Skocz do zawartości

Zdjęcie

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:33

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 witam. Panowie potrzebuje pomocy. sprawa wygląda tak ze w moim zetorze 10540 od jakiegoś czasu delikatnie ciekło paliwo spod śrubki na pompie paliwowej od jej odpowietrzenia, wykręciłem tą sróbe wymieniłem podkladke miedzianą która była na niej i wkręciłem, podczas dokręcania łebek srubki urwał sie a reszta została w korpusie pompy paliwowej, na szczescie srubka ta miała we wnetrzu dzikurke i przy pomocy cienkiego bita udało mi sie ją wykręcic. kupiłem drugą orginalną sróbke założyłem nową podkladke i zeby nie popełnić tego samego blędu dwa razy powoli delikatnie dokecałem tą surbe. po uruchomieniu silnika spod tej srubyki dalej wydobywało sie paliwo więc dokręciłem ją jeszcze ok połowy obrotu lecz podczas dokręcania poczułem pod koniec zmniejszony opór więc ją wykręciałem. okazało sie ze gwint na pompie jest już uszkodzony i podczas wykręcania srubki kilka zwojów gwintu zostało na srubce. W obawie przed tym aby całkiem nie uszkodzić tego gwintu na pompie srubke owinąlem teflonem nowa podkladka i wkreciłem dlikatnie nic to jednak nie dało paliwo dalej delikatnie sie sączyło, wykręciłem ponownie zdjąlłem teflon ze sróby posmarowałem wszysto sylikonem dalem nową podkladke tym razem taką gumową i delikatnie wkręciłem niestety i tym razem nic nie pomogło paliwo dalej cieknie. kupiłem inną nową srubke z tym samym gwintem dalem nową podkladke wkreciłem ją do pompy a paliwo dalej cieknie przy próbie dokrecenia jej ukręciła sie łebek odpadł a reszta zostaław pompie. cos mi sie wydaje zegwint w pompie na dobre się zniszczył bo nie było czuć zbyt duzego oporu przy dokrecaniu i zdziwiony jestem ze wogole ta srubka sie zerwała.
tak czy siak nie wiem co z tym fantem teraz zrobić. srubke pokombinuje i moze uda mi sie ją jakoś wykręcić ale co z gwintem na pompie paliwowej jesli okaze sie ze jest uszkodzony a raczej napewno tak jest?? co z tym zrobić??
bede wdzięczny za wszelkie rady i pomysły:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 Dzisiaj, 07:00
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:12

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 Przegwintuj pompę na większą śrubę.Tam jest chyba 6 więc na 8.

#3 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:06

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 Ewentualnie specjalnym klejem do gwintów mozna spróbować pokombinować,a jak nie to powiekszenie otworu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:36

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 zgadza ta srubka to M6x1. najprosciej byloby przerobic na M8 ale nie da rady bo jest tam mało miejsca, lebek od M6 ledwo się miesci, zeby go kluczem nasadowym odkręcić to musi byc on bardzo cienki z kolei srubokretem nie da rady bo nie ma za bardzo tam jak łapy włożyć zeby ją dokręcić/odkręcić.
tak czy siak czeka mnie wymontowanie pompy paliwowej, nigdy tego nie robiłem wiec doradzcie na co zwracac uwagę przy demontażu pompy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:55

urwana sruba od odpowietrzanie pomy paliwowej zetor 10540 Zaznacz jak jest ustawiona, natnij przecinakiem na pompie i mocowaniu pompy delikatny znak.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878