Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 Super

158 odpowiedzi na ten temat

#121 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:29

Bizon Z056 Super Najprawdopodobniej masz "zaśniedziałe" styki na przycisku od wyłączania tego "brzęczyka".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 Super Dzisiaj, 03:30
  •  

#122 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:28

Bizon Z056 Super Witam. Panowie powiedzcie mi coś na temat koszenia bizonem zo56 rzepaku, tzn nie dosłownie ale ... Właśnie jestem w trakcie kupowania kombajnu przeglądam wszystkie ogłoszenia okolicznych bizonów (w promieniu 100km) i rozglądam się za takim 83 wzwyż, Po żniwach -jesienią, zimą kombajny są zawsze tańsze, no ale nie o tym mowa. Chodzi mi na co zwrócić szczególną uwagę w bizonie by nadawał się do koszenia rzepaku. szczelność kombajnu jak i przyrządu żniwnego to jest oczywista sprawa. A prócz tego co jeszcze warto zwrócić uwagę? Stół nie musi być bo zakupić mogę osobno, (teraz rzemiosło robi tego na kopy) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Edytowany przez Patryk3802, 02 wrzesień 2014 - 19:29.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#123 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 wrzesień 2014 - 13:14

Bizon Z056 Super Skrzynia to podstawa bo w suprach to lipa, cepy czy nie krzywe, klepisko czy nie powyrywane druty, stan łąńcuchów w podajnikach jak i samych podajników, luzy na wytrząsaczach. Najlepiej zapalić i niech pochodzi chwile z włączoną młocarnią. Obejść do okoła i sprawdzić czy się nie grzeje jakieś łożysko, silnik czy trzyma ciśnienie, czy nie jest pognity (wialnia i kosz sitowy). Można wyliczać bez końca.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#124 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:46

Bizon Z056 Super To podstawowe rzeczy to ja wiem mi chodzi ogólnie tylko o rzepak bo cepy sprawa wiadoma.

#125 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 wrzesień 2014 - 06:53

Bizon Z056 Super Kupując kombajn do rzepaku czy do zboża nie ma różnicy. Ma to chodzić. No może warto zwrócić szczególną uwagę na pas na bębnie czy jest dobry, sita czy się domykają wszystkie rafy i czy nie pognity jest od dołu. Aha, trzeba sprawdzić też przekładnie od napędu bębna czy da się regulować jego obroty w pełnym zakresie i przekładnie od wentylatora. Reszta to jest kwestia ustawień jak wjedziesz już w łan rzepaku.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#126 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:25

Bizon Z056 Super O właśnie o takie konkrety mi chodziło:) dzięki:)

#127 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:12

Bizon Z056 Super

Witam , zna ktos KOD farby koloru zołtego w bizonku ?

#128 Share mkaim

mkaim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:16

Bizon Z056 Super

Witam :)

Mam takie troche dziwne pytanie, czy posiada ktoś może obliczenia do młocarni w bizonie? Potrzebowałbym wiedzieć jak wyznaczyć opory w ruchu obrotowym i zapotrzebowanie na moc i takie inne. A może ktoś wie gdzie moge takie coś znaleźć?

#129 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 20:25

Bizon Z056 Super

A do czegi Ci to potrzebne? Projekt na studia?

#130 Share mkaim

mkaim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 11:39

Bizon Z056 Super

Taak, musze zaprojektować jakąś przekładnie pasową i pomyslałem o młocarni w Bizonie ;) ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 15:21

Bizon Z056 Super

Witam , zna ktos KOD farby koloru zołtego w bizonku ?

To jest orzech jasny z Autorenolaku.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#132 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:57

Bizon Z056 Super

Są farby na allegro z granita ale czy to ten sam odcień głowy nie dam za to :)

Opus meum est

#133 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:37

Bizon Z056 Super

To jest napewno jasny orzech. Podmalowywałem swojego to idealnie ten sam kolor, tylko ten nowy kolorek ma połysk :lol:

#134 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 maj 2015 - 13:46

Bizon Z056 Super

Jestem właśnie na etapie poszukiwań bizona i chciałem się dowiedzieć od którego roku były zakładane podzespoły od rekorda? Co to były za części? 

#135 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 maj 2015 - 16:18

Bizon Z056 Super

Co masz na myśli mówiąc podzespoły od rekorda? Podwozie? 

#136 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 14 maj 2015 - 15:58

Bizon Z056 Super

Właśnie dokładnie nie wiem co to sa za cześci, coś słyszałem, że chyba fardziel się różni, inne teleskopy od amortyzacji, i cos tam na podajniku pochyłym, ale nie wiem dokładnie. Jak by ktoś mógł wymienić te części, i od którego roku te zmiany wprowadzono oraz czy to jest aż taka istotna różnica w tych kombajnach? Od którego roku bizony posiadały nowy typ hedera?

#137 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:20

Bizon Z056 Super

Napęd na podajnik został chyba przeniesiony ok 87 albo 88 roku. Wałek w gardzieli też dawali później grubszy. Skrzynie z rekorda były gdzieś pod koniec produkcji. Jakiś 92--94 rok, ale nie wszystkie. Teleskopy pod podajnikiem były na sprężynach też po chyba 87 roku. Więcej niczym się chyba nie różniły. Jak się mylę to niech ktoś poprawi.

#138 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:29

Bizon Z056 Super

Oglądałem bizona z 85 r i fachman który ze mną był mówił że są tam teleskopy z rekorda, czyli takie same jak ma on w swoim (rok 1988), mówił też, że coś tam przy gardzieli jest od nowszego. W którym roku były zakładane już hedery nowego typu? (w nich chyba ślimak jest już z rekorda)

#139 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:00

Bizon Z056 Super

heder nowego typu jest już od 84 tak samo jak sprężyny przy gardziely .Cofanie gardzieli jest bodajże od 87.Napęd chedera zmienia się od roku 88 czyli nie ma zabierak przy gardzieli tylko jest tak jak w Rekordzie czyli dwu pas na kolo pasowe przy chederze,bynajmniej ja tak mam  a bizon jest z 23 grudnia 1988 w moim jest kabina rekordoska ,podsiewacz ocynkowany i obudowa wentylatora .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kowboj11

kowboj11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 17:50

Bizon Z056 Super Witam.Mam problem w moim bizonie,a mianowicie dzieje się. coś takiego,że zboże dostaje mi się do wialni i nie wiem co może być tego przyczyną dodam,że mam nowy podsiewacz nowe fartuchy łączące podsiewacz z wialnią,dziur też żadnych niema,czy mogłem coś źle połączyć?