nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

Szymek123    1

Witam

mam takie pytanie dotyczące mf 3095

Chodzi mi o hamulce prawdopodobnie mam do wymiany tarcze hamulcowe bo ciągnik hamuje tak jakby tarcze były całkowicie zdarte tz/ trze i szarpie

wymieniał ktoś te tarcze we własnym zakresie i czy to jest bardzo skomplikowane


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Sama wymiana nie tak do końca trzeba wiedzieć jakie tarcze kupić zdjąć zwolnice wymienić yszczelnienia tak żeby sie oringi nie po przycinałya lubią niestety i czasem po złożeniu okaże sie zę jest d...a i to tyle tak mniej więcej tylko jest inny problem jak skonczyły się tarcze to dochodzi planowanie docisków i czyszczenie ciągnika z opiłków powstałych przy tej awarii a to jest już o wiele bardziej skomplikowane napisz jaki masz olej w nim zalany a najlepiej zadzwoń 501832245


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Koledzy pomóżcie. Wysiadły mi kierunki w mf 3070-nagle przestały działać-awaryjne działają bezpiecznik cały-w czym może tkwić problem?


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Np w przełaczniku??


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Mariusz ma rację, wypalił mi się kiedyś styk zasilania i lipa. A teraz jest przełącznik od Clio I.Pasuje i działa cena 50PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

ro trzeba czymś zastępować bo cea oryginalnego jest powalająca


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

W jaki sposób komputery pokładowe w MF z serii 30XX obliczały zużycie paliwa? Pompy były mechaniczne więc komputer nimi nie sterował. Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2
Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź w sprawie przełącznika-spróbuje tego od cliówki. :}

Edytowano przez matir

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Czy to normalne, że jak jestem na zewnątrz to podczas jazdy słychać jakby zwolnice lub skrzynia "wyły"?

Skrzynia może być zalana agrolem utto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

To normalne że wyje, jak będzie coś chrupać czy strzelać wtedy jest gorzej.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

A ten olej jest dobry do skrzyni?

Jaki olej wlać do przednich zwolnic i mostu przedniego?

W tylnych zwolnicach jest olej ze skrzyni, czy oddzielny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dampio65    0

Witam.Mam problem z mf 3080.Chodzi o to jak zdemontowac cylinderek sprzegla.Czy trzeba rozpolawiac traktor.Za odpowiedz z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Twój problem to nie czytanie tematów które zakładasz. Podałem Ci tam odpowiedź. Tak trzeba rozpoławiać i aby sprawę ułatwić pobierz instrukcję z podanej strony będziesz mniej się męczył przy składaniu cylinderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Może i nie jest to nadzwyczaj tródne ale trzeba uważać jak isę zakłąda uszczelnienia i czy tuleke nie są porysowane bo jak są to muszą zostać poddane regeneracji inaczej wymiania samych uszczelnień nie pomoze na długo niestety ja zajmuję się takimi naprawmi proszę dzwonić 501832246


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dampio65    0

Witam.Ile wchodzi oleju do samej skrzyni ten korek z tylu.I jaki najlepiej wlac.Za odpowiedz z gory dzieki.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Witam. Przy większym obciążeniu w moim 3080 zaczyna przerywać przedni napęd(słychać trykotanie), a nawet całkowicie przestaje działać. Co to może być? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tarczki


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tak jak pisze Mariusz to będą tarczki u mnie było tak samo,ale Mariusz przyjechał naprawił i teraz chodzi jak nowy :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

czasami tarcze mogą być jeszcze dobre ale sprężyny będą już zniekształcone i nie będą trzymały pod dużym obciążeniem. W takim wypadku wymiana samych tarcz może być rozwiązaniem tymczasowym. Najlepszym rozwianiem by była możliwość porównania z nową. dlatego janis12 radzę zwrócić uwagę na oba elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Tarczki się raczej nie zurzywają w sensie ścierania tylko obłamują i to powoduje zanikanie napędu a nie sprężyny, jeszcze się nie spotkałem żeby sprężyny siadły aż tak , one są bardzo mocno ścisknięte.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

No widzisz a ja już 2 razy wymieniałem tylko sprężyny. W tym pierwszy raz w swoim 3090 jakieś 6 lat temu. Napęd słabo ciągnął a tarcze były w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Jeżeli tarcze nie są połamane najtaniej byłoby dokładać podkładki dystansowe pod segiera na wałku od strony tarcz. Wzmacniamy wtedy docisk tarcz poprzez wstępne mapięcie sprężyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Dzięki śliczne za odpowiedzi. :D A wiecie może gdzie dostane siłowniki dachu i tylnej szyby do mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj