Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Bartek3085

Bartek3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:06

Wszytko o mf 3080 i pochodnych tak patrzę kolego, komu Ty chciałeś odpowiedzieć, ale jak już chociaż coś piszesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zbiorniki paliwa: 3050-3065 - 148 litrów.
3070-3095 - do '88 - 190 litrów. od'88 - 178 litrów.
Przedni napęd wyłączysię po przekroczeniu 15 km/h a gdy znowu zwolnisz ponizej 15 to się znów właczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 04:11
  •  

#262 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:09

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Też się zdziwiłem, czytając ten post. Nie wiem komu odpisał :huh: .

No i przedni napęd sam się włącza przy hamowaniu :) .

#263 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:32

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Analizując to kolega odpisał na pierwszy post w tym temacie :D moze nie ogarnął że juz jest tyle stron :D

#264 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:02

Rafik przecież ty jestes dobry samarytanin jak to harytatywnie nie chce ci się robić przecież za swoją pomoc ewrzyciu byś pieniędzy nie wzioł czy cos się zmieniło od naszej ostatniej rozmowy kiedy mnie krytykowałeś że nie jestem skory do pomocy i nie za darmo a teraz sam chcesz na forumowiczach kasę trzepać ?:blink:

@Bartek3085 w sumie już ci odpisał. Skoro uważasz że przetłumaczenie instrukcji jest tak prosta sprawą to pokaż jak to się robi. poza tym poświęcić komuś 15 minut na rozmowę przez telefon a siedzieć kilkanaście dni przy komputerze i układać poprawne gramatycznie zdania, które jednocześnie oddają sedno sprawy to nie jest takie proste jak się wydaje. Poza tym przerobić schematy i tabelki a później połączyć wszystko w jedna spójna całość wymaga trochę pracy. Skoro to jest dla ciebie nic to równie dobrze ty mógłbyś nie brać pieniędzy za to co robisz w warsztacie.
Nasze spięcie dotyczyło kwestii pomocy w rozwiązaniu problemu dotyczącego ciągnika i tego ze jeżeli człowiek nie dostanie odpowiedzi na forum to BĘDZIE MUSIAŁ za taka poradę zapłacić lub udać się do mechanika który coś tam zawsze weźmie a usterka może być bananie prosta. W przypadku instrukcji takiego przymusu nie ma. jak ktoś nie chce to tego nie kupi. proste.

PS. Widzę że ty chyba czerpiesz przyjemność z kłótni i wytykania niekompetencji. Widzę że nie tylko mnie wziąłeś na cel. Użytkownikowi kosti68 tez się już oberwało i zdążyłeś się na niego obrazić w tym temacie http://www.agrofoto....486#entry654486
Poza tym to nie ty napisałeś żebym nigdy więcej nie wypowiadał się pod twoimi postami. Widzą że pamięć masz dobrą ale wybiórczą i krótką.

Edytowany przez rafik256, 09 luty 2011 - 20:45.

#265 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:11

Wszytko o mf 3080 i pochodnych rafik mógłbym prosić o tą instrukcję? hadler@interia.eu
Z góry dzięki, pozdrawiam.

#266 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:52

Wszytko o mf 3080 i pochodnych @Rafik256 Ja osobiście zgłaszam się na chętnego i na pewno kupił bym taką instrukcje napraw do serii 3xxx, a co do instrukcji obsługi co mi wysłałeś na e-mail to jeszcze raz dziękuje.

#267 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 luty 2011 - 20:36

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Przypominam że na razie będzie to tylko instrukcja napraw do autotronic i dynshift czyli do tego co stanowi dla większości największa zagadkę. Później w miarę możliwości będę próbował zrobić podobne do reszty podzespołów. Potrzeba na to trochę czasu ponieważ całość ma 770 stron a przerobienie tych wszystkich diagramów, schematów, tabelek nie wspominając o tekście trochę pracy pochłonie... :blink: bo przecież nikt by nie chciał mieć samego tekstu, który nie wiadomo do czego się odnosi. dlatego proszę o cierpliwość.

Edytowany przez rafik256, 09 luty 2011 - 20:41.

#268 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 luty 2011 - 08:27

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Posiadam instrukcję napraw do MF 3000-3100 po angielsku, jeśli to ułatwiło by to sprawę tłumaczenia to wolną chwila zamieszczę na jakimś serwerze do pobrania. Byłbym chętny na wersję po polsku. Pozdrawiam

Edytowany przez Rider, 10 luty 2011 - 08:31.

#269 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 luty 2011 - 23:30

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W każdym mf'ie 3080 bez włączonego napędu powinny działać przednie hamulce? :unsure: U mnie nie działają, tylko przy włączonym hamuje.

#270 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 luty 2011 - 00:12

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Jak jedziesz powyżej 5km/h z wyłączonym napędem i wciśniesz hamulec to powinna Ci się zapalić kontrolka od przedniego napędu i on powinien Ci pomagać w hamowaniu. ;)

Edytowany przez Bartek72511, 11 luty 2011 - 00:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych A co może być przyczyną tego, że nie działają?

#272 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 luty 2011 - 11:22

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a jak przekroczysz 15 to sam się wyłączy?

#273 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 luty 2011 - 14:28

Wszytko o mf 3080 i pochodnych po kolei:
-czy przy wyłączonym zapłonie i zgaszonym silniku po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i kontrolka przedniego napędu?
- czy po uruchomieniu silnika kontrolka od ciśnienia w skrzyni gaśnie?
- czy zaraz po uruchomieniu silnika gdy chcesz wyłączyć przedni napęd musisz wcisnąć hamulec? czy może da się wyłączyć przedni napę bez wciskania hamulca?

Odpowiedz na te wszystkie pytania i wtedy zobaczymy co dalej z tym zrobić.

#274 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 luty 2011 - 00:30

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Od niedawna jestem posiadaczem MF3065 i mam takie pytanie czy to normalne że ciągnik przy wyższych obrotach dostaje drgań [obroty 1500] szczególnie drży osłona wałka przedniego napędu i sam wałek ,drgania są nie zależne czy ciągnikiem się jedzie czy po prostu doda się gazu na biegu jałowym,w ciągniku wszystko działa i nie wiem czy to jakiś problem czy po prostu tak jest we wszystkich, mi się wydaje że to nie normalny objaw a nie mogę zlokalizować przyczyny tych drgań,o proszę o pomoc

#275 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 luty 2011 - 10:38

Wszytko o mf 3080 i pochodnych @riki u mnie nic nie drga, na wolnych jest tak samo jak na najwyższych. Może masz jakąś blachę poluzowaną od osłaniania wałka przedniego napędu, ja tam dwóch śrub nie miałem i brzęczało trochę.

#276 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych osłonę wałka mam przykręconą 2 śrubami na przedniej osi i 2 na wyjściu wałka przedniego napędu pod skrzynią biegów na środku nie mam żadnego mocowania ale mnie ciekawi skąd się biorą takie drgania nie mogę tego zlokalizować a drgania pojawiają sie przy obrotach 1500 jak wcześniej pisałem na wolnych nic nie drga ,czy może to być wina sprzęgła ? choć działa dobrze

Edytowany przez riki, 13 luty 2011 - 13:03.

#277 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:50

po kolei:
-czy przy wyłączonym zapłonie i zgaszonym silniku po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i kontrolka przedniego napędu?
- czy po uruchomieniu silnika kontrolka od ciśnienia w skrzyni gaśnie?
- czy zaraz po uruchomieniu silnika gdy chcesz wyłączyć przedni napęd musisz wcisnąć hamulec? czy może da się wyłączyć przedni napę bez wciskania hamulca?

Odpowiedz na te wszystkie pytania i wtedy zobaczymy co dalej z tym zrobić.

Lampka od napędu nie działa, a od ciśnienia oleju w skrzyni albo nie świeci albo też wcale nie działa. Co do wyłączania napędu w takiej sytuacji to nie wiem. Ale jeżeli chodzi o włączanie i wyłączanie napędu w normalnych warunkach to wszystko jest ok, zarówno jak blokada na 4 koła.
Może ktoś z Was miał taki problem w swoim mf'ie z tej serii?

#278 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 luty 2011 - 09:00

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Ale to są normalne warunki. W każdym sprawnym MF-ie żeby wyłączyć pierwszy raz napęd trzeba wcisnąć hamulec. Jak będziesz jeździł nawet i godzinę nie dotykając ani razu hamulca napędu nie będzie dało się wyłączyć. Poza tym nikt nie jest wróżka żeby postawić ci diagnozę z tak skąpych informacji. Poza tym skąd wiesz kiedy napęd jest włączony?? Sprawdź najpierw czy chociaż żarówki masz dobre i czy jest dojście prądu do kontrolek. No i dowiedz się tych rzeczy o które pytam.

#279 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:19

Wszytko o mf 3080 i pochodnych @rafik256, w moim MF3070 (skrzynia speedshift)po wciśnięciu pedału sprzęgła na wyłączonym zapłonie i zgaszonym silniku nie zapala się kontrolka napędu (kontrolka skrzyni , kontrolka żółwia lub zająca, kontrolka speedshift świecą).
Po uruchomieniu silnika napęd załączam bez wciskania pedału hamulca, co to może oznaczać i czy nie wpłynie to negatywnie na eksploatację? Reszta funkcji związana z 4x4 działa normalnie tzn. napęd rozłącza się powyżej 14 km/h i przy wciśnięciu pedału hamulca powyżej 5 km/h się załącza.

Edytowany przez Rider, 14 luty 2011 - 20:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:35

Wszytko o mf 3080 i pochodnych No przy moim 3095 też nie świeci przed odpaleniem napęd, ani się nie zapala jak odpalę traktor. Na dodatek nie muszę napędu wyłączać bo po odpaleniu chyba się sam wyłącza. Sprawdzałem już na śniegu czy aby na pewno napęd po odpaleniu jest wyłączony no i jest wyłączony. Jak wcisnę guzik od napędu to zaświeci się kontrolna a koła przednie ciągną. Przy szybkiej jeździe się wyłącza napęd a przy hamowaniu włącza więc reszta funkcji łącznie z blokadą i kontrolką ciśnienia oleju wydaje się działać poprawnie. Pewnie jakieś obejście jest. Mi to nie przeszkadza więc nie szukam przyczyny, wręcz przeciwnie- nie muszę po odpaleniu nic wyłączać.