Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 Super

158 odpowiedzi na ten temat

#61 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:47

Bizon Z056 Super A po czym tak twierdzisz jeśli można wiedzieć? Mój wuj w temacie bizonów trochę wie i mówił ze Z056 w standardzie miały szerokie koła.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 Super Dzisiaj, 04:56
  •  

#62 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:59

Bizon Z056 Super To chyba twój wujek jednak tego nie wie że pierwsze Z056 nie miały szerokich kół wprowadzono je dopiero jakoś około 1980 roku bodajże na skutek mokrych żniw i problemami jakie się pojawiały z "tonącymi" kombajnami w "błocie" .
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#63 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 05 sierpień 2009 - 09:59

Bizon Z056 Super oFsik - kupowałem 2 lata temu Bizona...zjeździłem trochę województwa i znajdowałem u nas same trupy...Jednak znalazłem "87 sieczkarnia, kabina (kiepska bo kiepska, ale jest) w miarę prosty, za 33tyś. Dorabialiśmy osłony - bo pogięte, i silnik siadł - Fabryka w Mielcu go "skrzywdziła" bo wsadzili do niego lipne części. Możesz cenić dość wysoko, by móc się z czego targować, a poza tym jeśli komuś będzie zależało na dobrym sprzęcie to go kupi bo na podkarpaciu same złomki do nabycia...
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#64 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:52

Bizon Z056 Super poszukuje bizona najlepiej ze stołem i sieczkarnią z lat 1988-1991 ile mozna za takiego dac??

#65 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:36

Bizon Z056 Super za takiego bedziesz musial pewnie wylozyc jakies 40k oczywiscie w bardzo dobrym stanie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#66 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:08

Bizon Z056 Super Przyłączę się z prośbą o wycenę mojego kombajnu:) Bizon Zo56
Ile może być warty?? Wystawiałem go na allegro ale jakieś nikłe zainteresowanie. Czyżby ludzie nie kupowali już takiego sprzętu??
Jest to produkcja grudzień 82, pierwszy właściciel, stół i sito do rzepaku, garażowany.

#67 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:55

Bizon Z056 Super Teraz to nie ma sezonu.poczekaj do żniw.Kolega sprzedawał perę lat temu to w czerwcu poszedł.A ile wystawiłeś.

#68 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:44

Bizon Z056 Super Wystawiłem go w żniwa, jak już nowy stał na podwórku.
Teraz będę wystawiał tak z raz na miesiąc, myślę że wiosną będzie większe zainteresowanie.
Wydaje mi się że to jest pora jak już ludzie zaczynają się rozglądać, bo po kupnie to każdy lubi zrobić przegląd swojemu nabytkowi:D

Wołałem za niego 32, ale tak na 30 liczę.

#69 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 09:12

Bizon Z056 Super Poczekaj jak ludzie dostaną dopłaty.Ja kupiłem opryskiwacz w listopadzie a odbierałem go tydzień temu.Był na allegro 3 dni i mój tel był pierwszy za niego.Jak go odbierałem to gość się pytał czy dostałem dopłaty bo z mojego regionu i Opolskiego było za nim masę tel.A dopłatę dostałem 1 grudnia.A na opryskiwacz miałem kasę z czegoś innego.

Ja mam z 84 roku i też pierwszym właścicielem jestem.Mój ma kabinę i 2150 mth,ale myślę że z 30 to dostanę.Ale jeszcze nie sprzedaję.Kuzyn w 2 lata temu za takiego jak ty dał 30 ale z kabiną.Gorszy od mojego,nawet teściu tak powiedział.

Po prostu trzeba klienta trafić który chce kupić porządny kombajn a nie tanio.

#70 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:28

Bizon Z056 Super a ile mógłby kosztować super 85r bez kabiny stan troszke przyniszczony na wygląd ale nie pogięty. wszystkie naprawy na bieżąco. opona 1 przednia i 1 tylna nowa 2800mth silnik 5 lat po wymianie 240mth brak wózka do hederu bo to po skrowskie jest to o osłone itp trudno. ale dokupowaliśmy co się dało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MRpronar82sa

MRpronar82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:43

Bizon Z056 Super zależy w jakim jest stanie i ile dałeś za nową sieczkarnię.
ale ja bym wycenił na 40000pln
ps: też mam takiego tylko z 1990roku

#72 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:07

Bizon Z056 Super Bez przesady :o Max 30 tys. B)

#73 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:29

Bizon Z056 Super odświeżę temat
ile można wziąść za bizona rok 1979, w ciągłej eksploatacji z sieczkarnią i przystawką do rzepaku ??

