michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zaczynaja cos działac w sprawie zakazu hodowli zwierzat futerkowych ....

ciekawe co z ubojem zrobią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13

UWAGA UWAGA. OD LISTOPADA TRWAJA PRACE NAD WPROWADZENIEM PONOWNIE W POLSCE ZAKAZU UBOJU RYTUALNEGO. PO PROTESTACH  CZESCI HODOWCOW PRACE WSTRZYMANO LECZ TERAZ PRZYBRALY NA SILE. W TV CISZA I PROBOJA TO ZROBIC ZA NASZYMI PLECAMI I PEWNIE W NOCY. CZY ZGADZACIE SIE NA WPROWADZENIE ZAKAZU WIEDZAC ZE SPOWODUJE TO GWALTOWNY SPADEK OPLACALNOSCI PRODUKCJI BYDŁA MIESNEGO MLECZNEGO ORAZ DROBIU. CO O TYM SADZICIE?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Powinni zakazac takich chorych praktyk na całym świecie. Problem by się skończył. A tak wszyscy się przejmują zjadaniem psów w Chinach a to tylko mały procent w porównaniu ile zwierząt musi cierpieć w imię chorej religii. Co do prac nad ustawą nic nie wejdzie, bo rząd dobrze wie co było wcześniej.
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

   Po co piszą,może by w czasie się wyrobić a pieniądze są już przyznane i trzeba je wykorzystać. Przypomina mi się budowa obwodnicy Augustowa,poprzednia wersja przez ,,dolinę Rospudy''. Mosty nad drogami były budowane pomimo zakazu przez UE,Budimex pracował aż do ostatecznej decyzji,gdyby ktoś decyzję anulował było by firmie po tyłku za nie dotrzymanie terminu. A tak piękne wyzbrojone mosty,nasypy.........zniknęły.ile ta rozbiórka kosztowała,no może ziemia poszła na biegnącą nową. Z resztą na temat obwodnicy   nie będę wypowiadał się na ogólnym forum,co my wiemy tubylcy a co poszło w świat :ph34r:xD:S. Jak lwice zagryzają antylopę to nikt nie narzeka że jej boli,może lwy częstować chrupkami psimi z [wołowiną],czy marmoladą ze świni;).ale wtedy co na to żydzi.......O.o

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
no tak świnie już wykończył kilka lat temu teraz zapowiada sie jeszcze gorzej, teraz biorą sie za bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co się dziwić . Cała masa urzędników , a robić coś trzeba . A że wszelka ekologia i ochrona zwierząt jest treny , to robią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Nie zarobimy my to zarobi inny kraj i tak w kółko co rusz nam umyka bo ktoś nam zakazuje i nakazuje bo byli byśmy zbyt konkurencyjni. Tak samo ASF jeśli to taka straszna choroba to dlaczego całej populacji dzików nie wykończyła a nie jednego gospodarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dałem  ogłoszenie że   wydam  psiaki    to  zaraz  dużo   zapytań  -  ,,a czy  pieski  mają  ciepło,   a gdzie mieszkają   co jedzą....   Jednemu  odpisałem  ,, śpią  ze mną  w łóżku  i  zajadają  wołowinkę   i to zadnią''    teraz  nic nie odpisuję....   Takie czasy    że  bydlaka  czy świniaka   musisz   poprosić  aby  wszedł  na samochód  [broń Boże  klepnąć  bo się znęcasz ]   Kuźwa  jeszcze trochę  to muchy  nie zabijesz-    świat schodzi na   psy  , dosłownie  i w przenośni.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kurczaka wszyscy chcą jeść bo myślą ze on taki się oskubany w markecie urodził ile kurczków trzeba zabić by bylo tyle mięsa co  byka? Jakoś nie widać ekologów okupujących fermy drobiu cy chlewnie na Piotrkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nikt nie chce zakazać  zabijania byków  tylko  uboju  bez  ogłuszania  a  robi  się tego nie wiele  Eksport wołowiny  halal  to  jedni  podają 3%  inni  30%.  Sokołów  dokłada  tylko 20gr  do  mięsa  hallal Rolnikowi.  Zakaz  uboju  nic nie da  bo  i  tak  te zwierzęta  pojadą  na Litwę  do Czech   żeby tam  zostać   zabite.

Czabańskiemu  bańka  odbiła  i tyle  nie pomyśli dureń  że większe cierpienie  dla zwierzaka to długi  transport  niż  fachowe  zabicie  bez ogłuszania w Polsce . 

Z tego co słyszałem to najnowszy pomysł  jej taki  aby  ubój rytualny  na eksport  szedł  dalej  tylko na rynek  krajowy  zakaz ma być  :) 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Tak ale to jest pretekst żeby cena poszła mocno w dół i znów rolnik w d.. e bity będzie.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Taki już  los  rolnika  że musi  mieć  twardą  d*pe.   Dla  mięczaków  miejsca w rolnictwie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak jak piszecie wykończyli nas producentów świniaków ,teraz biorą się za opasy .Chyba czas ziemię dzielić na działki i mieszczuchom sprzedawać .

  • Like 2
  • Sad 2

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mnie  wykończył minister ,,Sowiecki,, ze świniami w 2014 roku  i  żadnej rekompensaty nie dał :ph34r:.  a Bydło   nawet  z Zakaz jak był  w 2013 -14 roku  nie było  źle  :)  ale  Teraz  i tak  tego nie wprowadzą.

 

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/dal-nam-przyklad-bonaparte-czyli-wprowadzenie-ceny-podstawowej-dla-rolnikow/

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Taki już  los  rolnika  że musi  mieć  twardą  d*pe.   Dla  mięczaków  miejsca w rolnictwie nie ma. Tu nie chodź o twardą dupe ale o to że ktoś świadomie bogaci się na nas, mam zwierzę do sprzedania to nie mam wyjścia po ile dają muszę oddać albo wypuścić. To jest zerowanie na najniższym szczeblu tej drabinki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
2 godziny temu, kris148a napisał:

Tak ale to jest pretekst żeby cena poszła mocno w dół i znów rolnik w d.. e bity będzie.

Bo to chodzi ze wszędzie nie ma ludzi do roboty.500plus zrobiło że kobiety w domach siedzą to trzeba wieś skłonić do szukania pracy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

w 2013-14 nie było źle?? tylko że w 2012 byki sprzedałem hf po 7.4netto a mm po 8.5. Także dla mnie słabo było bo hf po wprowadzeniu zakazu spadły w niektórym momencie do 5.7 a mm do niespełna 7 czyli ten zarobek z byka cały wyparował bo sprzedawać za tyle to tak jak sprzedawać świnie poniżej 4zł...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomnieliście już chyba jakie byly ceny bydła przed 2004 rokiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
2 godziny temu, marekfarmer napisał:

Mnie  wykończył minister ,,Sowiecki,, ze świniami w 2014 roku  i  żadnej rekompensaty nie dał :ph34r:.  a Bydło   nawet  z Zakaz jak był  w 2013 -14 roku  nie było  źle  :)  ale  Teraz  i tak  tego nie wprowadzą.

 

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/dal-nam-przyklad-bonaparte-czyli-wprowadzenie-ceny-podstawowej-dla-rolnikow/

To tak jak asf ogłosili.to do nas nie przyjdzie było.. A teraz już blisko i asekurity 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jak kto będzie chciał i umiał to nadal ubije.Wystarczy takiego cielaka nie rejestrować i później po cichu zrobić co trzeba by nikt nic nie widział i nie słyszał. Przecież znajdą się tacy którzy będą w ten sposób kombinować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
rolnictwo, bez przetwórstwa i choć częściowego handlu w rękach rolników zawsze będzie mało albo wogóle nieopłacalne.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nikt  ci  nie broni  przetwórstwa  i handlu  od  roku  jest  to  możliwe.  Ten ,, śpiący  nic nie robiący,,  Minister  to  ułatwił  Rolnikom :) 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
ale jak to mozliwe ze minister jurgiel pozwala wprowadzac taki projekt pod obrady poslowi nie majecemu nic wspolego z rolnictwem panu czabanskiemu? to tak jakby jurgiel chciał zakazać produkcji czołgów a minister obrony nie był przeciw? To po co nam taki minister? kogo on broni? ekologów? asf już mamy to jeszcze zakaz uboju chcą dorzucić. To jak żyć Panie ministrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj