Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik po zmarłym wujku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:51

Ciągnik po zmarłym wujku Mam pytanie niedawno zmarł mój wujek który mieszkał z babcią. Wujek miał dwóch braci (jeden to mój tato). Wujek miał ciągnik c360 z 85 r no i miał dług. tutaj pojawia się moje pytanie czy babcia może sprzedać ciągnik by spłacić ten dług czy musi odbyć się cala procedura spadkowa tzn sąd ?
Wolałbym osobiście żeby babcia mogła go sprzedać, czy może go sprzedać skoro są jeszcze mój tato i wujek (wydaje mi się że wujek kasa tak długi nie)? Dług jest oczywiście nie na papierze jednak i babcia i tato uważają że powinno się go spłacić po co sobie robić wrogów.
Także reasumując czy babcia może sprzedać pomimo wszystko ciągnik czy nie może ?

Edytowany przez aster453, 19 grudzień 2012 - 20:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik po zmarłym wujku Dzisiaj, 10:06
  •  

#2 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:27

Ciągnik po zmarłym wujku Chyba musi to przejść przez sąd. Jeszcze masz jedno rozwiązanie jeśli wujek nie dawno zmarł napiszcie umowę spadku darowizny że wujek przekazuję ciągnik przykładowo babci tylko napiszcie datę gdy wujek jeszcze żył i niech ktoś się podpisze za niego.

Edytowany przez adamc330, 19 grudzień 2012 - 17:28.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:45

Ciągnik po zmarłym wujku Dokładnie tak jak pisze kolega @adamc330 lub napiszcie umowę kupna sprzedaży np. dla twojego ojca z datą wcześniejsza bo inaczej to są za***iste korowody i tylko sąd zarobi. Pozdro

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:46

Ciągnik po zmarłym wujku Wolę żeby było na babcię bo jeszcze wujostwo bedzie coś miało przeciw

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:10

Ciągnik po zmarłym wujku musi być postępowanie spadkowe ale nie koniecznie przez sąd -trwa bardzo długo, można to załatwić w tydzień ale o ile się nie myle to od śmierci musi upłynąć pół roku , a załatwić można to u notariusza - tanio i szybko , i ważne to jest jak w sądzie , a do notariusza stawić muszą się w szystkie strony które mają prawo do spadku . Powodzenie tej sprawy zależy też od tego czy pozostałe strony zgodzą się oddać swoją część spadku na babcie , jak tak to OK . . Idz do notariusza ale dobrego i wszystkiego się dowiesz i wydziale komunikacji muszą te dokumenty honorować ,ale nosem kręcą

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:14

Ciągnik po zmarłym wujku Mówisz o notarialnym z rzeczeniu się spadku

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:22

Ciągnik po zmarłym wujku no tak tylko znając życie wuj się nie zrzecze a będzie chciał udział ale bez długów. Ja bym wolał żeby babcia spłaciła dług :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:26

Ciągnik po zmarłym wujku

Chyba musi to przejść przez sąd. Jeszcze masz jedno rozwiązanie jeśli wujek nie dawno zmarł napiszcie umowę spadku darowizny że wujek przekazuję ciągnik przykładowo babci tylko napiszcie datę gdy wujek jeszcze żył i niech ktoś się podpisze za niego.

Zdajesz sobię sprawę z tego co tutaj napisałeś?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#9 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:26

Ciągnik po zmarłym wujku pytanie którego nikt nie zadał brzmi: czy ciągnik jest w ogóle zarejestrowany, jeśli tak to najlepiej zrobić tak jak pisze kolega @adamc330 lub kolega @boku27
jeśli ciągnik nie jest zarejestrowany to nie będzie prawdopodobnie nigdzie ujęte że posiadał go twój wujek, więc można sprzedawać

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:30

Ciągnik po zmarłym wujku Z tego co ja wiem to DO pół roku po śmierci babcia, wujek i twój tato idą do notariusza i on ustala prawo do dziedziczenia.
Po pół roku to sąd.
Ewentualnie umowa kupna sprzedaży na babcie z datą przed śmierci wujka.

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:31

Ciągnik po zmarłym wujku spadek to spadek nieważne czy zarejestroeany

#12 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:44

Ciągnik po zmarłym wujku jeśli jakakolwiek adnotacja na temat tego ciągnika jest ujęta w testamencie lub jakimkolwiek innym urzędowym piśmie to tak, jeśli wie o niej tylko rodzina zmarłego i potrafią się dogadać, to ja nie widzę przeszkód

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:33

Ciągnik po zmarłym wujku gdyby nie był zarejestrowany w ogóle bym nie pytał, widzę to tak że tata się zrzeknie na rzecz babci a wujek pewnie będzie go trzeba spłacić i dostanie czysta kasę ale co tam cudze nie tuczy a i tak max wezmie za to z 15 tys. dycha do spłaty a reszta dla wujka bo on ie nie zrzeknie