Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#141 Share DawidMF3090

DawidMF3090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 20:31

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Gdzie się znajduje ten elektro zawór?? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 05:10
  •  

#142 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 20:36

Mam pytanko z innej beczki. Mianowicie chodzi mi o MF3090 dzwignaoł mi pług i niechciał go spuścić, a chwile prendzej chodziło wszystko normalnie i zdażyło mi sie to w polu. I przyjechałem do domu i traktor stał ze 3 godziny z dzwigniętym pługiem.
Po ok 3 godzinach sprubowałem jeszcze ras i spuścił go normalnie.
Na polu wyłonczałem traktor puszczałem prubowwałem żeby go spuścił i nic. Dioda co pokazuje że traktor spuszcza ramienia sie świeciła. A a potych ok 3 godzinach spuścił go.

Niewiem czy to wina elektryki czy hydrauliki albo może zbyt wysoko go dzwignolem.
Prosze o pomoc jakieś rady bo wolał był żeby mi sie to juz nie zdażało

Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi

Co do twojego problemu to mogło być spowodowane tym że podczas podnoszenia maiłeś ciągnik na wysokich obrotach albo jechałeś i podbiło pług i pompa dobiła duże ciśnienie i potem elektrozawór nie dał rade przełamać ciśnienia które tam powstało! Najłatwiejszym sposobem na ten problem było wcisnąć manualnie elektrozawór od podnośnika znajdujący się po lewej, tylnej stronie skrzyni, są tam dwa jeden odpowiedzialny za podnoszenie a drugi za opuszczanie i po problemieDodany obrazek

#143 Share DawidMF3090

DawidMF3090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 20:51

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzeinki za odp. Pawel1986 :lol:

#144 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:35

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dokładnie tak jak mówi Paweł. Czasem również się tak dzieje w moim 3080. Ja natomiast mam inne pytanie też odnośnie podnośnika. A mianowicie jest taka sytuacja, że podniosę na konsoli maksymalnie do góry to nigdy nie rozłączy podnoszenia. Na siłownikach jest max w górze, natomiast na konsoli wciąż podnosi i pompa pompuje. Jedyny sposób to zmniejszyć tym małym pokrętłem maksymalną wysokość podnoszenia. Sytuacja jest podobna jeśli chodzi o opuszczanie. Nawet jeśli są cięgła do końca w dole to i tak jeszcze komputer chce opuszczać. Ma ktoś jakąś rade na to?

#145 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:29

Dokładnie tak jak mówi Paweł. Czasem również się tak dzieje w moim 3080. Ja natomiast mam inne pytanie też odnośnie podnośnika. A mianowicie jest taka sytuacja, że podniosę na konsoli maksymalnie do góry to nigdy nie rozłączy podnoszenia. Na siłownikach jest max w górze, natomiast na konsoli wciąż podnosi i pompa pompuje. Jedyny sposób to zmniejszyć tym małym pokrętłem maksymalną wysokość podnoszenia. Sytuacja jest podobna jeśli chodzi o opuszczanie. Nawet jeśli są cięgła do końca w dole to i tak jeszcze komputer chce opuszczać. Ma ktoś jakąś rade na to?

Kolego mam na to rozwiązanie aby jak podniesie do końca żeby rozłączyło pompe ;[ a mianowicie z tyłu pod prawym ramieniem podnośnika jest tam czyjnik dokontrowany nakrętką na klucz 36. Należy poluzować ją i jak masz ustawione wszystko na maksymakne podnoszenie zapalić ciągnik , jak będziesz wykręcał ale po trochu ten czujnik to wykręcasz aż do momentu gdy usłyszysz że pompa nie bije ćiśnienia! Na tym skończy sie regulacja i twój problem :lol: . Co do opuszczania to tym sie nie przejmuj u mnie też tak jest i mi to nie przeszkadza, wystarczy gdy będzie podnośnik na dole przekręcić tym dużym pokrętłem tak żeby kontrolka opuszczania zgasła i zapamiętać tą pozycje aby mniejszej nie ustawiać.

#146 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 21:10

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Tu z tym czujnikiem mam właśnie problem. Bo są przy nim urwane kable i nie wiem co z tym zrobić. Nie ma ich jak podłączyć bo z czujnika już nie wystaje ani wsuwka ani kawałek kabla. A nawet nie wiem od czego dokładnie on jest. Czy odpowiada za to w jakiej pozycji są siłowniki? Czy od czegoś innego?

#147 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z tego co sam zauważyłem to ten czujnik o którym pisałem to jest od ustawienia maksymalnego podnoszenia a mianowicie po to aby jak se siłowniki wysuną do końca żeby dał sygnał do sterownika żeby już wyłączył elektrozawór od podnoszenia, a od pozycji ramion to są te dwa u dołu co trzymają belki

#148 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:59

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Aha.. no to więc jeśli mam urwany kabel to dlatego mi sam nie rozłącza pompy gdy podniesie już do końca do góry

#149 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 08:21

Aha.. no to więc jeśli mam urwany kabel to dlatego mi sam nie rozłącza pompy gdy podniesie już do końca do góry

Tak, właśnie dlatego jest u ciebie taki problem z tym że nie rozłącza, ale pokombinuj żeby to zrobić bo bez tego to praca może się stawać uciążliwa na dłuższy okres!

#150 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 13:57

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Nie chodzi o to, że jest uciążliwa, ale sądzę, że pompa pracuje na darmo przez co się zużywa szybciej. Silnik też wtedy jest obciążony. Tak więc muszę coś z tym zrobić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:10

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Napisałem że uciążliwe gdyż za każdym razem jak podniesiesz na maksymalną wysokość musisz pilnować i dać przełącznik na "0" aby pompa nie biła ciśnienia i jak pisałeś żeby pompa się nie zużywała, itp.

#152 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:38

Wszytko o mf 3080 i pochodnych ostatnio tak zwróciłem na to uwagę,bo wcześniej nikt się tym nie przejmował, ale lepiej to zrobić. Tylko nie wiem czy da radę jak tam są urwane po samym czujniku..

#153 Share DawidMF3090

DawidMF3090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:13

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Ma może ktos jakis schemacik tych elektrozaworów??

#154 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 14 kwiecień 2010 - 04:34

Wszytko o mf 3080 i pochodnych http://www.rolniczef...2f8f1e37670fdcf
tam masz schemat elrktrozaworów do serii 30xx

#155 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:29

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie, co może być przyczyną, że ciągnik Massey Ferguson 3645 nie ma ciśnienia-tzn ma, rośnie, ale zaraz spada (sprawdzane na zegarze). Ciągnik ma nową pompę hydrauliczną. Jak ją założono, do skrzyni wlano nowy olej i od razu zaczął się pienić, były również problemy z odpowietrzeniem.

#156 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 22 kwiecień 2010 - 09:02

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie użtkownicy serii 3XX i 30XX oraz inncyh MF-ów. Chciałbym polecic wszystkim hurtownie częsci rolniczych do ciągników i maszyn która znajduje sie w mojej miejscowośći. A mianowicie chodzi mi o firme Agrorami. Ich strona to www.agrorami.pl
Panowie remontuje albo inaczej uszczelniam przedni most w swoim MF 365. Bo ciekl strasznie. Po rozebraniu stwierdzam wedlug katalogu że potrzebuje zestaw naprawczy na lewe koło. Biore numer z katalogu i dzwonie do Korbanka bo zalezy mi na czasie. I co slysze?
Zestaw tylko na zamówienie i cena to 865zl brutto Zawału dostalem (2 tulejki, 2 zimeringi i jakie jeszcze pierdoły)!!!
Dalem sobie spokój jade do agrorami bo to jakies 3 km ode mnie. Zajeżdzam podaje numer katalogowy. Bardzo uprzejmy pan dodam ze znajomy pyta oryginal czy zamiennik? Zdziwiony ze wogole maja coś takiego odpowiadam ze oryginal. Po czym przynosi mi ten zestaw i mówi 144zl + vat!!!!!!!
Oglądam wszystko opisane po angielsku, mucha nie siada! Kupilem podziekowałem i do domu składac. I ja sie pytam za co Korbanek chcial 865zl???? To sie nazywa przebitka. Jeszcze raz polecam Agrorami. Do starszych Mf-ów mają prawie wszystko na miejscu. Pozdrawiam.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#157 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 15:14

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z Korbankami tak już jest tam byle co kosztuje bagatela sumę, nie wiesz może czy prowadzą sprzedaż wysyłkową?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#158 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:14

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Prowadzą sprzedaż wysyłkową ale tylko dla firm. Dla osób prywatnych niestety nie. Gadałem ze znajomym to mówił ze planują rozszerzyc sprzedaz wysyłkowa ale w tej chwili nie ma takiej mozliwosci.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#159 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych prowadza sprzedaż wysyłkowa dla klientów indywidualnych zamawiałem części już z 2-3 razy mówiłem numer katalogowy i adres i na 2 dzień kurier był
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 27 maj 2010 - 21:37

Wszytko o mf 3080 i pochodnych WITAM prosiłbym o pomoc bo pojawił się w moim mf następujący problem jest to model 3060
wygląda to tak że nie przerzuca mi trybu polowego na szosowy (zółwia na zająca) przestał też uruchamiać mi się napęd i blokady.
zacząłem dochodzić i udało mi się znależć spalony bezp. przy akumulatorze, idąc dalej dotarłem do czujnika w skrzyni który najprawdopodobniej go pali wygląda on podobnie jak czujnik oleju, jest wciskany przez olej.

czy to może być przyczyna i jaki koszt naprawy?

Proszę o pomoc pozdrawiam!