Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:00

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj jak dobrze rozgrzałem olej to okazało się ze kontrolka zapala się praktycznie przy każdym ruchu kierownicą. Więc tak myśle ze po półtora roku pompa się zj***ła bo na starej pompie były takie same objawy. I hciałbym tą starą zregenerować. I mam taką prozbe zna ktoś jakąś firme co regeneruje takie pompy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 09:28
  •  

#582 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:34

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Póltorej roku na nowej pompie to troche mało, jeśli kupowałes nowa pompe to (z regóły) powinna miec 2 lata gwarancji, wykręć pompę i zobać co z nią nie tak.
Zobacz czy klin sie na wałku nie zerwał, wałek sie nie urwał w pompie, przez otwory oceń stan tych zembatek co tłoczą olej czy nie mają mechanicznego uszkodzenia jak ukruszenia przez ciała obce jak opiłki lub okruchy okładzin czy coś bo jeśli masz tak uszkodzoną pompę to raz nie uznaja gwarancji bo uszkodzenie mechaniczne a dwa nawet jak zregenerujesz pompe lub kupisz nową to najpierw zlokalizuj miejsce powstawania opiłków aby podoban awaria nie powtórzyła ci sie po raz trzeci. Opiłki mogą być z tarczy od hamulca ręcznego itp. u mnie na przykład opiłki powstały od ocierania tej rurki co udzie od pompy w poprzek całej obudowy do zaworu po drugiej stronie, rurka sie poluzowała jakimś cudem !?!? i opadła na wał i ten ją piłowal.
Co do regeneracji to nie wiem czy uda ci sie ten manewr bo ja osobiście nie znam żadnego zakładu co bu się podjeła takiej naprawy (może po prostu u mnie w okolicy takich nie ma) a co prawda nowa to koszt ok 1400 zł za dobrą firmę ale powinna funkcjonować dużo dłużej niż 1,5 roku.

#583 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 luty 2012 - 09:48

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Wielkie dzięki kolego jak się troche ociepli to wymontuje i zobacze co tam nie tak. Gwarancja była na rok a zapłaciłem za nią 1700 zł.

#584 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 03 luty 2012 - 12:28

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

koledzy mam do was jeszacze jedno pytanie jaki pług do mf 3080 bo ja myślę nad 4x40 ze staltechu

Ze staltech'u owszem może być, ale polecił bym Kverneland zagonowy serii AB lub AD.

#585 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:41

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie jak odpowietrzyć hamulce w mf 3115, bo po wymianie oleju znikły ?

#586 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 27 luty 2012 - 15:36

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam!
Jestem tu nowy, więc proszę jakbym coś źle napisał nie krytykować mnie zbyt mocno :)
A więc tak; mam dość banalne pytanie które nurtuje mnei od dłuższego czasu.
Zauważyłem, że podczas hamowania ciągników z napędem na przód koła tylnie jak i przodnie hamuja.. czy w modelach mf 3080, 3090, 3095 są hamulce na przednia oś??

Pozdrawiam
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#587 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:16

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Tak :) .

Nawet jeśli przedni napęd masz wyłączony, a zahamujesz-to się włączy i będzie hamował na wszystkie koła.

#588 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:43

Wszytko o mf 3080 i pochodnych To one mają hamulce przedniej osi czy to przez skrzynie jakoś hamuje ??

Mam zamiar kupić taki właśnie model i mam prośbe czy moglibyście mi opisać zaznaczone na zdjeciu (w linku) pokrętła ? bo nie za bardzo wiem do czego one służą ;/

http://imageshack.us...4/a1345888.jpg/
Z góry dzieki :)

#589 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:44

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Hamulcy jako takich nie ma na przednie koła , a odbywa się to poprzez załaczenie przediego napędu, i hamowanie poprzez wał na śliskiej nawierzchni trzeba uwarzać , bo przednie koła nie będą wtedy hamowały tylko zaczną się kręcić w przeciwnych kierunkach. Co do opisu to tak 1 ogranicznik wysokości podnoszenia
2 częstotliwosć tłumienia drgań 3 żółw zając szybkosci opadania, 4 regulacja siłowa pozycyjna i to co pomiędzy nimi
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#590 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:50

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzieki wielkie za do edukowanie mnie;D a tej regulacji siłowej to kiedy sie uzywa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:06

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Jak pracujesz z maszyną zagłębioną w glebie regulacja pozycyjna to automatycza regulacja głębokości pracy względem oporów gruntu
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#592 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 29 luty 2012 - 10:34

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Mam taki problem. Mianowicie ze sterowania wewnętrznego podnosi mi niżej niż ze sterowania z błotnika. Czasami pojawia się diagnoza 2-4. Co to może być? I gdzie szukać ewentualnie problemu?

#593 Share Florek93

Florek93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 29 luty 2012 - 17:58

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie potrzebuję pomocy , jestem posiadaczem MF 3085 . Otóż mój problem polega na tym , że po odpaleniu ciągnika gasną wszystkie kontrolki od Dynashiftu i i nie da się zmianiać półbiegów, natomiast jeśli wcisnę sprzęgło to zapalają się i półbiegi można zmieniać, lecz gdy puszczam sprzęgło sytuacja się powtarza. Wygląda jakby prąd gdzieś nie dochodził i dopiero ten czujnik pod pedałem sprzęgła pobudza Dynashift. Liczę na wasze rady . Pozdrawiam
05.06-2008 - 05.06.2013 - 5 lat na AgroFoto

#594 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:12

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z błotników może podnieśc wyrzej to kwestia jak jest ustawiony czujnik położeia ramion, 24 to błedny sygnał z potencjometru , jego uszkodzenie przerwanie obwodu, lub odłaczenie
Mechanika Rolnicza.

#595 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 01 marzec 2012 - 19:56

Wszytko o mf 3080 i pochodnych U mnie na EHR nie podnosi tak wysoko jak z błotników czy z kabiny tymi przyciskami, trochę pokręciłem tym czujnikiem, który jest pod prawym ramieniem i podnosi prawie na maksa, w każdym bądź razie wystarczająco, chyba, że che dolny zaczep opuścić to muszę podnosić przyciskiem.

Może ci coś nie łączy jak gaśnie, sprawdzaj najpierw styki.

Edytowany przez masseyf30, 01 marzec 2012 - 19:57.

#596 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:58

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Będę na wolnym czasie szukać rozwiązania. Dzięki za odpowiedź.

#597 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:26

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W moim mf biegi 3-4 wchodzą ze zgrzytem, zeby nie zgrzytnely trzeba wysprzeglic albo na wolnych obrotach.Moje pytanie brzmi ,synchronizatory do wymiany ? Ile one kosztują?
przerabiał juz to ktoś?

#598 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:05

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a co ty biegi bez sprzęgła wkładasz ze piszesz że zeby nie zgrzytał to trzeba wysprzęglić?? pewnie synchronizator kosztuje ponad 2 tyś nie pamiętam dokładie
Mechanika Rolnicza.

#599 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:27

Wszytko o mf 3080 i pochodnych mariusz czasem wciskam... A da sie jakos ich zregenerowac? a mozesz sie dowiedziec ile kosztują?

Edytowany przez konrad82, 02 marzec 2012 - 18:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:03

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam Czy sprzęgło przy mf 3085 z 93 roku jest suche czy mokre tzn czy dochodzi tam olej czy nie.