#74 Share Jacek3p

Jacek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 08:56

Bizon Z056 Super czy warto kupić tego bizona na co wzrócić uwage przy kupnie i czy on nie jest za tani ? moze jest jakiś hak ? ZA ODPOWIEDZ Z GÓRY DZIEKUJE ;)

http://allegro.pl/bi...2230529020.html

Edytowany przez Jacek3p, 09 kwiecień 2012 - 09:00.

#75 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:35

Bizon Z056 Super Jakby był coś warty to by go nie było po godzinie w ogłoszeniu. Za taki dobry trzeba dać z 10 tyś więcej.

#76 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:12

Bizon Z056 Super Zapewne coś by trzeba przy nim zrobić. Ale cena nie jest zbyt niska jak na ten rocznik.

#77 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:06

Bizon Z056 Super Przy takich maszynach po tylu latach, rocznik nie jest ważny... jakby to był nowy sprzęt, to tak... Ważne jak jest utrzymany, czy podzespoły były wymieniane na czas, czy głównym narzędziem napraw był młotek i spawarka... Wg mnie cena za niska... Ja kupiłem Bizona z wągrowiecką sieczkarnią na elektro bez kabiny z 83 roku za 23 tys. i wydaje mi się, że dobry interes zrobiłem...

#78 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 22:39

Bizon Z056 Super kolego Jacek3p Cena jest Ciekawa. jak masz kupić sprzęt za 25 klocków to lepiej tego za 15 i dołożyć do tych 25 i będziesz wiedział co masz.A za obejrzenie nić nie płacisz.Weź z jakiegoś mechanika z sobą bo widać ze nie masz pojęcia na temat tej maszyny.Sorki bynajmniej z tego co piszesz to tak wynika.Najważniejsze w bizonie to jest rama czy gdzieś nie popękana.Sprawdzić motor choć za tą kasę to nić ciekawego przejechać i sprawdzić skrzynie biegów obudowa wialni czy nie zgnita zbiornik zbożowy czy nie dziurawy no i przednie opony czy ni popękane no bo to wydatek ponad 2,5klocka jedna sztuka ale to przecież maszyna o wartości złomowej.Bizon 7 ton heder 2 tony plus wózek z 400 kg to nie na co wymagać ze sprzęt będzie do wyjazdu w pole tylko do remontu.Ja taką kupkę złomu kupiłem pięć lat temu za 12 klocków rozebrałem całego na części podstawowe prócz silnika dołożyłem koło 3 klocków i śmiga.A wiadomo ze co roku trzeba coś dołożyć bo to nie z salonu.Ja na twoim miejscu jak masz trochę pojęcia o mechanice to bym go obejrzał.Bo możesz kupić za 30 klocków i gorszy złom od tego.Pozdrawiam

#79 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 12 kwiecień 2012 - 07:23

Bizon Z056 Super Ja kupiłem za 23 klocki Z056/3 z '87r. Do zrobienia była tylna blacha na podsiewaczu, wymieniłem kilka łożysk, 3 paski i maszyna śmiga aż miło. Kupiłem go przed ostatnim sezonem. Motor kropli oleju nie wziął. Sezon bez awarii przechodził. Nic nie pordzewiane. Miał założoną jednosezonową kielecką sieczkarnie. Także za ten z 81r. nie dałbym więcej niż 20 klocków, jeśli byłby w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 15:36

Bizon Z056 Super Ja mam na sprzedanie 2 Bizony 79r za 25000 i 85r za 33000
co do rocznika 79 to praktycznie do ramy rozebrany i składany nowe wszystkie łożyska ,silnik po kapitalce przed żniwami 2011 cena prawie 10tysi
nowa chłodnica ,pompa hydrauliczna ,2 wytrząsacze , oba podajniki wraz z łańcuchami ,podłoga, robiona wialnia , regenerowany wariator, nowy ślimak w hederze i wiele innych sezon bezawaryjny a skosił przeszło 100ha
rocznik 85 szerokie opony jedna nowa , nowa chłodnica , pompa hydrauliczna, przenośniki wraz z łańcuchami nowe łożyska na wytrząsaczach , odrzutniku i młocarni wszystko robione na czas silnik suchy nie bierze oleju garażowany