Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#481 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 13:09

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W moim 3080 skrzynia nie zawsze chce przełączyć się na polowe biegi, kontrolka przeskakuje, ale skrzynia sie nie przestawia. Dlaczego tak sie dzieje? Proszę o odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 15:43
  •  

#482 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:25

Wszytko o mf 3080 i pochodnych To chyba będzie jakaś usterka mechaniczna a nie związana z elektryką bo komputer przełącza a to skrzynia nie chce przeskoczyć :) Nie wiem ja tam się aż tak nie znam ale wg mnie to chyba dobrze mówię jeśli nie to mnie poprawcie :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#483 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:11

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Możliwe że elektrozawór ci się zacina. To jest ten pierwszy od dołu w bloku elektrozaworów obok filtra oleju hydraulicznego. Zdejmij cewkę, wykręć zawór, przedmuchaj sprężonym powietrzem i sprawdź czy swobodnie chodzi. Powinno pomóc. Jeżeli nie będziemy szukać dalej.

#484 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 20:39

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam. Czy w mf 3085 jest dodatkową pompka do wspomagania kierownicy.

#485 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 21:33

Wszytko o mf 3080 i pochodnych A po co dodatkowa jak ta co jest wystarcza?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#486 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:00

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie, wymieniał ktoś z Was tarczki hamulca ręcznego w mf?
Trzeba dwa dekle odkręcać czy wystarczy jeden?
Z ojcem odkręciliśmy ten gdzie nie ma elektrozaworów, i ten tryb co jest na wałku ataku i napędza przedni most nie chce przejść o taki pierdzielnik co wychodzi z pompy i idzie chyba do filtra oleju ;[

#487 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 19:35

Wszytko o mf 3080 i pochodnych ja si9ę nie wie to się nie zaczyna a jak się zaczeło to trzeb kombinować nie jest to proste ale wykonalne
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#488 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 08:14

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Czyli, przez ten jeden dekiel da się to zrobić?

#489 Share przemyslaw111187

przemyslaw111187

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:52

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam
Jestem posiadaczem MF 3080 moze mi ktos doradzic lub podpowiedziec jaki olej lejecie do hydrauliki i przekładni?Prosze o pomoc
Z gory dziekuje i Pozdrawiam

#490 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:39

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Czy ktoś wymieniał czujnik temperatury silnika w mf 30.., będzie pasował od mf 255 ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 09:19

Wszytko o mf 3080 i pochodnych powinien nie jest drogi wiec warto sprawdzić
Mechanika Rolnicza.

#492 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:24

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

powinien nie jest drogi wiec warto sprawdzić

Sprawdziłem i pasuje, wskażnik wskazuje dobrze.

#493 Share RAQil

RAQil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 00:27

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z góry przepraszam za rejestrację i od razu pytanie... ale do meritum.
Ojciec chce zakupić ciągnik, trochę lepszy niż dotychczasowe (C-360, C-330), no i wczoraj do tego byłą okazja. Z racji tego, że ciągnika nie kupuje się co 1 rok, chciałbym poznać opinię kogoś kto może zna więcej na temat MF i może z grubsza powiedzieć czy warto ( nie chcę znowu rozpętać dyskusji, który lepszy). Zatem, do kupna był właśnie model 3080, powiedzmy od handlarza, ciągnik sprowadzony z Francji 3 dni temu, rocznik 87, 15 000 mth, cena 33 000. Z zewnątrz w miarę poprawny widok, tylko trochę zastanawiało mnie popękane opony, jakby lekko nacięte co 20 cm wraz z "balonikami". Działać ma wszystko, prawie wszystko, no właśnie prawie... Przyjeżdżamy do handlarza, facet mówi nam, że nagle MF przestał jeździć. Przed załadowaniem na lawetę we Francji, było wszystko sprawne, przejazd próbny itd, przyjechał do Polski z lawety zjechać nie chciał :) tzn. ciągnik odpalasz, włączasz jakiegokolwiek bieg, a MF nie chce ruszyć. Facet ma sprawdzić co tam się stało i dać znać; sam był zdziwiony, że we Francji normalnie jeździł, a tu coś prawdopodobnie w skrzyni (o tym też się naczytałem) się stało, że nie ruszy.
Teraz małe pytanie, czy po remoncie jest sens zawracać głowę sobie tym modelem? Nie wiem co tam może się potem dziać; dalej trochę liczba mth duża, nie wiemy jak go we Francji katowali, czy za te pieniądze to może coś uda się lepszego znaleźć. Jakby ktoś był chętny odpisać. z góry dziękuję.

Edytowany przez RAQil, 01 wrzesień 2011 - 00:28.

#494 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 05:12

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Moim zdaniem to odpuść sobie tego Mfa jak najszybciej. Ten Mf na pewno przy kupnie też nie jeździł, a handlarz kupił go jako uszkodzonego za grosze. Tak samo sąsiad się wpakował z Casem, niby tylko coś tam z obrotami było a potem miał całą hydraulikę do robienia i wyszło mu nie całe 10 tysięcy za naprawę. Handlarz nie zrobi go przecież tak jak powinno być, jeśli koszt będzie zbyt duży, i tylko zrobi tak żeby trochę pochodziło i ktos to kupił a potem niech się męczy. Do tego opony, teoretycznie do wymiany a komplet kosztuje około 10 tysięcy. Za dobry ciągnik z tej serii 40 tysięcy to trzeba położyć, a i tak się pewności nie ma. Naprawa skrzyni jest bardzo kosztowna, wiec słysząc że ma jakieś problemy z nią to lepiej uciekaj od niego z daleka. Pozdrawiam.

#495 Share RAQil

RAQil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 08:42

Wszytko o mf 3080 i pochodnych @Bartek72511, handlarz jest znajomym stryja, a stryj zapewnia, że to uczciwy gościu i w ch... by nie leciał:) A może go znasz?, pochodzi z Milina, za Patrzykowem, Kuźnica - te rejony.
Też myślę, że chyba trzeba tego MF'a odpuścić, trzeba ojca poinformować. Za duże ryzyko. Dzięki za odzew.

#496 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 14:18

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Znać nie znam, wiem tylko jak to z handlarzami jest, dlatego jak oni już swoje łapy tam wpychają to lepiej odpuścić;) A po za tym nie wydaje i się że w czasie transportu ciągnika na lawecie nagle przestały działać wszystkie biegi.

#497 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 17:56

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Koledzy, w moim 3080 skrzynia zgrzyta jak się przełącza bieg z 1 na 2, szczególnie na zimnym oleju bądź przyspieszaczu. Jeżeli obroty silnika są większe to biegi wchodzą bez problemu, a przy mniejszych czuć "przeskok", a z 1 na 2, czy mniejsze, czy większe bywa tak, że biegu się nie da włączyć(Wszystko dzieje się czasami, może coś źle robie). Może to wina jakichś luzów na wałku przy bloku skrzyni bądź ciśnienia? Dodam, że olej jest czyściutki, podnośnik działa super, ale nie działa kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni.

Edytowany przez janis12, 01 wrzesień 2011 - 18:25.

#498 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:38

Wszytko o mf 3080 i pochodnych to że jest czyściutki to nie znaczy e jest ok to nie silnik że ma się czarny robić! pewnie synchro padają już
Mechanika Rolnicza.

#499 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 08:55

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Panowie jestem tu nowy.proszę o radę, mam problem z MF6170,polega on ma tym ,że dymi silnik z odmy,myślałem tak jak wszyscy,że to tuleje i w czerwcu mechanik wymienił mu tłoki,pierścienie i tuleje,panewki na wale są dobre,ciśnienie w orce ma 4atm,z komina nie dymi,mocny jest, tylko dymi z odmy,temperatura płynu jest ok.Im większe obciążenie tym mocniej dymi.co może być?.Dziękuję z góry za podpowiedż,Jest to silnik 6 cylindrów,bez turbiny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:56

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a co było robione z głowicą bo one najczęsciej siadają z odmy zawsze dymi a olej bierze??
Mechanika Rolnicza.