Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1586 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 20:18

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam. Mam taki problem, woziliśmy dziś kiszonkę i po pracy zgasiłem ciagnik i po 2 godzinach wsiadam i próbuje zapalić, kręci i nic, nie chce zapalić. Po małej diagnozie wyszło że paliwo dochodzi do pompy ale z niej nie wychodzi na wtryski. Z tego co wiem tam jest elektrozawór, to jego zacięcie jest przyczyną czy może tam być jeszcze cos innego? Prosze o szybka odpowiedź.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey-Ferguson 255

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 21500.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 6150

• 58000.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 5445

• 73000.00 PLN
  • 17 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 22:44
  •  

#502 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 21:32

Wszytko o mf 3080 i pochodnych posprawdzaj to co ci pisałem i daj znać co było przyczyną jak namierzysz

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 02 wrzesień 2011 - 21:33.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#503 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1586 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 11:26

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Posprawdzaliśmy wszystko, elektrozawór działa, nigdzie nie przytkane, po prostu pompa się rozleciała, a konkretnie ten wałek w środku się ukręcił.
Orientuje się ktoś o zbliżony koszt naprawy? lub wie ktoś ile kosztuje nowa?

Edytowany przez Bartek72511, 03 wrzesień 2011 - 11:38.

#504 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 11:45

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z głowicą nic nie robiłem, mechanik powiedział,że jest dobra i ją założył bez remontu,oleju nie bierze

#505 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 19:32

Wszytko o mf 3080 i pochodnych jak oleju nie bierze to czym toy się przejmujesz a co do pompy to musiciemieć niezła jakość paliwa że się zatarła aż ośkę ukręciło
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#506 Share matir

matir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:45

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Koledzy pomóżcie!!! Przedwczoraj kupiłem do mf 3070 filtr hydrauliki bo ten przy massey u mnie nie był wymieniany odkąd go kupiłem 3 lata temu a pewnie jeszcze dłużej. Na starym filtrze (wychodzi na to ze był jeszcze oryginał bo był ze znakiem mf) był numer 3581032m2-i taki oto zamówiłem i przyszedł. Przy wkręcaniu nowego filtra okazało się że pomimo jest dość silnie dokręcony to jeszcze kapie olej-odkręciliśmy go i porównaliśmy uszczelkę ze starym filtrem była odrobinkę może o,5mm mniejsza ale to chyba byłoby zrozumiałe bo tamta w starym to już od starości mogła się już trochę rozleść. Przykręciliśmy ten nowy spowrotem tak ze roniła się już tylko malutka kropelka-po włączeniu ciągnika okazało się że dosłownie nic ale to nic nie działa-tj wom. wspomaganie podnośnik hydraulika. odkręciliśmy go spowrotem i okazało się że filtr ten zassało na boki w puszce i nadaje się już do du...kosza. próbowaliśmy przykręcić stary ale w nim co jest ten króciec musiał się trochę odkręcić od samego filtra przy odkręcaniu bo jest deko wyżej i nie idzie go dokręcić-zarówno do ciągnika jak i samego kroćca do końca w filtrze. Jutro ryzykuje i jadę kupić kolejny filtr za te nieszczęsne 250zł-jednakże nie wiem czy sytuacja znowu się nie powtórzy. i tu wychodzę z pytaniem-czemu mogło zassać tak ten filtr? Czy możliwe by było że instalacja była zapowietrzona? Jak ją się odpowietrza? Czy mogłem ruszyć jakiś przewód przypadkiem ze to wszystko nie działa? proszę o szybką odpowiedź.

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

#507 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych z czym talim jeszcze sie nie spotkalem żebyt uszkę ściskneło ???? szok ie wiem coś ty za filtr kupił i nie iwem co wy tam robiliście ale nic prostrzefgo jak wymiana filtra to już nie ma
Mechanika Rolnicza.

#508 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:04

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Mu chyba chodzi oto że wkład w środku zassało do boków puszki, wygląda jakby wkład był "nie-przepuszczalny"???
A ja mam pytanie z innej beczki, wałek wom mi sie nie zalancza. Dokladnie to po zalączeniu obruci 2-3 razy i staje co moze byc przyczyną? Przyciski sprawdzalem elektrozawór pomijam bo jak by byl nawalony to wogóle by nie zalączył. To chyba uszczelnienia w koszu sprzegla WOM??? Dam rade to samemu zrobić?

#509 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 18:25

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Pytanie do użytkowników serii 3000 z turem, zakupiłem do swojego 3070 tura z hydrametu z montażem, no serwisanci podłączyli mi go pod parę wyjść hydrauliki, niezbyt mi się to podoba bo do prasy potrzebuję wszystkich wyjść, czy jest możliwość podłączenia go z tyłu przed rozdzielaczem. Byłbym wdzięczny gdyby jakiś użytkownik zrobił kilka zdjęć gdzie i jak to jest podłączone.

#510 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 18:55

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Da sie robiłem to wiele razy ale nie mam zdjęć trzeba to jednak dobrze zrobić bo można łątwo to skopać
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 20:40

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam potrzebuję schemat bezpieczników, a dokładniej to który jest od czego.

#512 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:19

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Koledzy, czasami po dłuższym postoju w moim 3080 wpada pedał hamulca i są słabe (po dłuższej jeździe wszystko dochodzi do normy). Podejrzewam, że to kwestia odpowietrzenia. Powiedzcie mi jak dokładnie można to zrobić i gdzie wgl jest ten odpowietrzacz. Jeżeli nie o odpowietrzenie to o co moze chodzić? Z góry wielkie dzięki. :)

#513 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:39

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a ja podejrzewam że nieszczelności
Mechanika Rolnicza.

#514 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 03 październik 2011 - 14:00

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Kilka razy płukałem przewody od zbiorniczka do pompki bo były zamulone i pompki się zapowietrzały.
A płynu ubywa??
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#515 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:07

Wszytko o mf 3080 i pochodnych skoro były zamulone to masz wiekrzy i to sporo wiekrzy problem z e swoim ciągnikiem niż ciiusę wydaje

Mechanika Rolnicza.

#516 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:34

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Zniknęło mi sprzęgło w moim 3070 (pedał nagle zrobił się miękki) :(, myślałem że pompka ale jednak trzeba było rozjechać ciągnik bo w między czasie wypadł kawałek metalu przez dolny otwór między silnikiem a skrzynią i okazało się że jeden "listek" na tarczy oberwało i zacięło między tarczą a dociskiem, tarcza jest do wymiany i teraz pytanie jaka kupić Bepco za 500zł u Gąski czy LUK za 750 w Grene, przy okazji chcę wymienić uszczelniacze na wysprzęgliku bo lekko się poci i nie chcę za rok tego robić znowu, jakie kupić? Czy łożysko oporowe też wymieniać?? Docisk jest bez rys więc wydaje mi się że nie ma potrzeby wymieniać.

#517 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 14 październik 2011 - 18:38

Wszytko o mf 3080 i pochodnych powodzenia :rolleyes:
Mechanika Rolnicza.

#518 Share dampio65

dampio65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:29

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam mam pytanie ile kosztuje zaworek ktory przelancza biegi A i B na reduktorze?

#519 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 29 październik 2011 - 21:17

Wszytko o mf 3080 i pochodnych 1044 netto w tej chwili na zamówienie nie ma w kraju a co jest aż tak porysowany czy zgięty że chcesz go wymieniać oczywiście pytasz o ten zawór sterujCY WKRĘCANY Z GÓRY PIONOWO ?

Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 październik 2011 - 18:27

Wszytko o mf 3080 i pochodnych hej
Ile jest tarczek od hamulca ręcznego? Czy żeby wymienić te tarczki trzeba rozpoławiać ciągnik czy można to zrobić przez któreś otwory boczne?