Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:54

Ubój rytualny Witam. Chcial bym się dowiedzieć co myślicie na temat uboju rytualnego a pozatym z wprowadzeniu zakazu jego w polsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:57

Ubój rytualny Ja nie mam nic przeciwko zwłaszcza jeśli jeśli dzięki temu będzie lepsza cena :) .
A zakaz to przez ZIELONYCH bo dla nich zwierzęta ważniejsze niż ludzie :P :wacko:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:04

Ubój rytualny Ja właśnie tesz tak myśle i wyobrarzam sobie co to by było gdyby ten zakaz wprowadzili bydlo staniało by o conajmniej 50%. Słyszałem w telewizji że to PIS chce tej ustawy

#4 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:24

Ubój rytualny uboj rytualny nie jest zbyt przyjemnym widokiem , wiadomo ze przez religie takie mieso preferuja , napewno zbyt bedzie , tylko pytanie czy polskie rzeznie a przedewszystkim my rolnicy zarobimy na tym , jak wejdzie zakaz to napewno kraje starej uni nie ustawia sie w kolejce po nasze opasy a jesli to za jaka cene , w ostatnim czasie napłyneło do nas masa cielat za duze pieniadze import kwitł , co stanie sie z cena cielat , pozostaje czekac . a tak z innej beczki czekam kiedy nam zabronia tradycyjnego karpia na swieta .

#5 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:34

Ubój rytualny Ja nie jestem za rytualnym, sam chowam bydło i nie chciałbym żeby moje sztuki były tak pozbawiane zycia. Z tego co słyszałem jesli my sie na taki uboj nie zgodzimy, to sie nic wielkiego nie stanie poza tym że to bydło bedzie uśmiercane poprostu w innym kraju, i inne państwo zarobi na podatkach od ubojni. Tak słyszałem od jednego polityka w TV. A popyt na nasze opasy raczej nie powinien odczuc wiekszej różnicy.

#6 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:39

Ubój rytualny i oczywiście kto inny jak nie rolnik dostał by znów w d*pe.
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#7 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:12

Ubój rytualny Ja jestem jak najbardziej przeciwko ubojowi rytualnemu. Niestety każda religia ma jakieś głupie i niezrozumiałe zasady. Jeśli to wprowadzą to wątpię, że rolnik na tym coś zyskał w cenie; przykładowo sprzedaż byka to kto Ci da pieniądze za to, że będzie zabity przez ogłuszenie czy przez wykrwawienie, to już jest zysk ubojni lub pośredników. Jeśli jakiś kraj ubijaliby rytualnie to ich bydło pójdzie na ten typ uboju, a ktoś tą lukę mięsa będzie musiał zapełnić.

#8 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:21

Ubój rytualny Rolnik straci podwójnie bo nie będzie zbytu, a tym samym cena spadnie.Do tego ustawa zabraniająca transport zwierząt powyżej 8-miu godzin sprawi,że nie będzie jak wywieźć nadwyżkę żywca.

#9 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 08:05

Ubój rytualny Panocki, a co z dobrostanem zwierząt ? Dla kasy nie ważne jak jest uśmiercane, ważne aby kasiora była. To ja też chcę tak aby kasiora była ważna, ale nie my musimy mieć szereg warunków spełnionych. A jak nie masz spełnionych to wypad z produkcji albo się dostosuj.
To niestety ale pasowało by się określić co ważniejsze. Tak więc jak dla mnie, to albo wprowadzamy dobrostan na całej linii albo nie wprowadzamy go w ogóle.

#10 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 20 grudzień 2012 - 09:58

Ubój rytualny a kto z nas jako czlowiek jest w stanie okreslic czy zwierze cierpi przy tym czy nie? to poranoja. uboj rytualny nie jest az taki straszny jedno ciecie i po krzyku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:11

Ubój rytualny Wprowadzenie zakazu na pewno będzie skutkowało obniżeniem cen skupy z tego względu że są odbiorcy (zwłaszcza z dalekiego wschodu) którzy kupią mięso tylko z bydła ubitego w ten sposób. Także ja jestem przeciwny wprowadzeniu takiego zakazu.

#12 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:11

Ubój rytualny Właściwie co to jest powolne wykrwawianie, sama przyjemność. Dla kasy wiele ludzi potrafi zrobić wszystko i to właśnie jest paranoja. Chociaż i z niektórymi postanowieniami dobrostanu się nie zgadzam.

#13 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:23

Ubój rytualny Jeżeli cały Świat wprowadzi zakaz rytualnego uboju to wtedy Polska powinna też tak zrobić. W innym przypadku nie. Nie bądźmy najbardziej świętymi w Europie....Niemcy już się cieszą.....Oddajemy kolejne rynki zbytu, gratulację. A PIS, który najwięcej głosów zbiera na wsi właśnie strzela sobie w kolano...i może po pierwszych sondażach poparcia zrezygnuje z tego pomysłu. Bo chłop polski pamiętliwy jest strasznie, a jak ktoś mu pieniądze odbiera.....

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:36

Ubój rytualny ten ubój rytualny różni się tylko tym że normalnie byk dostaje strzał z pistoletu i podcinają mu gardło a w rytualnym zaraz podcinają. Ale dla tego zwierzaka to żadna różnica. A dla rolników różnica będzie ogromną bo byki spadną na 5zł albo mniej. Cała tą aferę wywołali niemcy którzy chcą wyeliminować konkurencję. U nich nikt nawet nie pomyśli żeby wprowadzić taki zakaz.

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 grudzień 2012 - 11:36

Ubój rytualny Co niektórzy grubo przesadzają że cena spadłaby o 50% :blink: , inni znów piszą jakieś brednie że nic się nie stanie .
Otóż cena spadnie i nie będzie zbytu ale nie aż tak bardzo. Mam nadzieję że nie zostanie wprowadzony ten zakaz ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#16 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 11:53

Ubój rytualny 80% wołowiny wyjeżdza z Polski. Najlepiej płacą właśnie kraje arabskie. Oczywiste jest to, że jeżeli zostanie wprowadzony zakaz cena spadnie. O ile? Teraz trudno przewidzieć ale spadnie na pewno. Zachód zaciera ręce, że kretyni z Polski znowu sobie sami zaszkodzili.

#17 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 20 grudzień 2012 - 13:59

Ubój rytualny ten co kupuje ode mnie bydlo mowil ze cena spadłaby o min 1 zl

#18 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:49

Ubój rytualny Nawet Partia Oszustów (po) jest za tym zakazem także pewnie nic nie zmienią. Jeśli tak będzie to byki po 7 zł.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#19 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:37

Ubój rytualny Ludzie OGARNIJCIE SIĘ!! Już dawno była gadka w mediach, że nie będzie zakazu takiego uboju - Polska zarabia na tym ok 1,5 miliarda PLN rocznie. Kumacie??
Osobiście - mnie to wali jak zginie zwierzak. Do tego był hodowany żeby było mięso

Edytowany przez mickas092, 20 grudzień 2012 - 18:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:08

Ubój rytualny Ubój rytualny istnieje od setek tysięcy lat ,,,,,i nagle jakiemuś debilowi zaświtało żeby tego zakazać,. Powiem jedno przez to wszystko ucierpią tylko i wyłącznie rolnicy , Cena na bydło już spadała i ma spaśc jeszcze mocniej , wiec bydło nie długo będzie trzymane na skaraju opłacalności hodowli a co to oznacza to każdy chyba wie