michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

extrabyk    5592

Nie ludzi im brakuje tylko kasy bo poszła na premie i odprawy dla Maciorka i jego świty oraz Szydełkowej i jej świty oraz na inne "ważne" dla rządzących sprawy...a chłop kartofle i cebulę ma to z głodu nie zdechnie...kiedyś to jeszcze słoninę na skwarki miał ale teraz to już się robi towar deficytowy dzięki ASF...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie szalej 😊znajomi pracuje i mówił że w ubiegłym roku robili wnioski z niego powiatu bo tamci się nie wyrabiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jakoś do tej pory się wyrabiali a gospodarstw a zatem i wniosków nie przybywa co roku a raczej jednak ubywa bo trochę małych gospodarstw jest wchłanianych przez większe. Pracowników w agencji też nie ubyło. Największą przeszkodą w wydajnej pracy są donosy, których rok w rok przybywa i to dodaje roboty. Jednak głównym i tak na prawdę jedynym powodem opóźnień z wypłatami dopłat jest brak gotówki, którą prawdopodobnie w tym czasie są łatane inne dziury w dziurawym budżecie. Sytuacja mocno się nasiliła na naszą niekorzyść po wejściu "dobrej zmiany". Chujnia Europejska ciągle się o coś przepycha z "dobrą zmianą" a to też raczej tylko opóźnia działanie całego systemu...na a nam na samym końcu tego systemu pokarmowego zostają te kartofle z cebulą ale w sumie jak jest do tego jeszcze mleko to nie jest źle i przetrzymamy :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie patałachów w powiatowych To tak jest. U nas dopłaty na finiszu i nawet ci co mieli kontrolę dostali trochę gorsza. Ale to nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    Swego czasu renciści pytali prezydenta          JAK ŻYĆ          krótko-odparł.O.o;) Chłopi zajęci ubojem lub asf,a tu       zobaczymy co w ciszy za plecami nowego się kroi:/.   A z tym dbaniem o bydło,jesteśmy rolnikami i właśnie z tego żyjemy i jesteśmy świadomi od samego początku że i tak i tak nasz pupil skończy w     ..... okolicznościach,    

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Dnia 5.03.2018 o 07:58, marekfarmer napisał:

Tak  przejmuje się jak spędza ostatnie 2 minuty życia  zwierze  przy którym  chodziłem i dbałem 2 lata.  Może dla ciebie  jest to  bez  znaczenia  ale dla mnie ma to  znaczenie.

a mnie nie interesuje, mnie interesuje zeby byka sprzedac najlepiej po 10zł albo i drożej za kg żywej wagi a to co potem sie z nim stanie to sprawa nowego własciciela .... a ty jak wolisz sprzedawac po 6zł to albo masz jakis polityczny interes do wykonania albo jestes frajerem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dobrze  że ty  wiesz co ja wole  xDxDxD

Ja wole po 30zł/kg byka  sprzedać   temu  kto  w należyty sposób  będzie się  z nim obchodził   nie sprzedam byle komu  bo więcej  daje. Nie po to się  przy tym chodzi 2 lata  żeby potem sprzedać  jakiemuś zwyrodnialcowi bądź  sadyście.  Który  bydlaka zagłodzi  czy w męczarniach  zabije. W przeciwieństwie  do ciebie  ja robię to co lubię  a nie na siłę byle  więcej zarobić   i sprzedać byle komu

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

czyli finalnie oddasz go po 6zł :D to jest interes jak kazdy inny, a w interesie jak masz miekkie serce to wiesz co dalej :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A po co taki "zwyrodnialec" miał by kupować byka i później go głodzić / o.O woli kości od mięsa ?o.O np. ja sprzedaje bydło do skupu gdzie później ze skupu jadą na ubojnie 300km i co mam powiedzieć że nie sprzedam im bo sie zestresuje podczas podróży ? xD

 

Ja jestem ciekawy jak ty bydło na samochód wganiasz jak ty taki dobry dla nich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

on nie ma żadnego bydła, on tutaj polityke uprawia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z tym ubojem rytualnym to jest ściema .W zeszłym tygodniu był u mnie kupiec po byki i mówił ,że oni w ten sposób nie zabijają byków ,bo im się nie opłaci .Prawie wszystko eksportują i tak za granicę .Mi się wydaje ,że to ktoś po raz kolejny przy cenie coś majstruje .

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

masz racje ale chodzi o to zeby nie było pretekstu do obniżki cen, po co to zakazywac ? ja to nawet moge sie zgodzic ze byk to ryba jezeli mi za to zapłacą wiecej i tak trzeba działac .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oj chłopie zastanów się co ty gadasz . Za kasę wszystko zrobisz ?

Zaczynam mieć mieszane uczucia co do uboju rytualnego .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

pewnie ze nie wszystko, ale po co tracic po 2zł na kg przez durnote rzadzących ? w imie czego ?  ideałów ? jakich ? 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Pewnie, że lepiej wziąć 2 zł za kg więcej i cieszyć się, że zarobiło się na ciemnocie i zabobonach. I byłoby ok, gdyby to była marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
jestem rolnikiem, hoduje zwierzęta, a ubój rytualny to moim zdaniem ludzka głupota podszyta religią ,pazernością lub brakiem samodzielnego myślenia, Walczyć musimy o człowieczeństwo ,bo to po nas zostanie .Jestem przekonany otym jak historia oceni nas za to. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

historie piszą zwyciezcy, z takim mysleniem to nigdy nie bedziemy zwyciezcami, mało tego jak tak dalej bedziemy rzadzic to w podrecznikach bedą pisac ze to polacy wymordowali żydów w auschwitz, czym jest ubój rytualny przy tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
zasady kosztują ,bez zasad jesteśmy jak ...... .skala rzezi nieporównywalna tylko czego z czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

głupie zasady kosztują masz racje, w tym przypadku najwyżej zlikwidujemy hodowle opasów a co tam stac nas przeciez :D hodowle swin własnie likwidujemy to i opasy przy okazji mozna a co :D Sawicki miał racje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
ale ja właśnie wytykam głupią zasadę uboju zwierząt, można inaczej .Najłatwiej żyć tylko dla siebie ,kosztem innych . Wiem że to trudne ,ale świat można zmieniać .W naszej kulturze ubój bez ogłuszenia jest okrucieństwem ,nie zmieniajmy zasad za pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Fachowo  wykonany ubój  rytualny na cele  halal  nie  sprawia  cierpienia  zwierzęciu.   Dlatego  przepisy  nad ubojem halal powinny być  zaostrzone  aby wszyscy to  wykonujący trzymali  się  reguł  a nie samowolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

marekfarmer nie lepiej wprowadzic zakaz uboju bez ogłuszania ? ino mi potem spróbuj zabic kurczaka bez ogłuszania ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj