Ferdek07

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

w najbliższym czasie muszę wymienić tylne opony w moim mtz z powyższych postów wynika że lepsze będą radialne, dodam że dość dużo jeżdżę po asfalcie, czy radialne się mniej ścierają na ulicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

http://olx.pl/oferta/new-holland-td80d-2005r-stan-bardzo-dobry-case-jx-CID757-ID7jfTL.html#6c10949c99  witam Panowie chciałbym kupić tego hollanda ,ale nie mam pewności co do przebiegu podobno pracował na 10 h rok 2005 1900mth opony wymienione a teraz pytanie czy przebieg waszym zdaniem oryginalny ,bo jak dla mnie nie ma mozliwość zdarcia opon ? proszę o opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

więc pewni licznik cofany :) tzn z przodu nowe a z tyłu chyba w oryginale muszę zadzownic do kolesia zapytać dokładnie ,ale i tak wydaje mi się podejrzane no chyba ze opony ze starości się rozleciały ciągnik ma 9 lat może uszkodził z przodu albo jak ? zresztą to handlarz ,aczkolwiek kupiłem od niego 3 l;ata temu ciagnik i tak jak obiecywał do tej pory bez awarii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

http://olx.pl/oferta/new-holland-td80d-2005r-stan-bardzo-dobry-case-jx-CID757-ID7jfTL.html#6c10949c99  witam Panowie chciałbym kupić tego hollanda ,ale nie mam pewności co do przebiegu podobno pracował na 10 h rok 2005 1900mth opony wymienione a teraz pytanie czy przebieg waszym zdaniem oryginalny ,bo jak dla mnie nie ma mozliwość zdarcia opon ? proszę o opinie 

 

Kolego ten NH jest od handlarza z okolic Łowicza oni kupują zjechane maszyny malują polerują zmieniają opony picują cofają liczniki zdejmują tury itp. a traktor jest zarejestrowany na blachy z Mławy

Byłem tam kiedyś u nich ze znajomym to się za głowę wziąłem co robili z Zetorem  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dokładnie z jamna jest chyba tam kilku jest w okolicy ,albo wystawiają na różnych kontach podają różne numery telefonu ,ale ja kupiłem 3 lata temu od nich ciągnik i jestem zadowolony to ze malują to jest na plus mam ładny nie poobdzierany ,ale druga sprawa to cofanie liczników wiadomo ze jak ma 1900 mth powinien być jak nowy tak samo jest z samochodami miałem już kilka i nie dam sie nabrać pojadę zobaczę czy wyrobione zaczepy jak pali jaki dym z silnika idzie jak cofnęli 3000 tys mth to da się poznać w tym przypadku wymiana opon po 1900mth daje do myslenia dlatego zadałem pytanie jak szybko mozna zuzyć opony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

http://olx.pl/oferta/new-holland-td80d-2005r-stan-bardzo-dobry-case-jx-CID757-ID7jfTL.html#6c10949c99  witam Panowie chciałbym kupić tego hollanda ,ale nie mam pewności co do przebiegu podobno pracował na 10 h rok 2005 1900mth opony wymienione a teraz pytanie czy przebieg waszym zdaniem oryginalny ,bo jak dla mnie nie ma mozliwość zdarcia opon ? proszę o opinie 

 

Przeciętnie przednie opony w 4x4 sa do wymiany po 5000h, tylne wytrzymają ze 2-3tyś h więcej. Często takie coągniczki robią jako pomocnicze i robią więcej niż główny więc możliwe, że ma blisko 5000h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zależy gdzie się ciągnik poruszał,  jaki jest stan techniczny układu kierowniczego, zawieszenia przedniej osi, jak jeździ kierowca. 

W zetorze 5340 zanim zrobił 10.000 poleciały cztery przodu i dwa tyły. Ciągnik w bardzo dobrym stanie ale masa jazdy po drogach.

 

Dużo zależy jakie są te koła. 5340 ma malutkie bo tył 16.9R28 i przód 12,4R24  zakładają dziś do o wiele mniejszych ciągników. W zetorze znikają w oczach. Mięsa mało, powierzchnia styku też.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Continental ac70 po 5-ciu latach dużo małych pęknięć po bokach przy przebiegu 1300h, bieznik w bdb stanie. Opony radialne, więc przy niskim ciśnieniu powinno być ok, a jest kiszka z jakością....Następnym razem, to Michelin lub Trelleborg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

ja mam case z 2009r pracuje na 8ha i ma 300 godzin i opony jak nowe mam zetora 6245 z 1989r od nowości i ma 2100 mtg opony w orginale to jak można w 9 lat zrobić 1900 godzin i zjechac opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Przy takim przebiegu to ładowarka teleskopowa nie zedrze która chodzi na betonie. Chyba że to jakiś miłośnik palenia gumy na ciągnikach, albo wjechał na coś i opona w śmietnik wymienił dwie.

Ciągnik który chodzi tylko w polu nie drze opon, prędzej popękają , wiadomo że wąskie koła do oprysków giną w oczach

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Continental ac70 po 5-ciu latach dużo małych pęknięć po bokach przy przebiegu 1300h, bieznik w bdb stanie. Opony radialne, więc przy niskim ciśnieniu powinno być ok, a jest kiszka z jakością....Następnym razem, to Michelin lub Trelleborg....

 

Niestety Continental produkowany w Czechach to to samo co Mitas. Jedne i drugie po kilku latach pękają na bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Tylne opony jak na razie wytrzymują ponad 5500 mth, przednie niestety już były zmieniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie mitasy pękają po bokach. W równiutkich odstępach jak klocki bieżnika lecą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zależy gdzie robił. Jak w lesie lub jeździł po górach to się nie dziwię że nowe.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

pytanie z innej beczki- jakiej produkcji są opony MAXX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Oryginalne stomila wytrzymały ponad 7000 motogodzin U-3512.

pytanie z innej beczki- jakiej produkcji są opony MAXX ?

 

 

Mam w ciągniku STAR MAXX jeśli chodzi Ci o te to mogę poszukać co tam na nich jest napisane. Sprzedawca twierdził że nie Chińskie.

 

 

Co do tej gwarancji to bym uważał, bo jest pewnie tylko na jakieś wady fabryczne, znajomy kupił jakieś najtańsze 12,4 R32 nie wytrzymały 2 lat (popękały), gwarancji nie uznali bo źle eksploatowane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

W moim ciągniku Fendt 716 zakupionym w DH Korbanek w 2002 roku opony Pirelli wytrzymały około 7500h . Klocki na środku opony miały nie mniej niż 25mm. w chwili wymiany (lipiec 2012). Powodem wymiany było pęknięcie jednej tylnej opony na krawędzi skośnej .  Być może wina leży w niewłaściwym doborze opon do mego ciągnika gdyż indeks prętkości na oponie był 40km/h a mój ciągnik jeździ z prędkością 53,5 km/h. Obecnie ciągnik jeżdzi na michelinach multibib. Pirelki po naprawie zaś chodzą w Renówce znajomego.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Niestety Continental produkowany w Czechach to to samo co Mitas. Jedne i drugie po kilku latach pękają na bokach.

Potwierdzam  Continental badziew jakich mało po 3 latach opony całe spękane, ciągnik nabił blisko 5 tyś mth głównie po asfalcie to to że są łyse da się wytłumaczyć, choć od samego początku było widać że giną szybciej niż Michelin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dzieki Panowie za opinie :) muszę jechać obejrzeć ciągnik i zobaczyć koleś mówi ,ze jak nowy ,ale ile to ja juz się nasłuchałem ,a jak zajechałem to było jak zawsze ruina ;) co do przebiegu to nie wierze ze mozna w 2000mth zjechać opony...nie widać żeby robił w lesie bo za ładnie wyglada chyba ze go odmalowali najlepiej to znaleźć wl;aściciela  rejestracja WWL U660 może ktoś na forum pochodzi z tamtych okolic ? wychodzi na to ,ze wołomin 

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj