualnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:04

Ubój rytualny dagmarka może by tego uboju nie wytrzymała.
tak mi przychodzi na myśl brakuje nam Leppera.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#232 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:22

Ubój rytualny Polska mogła by być potęga w produkcji wołowiny. Teraz zarabiają wszyscy wkoło tylko nie my. A bydło i tak jest zabijane rytualnie bo arabowie mają nas głęboko w d*** oni płacą i wymagają a bydła w europie nie brakuje mogą sobie wybierać od kogo kupują.

#233 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:37

Ubój rytualny A tych ekologów którzy litują się nad zabijanymi bykami radziłbym robić protesty w Turcji i Izraelu... Przecież to dla nich bydło jest zabijane w ten sposób.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#234 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:44

Ubój rytualny My im rytualnie będziemy zabijać zwierzęta, a oni kiedys spalą naszą flagę podczas protestów :-)
W rolnictwie siła!!! :)

#235 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:59

Ubój rytualny w tej sprawie nie chodzi o żadne humanitarne zabijanie zwierząt tylko o pieniądze i głębszą politykę . "stara unia" jako potentat w produkcji "elitarnej" wołowiny widzi co sie dzieje na naszym podwórku i dobrze wie które sznurki pociągnąć zeby cała dobra nasza produkcje zniszczyć. Arab czy żyd tez ma podniebienie i z czasem wyczuwa jakość i smak tego polskiego mięsa z porównaniem do zachodniego naszpikowanego chemią i antybiotykami

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

jestem za ubojem !

#236 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 23:24

Ubój rytualny Dziś głosowanie. Dla mnie to ważny dzień, mam nadzieje że nie będzie zakazu.
Polska głównie eksportuje wołowine do Turcji, ta z kolei wymga, aby mięso było halal.
Ubój rytualnu nie zniknie, napędzi gospodarke w krajach z mądrzejszym rządem. Wydaje mi się, że to zwykłe zagrywki PR, bo społeczeństwo(niedoinformowane) jest przeciwne ubojowi rytualnem i można zarobic kilka % w sondażach. Troche zdrowego rozsądku. Cierpienia podczas uboju sie nie wyelimnuje.
Widocznie sytuacja gospodarcza w Polsce jest za dobra, chociażby wysoka stopa bezrobocia.

@Dagmarka bez komentarza. off topic

#237 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 lipiec 2013 - 06:45

Ubój rytualny

My im rytualnie będziemy zabijać zwierzęta, a oni kiedys spalą naszą flagę podczas protestów :-)

I co w związku z tym? Jakieś oszołomy wszędzie się znajdą .
Gdybyśmy mieli nie handlować n z krajami w których ktośn kiedyś coś złego o Polsce powiedziałn to nie było by z kim handlować :P
Tak jako ciekawostka ;
Turcja jako jedyny kraj ,nie uznała nigdy upadku Polski w czasie rozbiorów i stosunki nie są złe

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#238 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 07:10

Ubój rytualny no widze że mój post wzbudza emocje:) ale widać że to wklejany tekst jest,skopiowałam i chciałam dodać parę słów od siebie bo to jest z kontakt24,co piszą inni o nas rolnikach,no to tyle;)

#239 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 07:24

Ubój rytualny To było dodać te parę słów od siebie, bo każdy myślał, że ten post to Twoje zdanie o rolnikach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 07:59

Ubój rytualny Moze jest to i sprawa polityczna ale jak czytam że sprawa rolnika jest wyprodukowanie byka i g*no mnie to obchodzi co będzie z nim dalej i jak sie go ubija to troche cos tu nie halo. podobno jesteśmy istotami myślącymi i majacymi uczucia ale chyba teraz to jesteśmy tylko istotami chciwymi i tylko kasa sie liczy. Nie interesuje mnie jak nazywa sie ubój rytualny czy nie rytualny. ale dla mnie jest wielka sprzecznościa jeśli unia dba o warunki hodowli zwierząt ,wprowadza wymagania że człowiek mógł by w takich warunkach mieszkać a na koniec funduje tym zwierzętom piekło i podkreślam nie wazne jaki ubój bo i przy tradycyjnym uboju wykonując go niechlujnie funduje sie zwierzętom piekło.
Debata powinna byc na temat humanitarnego uboju a nie czy to jest rytualne czy nie. Na pewno da sie zabic zwierze ograniczajac bul do minimum ale to kosztuje a jak mowie teraz najważniejsza jest kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
Rolnik jest teraz marionetką która ma duzo i jak najtaniej wyprodukować żywność a właściwie produkt do jej produkcji bo do produkcji produktu finalnego nie jest dopuszczany , na tym kase robi kto inny.