michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

nic nie rozumiesz i jeszcze masz pretensje do innych,dla paru groszy zrobisz wszystko,nawe zwierze jak widzi cierpienie drugiego to cos sie znim dzieje(nukowcy to uwowodnili)a czlowiek taki jak ty widzac takie bestialstwo jeszcze ma czelnosc mowic ze ktos kto broni tak elementarnych zasad nie ma o niczym pojecia,to ile chcesz tej kasy za spalenie zywcem byka skoro tobie to bez roznicy????ps.jezeli ktos jest tak ograniczony ze umie w zyciu robic tylko jedno to nie wart jest uwagi.jest tyle zawodow do wykonywania,tyle dziedzien,nie tylko obora,skoro nie oplaca sie jak bedzie humanitarnie to szukac innego zajecia a nie z pretensjami

 

 

Co innego jak ktoś ma biznes a co innego jak ktoś "wychowuje" te zwierzęta 5,6

I widać kto się przejmuje zwierzętami a kto się tylko przejmuje cyferkami na koncie.

Każdy to robi dla pieniędzy ale dla niektórych (takich jak Ty to sam biznes nic więcej ) . Ale niech robią co chcą zwierzęciu byle żeby te 20 30 40 50 gr/kg więcej zarobić?

Wychowuje to sie dzieci a nie byki

Poczytajcie co pisze a potem pomyślcie i odnieście sie do tego a nie wyskakujecie mi że dla mnie to aby biznes i że jestem w stanie zrobić wszystko bo to jest żałosne

I ten tekst "ps.jezeli ktos jest tak ograniczony ze umie w zyciu robic tylko jedno to nie wart jest uwagi" Nie wiem kto tu jest bardziej popaprany . Bestialstwo człowieku pomyśl ktoś sie znęca nad nimi, Naoglądałeś sie filmików i aby na tej zasadzie sie wypowiadasz . Skoro jesteście tacy eko. to nie czego jecie mięso ,ubieracie sie w metki made in china , jedz tylko ekologiczne produkty Polskie sałatkę i marchewkę wyżyw tym rodzinę , ubieraj sie w polskich sklepach w bawełnę albo najlepiej nago , A potem mi piszcie że dla mnie to tylko biznes i ze dla paru groszy jestem w stanie zrobisz wszystko , jesteście tak samo popaprani chyba jak ten wasz lider kaczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

W Stanach jest całkowity zakaz uboju rytualnego, jak w sieci pojawił się film z takiego uboju to o mało nie doszło do linczu na właścicielach zakładu i sobie to całkowicie odpuścili także Żydzi sprowadzają mięso z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

nikt tutaj nie jest eko,n razy juz pisane ze kazdy je mieso i nie ma zamiaru z tego rezygnowac, co ci przeszkadza ze zwierzeta beda ogluszane przed ubojem? skoro tak walczysz zeby bylo bez i ostatnie zdanie pomijajac ekonomie ktory sposob jest mniej meczacy dla zwierzat? pytanie do @synproboszcza. jakos brak odpowiedzi na takie proste pytanie. poczytajcie sobie na wp zwolennicy co reszta polski mysli o tym i o co chodzi kalembie

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niech walczą!! niech zezwolą na ten ubój rytualny. muzułmanie podczas takiego uboju mają tak wielki szacunek dla tego zwierzęcia ze nikt nie zdaje sobie sprawy. A WY jak kury zabijacie w domu na rosół???????? teraz k****a musicie je ogluszac zanim siekiera odrabiesz leb. walnijcie sie w leb zanim bedziecie sie wypowiadac na takie tematy nie majac pojecia o tym.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja po to hoduję żeby zabić i zjeść i nie obchodzi mnie co w USA lub w innym kraju.

Dla mnie nie jest problem żeby zabić zwierzę czy przez ogłoszenie czy na "żywca". Idę do sąsiada on pracuję w rzeźni i bez problemu zabijemy. Problem pojawi się potem. Że w złych warunkach, że podatek powinien zapłacić, dlaczego zabiłem, czy karte zdrowia ma zwierze czym karmione, czy osoba która zabijała ma uprawnienia itp.

Dla mnie nie ma różnicy czy przez ogłuszanie czy bez. Czy Ja to zrobię czy ktoś inny. Czy sprzedam i ktoś to zrobi.

Teraz nic nie wolno zrobić samemu na wszystko musi być papierek i najlepiej jeszcze za niego zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w takim tez razie jak zabraniaja uboju rytualnego zabronic tez powinno łowiectwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

a najwięcej mają do powiedzeni ci co nie maja z tym nic wspolnego! to czy beda ubijane z ogłuszeniem czy bez to rolnicy powinni decydować a nie mieszczuchy czy pseudo rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokladnie

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Poza tym gdzie jest jakakolwiek argumentacja? Post nic nie wnosi do tematu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

niech walczą!! niech zezwolą na ten ubój rytualny. muzułmanie podczas takiego uboju mają tak wielki szacunek dla tego zwierzęcia ze nikt nie zdaje sobie sprawy. A WY jak kury zabijacie w domu na rosół???????? teraz k****a musicie je ogluszac zanim siekiera odrabiesz leb. walnijcie sie w leb zanim bedziecie sie wypowiadac na takie tematy nie majac pojecia o tym.........

 

i masz tu racje!

 

Brak argumentacji. Post nic nie wnosi do tematu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

1. Ceny wołowiny spadają na Board of Trade w Chicago od stycznia - która to giełda ukierunkowuje trendy cen towarów na całym świecie - ceny spadły i w Australii i w Nowej Zelandii i w Niemczech i w Brazylii, daliście się oszukać baronom mięsnym, że to wina zakazu uboju rytualnego w Polsce. Tu macie link z cenami wołowiny na giełdzie chicagowskiej i jak byk widać, że dobry trend skończył się na przełomie roku http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=beef&months=12. To, że straciłeś złotówkę czy dwie, nie jest winą uboju rytualnego, wbij to sobie do głowy jeden z drugim. Czego jeszcze potrzebujesz jeden z drugim, aby dać sobie powiedzieć prawdę? Na całym świecie ceny spadły o ok 20%

2. Skąd wiecie jaka będzie cena w przyszłości? W Niemczech nie ma uboju rytualnego na eksport a cena wołowiny to 3,2 -3,6€ za kilogram w zależności od klasy. 15zł za kilo przy porównywalnych kosztach produkcji. Cwaniacy z zakładów mięsnych za halal dostawali po 50-60 zł za kilo, a rolnikom dawali ochłapy bo 7,5 czy 8 za kilo przy zarobku jaki mieli na rytualnym to śmiech na sali. Oni od zawsze dymają rolnika a rolnik daje im się dymać bo wierzy w to co mówią. Nie ma mowy o spadku cen z powodu uboju rytualnego, conajwyżej pozostałe zakłady mięsne które do tej pory nie robiły rytualnie będą mogły konkurować w końcu na normalnych zasadach z tą garstką PSLowskich burżujów. Jak cena spadnie do 5 zł jak niektórzy wieszczą, to Niemcy wciągną nosem każdą ilość, zresztą nie tylko niemcy i nie tylko po 5 zł bo 8 to też dla nich atrakcyjna cena i to tam - do unii teraz będzie szło mięso.

3 Dajcie sobie powiedzieć jak jest naprawdę - zostaliście oszkani przez biznes mięsny, zresztą nie pierwszy raz banda hu..ów z lobby mięsnego, która normalnie ma w du..ie rolnika (spróbuj negocjować z nimi cenę) posłużyła się normalnymi ludźmi, którzy chcą tylko sprzedać to co wyprodukowali po godnej cenie. Wmawianie że 30 % eksportu to ubój rytualny to najlepszy przykład jak was oszukali. 2% całości eksportu było z rytualnego i jednocześnie 30% ICH czyli 20 zakładów mięsnych certyfikowanych halal, zatem mamy tu do czynienia z gigantyczną manipulacją., tak samo jak z ilością ubojni, które podawano (podawano 80 ubojni halal , a faktycznie to tylko 20 zakładów certyfikowanych halal http://cairo.trade.gov.pl/en/download/file/f,8550

coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

synproboszcza widze ze znasz sie na rzeczy, ale oni tego nigdy nie zrozumieją, gdyby mieli zasiać zborze, wysiać nawóz, kupic oprysk, zapłacic kombajn, posiać nawóz na łąki, zebrać tą łąke, pozniej 2 lata robić przy byku i nic z tego nie mieć to by uciekli na zmywak do angli. Jedyne co mnie cieszy w tym kraju, to że są jeszcze rolnicy z krwi i kości i pomimo ciągłej drogi pod górke nie rezygnują :)

Edytowano przez Baartekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

niby 30% to tylko na ubój rytualny, tylko że to mięso dla rzeźni było 5 razy więcej warte niz to co idzie normalnie, bo obrobił 20 - 30 szt a dostał kase jak za 100 szt a więc ile nakładu pracy itp mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Kalemba to pionek, karty rozdają właściciele zakładów mięsnych, pionek ma zrobić wszystko aby rutualny przywrócić bo baroni się pogniewają i co wtedy, koniec kariery politycznej. Dlatego ten żydek będzie jeszcze nie raz próbował bruździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

"nasi" z zakładów dawali walizki pieniędzy żeby przeszło i widać ktoś ich przebił ......ale z zewnątrz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

niby 30% to tylko na ubój rytualny, tylko że to mięso dla rzeźni było 5 razy więcej warte niz to co idzie normalnie, bo obrobił 20 - 30 szt a dostał kase jak za 100 szt a więc ile nakładu pracy itp mniej.

a ile z tego miał rolnik? 2 złote więcej? I to było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Na wp piszą że Kalemba to Trybunału poda głosowanie. Niech mu się noga podwinie.

na wstępie rolnik 1973 co temat na czasie to ty masz najwięcej do powiedzenia,choć nie wiesz co to hodowla bydła mięsnego.

są na forum ludzie co warzywnicy,ale o hodowli widzą więcej ten co hoduje zwierzęta.ktoś do tej główki im coś nakład i piszą co nie prawda.

 

czy patrzył ktoś na wypowiedź Kaczki na temat hodowców bydła mięsnego.powiedział po głosowaniu,,to kilka procent mniej w sondażach w skali kraju"

przyjdzie kolej na bydło mleczne,producentów zboża i oczywiście na warzywników.

teraz widać że ma w głowie tylko katastrofę smoleńską,a więcej to tylko GO interesuje.

pisząc cwaniacy z zakładów mięsnych może tacy są na pewno,tylko jak turek brał to cena była,a teraz to tylko ochłapy nić więcej.

  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

a niby po co niemcy maja eksportować mieso koszerne przeciez rodowitych frycow jest tylko płowa, reszta to turcy i inni obcokrajowcy co sie zajadaja koszernym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Swoja drogą Kalemba ma prawo wydać rozporządzenie na zniesienie zakazu o uboju rytualnym bez żadnego głosowania w sejmie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

to dlaczego jeszcze tego nie zrobił??

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.

Ale Polska to już taki Kraj gdzie zwierzę jest ważniejsze od Człowieka i nic na to się niestety nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

już raz to pisałem ale znowu napisze. Te parę zakładów które robiły ubój rytualny ustalały ceny dla innych. Reszta żeby coś kupić musiała trzymać poziom. A w te spadki nie wierzę bo wybrakowane krowy których żaden arab nie tknie są cały czas w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.

Ale Polska to już taki Kraj gdzie zwierzę jest ważniejsze od Człowieka i nic na to się niestety nie poradzi

 

Bredzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

rad626 - Dobre pytanie dlaczego jeszcze tego nie zrobił miejmy nadzieje że to zrobi i nie będzie się przejmować garstką pseudo obrońców zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bask    1

Rzekomi pseudo obrońcy zwierząt wyrządzili teraz wielką krzywdą zwierzętom jak i rolnikom. Bo zakłady mięsne teraz będą zamiast ubijać Bydło w naszym kraju będą to robić u naszych sąsiadów bez jakiejkolwiek kontroli naszych władz. Zwierzęta będą się męczyć w wielogodzinnych transportach i przeładunkach Zamiast Zostać humanitarnie zabite w naszym kraju pod kontrolą Weterynaryjną. I tak czy siak te zwierzęta będą zabite bez ogłuszania także ci co są za zakazem Powinni iść postulować to w UE żeby w całej UE było to zakazane a Zakazać w Polsce uboju to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszego Kraju bo ani rolnicy ani przedsiębiorcy nie zarobią na tym jaki w tym sens nie wiem chyba propagandowy. Zabijanie na polowaniach w lesie im nie przeszkadza ale zabijanie w humanitarnych warunkach pod kontrolą przeszkadza bardzo to jest ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.

Ale Polska to już taki Kraj gdzie zwierzę jest ważniejsze od Człowieka i nic na to się niestety nie poradzi

Jesteś idiotą.

 

Kolega dostaje 2 dni urlopu na uspokojenie.

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj