kowal995

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania

Polecane posty

kowal995    13

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania. Męczy już mnie noszenie wiader z ziarnem do śrutownika (bąk) mam pomysł który przedstawiłem na rysunku, mam nadzieje że każdy go prawidłowo odczyta. Chce zrobić silos który będzie wystawał z dachu paszarni (silos lejowy) lej będzie prowadził do kosza zasypowego śrutownika i ziarno będzie bezpośrednio zlatywało do bąka. Silos chce napełniać ciągnikiem z TUREM i szypą :D proszę o opinie i wasz pomysł na zmniejszenie wysiłku podczas przygotowania pasz, nie wchodzi w gre zakup nowego śrutownika :)

post-28702-0-58882800-1355599353_thumb.png

post-28702-0-58882800-1355599353_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

nie wiem jak u ciebie ale ja do śrutownika ładuje zboże żmijką i jest git takie coś jak ty to też pewnie dobre tylko nie wiem jak myślisz o tym jak będzie deszcz padał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karzdy orze tak jak może pomysł napewno ciekawy tylko podaj troche szczegółów wys. budynku wys. budynku razem z silosem i ładownośc silosu wtedy będzie można coś doradzidz, podpowiedzieć :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Żeby to wypalilo to musisz miec dobry wjazd do miejsca gdzie przechowujesz zborze no bo jak bedziesz sie musial mordowac zeby zaladowac te łyche od tura zborzem to ja dziekuje... To nie jest takie chopsiup zamontowac taki lej na dachu

Za 5 tysiecy morzesz kupic srutownik ssąco tloczacy.

Moim zdaniem nie ma co sie bawic w takie rzeczy tylko zainwestowac w srutownik (a skoro widze w galeri ze posiadasz takiego pieknego deutza to kilka tysiecy Ci rożnicy nie zrobi)

A tak swoją drogą to fajne malunki :D

  • Like 1

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomencki184    13

Może nie wypalić ten pomysł, pozatym po co on ma wystawać po za dach.Będzie to szpeciło tylko budynek.Najlepiej i najtaniej wyjdzie żmijka.Ty tylko podgarniesz sobie zboże TUR-emi z głowy.No można wziąść pod uwagę jeszcze dmuchawę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Jak dla mnie pomysł bez sensu, skoro chcesz robić silos ponad dach i obliczyc koszt samego materiału to już bedzię 3-5 tyś do tego czas poświęcony na zrobienie tego i najważniejsze nie wiadomo jak to będzie sprawowało czy zda egzamin, a tak jak kolega mowił śrutownik ssący kupisz za te same pieniądze i po problemie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

W mojej rodzinie robili spichlerz na zboże zrobili dach wysoko że zboze na poddasze mozna ładowaczem wysypywać zrobili właśnie taki lejek na zboże nad śrutownikiem i napewno ma lżej bo tylko musi zboże nagarnąć do tego lejka a tak se otwiera i mieli i mówi ze nie żałuje ze to zrobił tylko to jest w środku wszystko nie ma kontaktu z wiatrem , deszczem czy śniegniem ;) pomysł niczego sobie bo Wujek mówi ze teraz jest o wiele wiele lepiej ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Znajomy ma podobne rozwiązanie tylko, że zboże leży na stropie i ma dziurę co jakis czas nagarnia kupkę a później otwiera, drugi ma silos pod dachem a zboże do śrutownika przenosi podajnikiem, dobrym rozwiązaniem jak ktoś pisał będzie żmijka

  • Like 1

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

A nie lepiej zrobic tak jak koledzy wyżej piszą :)

Ja mam tak że mam paszarrnie dołączoną do stodoły w scianie dziura na żmijkę ze żmijki zboże leci na wage a z wagi śrutownik sam sobie "ciągnie" i tyle :D

Taniej by tobie wyszło kupić ten śrutownik i mieć spokoj niż bawic sie w takie przeróbki :D

  • Like 1

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Łatwiej i taniej było by kupić śrutownik ssąco tłoczący i wtedy nie musisz do srutowania odpalac ciągnika zwłaszcz zimą. A jak nie to zrób tak jak ja wypier... tego bąka i zamów sobie usługowe śrutowanie z mieszaniem. W miejsce śrutownika wysyp gotowy śrut. koszt u nas to 60-70zł za tone czyli za 5 tyś kosztów masz ok 70 ton zesrutowane to ci pewnie na pare lat starczy i nie musisz wydać tych 5tyś naraz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

kolego masz dobry pomysł odezwij sie do Bartek998 on ma takie cos jak bedzie mał czas i ochote to zrobi ci zdiecie i wysle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

dzięki za odpowiedzi. dla wyjaśnienia mam dobry dojazd. budynek jest bardzo niski a silos wystawał by ponad dach tylko 25 cm i w cale nie musi być mega pojemny ważne żeby wchodziła jedna łyżka, żmijka odpada ponieważ do magazynu mam za daleko żeby takim sposobem transportować zboże. Ale jednak najlepszy pomysł to nowy śrutownik ssąco- tłoczący zwłaszcza że chce powiększyć stado, jak myślicie za 5 tyś kupie jakiś dobry śrutownik, i oczywiście czy wydajność tego jest lepsza od bąka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Kolego ja mam nawet taki śrutownik do sprzedania ssaco tłoczacy z M Rolu 11kw bardzo mało urzywany jeszcze nawet nie miał bijakow odwracanych za połowe ceny nowego jak cie interesuje to odezwij sie na pw mi on nie jest potrzebny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja mam taki srutownik 2 tonowy to silnik ma 17kw to przez 45 min po robocie ;D a jak jest czysciutkie zboze to szybciej xD


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

a co myślicie o tych śrutownikach z allegro bo bym w styczniu może kupił ale jak to taki że sezon wytrzyma to dziękuje proszę o pomoc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

sugeruj sie firma too bedzie wszystko ok :) i patrz na moc silnika bo slaby to dlugo tez nie wytrzyma :) jaki chhcesz duzy?

jutro zobacze jakiej ja mam firmy, bo jest bardzo dobry , mam go 5 lat i pare razy w tyg. chodzi i nic sie jeszcze nie zepsolo :D

  • Like 1

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

fajny ale troche mały ja mam mieszalnik i srutownik z mrol 15kw i 1,5 tony wystarcza mi to na tydzien przy stadzie 25 sztuk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

a ile dałeś za ten mieszalnik, długo go masz, były jakieś awarie i co mogło by być w nim lepsze lub co Ci sie w nim podoba ? :D wiem dużo pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Powiem tak :D Silnik wydaje się mały...

Po amperomierzu już można się spostrzec że mało wydajny ponieważ jest do 25 a na max nie będziesz śrutował czyli gdzieś na 20, czyli cienko :D Ja przy swoim mam 45 i śrutuje na 35.

Nie podoba mi się jeszcze ten silnik zaraz przy wsypie, ponieważ tak się kurzy i to dość mocno szczególnie w tych starych srutownikach :)

  • Like 1

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam go już 7 lat od nowosci

wymieniłem kilka razy sita

teraz musze bijaki

w mieszalniku nie podoba mi sie to ze jest troche za mały :unsure: a tak powaznie to to ze worki przeciwpyłowe powinny byc na duł a umnie sa do góry i ciagle myszy je przegryzaja

a najwiekszy plus jest taki ze włączam rece w kieszeni i idę robic cos innego tylko ze umnie srutownik jest przy silosie 60 ton :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

no właśnie chodzi mi o wygodę, bo już dosyć mam noszenia wiader z ziarnem :/ dzięki za zwrócenie uwagi na te worki :D dla tych którzy zaglądają do tego tematu za żadne skarby nie kupujcie śrutownika typu "bąk" to jest zło wcielone .... hehe nawet jeśli będzie za bardzo małe pieniądze nie popełniajcie tego błędu, lepiej sporo dołożyć i cieszyć sie z dobrze zainwestowanych pieniędzy niż targać wiadra lub co tam macie i siedzieć w kurzu. lepiej spokojnie wypić kawkę i patrzeć jak ładnie sie robi, możecie też poświęcić czas na inne czynności lub na swoje "bejbe" (ta druga opcja na pewno bardziej sie spodoba heh) sam sobie tego nie wymyśliłem jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego bąka i ch** mnie strzela :D sory za określenia ale chciałem to jak najlepiej wyrazić :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

Też mam bąka,ale chce coś zmienić a jaki by był najlepszy na ok 200 sztuk tucznika w przyszłości oposy taki żeby nie za dużo wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro1    2

obora 2 piętrowa

na 2 piętrze zboże około 2 metry i kwadrat z 2 piętra prosto do srutownika

samo leci a porem łopatą do śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj