michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

karrol    16

niektórzy zapominają ze rolnictwo to biznes jak każdy inny i rolnik chce tez godnie zyc ja mam 20 ha i trzymam 100 szt opasow wlasnie postawiłem nowa obore i przy obecnej cenie ciężko będzie wyjść na prosta ale ekologow to nie intereszuje ze rocznie będę w plecy 70 tys zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Widziałem to po prostu czasami potrzeba więcej niż jeden nabój. Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale ekspert napisał by Ci może coś zrobił źle że zaczął ryczeć. ( a i może musi trafić idealnie w dany pkt podkreślam, że ekspertem w tych sprawach nie jestem)

 

Ale chyba lepiej ogłuszyć niż na żywca ciąć.

 

Aż mnie ciarki przechodzą gdyby mi takie coś zrobili. ( a psychopatów nie brakuje)

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

ceny żywca wołowego z ubojem rytualnym nie wiele maja wspólnego ,to sprawa polityczna ,tak miało byc i koniec. Jeszcze nie dawno pszenica była po 100zł a moze i spasć do 60zł i co sznurek i na drzewo co? Cwaniacy krecą nami jak chcą . my mamy produkować towar na kórym oni będa zarabiać. Tak samo nie wiem czy śmiac sie czy płakać jeśli słysze ze jak by nie dopłaty to w rolnictwie było by kiepsko. gó*no prawda te całe dopłaty i tak dostaje kto inny my jesteśmy tylko pośrednikami tych pieniędzy i zysku mamy z tego zero a dodatkowo jesteśmy obarczeni kupa biurokracji która ma tylko jeden cel a mianowicie jak najgłebsza penetracje i inwigilacje rolnictwa przez rzady.W Polsce najlepszy interes i to bez zadnego ryzyka ma ten kto ma 100ha puszcza pole w dzierżawę a kto tak robi to wiadomo ;[ a ty chłopie zapierdzielaj bierz dotacje kredyty kupuj nowy sprzęt a jak będziesz za głupi to cie zlicytujemy i jeszcze więcej na tym zyskamy.

A co do tego artykułu z wypowiedzia żydkow to chyba to przemilcze żeby nie załapać jakiegos paragrafu ;[ na szczęście jeszcze chyba myśli nie inwigilują :wacko:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wypowiada sie ktoś kto ma bydło mięsne czy bo mi sie zdaje że najwięcej zamieszania to robią ci co nie maja z tym styczności , zapytajcie sie jakiegoś hodowcy co sprzedaje np 30 szt rocznie niech cena mu spadnie o 1 zł przez zakaz to ma 21 tys rocznie w plecy czyli cały dochód , zakaz uboju to tak samo jak zniesienie kwot mlecznych dla mniejszych gospodarst.

I co wam z zakazu jak w ubojniach bedzie działo sie to samo co enta sztuka zostanie ogłuszona a jak już zostanie to kto powiedział że prawidłowo połowy ubojni nie stać na to bo aby tną koszty jak by byli profesjonalni ludzie to swoich zadań to dla zwierzaka to jest chwila , np swinie jak zabijasz u siebie jak przyjdzie jakiś baran źle trafi siekiera a potem nożem to ta świnia bardziej sie męczy niż ta która dostała samym nożem ale tam gdzie trzeba

Oni to na hodowcy sobie odbija robić dalej będą co robią tylko co jakiś czas wyjdzie jakaś afera ,

Ciekawe czy ci co sa za zakazem zastanawiaja sie w niedziele czy ich schabowy jest z rytualnego czy nie , czy adidaski którymi szpanują zrobiło jakieś małe dziecko w chinach za kanapkę , od wieków tak było i będzie nie dajmy sie otumanić tym baranom , prawo natury silniejszy wygrywa , bo niedługo jakiegoś robaka bedzie bardziej chroniło prawo niż ludzi ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

RTEmagicC_unijny_handel_zywcem_wolowym.png.png

Wcześniej nie wysyłali do Turcji i też było dobrze.

 

A może rzeźnie wykorzystują to do większych zarobków.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jednak po wpisach widac ze wiekszosc jest ograniczona,juz pisal ktos o cenie zboza ze ze 100 moze spasc i wtym roku chyba spadnie na 60 i co ????warzywa raz sa po cenie ,w tym roku akurat sprzedaje za 60% cent co rok temu i co wojuja ludzie bo niewidzie,to jest wolny rynek,zreszta jak porownac produkty martwe do zwierzat.ja sie pytam skoro o 1zl z kg takje larum mimo tego bestialstwa to ile chcecie kasy tak wielce oburzeni psedo rolnicy za kilo byka ale tego byka po zaplacie zaraz spalimy zywcem (10-15zl) 5 zl to duzo ,ktory pojdzie na ta cene?????wczoraj jakis jeden z okolic lublina sie wypowiadal ze jemu wszystko jedno byle kasa na koncie byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

na blombe i znieczulenie moze nie bedzie go stac ale zeby zaplacic za 1ha 60-70 tys zl lub postawic obore za 300-500tys napewno tak bo takich nie brakuje a tacy najbardzie jecza

a jak Ty chciałeś się rozwijać jak byś nie inwestował?? trzeba inwestować żeby się rozwijać i zawsze tak było i będzie... a jeśli Ty nie inwestujesz to stoisz w miejscu więc nie zazdrość tym którzy chcą osiągnąć jakiś cel... a stratę ponosi mały hodowca który sprzedaje 1 byka rocznie i ten duży który sprzedaje ich 200szt... pamiętaj że każdy chce żyć na godnym poziomie... a do tego jest potrzebny pieniądz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak naprawdę ci którzy są za zakazem uboju rytualnego nie mają bydła i zielonego pojęcia o tych sprawach. W momencie kiedy zimą wszedł ten zakaz uboju rytualnego cena na buki spadła o minimum 1 zł/kg . dla niektórych może się to wydawać mało ale tak naprawde są to niesamowite straty dla rolników, i dla tych co dużo sprzedają i co mało sprzedają buhajów. jest denerwujące (lekko mówiąc) jak wypowiadają się na ten temat osoby nie rozumiejące tej sprawy i nie mające nic wspólnego z hodowlą bydła. tak wysoką cenę utrzymywał eksport do krajów arabskich i taka jest prawda. ale mam nadzieje ze rolnicy rozliczą pewne partie polityczne przy wyborach.... wszyscy wiedza kto glosowal z ubojem aa kto przeciw...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

właśnie ci mniejsi krzyczą bo szlak trafił ich cały zysk. Duzi nie bawią się w hodowlę. Najbardziej ucierpiały gospodarstwa najmniejsze do 50ha gdzie bydło to cała produkcja. Dla mnie opasy to drugie po mleku źródło dochodu. Na zakazie uboju stracę rocznie 15-20tys. Czyli tyle ile wydaje na nawóz na 25ha.

 

Święta prawda i Twoja sytulacja idealnie pasuje do mojej.

 

Wszystkim przeciwnikom uboju rytualnego aby powiem tak: że oby w waszych źródłach dochodu koszty nie przewyższały produkcji jak to bedzie w naszym przypadku, bo wtedy zrozumiecie skad w nas ta złość na tą sytulacje. Niedługo nikt z mlodych juz nie bedzie chcial robić na gospodarce za te smieszne pieniądze, i bedziecie jedli mięso z chin .

 

Dodatkowo połowa tutaj myśli ze rolnicy niewidomo jakimi sumami obracają, co z tego ze sprzęt na prow jak na całość trzeba wziąść kredyt, zapłacic VAT a później wrocą 40 % od ceny netto. Ludzie biorą kredyty na lata a taki spadek na bydle zrujnuje ich.

No ale co tam niech się mieszczuchy i ekolodzy cieszą, chłop bedzie siedział cicho, bo tak śpi a w polu mu rośnie. :wacko:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a tak wogóle to mięso z uboju rytualnego było wysyłane tylko za granice, a na krojowy rynek mięso szło z zwykłego uboju. no pomyście kto by sobie zabijał rytualnie i oddawal to innym?? oczywiscie ze oni zabijali rytualnie i zabierali to mieso zachowujac przy tym wszelkie procedury. moze kilka firm robilo to ieodpowiednio za co powinni byc ukarani ale sa takie zaklady gdzie uboj ten wykonywany byl przez samych "arabów" przy czym jeden się modlił a drugi jednym szybkim ruchem ciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak po wpisach widac ze wiekszosc jest ograniczona,juz pisal ktos o cenie zboza ze ze 100 moze spasc i wtym roku chyba spadnie na 60 i co ????warzywa raz sa po cenie ,w tym roku akurat sprzedaje za 60% cent co rok temu i co wojuja ludzie bo niewidzie,to jest wolny rynek,zreszta jak porownac produkty martwe do zwierzat.ja sie pytam skoro o 1zl z kg takje larum mimo tego bestialstwa to ile chcecie kasy tak wielce oburzeni psedo rolnicy za kilo byka ale tego byka po zaplacie zaraz spalimy zywcem (10-15zl) 5 zl to duzo ,ktory pojdzie na ta cene?????wczoraj jakis jeden z okolic lublina sie wypowiadal ze jemu wszystko jedno byle kasa na koncie byla

 

Jak napiszesz to przeczytaj to potem , ty wgl człowieku żyjesz z hodowli mięsa byle jakiego , wgl z hodowli tylko że mniejszej to jest pętla na szyi , cena ci spada pętla sie zaciska.

I co do twojego wcześniejszego postu spoko mogę rwać zęba bez znieczulenia tylko niech to robi profesjonalista a nie pierwszy lepszy z łapanki

Nie masz wgl o czymś pojęcia a piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wyskakujesz z filmami przeżyj sprzedając 6 byków rocznie i niech ci obetną z byka tysiaka na start , dla mnie też może być zakaz ale niech mi dadzą cenne dobra ja moge tego byka i na dywanie trzymać i mu śpiewać na dobranoc ale niech mi zapłacą ,

A nie jesteś na czyimś garnuszku i sie wypowiadasz

Napisałem ci juz lataj nago i sie podcieraj trawa , jestes tak samo sztuczny jak ten twój rak który spiewa o biedzie , a sami wożą sie brykami i wydaja kase na prawo i lewo , niech wydaja płyty i dają za darmo niech dalej mieszkają obdartym za***nym bloku , tak samo jest z tymi którzy sie z tego nie utrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

przeciwnicy uboju rytualnego kierują się innymi wartościami a nie tylko KASA!!! i tego nie zrozumiecie nigdy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Co wyskakujesz z filmami przeżyj sprzedając 6 byków rocznie i niech ci obetną z byka tysiaka na start , dla mnie też może być zakaz ale niech mi dadzą cenne dobra ja moge tego byka i na dywanie trzymać i mu śpiewać na dobranoc ale niech mi zapłacą ,

A nie jesteś na czyimś garnuszku i sie wypowiadasz

Napisałem ci juz lataj nago i sie podcieraj trawa , jestes tak samo sztuczny jak ten twój rak który spiewa o biedzie , a sami wożą sie brykami i wydaja kase na prawo i lewo , niech wydaja płyty i dają za darmo niech dalej mieszkają obdartym za***nym bloku , tak samo jest z tymi którzy sie z tego nie utrzymują

nic nie rozumiesz i jeszcze masz pretensje do innych,dla paru groszy zrobisz wszystko,nawe zwierze jak widzi cierpienie drugiego to cos sie znim dzieje(nukowcy to uwowodnili)a czlowiek taki jak ty widzac takie bestialstwo jeszcze ma czelnosc mowic ze ktos kto broni tak elementarnych zasad nie ma o niczym pojecia,to ile chcesz tej kasy za spalenie zywcem byka skoro tobie to bez roznicy????ps.jezeli ktos jest tak ograniczony ze umie w zyciu robic tylko jedno to nie wart jest uwagi.jest tyle zawodow do wykonywania,tyle dziedzien,nie tylko obora,skoro nie oplaca sie jak bedzie humanitarnie to szukac innego zajecia a nie z pretensjami

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@kristoforn: hodowca to ten co prowadzi pracę hodowlaną czyli chce udoskonalać, ulepszać pod jakimś względem czy to zwierzęta (SHIUZ-y) czy rośliny (np. DANKO) a chów to najzwyklejsza towarowa produkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Co innego jak ktoś ma biznes a co innego jak ktoś "wychowuje" te zwierzęta 5,6

I widać kto się przejmuje zwierzętami a kto się tylko przejmuje cyferkami na koncie.

Każdy to robi dla pieniędzy ale dla niektórych (takich jak Ty to sam biznes nic więcej ) . Ale niech robią co chcą zwierzęciu byle żeby te 20 30 40 50 gr/kg więcej zarobić?


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przeciwnicy uboju rytualnego kierują się innymi wartościami a nie tylko KASA!!! i tego nie zrozumiecie nigdy!!!

przeciwnicy uboju rytualnego nie trzymają dwa lata byka nie karmią go nie poja nie leczą go nie sprzątają po nim nie szarpia się z nim jak się urwie żeby na końcu dostać za niego tyle co zjadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Na drogi wyjść nie chcecie a narzekacie tutaj NIE POJMUJE!!!

 

A wszyscy przeciwnicy uboju niech się teraz do Hiszpanii wybiorą i przeciw Corridzie zaczną protestować bo tam byk zdycha tylko 15min to dopiero humanitarne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

jestem nie tylko rolnikiem ale i chrześcijaninem i szanuje również kulture innych wyznan skoro maja taka tradycje zabijania ale jest tez prawo popytu i podazy wiec czemu znowu wszyscy wkolo zarobią na uboju rytualnym tylko nie polski rolnik ale na wiejskiej maja to gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

Dobrze że tak się stało, żyd jak zgłodnieje to swoje przekonania zmieni, a nie zwierzęta mają za to cierpieć. A cena jak ma spaść to spadnie bez wzglęgu jak zabite. Ile razy spadała i rosła i jakoś świat się nie zawalił.

żydzi to nawet już w ameryce sie oburzyli ze w Polsce zakaz uboju rytualnego wprowadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj