nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

FarmerX2    8

Ten przycisk służy do ręcznego podnoszenia bądź opuszczania podnośnika w razie awari. Znajdują się tam 2 elektrozawory od opuszczania/podnoszenia i na każdym jest zółty przycisk.

 

Mam pytanie: Gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w MF 3070? Albo ogólnie w seri 30XX? Mam problem ze wskaźnikami temperatury i paliwa, wskazówki ani drgną. Złączenie kabli przy czujniku paliwa nie daje, wygląda na brak zasilania. Bezpieczniki OK, Wtyczki pod licznikiem OK. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie mam mf 3095 6 cylindrów juz ze 4 lata i tak se pomyślałem kiedy ma obroty wom 540 przy jakich obrotach silnika , bo nie moge nigdzie doczytać i 540 eko?????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

to jest skrzynia 16x16 czy 32x32

 

A332482_4.jpg

Skrzynia 16x16 jest wtedy gdy na prawej gałce masz tylko przód i tył, bez grup A i B i jeden półbieg na panelu bocznym.

Skrzynia 32x32 to skrzynia gdzie masz grupy A i B + jeden półbieg na bocznym panelu oraz skrzynia Dynashift gdzie nie masz grup, ani półbiegu na bocznym panelu tylko gałkę przy kierownicy z 4 półbiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wie może ktoś jak wyregulować czujnik po wymianie pompy hydraulicznej w MF 3080? (znajduje się on w deklu regulacja polega na wkręcaniu i wykręcaniu) za co ten czujnik jest odpowiedzialny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Czujnik czego ?? Jeśli czyjnik położenia EHR to wkręcasz go do końca i 3/4 obrotu do tyłu. Jesli za nisko będzie podnosił to wykręcasz go do momentu aż osiągniesz żądana wsokośc podnoszenia. Następnie trzeba dokręcić kontrę żeby się sam nie odkręcił Ostatnio to przerabiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czujnik który znajduje się przy filtrze hydraulicznym. Ten czujnik jest odpowiedzialny za kontrolke od smarowania? też się go wkręca wykręca ? jak go ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak u mnie wszystko jest dobrze z hydraulika sa odpowiednie ciśnienia i miga mi kontrolka od smarowania skrzyni? to zapewne czujnik poszedł

 

jakie mogą być przyczyny migającej kontrolki od smarowania skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie jak tu sie bada ciśnienie oleju hydrauliki ??? Wiem że są 3 obwody ale gdzie sie je podłącza ??? Bo czasem miga mi kontrolka niskiego ciśnienia.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Panowie co może być przyczyną np. że napęd włączony jest kontrolka się świecie a koła nie ciągną. Wiem że może być dużo przyczyn ale może to będzie jakaś błachostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Trzeba zacząć od rzeczy najprostszych. Sprawdź tuleje łączące wał z wałkiem ataku, u mnie raz ścięło zawleczkę tuleja się zsunęła i nie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie zobaczyć do tarczek pewnie są już zjechane. czyli odkręcić dekiel pod skrzynia wcześniej spuścić olej. Korek pod zaczepem tylnym.

 

 

Ustawiał regulował ktoś z Was podnośnik? bo mi cały czas opada i nie wyłącza się pompa hydrauliczna cały czas pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszos87    0

Witam!!! Mam kolejne pytanie na temat 3080.

Czy pompa hydrauliczna może sie ślizgać? Tłumacze o co chodzi massey rusza jak by sie sprzęgło ślizgalo ale szczerze mówiąc to typowego zapachu ślizgajacego sie sprzęgła nie czułem ani razu. Kierownica zaczeła trochę drętwo chodzić na niskich obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Zaprzyj przodkiem o drzewo włącz napęd, 2 na A i gazu jak bedzie ziemia fruwać to znaczy że ma dobre sprzęgło. A z tym wspomaganiem to chyba standard na niskich obrotach...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Z prawej strony pod ramieniem jest taki czujnik, wkręcasz go do końca, potem chyba dwa obroty z powrotem i podnosisz EHR na max i ustawiasz wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Witam Panowie mam taki problem, mianowicie dzisiaj podczas siewu przy dojezdzaniu do końca coś zazgrzytało w przednim napędzie i przy włączonym zazgrzyta kilka razy pojedzie dalej itd.

Jak wyłącze napęd to nie zgrzyta, koła były lekko skręcone, zazgrzytało z przodu chyba przy prawym kole.

Rozmontowałem od dołu wałek przekazujący napęd na przód i frezy na wałku od strony przedniego napędu są trochę starte, zostało tak ze 4 mm na każdym a w tulejce z całego frezach zamist coś około 5 mm zostało 2 mm. Zastanawiałem się czy to nie ten wałek mi się już obraca w tulei pod obciążeniem ale wtedy bym miał ślady na wałku podającym napęd a tu takich nie ma.

No i zgrzyt pojawia się już podczas delikatnego skrętu kół na prostych akurat nie zgrzytało. Wałek ataku ma małe wycieki ale nie zauważyłem luzów na łożyskach.

Siew dokończyłem pez przedniego napędu ale obawiam się czy nawet podczas jazdy coś mi się dalej w środku nie zepsuje.

Doradźcie coś bo nie chcę szukać po omacku bo wiem że tu dużo roboty z rozbieraniem aby dostać sie do mechanizmu różnicowego bo pierwsza myśl to że ścieło mi zęba na kole mechanizmu co odbiera napęd od wałka ataku ale tego bez rozbierania nie sprawdzę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj