oFsik

Bizon Z056 Super

Polecane posty

Przemek1988    3

Przy takich maszynach po tylu latach, rocznik nie jest ważny... jakby to był nowy sprzęt, to tak... Ważne jak jest utrzymany, czy podzespoły były wymieniane na czas, czy głównym narzędziem napraw był młotek i spawarka... Wg mnie cena za niska... Ja kupiłem Bizona z wągrowiecką sieczkarnią na elektro bez kabiny z 83 roku za 23 tys. i wydaje mi się, że dobry interes zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

kolego Jacek3p Cena jest Ciekawa. jak masz kupić sprzęt za 25 klocków to lepiej tego za 15 i dołożyć do tych 25 i będziesz wiedział co masz.A za obejrzenie nić nie płacisz.Weź z jakiegoś mechanika z sobą bo widać ze nie masz pojęcia na temat tej maszyny.Sorki bynajmniej z tego co piszesz to tak wynika.Najważniejsze w bizonie to jest rama czy gdzieś nie popękana.Sprawdzić motor choć za tą kasę to nić ciekawego przejechać i sprawdzić skrzynie biegów obudowa wialni czy nie zgnita zbiornik zbożowy czy nie dziurawy no i przednie opony czy ni popękane no bo to wydatek ponad 2,5klocka jedna sztuka ale to przecież maszyna o wartości złomowej.Bizon 7 ton heder 2 tony plus wózek z 400 kg to nie na co wymagać ze sprzęt będzie do wyjazdu w pole tylko do remontu.Ja taką kupkę złomu kupiłem pięć lat temu za 12 klocków rozebrałem całego na części podstawowe prócz silnika dołożyłem koło 3 klocków i śmiga.A wiadomo ze co roku trzeba coś dołożyć bo to nie z salonu.Ja na twoim miejscu jak masz trochę pojęcia o mechanice to bym go obejrzał.Bo możesz kupić za 30 klocków i gorszy złom od tego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja kupiłem za 23 klocki Z056/3 z '87r. Do zrobienia była tylna blacha na podsiewaczu, wymieniłem kilka łożysk, 3 paski i maszyna śmiga aż miło. Kupiłem go przed ostatnim sezonem. Motor kropli oleju nie wziął. Sezon bez awarii przechodził. Nic nie pordzewiane. Miał założoną jednosezonową kielecką sieczkarnie. Także za ten z 81r. nie dałbym więcej niż 20 klocków, jeśli byłby w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Ja mam na sprzedanie 2 Bizony 79r za 25000 i 85r za 33000

co do rocznika 79 to praktycznie do ramy rozebrany i składany nowe wszystkie łożyska ,silnik po kapitalce przed żniwami 2011 cena prawie 10tysi

nowa chłodnica ,pompa hydrauliczna ,2 wytrząsacze , oba podajniki wraz z łańcuchami ,podłoga, robiona wialnia , regenerowany wariator, nowy ślimak w hederze i wiele innych sezon bezawaryjny a skosił przeszło 100ha

rocznik 85 szerokie opony jedna nowa , nowa chłodnica , pompa hydrauliczna, przenośniki wraz z łańcuchami nowe łożyska na wytrząsaczach , odrzutniku i młocarni wszystko robione na czas silnik suchy nie bierze oleju garażowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acdc    0

Potrzebuję pomocy w wycenie Z056

 

Rok 1983, bez kabiny, garażowany, stan blach dst+/db-, pracował na 30h, heder nowego typu, sieczkarnia zdjęta ale jest, licznik mtg nie działa lecz silnik do remontu, naprawy wykonywane na czas.

 

Zdjęcia w najbliższym czasie.

Edytowano przez acdc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Taką wycene robi sie przy kombajnie, zdjęcia nic nie pomogą.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

Witam moim zdaniem bizon zo56 jest nieudany zle zgrany za maly zbiornik na ziarnodo gabarytów i do szeroksci roboczej troche jest cieżko dojsc do niekturych podzespołow slyszelem ze lubią sie pier podajniki klosowe

zaletą jego jest prosta obsluga i silnik i wygląd i dostepnosc czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zbiornik bylby dobry gdyby mozna bylo wysypywac w biegu a tak to trzeba majaczyc czas na wysypywanie.

Dostep to najgorzej demontarz silnika, remont skrzyni i lozyska wytrzasaczy i waly odrzutnika i mocarni. To tak w kolejnosci wg mnie od najgorszej. Czesci sa ale lepiej kupic z odzysku niz nowy szmelc.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

zgadzam sie co do czesci a jesli chodzi o to co jest najgorsze z tym sie nie zgadzam wszystko jest tylko kwestia tego zeby zrobic co trzeba na czas , tam gdzie najgorsze sa awarir do usuniecia..nasmarowac co sezon lozyska na odrzutniku i na mlocarni i finito do silnika nie zagladalem ladnych pare lat skrzynie robilem lat temu kilka a co do chlodzenia jak tu niektorzy pisza o udoskonalaniu nie mam z tym zadnego problemu....w sumie zbiornik jest jaki jest moze troche przymaly ale takie byly w tamtych czasach realia bizon byl wtedy tym co dzis chociazby lexion ....


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

panowie wczoraj kosiłem pszenżyto z domieszko żyta i bardzo nie chciał ślimak podawac w gardziel tzn(bizon rok 89). .bebeszyło się z przodu fakt słoma żywa od dołu .Ciołem 16 lat bizonem(81 rok) tylko starego typu cheder i takich problemów nie było sprzedałem bo miało byc coś zachodniego ale trafił się bizon od 1 wł z kabiną w mądrych pieniądzach przed żniwami więc kupiłem.Czy może żle ustawione palce w ślimaku ,czy za wysoko ślimak od dna chedera.Taśma w gardzieli ok ,cepy dobre obroty na bębnie 1050 pod obciążeniem.co jest grane bo po tylu latach obcowania z bizonem widocznie nie wiem wszystkiego bo różnica w chederach jest na pewno tamten był płytki a ten jest głęboki i może że słoma nie dostojała tak się paskudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Zbiornik bylby dobry gdyby mozna bylo wysypywac w biegu a tak to trzeba majaczyc czas na wysypywanie.

Dostep to najgorzej demontarz silnika, remont skrzyni i lozyska wytrzasaczy i waly odrzutnika i mocarni. To tak w kolejnosci wg mnie od najgorszej. Czesci sa ale lepiej kupic z odzysku niz nowy szmelc.

 

 

Jak to nie da się wysypywać podczas jazdy ? U mnie gość jak kosił to w biegu wysypywał mi na przyczepę. Chyba że czegoś nie kumam w Twojej wypowiedzi.

A propo widział ktoś filmik z nauki kombajnowa np która wajcha i kiedy. np. słyszałem że najpierw się włącza np młocarnie a później zespół żniwny inaczej nie wolno ale dlaczego już mi gość nie powiedział mam troszkę kijowego nauczyciela nie chce się dzielić wiedzą za bardzo nie wiem dlaczego chyba dlatego że mógłbym sam młócić.

Tak więc znacie jakieś dobre metody na naukę kombajnowania filmiki na yt szukałem nic nie znalazłem or swoje doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Mam takie pytanko;Jakie mogą być skutki uboczne urwanego fartucha rozpórki w bizonie?Czy mószę go wymienić czy mogę się wstrzymać,bo to nie jest tak prosto wymienić jak mogło by się wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

Witam zapycha mi sie mlocarnia (beben) czy moze byc to przyczyna duzej szczeliny wlotowej? pas i obroty sa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@rolnik32 jesli ci chodzi o ten fartuch rozporka-podsiewacz to ziarka moga ci leciec na skrzynie. Zrob to po zniwach, teraz nie trzeba.

@Pawel tak duza wlotowka moze miec taki wplyw ale nie musi. Ustaw wg. instrukcji

@aster pomysl logicznie za co nie wlacza sie najpierw hederu. Po pierwcze mlocarnia nie odbiera, po 2 pozniej wlaczajac mlocarnie masz wieksze uderzenie sily na silnik i pasy. Logicznych rzeczy czasem sie nie tlumaczy.

 

A wysypywac zboze przy 2250obr silnika to nie wiem czy to dlugo pochodzi, prawie nikt tak nie robi.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Mi rura padla i to w stanie bardzo dobrym, napewno bizon do tego sie nie nadaje.Nie polecam nikomu wysypywac w drodze.Mozna rur zostawic na polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam zapycha mi sie mlocarnia (beben) czy moze byc to przyczyna duzej szczeliny wlotowej? pas i obroty sa ok

Witam,za bardzo napięte łańcuchy w podajniku (gardzieli) a tym samym za wysoko od dna gardzieli listwy a co za tym idzie łańcuch z listwami zabiera słomę aż się nagromadzi i wówczas duża ilość raptownie trafia na młocarnie i ją zapycha i za kombajnem słoma zapewne raczej ułożona w kupeczki zamiast miarowo rozłożona :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

A kolego otwierałeś pokrywę skrzyni, zaglądałeś, czy wszystkie tryby są na kołach zwolnicowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj