Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach!

104 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:24

przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi

Dlaczego proponujesz diagonalne do miedzyrzędzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Dzisiaj, 00:30
  •  

#42 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:22

Dlaczego proponujesz diagonalne do miedzyrzędzi?

no radialki zawsze lepsze ale jak ktoś się upiera np przy diag to tylko do prac o małym uciągu a zreguły wąskie koła do takich prac są przeznaczone, radialki zawsze lepsze od diag, komfort, uciąg, itd
kujawy to jes to!!!!!

#43 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:32

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! No troche mnie wystraszyłeś tymi diagonalnymi. :rolleyes: Szwagier też mi proponuje radialne, ciut droższe, ale dla mnie się liczy jakość pracy i mysle że to bedzie dobra opcja. Dzięki, pozdrawiam ;)

#44 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:32

Ok ale czy te niskociśnieniowe szerokie potrzebują jeszcze obciążniki czy nie, tzn był taki temat, ale czy w normalnych warunkach np. w orce lub transporcie po lesie lub po śniegu więcej dają szersze radialne opony czy więcej obciążników?

w pronarku z szerokimi an- kami czyli ok 50cm(nie mierzyłem ale to zrobie to powiem dokładniej) zwaliłem z tyłu obciąrzniki i nie ma rzadniej różnicy w sile uciągu, znajomy miał taką teorie ze najlepiej orać na kołach wąskich bo większy nacisk na cm gleby a tym samym i uciąg, ale ja bym z tym polemizował i nie podpisał bym sie pod tym tak dokonca(prawa fizyki niby by to potwierdzały ale nie praktyka), ogólnie szerokość opon powinna być dobrana do mocy, sposobu wykorzystania itd, ja osobiscie do ok 100-130km brał bym laczki ciut szersze i np w polu dodatkowo obniżył cisnienie do 0,8 a nawet 0,5 (zaleznie od masy sprzętu zawieszonego na ciągniku) pozdro
kujawy to jes to!!!!!

#45 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:35

No troche mnie wystraszyłeś tymi diagonalnymi. ;) Szwagier też mi proponuje radialne, ciut droższe, ale dla mnie się liczy jakość pracy i mysle że to bedzie dobra opcja. Dzięki, pozdrawiam :)

bedziesz zadowolony tylko patrz na date produkcji bo wąskie mogły lezec długo(po co płacić za starą gume :rolleyes: )
kujawy to jes to!!!!!

#46 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:36

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Radialki są zazwyczaj bezdętkowe i można jeździć na śmiesznie niskim ciśnieniu. Nie mam porównania na jednakowym ciągniku ale na torfach lepiej radzą sobie radialne gumy, a jak ciągnik ma sie zakopać to na każdych oponach sie zakopie. Znaczenie ma też grubość klocków jodły bieżnika, grubsze mniej sie ślizgają na twardym podłożu, cieńsze lepiej ciągną na miękkim i lepiej sie oczyszczają, szczególnie na mocnym ciągniku gdzie można szybciej zakręcić gumami :rolleyes:

#47 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:49

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! kupilem niedawno ukrainskie radialki dnieproszina-tanie ale po 5 miesiacach widac ze guma kiepska.mialem olsztynskie to popekaly boki i detki bardzo sie przecieraly.w zetorze mam taurusa od nowosci 15 lat i jeszcze pochodzi

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#48 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:07

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! To prawda że obrucone przednie napędowe wytrzymują tyle co i tylne?

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 01:24

To prawda że obrucone przednie napędowe wytrzymują tyle co i tylne?

tylko w transporcie.

Znaczenie ma też grubość klocków jodły bieżnika, grubsze mniej sie ślizgają na twardym podłożu, cieńsze lepiej ciągną na miękkim i lepiej sie oczyszczają, szczególnie na mocnym ciągniku gdzie można szybciej zakręcić gumami

gruboc czy szeroksc??? moim zdaniem najwiekszy wplwy ma odleglosc miedzy bieznikiem, dlatego na droge wazne by byla mozliwie mala, bo opony mnie sie zuzywaja w pole odpowiednio duza by miec odpowiednio duze zaparcie, reszta to kwestia optymalizacji, ale naszczescie nie nam biednym robaczkom to zadanie przypada :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 10:40

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Czy jeśli zamówie do nowego ciągnika szersze niż fabryczne opony lub szersze niskoprofilowe i będą to radialki to moge liczyć na to że wytrzymają dużo dłuższe przebiegi od fabrycznych diagonalnych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 13:03

gruboc czy szeroksc??? moim zdaniem najwiekszy wplwy ma odleglosc miedzy bieznikiem, dlatego na droge wazne by byla mozliwie mala, bo opony mnie sie zuzywaja w pole odpowiednio duza by miec odpowiednio duze zaparcie, reszta to kwestia optymalizacji, ale naszczescie nie nam biednym robaczkom to zadanie przypada :rolleyes:

Szerokość w sensie gęstość klocków? To sie zgadza, analogicznie jak "grubość" klocka. Grubsze i gęściej rozmieszczone klocki lepiej robią na twardym podłożu (większa powierzchnia styku), na miękkim mniej sie kopią ale gorzej ciągną i gorzej sie oczyszczają. Cieńsze i rzadsze mają odwrotnie.

#52 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 18:20

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Pytanie trochę nie do tematu ale ile kosztuje opona do c-360 bodajże 14.9-28 ?? najlepiej jakaś ruska czy coś żeby tańsza była??

#53 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 20:54

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! ja przy swoim NH mam opony tylnie juz 8lat prejechaly 6500mth i pochodza jeszcze z 2000mth:) od nowosci goodyeary sa ;)

#54 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 12:04

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! W C-360 z 1979r z tyłu mamy drugi komplet opon. Są to standardowe stomilowskie diagonalne opony, takie same na jakich z fabryki wyjechał. Z przodu nie jestem w stanie piliczyć. Tak na oko to jest teraz 6 lub 7 komplet. Nie wiem ile godzin przejeździły bo w ciągniku jest chyba trzeci obrotomierz.

W Ursusie 902 mamy diagonalne Petlasy, ale ciągnik z tymi oponami jest u nas niecały rok, więc na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nic złego się z nimi nie dzieje. Ale 1 rok dla tylnich opon to prawie nic.

Kuzyn ma 914 z 1986r i drugi komplet 4 opon. Ciągnik wcześniej pracował z turem w jakiejś spółdzielni. Przednie wymienił zaraz po zakupie- chyba w 1992 lub 93 roku. Tylnie jakieś 4 lata temu. Wszystkie cztery to radialne Stomile.

Jeżeli chodzi o grubość, szerokość i gęstość klocków to jest tak, jak mówi mirasek. Nie wiem, czy pamiętacie opony 14,9/R28 z dzieloną kostką. Często w Ursusach C-4011 je widywałem. Były to opony typowo transportowe. Miały bardzo szerokie i bardzo gęsto rozstawione klocki. Z resztą był na nich napis "super transport". Mój wujas miał takie. Zmienił je przy pierwszej okazji. Mówił, że w polu wystarczyło troszkę wilgoci, żeby ciągnik zaczą się ślizgać, ale na asfalcie z dwoma pełnymi przyczepami szedł prawie jak po szynach.

#55 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:22

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! moja opinia jest taka ze jesli jezdzisz duzopo drogach utwardyonzch to yakladaj radialkijak po gruntowzch to diagonalne. jak ktos chce sie przekonac ktora opona staci syzbciej przyczepnosc to niech zalozy na ta sama os dwie rozne opony. ja sam stwierdilem ze wiekszy uciag jest na diagonalnych, gdyz mailem zalozone dwie rozne opony jak pekla mi jedna diagnalna a mialem stara dobra radialke nawet w prac z kultrywatorem najpierw traciala przyczepnosc radialka. zaden pracujacy ciagnik w lesie nie jezdzi na radialkach gdyz stanie na jakiejkolwiek galezi to na radialkach nie rusza z miejsa a na opona diagonalnych idzie jak czolg

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 13:15

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! W takim razie bardzo dziwne jest to że producenci nowych ciągników montują w nich opony radialne które są w dodatku droższe :)

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 16:03

moja opinia jest taka ze jesli jezdzisz duzopo drogach utwardyonzch to yakladaj radialkijak po gruntowzch to diagonalne. jak ktos chce sie przekonac ktora opona staci syzbciej przyczepnosc to niech zalozy na ta sama os dwie rozne opony. ja sam stwierdilem ze wiekszy uciag jest na diagonalnych, gdyz mailem zalozone dwie rozne opony jak pekla mi jedna diagnalna a mialem stara dobra radialke nawet w prac z kultrywatorem najpierw traciala przyczepnosc radialka. zaden pracujacy ciagnik w lesie nie jezdzi na radialkach gdyz stanie na jakiejkolwiek galezi to na radialkach nie rusza z miejsa a na opona diagonalnych idzie jak czolg

W lesie nie stosuje się opon radialnych tylko i wyłącznie z tego powodu że opony radialne są delikatne mają cienkie boki i guma jest miękka przez co łatwo się uszkadzają a w lesie na gałęziach pniakach konarach kawałkach drzewa itp to standard, pozatym radialki są zazwyczaj bezdętkowe a niedawno słyszałem o przypadku że patyk wszedł między felgę i oponę i zeszło powietrze w nowym df,
Mir3 szkoda że nie napisałeś na jakiej ziemi i w jakich warunkach oraz na jakim ciągniku testowałes tak te opony, bo są warunki w których właśnie lepiej sprawdzą się diagonalne ale ogólnie radialne maja lepszą przyczepność

#58 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 21:07

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! jak chodzi ci o rodzaj gleby to testowałem je na klasach od IV do VIz bo takie sa w gospodarstwie. jesli chodzi o las pracowałem ta z ojcem przez 15 lat wiec wiem co pisze, w starych ciagnikach przy załozeniu radialek tak musisz dać detke. po prostu do lasu musza być opony twardsze i z wieksza ilością płucien.

#59 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 06 luty 2009 - 19:51

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! moj c 330 miał od nowości(30 lat) opony,zrobił na nich 12000 mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 06 luty 2009 - 19:54

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! My gdy kupilismy mtz'ta 11 lat temu to wtedy ojciec kupil opony good year i trzymaja sie do dzis i mowi ze za rok moze kupimy nowe :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF