michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

kalar    7

Jaka ekologia?, jakie prawa zwierząt? tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę bo przecież jakoś nikt nie protestuje przeciwko rzeczywistym cierpieniom zwierzaków bo czymże jest ten moment przecięcia tętnicy (w którym to momencie wytwarzane są takie ilości adrenaliny że zwierzak zapewne bólu jako bólu nie odczuwa) w porównaniu ze stresem nagonienia do samochodu, transportu nierzadko trwającego 10 godzin i dłużej (u mnie z Wielkopolski są gdzieś w Tatry wiezione byczki) czasem w temperaturze 30 stopni w cieniu, po kilkanaście blisko tonowych, przerażonych zwierząt na jednym samochodzie często bez łyka wody, potem rozładunek - prądem, rurą przez łeb, albo z kopa w najczulsze miejsca (wiem co mówię pracowałem na terenie zakładów mięsnych...) i oczekiwanie... stłoczone tak że palca między nie się nie da wetknąć - tu jest cierpienie i tu jest pole do popisu ale w tym nie ma kasy, więc po co Niemiaszki, Pepiczki a nie zdziwiłbym się gdyby i Ruskie maczali w tym paluchy mają płacić naszym "pro ekologom". Teraz już zacierają ręce i otwierają ubojnie u siebie... bo Żyd czy muzułmanin i tak kupi se koszerną wołowinkę i zapłaci przy tym słono lecz niestety już nie nam... A naszym zwierzakom polepszy się? Zmieni się tylko to że będą miały 2-3 krotnie dłuższą podróż do miejsca swojego przeznaczenia... ale za to będziemy się mogli chwalić nowoczesnym, proekologicznym i ...biedniutkim krajem.

 

pozdro

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

leghorn- postaram się to zrobić ale jak wróci mój spec komputerowy, bo faktycznie nie wrzucili tego artykułu na stronę a szkoda .

 

jeszcze ewentualnie mozna do autorki tekstu Iwony Kłopockiej-Marcjasz maila wysłać aby go przesłała iklopocka@nto.pl bo ja dopiero w poniedz będę próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@kalar podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami.

@JPH2 faktycznie nie ma jeszcze tego artykułu na stronie nto.Czytałam go wczoraj w wersji tradycyjnej(gazeta,taka z kiosku:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

Nie wiem, jak w innych stronach, ale u nas w podlaskim już bydło spadło na łeb na szyję i nadal jest tendencja spadkowa. Na chwilę obecną jak dostanie się 5zł/kg to trzeba skakać z radości.

 

 

Nie wiem gdzie sprzedajesz i i jaki towar masz ale mieszkam w podlaskim a do Łomży mam rzut kamieniem i z takimi cenami nie spotkałem się. Mało tego wiem, że przy swoim towarze jaki posiadam bite 7 zł wezmę.

Cena jest spadkowa to fakt a 5 zl może za perfidnego hf dają. Tyle odnośnie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi

brak uboju dobił nas hodowców

 

Nie pisz posta dużą czcionką, poza tym Twój post nic nie wnosi do tematu

Edytowano przez bycza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

 

Przegiąłeś, + 10% i ban na 7 dni.

mądrze napisane. Nie rozumiem procentów a tym bardziej bana.

 

 

a to do następnych co komentowali tego posta. Specjalizować to się można z minimum 100 mamkami albo jeszcze większą ilością opasów. A nawet 1000 hektarowe gospodarstwa tylko roślinne nie sieją jednej rośliny. Ale te gospodarstwa w większości już prowadziły dużą produkcję zanim awansowaliśmy do uni. Najbardziej płaczą ci co w tę unię uwierzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi

 

Wezmą się za podnoszenie podatków i wymyślanie nowych podatków co już robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Nieumożliwienie wprowadzenia takiego uboju to była tylko i wyłącznie decyzja polityczna a nie gospodarcza. Ruch Palikota jest przeciwny jakiejkolwiek religii a taki ubój jest podyktowany obrzędami religijnymi, SLD i PIS były przeciwne bo 70% Polaków jest przeciwko. Ubojnie obniżając ceny chcą głosami rolników zemścić się na tych posłach, którzy byli przeciwni. Tym dwóm partiom zależy na przejęciu władzy stąd tak głosowały.

http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/1373464053

str. 48 warto poczytać o wołowinie; przytocze tylko 2 akapity:

W Polsce ceny tusz wołowych, wyrażone w EUR,

zmalały w ciągu miesiąca o ponad 2% (do 293,7

EUR/100kg) i były niższe o ok. 5% (o 15,6 EUR/100

kg) w porównaniu do 24 tygodnia 2012 r. W Polsce

ceny skupu bydła maleją z miesiąca na miesiąc wraz

z mocniejszym złotym i powolnym spadkiem cen wołowiny

w UE.

 

Cena zbytu rostbefu, mimo niewielkiego spadku,

w maju br., była prawie o 3% wyższa niż przed rokiem

(26,02 zł/kg). Poziom cen zbytu zależy od cen w eksporcie

mięsa wołowego, które były wyższe niż przed

rokiem. W miesiącach styczeń–kwiecień br. średnia

cena wołowiny chłodzonej w eksporcie wzrosła o ok.

7% (do 3,38 EUR/kg), a wołowiny mrożonej o ok. 12%

(do 3,58 EUR/kg). Eksport mięsa wołowego wynosił

81,5 tys. ton i był zbliżony do poziomu z analogicznego

okresu 2012 r., a jego wartość wzrosła o ok.

8% (do 278,1 mln EUR). Ceny przetworów wołowych

wzrosły o ok. 14% (do 3,95 EUR/kg) i mimo spadku

sprzedaży, wpływy były o ok. 10% większe niż w ciągu

czterech miesięcy 2012 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ucieszyłam się, że przeczytamy b. interesujący artykuł, ale gazeta zrobiła się interesowna i chce kasę za artykuł.Mozna za opłatą przeczytać w E-wydanie lub w Piano. Artykułu trzeba szukać w zakładce magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

70% Polaków jest przeciwnych ubojowi rytualnemu bo w tym kierunku propagandę robią tylko pseudo ekolodzy puszczając te swoje filmiki albo wyreżyserowane albo z najgorszych ubojni i opisując je po swojemu. Niestety polscy rolnicy nie mają swojego lobby (PSL zajmuje się tylko targowaniem się o stołki na stanowiskach a to oni powinni być tym lobby) które potrafiłoby stworzyć taką antykampanię i pokazać np film w którym w białej, czystej, wyłożonej glazurą rzeźni rytualnej facet w bialutkim fartuszku podcina tętnicę spokojnemu, czystemu, zadbanemu zwierzęciu które bez ryczenia i szarpania się wykrwawia się, zamyka oczy i przestaje oddychać. Do tego jeszcze czyste liczby ile Polska straci na zakazie takiego uboju i już mielibyście (wy rolnicy - bo ja to chłopak z miasta od urodzenia :P ) myślę że większość Polaków po swojej stronie. Niestety wyszło tak że oskarżyciel krzyczał na cały kraj a adwokata brakło...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj przypadkowo obejrzałem agro-flesh w TVR. Mówili o tym, że ubuj rytualny w Polsce tak na prawdę jest legalny. Odkrył to jakiś związek wyznaniowy muzułmański. Prawo unijne nie zabrania uboju i gdy je wprowadzano w styczniu Polska nie zgłosiła sprzeciwu. Tym samym obowiązuje nas unijne prawo. Wg prawników nasz ustawa o ochronie zwierząt ma drugorzędne znaczenie a ubój rytualny był tak na prawdę bezprawnie zakazany. Co wy o tym sądzicie i czy wiecie coś więcej o sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

potwierdzam , słuchałem-sprawa oprze się o Trybunał

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a jak sprawa wyglada z ubojem rytualnym w krajach starej unii ? w takiej francji niemczech włoszech itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A jak ma wyglądać? Zacierają ręce bo przez idiotów z Polski mają gdzie pchać wołowine. Całą Europa sie z nas śmieje od dawna zresztą bo tylko my potrafimy sami siebie wykańczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Zacytuję kwartalnik "Agroizba"-

"Według byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza pieniądze na sfinansowanie akcji, mającej zachęcić Polaków do wprowadzenia zakazu uboju rytualnego zebrano w Niemczech. Na ten cel miało zostać przeznaczone milion euro, ale ostatecznie cała akcja miała kosztować tylko 200 tysięcy euro.

Mieli przez dwa lata urabiać polskie społeczeństwo do wprowadzenia zakazu uboju, ale okazało się że zrobili to w pół roku i że wydali tylko 200 tys euro. Jeszcze zaoszczędzili, bo w Polsce to przeszło bardzo szybko- mówi Marcinkiewicz, który jednak nie potrafi odpowiedzieć na pytanie kim byli ludzie zbierający pieniądze i organizujący całą akcję. - Ale firmy zewnętrzne na tym zarobiły- stwierdza jedynie były premier.

Marcinkiewicz ma pretensję do polskich służb że te nie zapanowały nad sytuacją i nie wiedzą o całej akcji. - Nikt nie zabezpieczył nas przed tego typu działaniami- ubolewa były premier." arb, Radio Zet.

 

Według mnie zbyt mało szczegółów i zbyt ogólnikowo, ale coś w tym jest. Co o tym myślicie?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie 200 tyś, może nie w Niemczech zbierali, ale zakaz został uchwalony w imię czyichś interesów kosztem polskiego przemysłu mięsnego. Jeśli ktoś myśli że ci co zasiadają w Sejmie działają w imię dobra Rzeczypospolitej to czas najwyższy zdjąć klapki z oczu. Ustawy są pisane i uchwalane pod czyjeś konkretne interesy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Musi chyba ponownie powstać jakieś Polskie podziemie, aby działalność takich ludzi skutecznie likwidować... Bo jakoś trzeba zadbać i swoje interesy. Jak widzimy przykład uboju, Niemcy troszczą się o swoje, nie to co nasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak to jest w Polsce Ktoś zrobi nagonkę w mediach i politycy się boją przeciwstawić bo sondaże spadną. Zero myślenia o dobro narodu tylko mają w głowie swoje stołki. Ale taka to już jest ta nasza Polska Demokracja. Ja mam tylko nadzieję że teraz w lutym pójdą po rozum do głowy i zagłosują za ubojem rytualnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby politycy kierowali się dobrem społeczeństwa to jakiekolwiek mieszanie ze strony Niemców czy Ruskich by nam nie groziło, a tak parlamentarzyści są wpływowi wobec mas-mediów i grup loobujących ten interes. Bo niewątpliwie ktoś miał w tym duży interes, i możliwość zarobienia dużej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Polska to porypany kraj delikatnie mówiąc przeciw ubojowi rytualnym zakaz wędzenia wędlin luldzie przeciw myśliwym.Tak najlepiej wziąć wszystkie zwierzęta pod ochronę niech popoier*olą ludziom całe uprawy bobry też szkodzą ludziom budując tamy ale nikt ich nie ruszy.Ten kraj to jedna wielka paranoja i z każdym rokiem jest coraz gorzej.Ludzie idą do paki za jazde po pijanemu na rowerze mordercy dostają zawiasy pedofile wychodzą na wolnośc.Ten kraj to jest porażka :(

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj