Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#361 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 07:27

Wszytko o mf 3080 i pochodnych 800-850 jest ok niższych nie ma co ustawiać co do AB zawór się tnie abo za dużo wykręciłeś i dlatego teraz w jewdną stronę jest ok a spowrotem już nie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 15:29
  •  

#362 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:34

Wszytko o mf 3080 i pochodnych mam taki problem czy to normalne że mój MF 3065 przy obrotach 1500 dostaje dziwnych drgań może coś jest nie tak a ja po prostu nie mogę zlokalizować przyczyn tych tego drżenia a może ten typ poprostu tak ma ale wydaje mi się to nie normalne

#363 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 07:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Raczej nie jest to normalne coś może mieć luz i dostaje wibracji.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#364 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:58

Wszytko o mf 3080 i pochodnych no tak tylko co,wszystko w ciągniku działa ,mam lekkie podejrzenie na sprzęgło które działa normalnie ale widać że coś tam było grzebane tz.widać że ciągnik był rozjeżgzany i może coś tam jest po prostu zle poskładane lub nie dokręcone

#365 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 12:51

Wszytko o mf 3080 i pochodnych To że wszystko działa normalnie nie oznacza, ze coś nie ma już nadmiernego luzu to trzeba rozbierać i patrzeć nikt z forum ci nie odpowie na to wiele rzeczy może powodować w ciągniku wibrację
Mechanika Rolnicza.

#366 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 08:11

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam, mam takie pytanko. Zastanawiam się nad zmianą ciągnika. Obecnie użytkuję MTZ 80 ale koszty paliwa i napraw chyba puszczą mnie z torbami. Trafiła mi się pewna okazja. Konkretnie MF 3070 z 1994r. Czy możliwe iż ma zrobione tylko 5600mth? Ciągnik kosztuje 45,5 tyś. Posiada on 3 pary wyjść hydraulicznych co bardzo mnie zainteresowało bo będę mógł ominąć ten durny rozdzielacz przy moim chwytaku do bel. Trochę o nich czytałem, czy ta skrzynia to naprawdę taka porażka? A co z tym EHR stwarza jakieś problemy? I właściwie do czego przy tym tyle pokręteł? Tu jest link z ogłoszeniem. http://otomoto.pl/ma...050-A51726.html

#367 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 11:20

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Skrzynie tiożadna porażak są dobre pokręteł jest tyle ile potrzeba po czytaj na forum sobie a co do tego że cię koszty napraw zjadają w MTZcie to zobaczysz jak ci MF padnie :lol:
Mechanika Rolnicza.

#368 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 12:16

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

#369 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 14:15

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Tyle że raczej jak w MF coś już mi padnie i to zrobię to raczej potem pochodzi. A nie tak jak w tym złomie. A to hydraulika cieknie a to uszczelka przy pompie pójdzie, ostatnio sprzęgło się rozleciało i wałek w skrzyni, wiem pewnie sobie pomyślicie że go katuje... wcale nie, wymieniam oleje i filtry tak jak trzeba i jeździ na dobrych olejach, w zasadzie nic ciężkiego nie robi, mam może 6ha gruntów ornych pod kuku a reszta to łąki więc pracuje w prasie i kosiarce.

#370 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 14:42

Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

Ten model z linku nie ma skrzyni dynashift :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:13

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Faktycznie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Czy te MF nie miały już dynashiftu od 93 roku?

#372 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:26

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z tego co mi wiadomo to skrzynię dynashift posiadały modele z końcówką 5, np 3075, 3085 itd. I warto dodać że 3075 jest najmniejszym ciągnikiem w których była montowana ta skrzynia, w mniejszych nie montowano ;) A po za tym to różnie jest, rocznik nie jest wyznacznikiem skrzyni, jak sam szukałem dla siebie ciagnika to ciężko było coś znaleźć z dynashift;)

Edytowany przez Bartek72511, 11 kwiecień 2011 - 16:26.

#373 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 07:13

Wszytko o mf 3080 i pochodnych nie do końca tak jest bo 3085 czy inne miały te zspeeda to po prostu zalerzy od wersji wyposażenia
Mechanika Rolnicza.

#374 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 09:26

Wszytko o mf 3080 i pochodnych mam pytanko ,w moim MF 3065 są 3 pary wyjść hydraulicznych i pierwszy raz sie z tym spotykam bo poprzednie moje ciągniki nie miały wyjść parowych tylko pojedyncze i zastanawiam się jeżeli podepnę przyczepę z wywrotem np. pod 3 parę i np.górne gniazdo to po zasterowaniu siłownik będzie podnosić ale jak opuścić z powrotem skoro siłownik w przyczepie jest jednostronnego działania

#375 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 11:15

Wszytko o mf 3080 i pochodnych to nie ma zmnczenia ile masz wyjść po prosty masz dołorzoną dodatkową płytę rozdzielacza a do kiprowania urzywasz tej sekcji która jest cztero położeniowa czyli z wolnym spływem pozatym nie wiem czy wszystkie takie ine sa sprawdz sobie
Mechanika Rolnicza.

#376 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:43

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z tego co wcześniej pisaliście skrzynie biegów dynashift w MF są mniej awaryjne? Mam na oku MF 3075 z taką właśnie skrzynią.

#377 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:50

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Zawsze zależy co trafisz, ale są moim zdaniem mniej awaryjne. Mniej używasz przerzucania biegów 1-4 przy czym moim zdaniem skrzynia jest mniej wyeksploatowana, a po za tym ta skrzynia to ogromny komfort pracy, sam mam i bardzo sobie chwalę;)

#378 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 07:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Komfort tak jest dużo większy, ale i ewentualne koszta naprawy, a nie ma rzeczy które się nie psuję. Co do częsci mechanicznej skrzyni ma to jakies poparcie w praktyce, że mniej się wajchuje, tylko trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz, najczęściej w tych skrzyniach pada A-B, którego przy dyna nie ma i to juz swiadczy o mniejszej awaryjności tych przekładni , a rewers psuje się tak samo w jedych jak i drógich.
Mechanika Rolnicza.

#379 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 09:46

to nie ma zmnczenia ile masz wyjść po prosty masz dołorzoną dodatkową płytę rozdzielacza a do kiprowania urzywasz tej sekcji która jest cztero położeniowa czyli z wolnym spływem pozatym nie wiem czy wszystkie takie ine sa sprawdz sobie

tak tylko która jest cztero położeniowa skoro na wajchach w kabinie które są 3 i na każdej jest + i - to mam takie pytanie czy jeśli zasteruje np. 1 wajchą na + kipruje to w pozycji 0 kiper będzie opadał czy trzeba zasterować - no ale wtedy ciśnienie pójdzie na na 2 kierunek tak to rozumie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:44

Wszytko o mf 3080 i pochodnych nie jest to możliwe zawsze conajmniej jedna sekcja powinna być cztero pozycyjna alle jak tak masz to zacznie opadać dopiero w pozycji minus i pompa cały czas będzie na - tłoczyła olej w takiej sytuacji najlepiej, żeby pompy nie męczyć jest połączneie drógiej sekcji ze spływem wtedy na + ci będzie opadał a z drógiego gniazda olej swobodnie spywa do skrzyni
Mechanika Rolnicza.