Ferdek07

Poradnik rolniczy - opinie rolników na temat użytkownaych ciągników

Polecane posty

Ferdek07    75

Pewnie wielu z userów prenumerują ten tygodnik, w tym numerze ukazał się ostatni z artykułów z tej serii "Markowy nie znaczy dobry" ciekaw jestem czy zgadzacie się z tym artykułem, co sądzicie o opinii że agrofarm nie rozwija katalogowej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja mam gazete ale jeszcze nie czytałem. Według mnie te informacje nie są wyssane z palca. Ktoś wypełnił ankiete i tak wpisał raczej.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

temu nie przeczę ale zbyt ogólnikowo, piszą o agrofarm 410 a nie wiadomo czy to się też odnosi do agrofarm 85, podobnie z masey ferguson że to tylko perkins, a kto z was wypełniał tą ankietę i czy wiadomo cos na temat wygranej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Słuchajcie przy zakupie ciągnika teraz trzeba patrzeć w jakich normach podawana jest moc. Bardzo rzetelnie robi to New Holland podając w konspektach reklamowych moc w 3 normach, Zetor też zazwyczaj wykazuje na hamowaniach moc nawet o 2 km wyższą niż deklarowana więc może warto sprawdzić te normy w jakich podaje DF i poszukac czy ta norma jest podana na stronie New Hollanda i potem odnaleźć też tam normę w której podaje Zetor i wtedy będzie to najbardziej miarodajne. Może ta różnica mocy wynika właśnie z normy która może mierzyć moc na silniku a nie na WOM wtedy nie jest uwzględniona sprawność przekładni i traktor który teoretycznie jest mocniejszy od konkurencji może być słabszy. Kiedyś w top agrar był opisany test ciągników o mocy 80 km i tam występowały odchyłki 2-3 km w jedną bądź też drugą stronę przy pomiarze na hamowni w porównaniu do mocy deklarowanej przez producenta. Pomiary były wykonywane mierząc moc na WOM i przykład Zetora podaje właśnie z tamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Ja byłem na tescie ciągników, testowali moc ciągnika na wałku. Tylko jeden traktor zetor forterra 125 przekroczył moc podawaną w katalogu reszta kręciła przeważnie mniej jedynie Case i NH trafiły dokładnie w opis i jeden stary JD który był w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To tak jak z prądem rozruchowym akumulatorów np. : DIN 610A; JEC 698 A; SAE 1029A; EN 1083A kupujący często szuka z największym prądem tylko często nie zwraca uwagi na jednostkę tylko na liczbę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Co prawda artykułu jeszcze nie czytałem ale co do agrofarma to troche racji w tym jest mam go już 4 rok i myśle ze podana moc jest dużo zawyżona mam proste porównanie bo przed deutzem orałem mtz 82 km pługem 4x35 teraz agrofarm 100 ma niby 96 km (pług ten sam, pola te same, około 15 koni wiecej) a orka idzie tak samo, wiec szału nie ma z tą mocą.

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O DF też to słyszałem, tylko o większych.Chodziło o inne normy.

O NH to norma, że tak mówią.

Ja kupiłem Case z 2001 roku i znalazłem wydruki z hamowni z Niemiec. Chyba z 2006- 2007 roku, i około 5 tyś godzin. Na jednym było że miał 143km a na drugim że prawie 149-150, po ustawieniu.

 

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To tak jak z prądem rozruchowym akumulatorów np. : DIN 610A; JEC 698 A; SAE 1029A; EN 1083A kupujący często szuka z największym prądem tylko często nie zwraca uwagi na jednostkę tylko na liczbę.

Jednostką prądu w każdej z tych norm jest amper i nie sądzę zeby 1083A to była wartość prądu rozruchowego ..........

Co do tematu to rozszerza się opinia że agrofarm jakiś słaby jak na podawaną moć.

Pewien znawca tematu mówił że zachodnie konie są jakoś słabsze od czeskich


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co w tym jest ale tu chyba o całą gamę sdf chodzi a nie tylko o agrofarma, pamiętam jeszcze przed unią znajomy kupił same explorera II w zastępstwo c385 do ciągania lawety z koparką i okazało się że nie dawał rady a koni miał mieć tyle samo co c 385 wymienili mu go na 90tkę i jest ok, czy to wina słabych km czy może tego że odkrył skrzynię 40km/ha to już nie wiem, inny przykład innego znajomego lamborghini premium 1050 niby 102km a wrażenie że niewiele mocniejszy od z7211 że się dusi, no ale 5x35 ciągał aż w poprzek stawał ale ciągnoł, inny znajomy z df agroplus 100 to samo nawet zarzyczył sobie zwiększenia dawki paliwa, faktycznie wzrosła moc ale i spalanie w znaczący sposób, no ale ciąga nim agregat 4,2m na 3jce na zający to czy faktycznie te konie takie słabe?

Na mój gust to w tych ciągnikach brakuje momentu obrotowego a nie koni, ale dzięki temu jest niskie spalanie co za cos.

Serwisant na przeglądzie mówił że to nie zetor przeciążyć się go nie da najwyżej z obrotów spadnie i faktycznie tak jest jak ma za cieżko przydusza się ale nie dymi, także czy to wada czy zaleta to tródno okreslić, proxima ma chyba wyższy moment obr, podobnie mtz i układ paliwowy bardziej konwencjonalny chwilowe przeciążenia przekładają się na wzros spalania i przeciążenie silnika, w df tego nie ma, w sumie ja bym to tłumaczył tak jak z samochodami gaźnikowymi i tymi samymi modelami na wtrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj