nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

kontrolka (od ciśnienia oleju w skrzyni ) przy jakim ciśnieniu się zapala? jakie powinno być ciśnienie oleju w skrzyni na wyjściu przy sprawdzaniu manometrem? max- minimalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Chyba jak spadnie poniżej 17bar a ciśnienie to nie wiem :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

chyba koło 8 się zapala, a ciśnienie to u mnie jest 16 (mam manometr na stałe podłączony)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid23    0

Panowie, lepiej kupić DF dx 4.50 czy Masseya 3080? DF jest od rolnika, wymaga poprawek lakierniczych, zmian opon a Massey jest sprowadzony z Danii w wizualnym stanie bardzo dobrym, technicznym podobno też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

lepszy MF będzie tańszy w utrzymaniu

Pewny jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Tak pewny jestem posiadam MF i nie nażekam kolega posiada DF i już sobie niezłych kosztów narobił części dużo droższe niż do MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid23    0

Czym się różni Massey 3080 autotronic od datatronic? Który z nich jest mniej awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid23    0

i do tego electronic? Słyszałem opinie że autotronic jest najmniej problemowy. Czy te modele róznią się skrzyniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26
Napisano (edytowany)

U mnie w mfie są zamontowane 14.9-24 i 15.5-38 (nie ja zakładałem żeby nie było :) ) no i ostatnio ubijając ziemię zauważyłem że przód ciągnie tył i to tak dosyć sporo ale to chyba wina tego że przód był obciążony łychą i ziemią w niej a tył niczym to sobie latał.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A jaki to MF??

Bo to dość rzadko spotykane żeby przód był 24 a tył 38 chociaż już takie widziałem. Ale jeśli z przodu są 14.9 to tył musi być 18.4, bo masz za niskie z tyłu i nie ma wyjścia bo ukręci wałek w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Dzięki za poradę a najśmieszniejsze jest to że to 3050 czyli najsłabszy i już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26
Napisano (edytowany)

Chętnie bym się zamienił na takie standardowe albo ciut mniejsze tyle żeby pasowały bo opony u mnie nówki 95% bieżnika jak ktoś myśli o zamianie to pisać.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid23    0

Witam, czy posiada ktoś instrukcję obsługi systemu datatronic? Znalazłem w necie ale po angielsku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Szukaj INSTRUKCJI OBSŁUGI SERIA 36XX po polsku ;) na Chomikuj.pl znajdziesz takową chyba i tam jest na końcy wyjaśnione co i jak. Waży to 10 mb mam na dysku i sprawdzałem czy tam to jest :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was zamontowanego tura do ciągnika 3080 ? Interesowało by mnie podpięcie przewodów hydraulicznych od rozdzielacza przy turze wpięcie się w hydraulikę ciągnika. Mam takiego tura ale on jest zasilany od wyjść hydraulicznych(kiper) i nie wiem jak go podłączyć? bo muszę trzymać dwie dzwignie aby nim operować. Proszę o jakieś foty albo konkretne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

u mnie jest tak że do tych wyjść są zamontowane rozdzielacze na linki i zawory kierunkowe i do tego podpięty dżoj no i jeśli nie chcesz robić turem to przekręcasz zawór i dżojem sterujesz wyjściami zewnętrznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wyjść z tyłu ciagnika(wyjść hydraulicznych) tylko że ja mam tak samo to zamontowane. żeby sterować turem muszę trzymać dżwignię od kipra i to mnie wkurza. Więc nie wiem czy to jest wina rozdzielacz czy nie? Albo złego podłączenia. Chciałbym te wyjścia zostawić w spokoju a podpiąć je gdzieś w inne miejsce żeby tur cały czas chodził na samym joystyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid23    0

Można wyłaczyć turbinę w 6 cylindrowym silniku i korzystać jedynie z mocy którą wygeneruje? Jest to bezpieczne dla ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No właśnie a np dało by się zamontować turbinę do modelu 3095?? Bo te większe np 3125 to mają ten sam silnik tylko turbinę i ma parę koni więcej a czasami by mi się to przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Pewnie by się dało, silniki te same ale pompy wtryskowe w 3125 muszą mieć większy wydatek, moc się z samego powietrza nie bierze. Także wstawić razem z pompą a może i wtryskiwaczami.

 

Mam pytanie: z czego pasuje amortyzator fotela Grammer z MF 30XX? Skok 195-295mm, Cena oryginału powala - 490zł - a zamiennik ciężko znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A jak by tak zwiększyć ciśnienie??

 

No ja też szukałem takiego amortyzatora, ale nic nie znalazłem :( Można by spróbować od samochodu jakiegoś ciężarowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj