Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach!

104 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 11:52

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Witam!
Producenci reklamują ze ten czy tamten model wytrzymuje dłużej, a jak jest w praktyce, które opony są bardziej trwałe, radialki czy diagnonalne, które lepsze do transoportu a które do pola i czy to prawda że radialki łatwiej się przebijają?
Ile mtg wytrzymują przednie z napędem ile tylne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:20

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! co do wytrzymałości opon to w mojej 3p diagonalne opony stomil olsztyn siedzą już od prawie 20 lat i w tym czasie zrobiły ok 13 tys mtg. bieżnika już prawie nie ma ale jeszcze sezon posiedzą.
co do opon radialnych to z racjii tego, że mają większą powieżchnie styku zpodłożem zapewniają większy uciąg w polu, a ponieważ bardziej się uginają zapewniają lepszy komfort na drodze niż opony diagonalne.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:30

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! U mnie w ciapku ojciec od razu z nowym ciapkiem w 79r wzioł 2gi komplet opon i do dzisiaj mam te opony, niestety jedna co 2 lata przeciera dentke, ale te 2gie nic się nie zużywają tylkosa poszarpane przez ramiona tuz i strasznie spękane, kumple w mtz z 90r ma jeszcze orginalne gumy z tyłu a już 4 razy silnik remontował, radialne odradza znajomy ojca którego już kilka razy spotkałem ja albo ojciec w serwisie oponiarskim bo notorycznie przyjeżdza z jakąś oponą, twierdzi że to był duży błąd radialki w 1014 bo na byle co najedzie szkło czy jakiś metal i opona się rozcina lub przebija (ale jego za porządek na podwórku chcieli z ekologi wywalić więc może nie ma się co sugerować ;) :D

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:30

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! nie da s8ię określić co dłużej pochodzi bo to zależy od sposobu użytkowania. te same opony przy różnym ciśnieniu będzo się różnie zużywać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:32

nie da s8ię określić co dłużej pochodzi bo to zależy od sposobu użytkowania. te same opony przy różnym ciśnieniu będzo się różnie zużywać.

Radialka jest miększa wiec nie leci szybciej na asfalcie? ;)

#6 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:48

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Jeżeli chodzi o szybkość zużywa ia to tak jak andrzej pisał zależy od sposobu użytkowania. Jezeli chodzi o to czy się łatwiej przebijają, to raczej nie. mam przy c360 radialki już 6 rok i ani razu nie przebiłem. Jak ktoś ma nieporządek na podwórzu to obojętnie jakie opony to bedą sie przebijac, na radialkach łatwiej sie zakopać niestety.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:51

Jeżeli chodzi o szybkość zużywa ia to tak jak andrzej pisał zależy od sposobu użytkowania. Jezeli chodzi o to czy się łatwiej przebijają, to raczej nie. mam przy c360 radialki już 6 rok i ani razu nie przebiłem. Jak ktoś ma nieporządek na podwórzu to obojętnie jakie opony to bedą sie przebijac, na radialkach łatwiej sie zakopać niestety.

Jak to łatwiej zakopać? ;) przecież na radialkach podobno lepszy uciąg

#8 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:58

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Uciąg lepszy ale bardziej ze tak powim wgryzają się w grunt i co za tym idzie prędzej wyrzucaja ziemie z pod kół. Na ziemi nie jest to tak widoczne ale np na pyzmie z kiszonką to tak, moją c360 prędzej sie zakopie niż tą na diagonalnych. A jeśli chodzi o opony to dobre są tureckie petlasy(diagonalne) i tanie , narazie mam dwa lata zobacze czy jak będą starsze to czy nie beda pękać, ale uciąg lepszy niż np na stomilu.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 13:06

Uciąg lepszy ale bardziej ze tak powim wgryzają się w grunt i co za tym idzie prędzej wyrzucaja ziemie z pod kół. Na ziemi nie jest to tak widoczne ale np na pyzmie z kiszonką to tak, moją c360 prędzej sie zakopie niż tą na diagonalnych. A jeśli chodzi o opony to dobre są tureckie petlasy(diagonalne) i tanie , narazie mam dwa lata zobacze czy jak będą starsze to czy nie beda pękać, ale uciąg lepszy niż np na stomilu.

U nas wszyscy kupują landpro kormorany, a to mnie zmartwiłeś że wyrzuca glebe z pod kół i szybciej się kopie, to chyba właśnie pomyśle o tych petlasach do mf 255 z kołami 12,4/32 bo pamiętam na nowych diagonalnych (2ga para) chwila nieuwagi i wisiał dopiero jak jest połowa bierznika to w błota moge się śmielej pchać, a ziemie mam właśnie takie w dolinkach ze 2 razy koła obruci i biały piasek po oponach popłynie i jak upalowany, to jak na diagonalnych w 3 sekundy wisiałem to co dopiero na radialnych ;)

#10 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 13:16

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Słuchaj nie wiem czy to jest reguła czy tylko u mnie taka różnica bo radialki sa stomila a diagonalne petlas. Ale zauważyłem ze łatwiej na radialkach sie zakopać. To wiem z własnego doświadczenia, nie wiem jak u innych. Petlasy sa tańsze bo pomiedzy polskimi a petlasami do c360 było jakieś 300zł różnicy na sztuce. A petlasy wcale nie są złe, obawiałem się troche ich kupić ale nie narzekam.
Mam jeszcze pyt orientujkesz sie w cenach mf, bo nie chce zakładać nowego tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 13:33

Słuchaj nie wiem czy to jest reguła czy tylko u mnie taka różnica bo radialki sa stomila a diagonalne petlas. Ale zauważyłem ze łatwiej na radialkach sie zakopać. To wiem z własnego doświadczenia, nie wiem jak u innych. Petlasy sa tańsze bo pomiedzy polskimi a petlasami do c360 było jakieś 300zł różnicy na sztuce. A petlasy wcale nie są złe, obawiałem się troche ich kupić ale nie narzekam.
Mam jeszcze pyt orientujkesz sie w cenach mf, bo nie chce zakładać nowego tematu

To zależy jeszcze od wysokości klocków i samego ich kształtu w nowych oponach bo są różne.

Jakie mf - y Ciebie interesują i z jakich roczników?

#12 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 13:39

To zależy jeszcze od wysokości klocków i samego ich kształtu w nowych oponach bo są różne.

Jakie mf - y Ciebie interesują i z jakich roczników?

Od wysokości i kształtu również, petlasy maja wyższy bieżnik niż polskie i inny kształt bieżnika może dlatego tak sie nie zakopują.

konkretnie to mf 3050 z 94roku, bo kumpel takiego sprowadził z niemiec i ma na sprzedanie.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 14:00

Od wysokości i kształtu również, petlasy maja wyższy bieżnik niż polskie i inny kształt bieżnika może dlatego tak sie nie zakopują.

konkretnie to mf 3050 z 94roku, bo kumpel takiego sprowadził z niemiec i ma na sprzedanie.

Rok temu znajomi kupili w idealnym stanie z 95r jakiegoś 120km i chyba nawet z klimą za 50tys
a inny snajomy kupił jakiegoś 100km w 6ciu garach na allegro za 42 tysi ale wiem że walneło mu coś w skrzyni zamawiał części kurier za 2 dni przywiózł dwa jakieś kamienie po 700 pln za sztuke :) :D :) ;)

#14 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 14:16

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! bo on chce za niego 50tys z turem stohl. a gwinty to one maja calowe nie????

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 14:30

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! W moim 3512 jedna tylna pękła po roku użytkowania. Mój 3512 ma 10lat 6tys mtg i już na wiosnę przydało by sie założyć nowe a z przodu to mam już czwarte

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 15:26

bo on chce za niego 50tys z turem stohl. a gwinty to one maja calowe nie????

Nie ma się co bać calowych gwintów, jak już coś trzeba będzie to dokupisz sróbkę lub nakrętke od mf 255 a pozatym kiedyś jak nie było w sklepie szpilek do przykręcenia kolektora w mf poszedłem do rowerowego i kupiłem 2 ośki rowerowe i trzyma do dzisiaj, jeden wtryskiwacz też mam tak przykręcony ;) , jeśli jest z turem z osprzetem i w naprawde dobrym stanie to może i warty 50 tysi, no ale kto wie ile tam jest tych mtg! :angry: i jak długo pracuje z tym turem

W moim 3512 jedna tylna pękła po roku użytkowania. Mój 3512 ma 10lat 6tys mtg i już na wiosnę przydało by sie założyć nowe a z przodu to mam już czwarte

to co ile zmieniasz przednie opony? Ja dopiero rok temu zmieniłem ale nawet bocznych rowków już nie było totalny slik

#17 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:11

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Oryginalne od nowości pochodziły z sześć lat potem były następne Stomila jedna pękła potem druga wytrzymały dwa lata i ostatnio miałem chińskie trzy lata jeździłem i teraz też kupiłem chińskie

#18 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:16

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! u mnie w mf pierwsze opony padły po 13 latach teraz są radialki załorzone
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#19 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:26

Oryginalne od nowości pochodziły z sześć lat potem były następne Stomila jedna pękła potem druga wytrzymały dwa lata i ostatnio miałem chińskie trzy lata jeździłem i teraz też kupiłem chińskie

Może dlatego 3 lata bo chińskie, a sporo tańsze sa ze opłaca się je kupować??????????? Jak one się nazywają??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:38

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Za komplet dałem 150zł a nazywają się Trotar