Zaloguj się, aby obserwować  
maxx20

Wymiana opon w renualt kila pytań

Polecane posty

maxx20    2

Witam mam pewne pytanie ponieważ u mojego kuzyna szykuje się wymiana tylnych opon w renault 103-54 w związku z tym może wiecie czy po wymianie tylnych opon z 16.9 r38 na 18,4 r38 będą zgrywały się napędy przód pozostaje bez zmian czyli 14,9 r28 , proszę o rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

oryginalnie powinny być 16,9 tak więc może być problem zdzierania opon a co za tym idzie nadmierna eksploatacja napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

zmieniając rozmiar z 16,9 na 18,4 zmienisz wysokość więc nie zgra się z przodem, jeśli chcesz poszerzyć to zmniejsz profil

16.9x38 = 420/85x38 = 480/70x38 = 540/65x38


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

nie radzę zmieniać opon na większe. Podam prosty przykład: w Zetorze 5340 zdarły mi się przednie opony, dużo chodzi z turem przy załadunku i praktycznie już bieżnika nie było. Tylne opony zmieniałem 2 lata wcześniej i od tamtej pory przy załączaniu przedniego napędu czuć było że ciągnik coś blokuje, że ma ciężko itp. We wrześniu tego roku założyłem nowe oponki na przód i wszystko znów wróciło do normy, gdyby nie "wycie" po załączeniu przedniego napędu to nawet nie wiedziałbym że jest napęd załączony. Tak więc nawet głupie zużycie ma wpływ na pracę napędów a co dopiero wymiana opon. Nie wiem jak w nowszych cięgnikach ale w starszych przydałby się mechanizm różnicowy między-osiowy i oczywiście z blokadą gdyż po stracie przyczepności przednich kół tylne stałby w miejscu a przednie kręciłyby się z podwójną prędkością. Najlepiej też gdyby była załączana automatycznie ale to wymagałoby dużych zmian w porównaniu do konwencjonalnych układów napędowych już w fazie projektowania układu napędowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jak juz pisali koledzu wyzej, oczywiscie ze sie nie zgra

nie widze nawet takiej potrzeby, aby zmieniac opony na szersze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ja mam z tyłu zamiast 16,9 R34 wstawione 480/70 r34 więc szersze, ale o niższym profilu i napędy sie zgrywają. Przód seryjny - 13,6 R24. Model Ceres 95 - w starzym modelu odpowiednik 9514/34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Oki dzięki koledzy za wszystkie sugestie zostaną jednak zastosowane opony 480/70x38 mam jeszcze jedno pytanko czy wiecie może gdzie można i czy w ogóle jest możliwość dostania rozrusznika z reduktorem do renault 103-54 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

zmieniając rozmiar z 16,9 na 18,4 zmienisz wysokość więc nie zgra się z przodem, jeśli chcesz poszerzyć to zmniejsz profil

16.9x38 = 420/85x38 = 480/70x38 = 540/65x38

 

Kolego jak mam z tylu 18.4x38 to jakie moge zalozyc szersze z przodu. Pytam bo bedzie chodzil z ladowaczem 133.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co ma tył do przodu z szerokością.Tylko z wysokością może być problem.

Z przodu możesz założyć odpowiedniki takich jakie masz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Nie mam ciagnika jeszcze w domu ale na zdjeciach widze ze przod to 480/70/28 a tyl 18.4x38. Bedzie sie zgadzalo.

 

Dzieki kolego Tomek juz wszystko jasne. Sa szerokie bo on ma ladowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Witam mam pytanie czy opona 540/65R38 wejdzie na tylną felgę do renault 103-54 a opona 480/65 R 28 na przednią felgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w swojej 103-54 mam kleber 520/70/R38, weszła bez problemu, także u Ciebie trochę większa także powinna wejść, z przednią ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Kolego johnaas i jak odczuwasz różnice w prędkości lub uciągu swojej 103-54 z jakim pługiem współpracuje ta Renia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ja u siebie miałem 16,9R28 i założyłem 480/65R28 i pasuje super a z tyłu mam 520/70R38 weszła bez problemu ale jest delikatnie zaokrąglona opona (felga mogła by być jakieś 5 cm szersza musisz zmierzyć sobie felgi jakiej masz szerokości obręcze ten co sprzedaje powinien ci powiedzieć jaka szerokość jest optymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

A gdy bym założył na przód 480 a z tyłu mam 460 to zgrają się ? Bo chyba nie za bardzo :(


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

podałeś szerokość jak dobierzesz profil wysokości np. przód 65 a tył 85 to może będzie dobrze. to był przykład trzeba sprawdzić w programie od opon. najlepiej wpisać jakie powinny być oryginalnie i zobaczyć jakie zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

problemu nie będzie ale jak opony na jednej osi mają różny stopień zużycia to cały czas mechanizm różnicowy będzie pracował a to na pewno odbije się na jego żywotności przy takich samych oponach satelity w różnicówce nie pracują przy jeździe na wprost a tu będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj