rucin

auto do 1000zł

Polecane posty

locke    293

co do mercedesa to owszem. jak wino. im starszy tym lepszy aczkolwiek niewiem nie powiem nie miałem. znajomego e klasa z 97 roku strasznie rdzewieje... ale w124 za 1000 zl nie kupi raczej

 

 

Dokładnie te nowsze to już są nic nie warte....A za 1000 zł to nie kupisz chyba że tak co ledwo jeździ na części.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Mało które auto francuskie tyle wytrzyma. Może jedynie 405

 

Właśnie dlatego je wybrałem do porównania bo kiedys gdzieś czytałem o jego trwałości ;)

 

Silnik 1,4 hdi wprawdzie mało palił. Ale ciekło z niego.

Przy jakim przebiegu Ci zaczął cieknąc bo u siebie jeszcze nizauważyłem :huh:

 

Aby co kolwiek pod maską rozebrać trzeba wyjąć masę innych rzeczy i dostep do wszystkiego jest masakryczny. W tdi takich problemów nie ma.

Z tym to troche racji masz niewiem jak w 1.4TDI montowanym w Polo ale w 1.9TDI w Passacie B5 i Golfie IV dostęp do wszystkiego jest lepszy niz w 1.4HDI

 

 

 

To jest zamknięciu drzwi. W audi czy nawet pasku b5 lekko klapnie. W peugeocie zabrzęczy jak by w środku latało coś luźno. To samo zauwazyłem niestety w najnowszym modelu passata.

Specjalnie poszedłem do garażu żeby sobie drzwiami 'poczaskac' i faktycznie VW zamykają się nieco inaczej niż w Peugeocie ale nie że coś zabrzęczało (moze temu że to nie 407 :P)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

Rozwaliłem szwagra renówkę to każdy z mechaników się śmiał z tych samochodów.

 

 

to powiem Ci ze goooo...o nie mechanicy albo tacy sami co wyznawcy jedynej wedlug polakow slusznej marki... nie obrazajac nikogo "kazdy chlopak z polskiej wsi jezdzi paskiem w TDI" :P tak wiem mozna rowniez zmienic na francuza HDI ;) ale tak to juz jest w naszym kraju ze jest sie kims jak sie ma niemca w dieslu :P ja tam sie ciesze ze francuzy maja opinie jaka maja przynajmniej mam ładne dobrze wyposazone auto z okolic 2000 roku za male pieniadze ;)

 

 

P.S wroce do tematu wspomnianej belki skretnej. regenerowałem ją przy przebiegu 170 000 koszt - 200 zł. robocizny nie licze bo robilem sam. podejrzewam ze bedzie spokoj na nastepne 200 000

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Co jest złego w niemcu w TDI ? Nie rozumiem ludzi którzy się z tego śmieją. Kupiłem w tym roku następnego niemca w TDI normalnie będę królem wsi :) Właśnie śmiejesz się z mechaników z jednego z lepszych warsztatów na terenie warszawy CZESIEK88. Zregenerowałeś belkę za 200 zł ? Czym ? Sznurkiem i drutem ? Czy zaspawałeś co się da na stałe i ogień ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

Właśnie śmiejesz się z mechaników z jednego z lepszych warsztatów na terenie warszawy CZESIEK88. Zregenerowałeś belkę za 200 zł ? Czym ? Sznurkiem i drutem ? Czy zaspawałeś co się da na stałe i ogień ? :)

 

 

to że warsztat miesci sie w warszawie to juz musi byc dobry? :)

 

belkę zregenerowałem nowymi łozyskami i czopami.... napisales ze ja smieje sie z niby "lepszych warsztatow" a sam dojadasz na temat regeneracji belki o której podejrzewwam mało wiesz skoro twierdzisz że da się ją na stałe pospawać.....

 

kończę dyskusje na temat aut francja-niemcy bo i tak nie przegadam obecnych tu ludzi poniewaz i tak wiekszosc uwaza ze francuz jest do bani a das auta to szczyt techniki ;) swoje wiem i bede sie trzymał przy tym. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

CZESIEK88 ale jesteśmy na forum rolniczym i nie wiem czego my się dziwimy :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

CZESIEK88 ale jesteśmy na forum rolniczym i nie wiem czego my się dziwimy :P :P :P

 

 

:P ja sam rolnikiem jestem ale chyba cos ze mną nie tak jakis inny jestem skoro nie kręci mnie Pasek w Tedeiku :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Hahaha dobre dobre ale nie ukrywam u nas das auto na wiosce też króluje ( u jednego ludzia są 3 passaty B5, 1 po fl wszystkie w TDI - ojciec, zięć, córka) :D ... Ale wujek zwolennik VW przejechawszy się Scenickiem stwierdził że znacznie fajniej się jeździ niż jego passkiem ... :P Ale koniec off topu bo temat nie jest wojną włosko-francusko-niemiecką tylko o aucie za 1000zł....

 

Do autora... Kup za te pieniądze autko w najlepszym stanie ale bez kupowania wynalazków za tą kwotę typu właśnie volvo... Najlepiej jakiś fiat, francuz czy ostatecznie VW chociaż będzie już naprawdę stary i zajeżdżony...

 

 

 

P.S. A tak wogóle volvo słynące z niezawodności dieselki 1.9 miało od Renault :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

i nie tylko dieselki... silnik 1.8 F3P montowany w serii 400 to tez renault ;)

 

 

moj wujo bedzie handlowal golfa II 1.3 na pelnym wtrysku rocnzik 92 zagazowany 5 drzwiowy ale pewnie ze 2 tys zechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Hahaha dobre dobre ale nie ukrywam u nas das auto na wiosce też króluje ( u jednego ludzia są 3 passaty B5, 1 po fl wszystkie w TDI - ojciec, zięć, córka) :D ... Ale wujek zwolennik VW przejechawszy się Scenickiem stwierdził że znacznie fajniej się jeździ niż jego passkiem ... :P Ale koniec off topu bo temat nie jest wojną włosko-francusko-niemiecką tylko o aucie za 1000zł....

 

Do autora... Kup za te pieniądze autko w najlepszym stanie ale bez kupowania wynalazków za tą kwotę typu właśnie volvo... Najlepiej jakiś fiat, francuz czy ostatecznie VW chociaż będzie już naprawdę stary i zajeżdżony...

 

 

 

P.S. A tak wogóle volvo słynące z niezawodności dieselki 1.9 miało od Renault :P

Te volvo o którym mówisz były to modele v40 i s40 (pierwsze wypusty) które mały tyle z volvem wspólnego co znaczek na masce. Modele te podobnie jak wcześniejsze 440 były mariażem volva z renault właśnie. Co do silnika dieslowskiego silnika 1.9 w volvie raczej radziłbym ci zamilknąć. Powód? W pewnym numerze autoświata (jak znajdę to podeślę jaki to numer) była opisana ta seria volvo. I tak jak do silników benzynowych nie mogli się przyczepić za jakąś nadmierną awaryjność tak dieslowski silnik 1.9 radzili unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czytaj Auto Świat a zimą w sandałkach będziesz chodził ... :D :D :D Mnie naprawdę śmiech ogarnia jak słucham poprostu takie brednie :D :D :D Tym bardziej że handluje/handlowałem autkami i troszkę wiem co w trawie piszczy ... A wywody że to czy tamto to można sobie między bajki wsadzić .... :P :P I ja jak ktoś mi wode wciska że jaki to VW jest dobry to albo go wyśmiewam albo mu przytakuje z ironią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Właśnie znalazłem ten artykuł. Od razu przepraszam bo był on zamieszczony w "Motorze" dokładnie nr 20/2009. Co do tego silnika to moich 2 znajomych miało te volva z tym silnikiem i jednemu znajomemu silnik padł na tyle poważnie, że wymienił na drugi i od razu sprzedał a drugiemu jak tylko zaczęły się problemy z silnikiem nie czekał i też puścił w ludzi. W Szwecji volva serii s/v 40 nazywają "renówkami" (i ogólnie nie polecają) jakiś powód tego na pewno jest.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie dajcie sobie z tym juz spokój. Będziecie wisłe kijem zawracać, że francuskie dobre. Komu ta gadka? Jakoś cały świat kupuje mrece, lexusy, bmki, audice itd. Auta francuskie jakoś nie nalezą do rozchwytywanych. Przez ludzi któzy mają kase na lepsze. Na niektórych kontynentach całkowicie nie istnieją. Komu te dyrdymały, że volvo s/v40 czy 440 to dobry samochód? Nie zależnie czy był to silnik na pompie czy cr to był szmelc. Żaden ze znajomych, którzy to mieli zadowolony nie był. Jedynym argumentem dla którego kupili złoma to była cena. Prawdziwe volva skończyły się na modelu 960. Nawet 850 to byl klon.

Co do c3 które miałem. Auto miało 6 lat około 220 tys km. Wymienione zostało koło metalowo gumowe napedu paska klinowego.na wale korbowym. Mechanicy mówią, że to pada co około 60 tys km. Łozysko koła przedniego i tylnego. Nie działał abs. Przyczyny nieznam ponieważ komputer nie mógl skomunikować się z pompą. Więc albo problem z połączeniem albo sama pompa, któa zintegrowana jest z modułem sterującym. Jak to we francuzach wszystko razmem.Do wymiany była jeszcze linka biegów które ciężko chodziły. Ciekło z pod dekla na głowicy i z pod misy. Czyściłem też zawór egr. Niby nie ma w tym nic dziwnego. Ale robota mnie przeraziła. wszystko przykręcone do wszystkiego. Trzeba było odkręcić mase innych rzeczy aby wyjąć zawór z rurką. Założenie jej bez rozbierania następnych elementów to był majstersztyk i podrapane ręce. Przerażenie ogarneło mnie jak zobaczyłem co trzeba było by rozebrac aby świece wymienić żarowe. Wiele śrub było skorodowanych zapiekających się. Gdy go sprzedawałem byliśmy w aso citroena. Mechanik który to ogladał nadziwić się nie mógł. Korozja była na zamkach serwo, mechaniźmie wycieraczek i na wielu wielu innych elementach. Dodam, że auto na 100% nie było po powodzi, było tez bezwypadkowe co potwierdził koleś z serwisu.

Handlowałem autami z bratem od roku chyba 2003 do 2010. Bywało, że sprzedawaliśmy po 2 klamoty na tydzeń. Niestety, żaden samochód niemiecki. A takie głównie mieliśmy bo najlepiej schodziły nie mial tylu usterek co c3. Amieliśmy i auta 15 letnie. Wiec panowie nie wciskajcie dyrdymałów o volvo w dieslu, lub tympodobnych bajek.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

dzielimy sie na 2 grupy. zwolennicy i przeciwnicy i niech tak zostanie :) kazdy jezdzi czym chce. kazdy chwali to co ma. ja sie trzymam swojego zdania i bede sie trzymal. tak kolega wyzej napisal moze mial pechowy egzemplarz c3 tak ja znam goscia ktory kupil pechowy egzemplarz a6 synowi i sobie pechowy egzemplarz q7 (nowe)

ja swoje zdanie na temat jakosci wyposazenia wygladu i bezpieczenstwa oraz niezawodnosci francuzow i tak bede podtrzymywal :)

Amen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I popieram jeszcze raz kolege Cześka88 ... Po tym co przeżyłem z niemcami więcej nie chce.... Z włochami czy francami mam same miłe wspomnienia :) i na chwilę obecną posiadam dwa włochy rodzice france i każdy którego znam mocno sobie chwali... Kumpel ma prawie nową A4 w TDiku i wieczne problemy, mowi że gdyby nie byl mechanikiem to by tego auta więcej nie kupił, bo jak miał cytryne C5 tyle problemów nigdy nie miał :P Co widzę u moich znajomych mechaników prawie same VW ... W jednym nawet ostatnio TDI korbowód bokiem wyleciał :D Co nie pojadę to same z koncernu VW stoją na warsztacie ...Jakbym miał kupić golfa IV z 2000 roku za 12 tysi to stanowczo wole megane za te same pieniadze z 2004 roku:P a komfortem, bezpieczeństwem, rocznikiem i wyglądem takiego golfa prześciga pod każdym względem ;) Ale koniec tego off topu bo i tak nie ma to jak mieć "paska w tdiku" :D:D:D

 

p.s maciek silniki diesla i 1.8 z renault :D

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Tzn. jeśli chodzi o mnie to piszę tylko to co wiem czyli to co przeczytałem lub widziałem na własne oczy. Złego słowa nie napisałem na temat innych marek no po za tym silnikiem diesla w volvo. Osobiście wyznaję zasadę, że samochód to narzędzie i mam co do niego niezbyt wygórowane wymagania. Po prostu ma przyspieszać, hamować skręcać i nie psuć się nadmiernie oraz mam się w nim dobrze czuć. Bardzo miło wspominam sobie fiata seicento 900, który był samochodem praktycznie bezobsługowym. Gdy go sprzedałem miał ponad 250 tys przebiegu z czego ponad 200 tys. na gazie. Przez okres który go miałem wymieniłem alternator (pękła obudowa), elementy eksploatacyjne typu uszczelniacze przegubów świece itp. a że nie miał lekko z poprzednim właścicielem jak i ze mną niech świadczą dwa urwane mocowania amortyzatorów tylnych, wyrwane mocowania amortyzatorów przednich (te kielich całe) i trochę klepania po stłuczce. Ogólnie bardzo miło go wspominam ale miał jedną denerwującą wadę linka ręcznego dłużej jak rok nigdy nigdy nie chodziła poprawnie. Obecnie jeżdżę sobie audi 80 b3 którego kupiłem 4 godz. po sprzedaży seja (przy kupnie samochodu za takie pieniądze nie miałem zamiaru tłuc się nie wiadomo ile czasu w poszukiwaniach bo nie warto). Też nie mogę narzekać. Z resztą ja mam dość osobliwe podejście do samochodów :P.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co do c3 które miałem. Auto miało 6 lat około 220 tys km.

Eee to jeszcze wszystko przede mną - mój ma połowę przebiegu twojego C3 :lol:

 

dzielimy sie na 2 grupy. zwolennicy i przeciwnicy

Jak juz to na 3 - ja jestem niezależny - bo wg mnie co by to niebyło grunt by d*pe woziło - za bardzo sie nie sypało i za wiele niechlało :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

Jak juz to na 3 - ja jestem niezależny - bo wg mnie co by to niebyło grunt bu d*pe woziło - za bardzo sie nie sypało i za wiele niechłało :D

 

 

 

fajne podejście ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

wszystkie się psują nie ważne czy szwab czy żabojad. ale do naprawy lepiej przewidziane są niestety niemce.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Eee to jeszcze wszystko przede mną - mój ma połowę przebiegu twojego C3 :lol:

 

 

Jak juz to na 3 - ja jestem niezależny - bo wg mnie co by to niebyło grunt by d*pe woziło - za bardzo sie nie sypało i za wiele niechlało :D

 

Podejście zupełnie jak moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

mam w kupnie uno 900 z LPG cena 950zł do neg. 2000r jade go jutro obejrzeć myśle że jak blachy będą zdrowe to się pokusze co myślicie o tym aucie a co do postów wyżej mam lagune I z 96r i astrę F i oba są dobrę lecz laguna wygrywa gdyż ma budę ocynk i komfort inny wiem że to inny segment ale myślałem że astra też mnie zaskoczy lecz się pomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

jak buda zdrowa to bierz bo to mechanicznie są dosyć twarde samochody, i części tanie i wszędzie dostaniesz. tylko zobacz czy silnik nie zajeżdżony za bardzo bo chyba się nie opłaca remontować


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Uno po 2000r to krajowa fuszerka silnik 0.9 jakoś tam go rozpędzi po mieście ale na trasie strach coś wyprzedzić. Jak ma powyżej 120-130tys km to szkoda nerwów daruj sobie go...Co do wojny Francja/Włochy VS Niemcy, szukając czegoś młodego i niedrogiego zamiast francuza wolał bym anglika- np Rovera 75- był by nowszy od passata i lepszy od laguny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    216

no może i słaby silnik ale jak buda dobra to nie ma co się zastanawiać za taką kasę ja droższego samochodu nigdy nie kupuje niż 1000 zł bo potem nie jest żal oddać na złom i szukać następnego klamotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj